Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-08-08, 20:27   #1
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie Pedał hamulca

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak hamując wjadę na jakąś nierówność (górka/wybrzyszenie) to mam pod pedałem takie nieprzyjemne uczucie jakby coś przeskoczyło i taki dźwięk jakby naciągnięta sprężyna strzeliła?
Czy może to być coś z ABS-em czy raczej klocki/tarcze.
Od pewnego czasu jak jadę wolno tak do 50/60km/h słyszę jakby mi coś w przednim kole biło, na pewno nie jest to łożysko ani źle wyważone fele.
Przy większej prędkości już nie słychać.
Na zimówkach 14"-owych tego efektu nie było.
Znajomy wulkanizator mi powiedział, że to najprawdopodobniej wykrzywiona tarcza, która dała znać dopiero po założeniu większej felgi.
Myślę, że to może i ona ale jak tą @-ę sprawdzić czy jest skrzywiona?
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 20:58   #2
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emf
Znajomy wulkanizator mi powiedział, że to najprawdopodobniej wykrzywiona tarcza, która dała znać dopiero po założeniu większej felgi.
zna jeszcze jakieś dobre historie??
tarcza jak jest krzywa to telepie kierownicą przy hamoiwaniu niezależnie od felgi...
chyba, że stalówki masz jtak pomięte, że akurat przy hamowaniu kompensują bicie tarczy :P

szczerze powiedziawszy to nie wiem co to może być, ale IMO zasada numer 1. to w nierówność nie wjeżdża się na hamulcu, hamujesz przed i odpuszczasz, bo przedni zawias dostaje po dupie...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 22:30   #3
rafal.m
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Mokotów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
październik
2003
WB Warszawa Bemowo
Postów: 211
Domyślnie

U mnie jest to samo i w moim przupadku na 100 % ABS. Wydaje misie że przy hamowaniu na jakiś nie równościach są różne naciski na koła i dlatego sie załącza. PS oczywiście jako nie równości nie mam na myśli np. kolein tylko jakieś braki asfaltowe.
rafal.m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-08, 23:00   #4
Emf
Turysta
 
Avatar Emf
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Piotrków Tryb.
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
październik
1999
EP Piotrków Trybunalski
Postów: 550
Domyślnie

gRuHa, ja wiem o tym.
Zawsze puszczam hamulec ale niestety przy jakości naszych dróg czasem niestety nie da się tego uniknąć bo trzeba wybrać albo zawiecha i ewentualnie tarcze dostaną po dupie, albo auto zatrzyma się na zderzaku innej bryki lub słupie
No właśnie przy hamowaniu ja czuję bicie ale lekkie
To bicie czuję znowu przy większej prędkości.
Nie chcę od razu jak napalony renifer wymieniać tarcz i klocków bo może się okazać, że to nie to.
Mam tarcze z przodu i z tyłu i teraz bądź mądry, czy to tylko wina przednich
Emf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-08, 00:04   #5
rafal.m
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Mokotów
Ford Focus I FL
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
październik
2003
WB Warszawa Bemowo
Postów: 211
Domyślnie

Emf Pytasz w poście czy może to być ABS . Jest to na tyle specyficzne trykotanie i pod nogą czuć że pedał twardnieje . Chociaż tak sobie pomyślałem że u mnie przed wymianą tarcz i klocków jak hamowałem ( a raczej próbowałem ) z większych prędkości 150-160 to też mozna by to porównać do ABS - pedał twardy , a tarcze biły jak cholera . Po mieście z kolei jak sie rozgrzały to przy zwalnianiu tarło jak by z klocka została już tylko blacha , a miały jeszcze ok 5-7 mm. . Wydaje mi sie że u Ciebie po pierwsze jest to co u mnie z ABS -em , a po drugie tarcze (przednie oczywiście ) , chyba że może te letnie oponki jakieś mizerne . Ja jak swoje założyłem to sie jeżdzić nie dało pęcherze itp itd i musiałem nabyć nowe.
rafal.m jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-08, 00:04   #6
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emf
Zawsze puszczam hamulec ale niestety przy jakości naszych dróg czasem niestety nie da się tego uniknąć bo trzeba wybrać albo zawiecha i ewentualnie tarcze dostaną po dupie, albo auto zatrzyma się na zderzaku innej bryki lub słupie
kumam...
Cytat:
Napisał Emf
Mam tarcze z przodu i z tyłu i teraz bądź mądry, czy to tylko wina przednich
najprostszy sposób to chyba pojechać do jakiegoś magika od hebli, zdjąć tarcze i je pomierzyć, tylko pytanie jeszcze gdzie i za ile :P
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-08-08, 08:04   #7
przemox
Turysta
 
Avatar przemox
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Ustka
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2003
GSL powiat słupski (Słupsk)
Postów: 200
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emf
i taki dźwięk jakby naciągnięta sprężyna strzeliła?
To może byc zupełnie normalna sprawa, bo to właśnie sprężyna od klocków. Może zacznij po prostu od przeczyszczenia. A jesli chodzi o bicie... cóż, u mnie też się to zdarza, choć to żadna pociecha, :P
__________________
fracek
przemox jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-08, 09:57   #8
Budzio
Turysta
 
Avatar Budzio
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 183
Domyślnie

Tak to abs i jest to raczej normalny objaw. Mam tak w foce, w corsie b tez tak miałem i u ojca w golfie 5 tez tak jest
__________________
Budzio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Pedał hamulca... marco223 Inne techniczne 0 22-06-09 10:58
Syczenie pedału hamulca Emf Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 09-01-09 18:21
[FFI] Problem z ABS falowanie pedału hamulca sylvestrix Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 25-11-08 17:59
wpadający pedał hamulca w C-Max steve Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 15-05-06 17:13
Chrobotanie pod pedałem hamulca arturro Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 25 18-01-06 10:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u