Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Dobre obyczaje i zasady forum FKP > Zasady obowiązujące na forum

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 30-05-08, 03:19   #1
KP
Administrator
 
Avatar KP
 
KP
Zarejestrowany: Jun 2005
Inny
Postów: 2 753
Garaż
Domyślnie Regulamin Forum FKP

Proponowane zmiany w regulaminie:

Regulamin Forum Focus Klub Polska

§1 Zasady ogólne:

1. Zarejestrowanie się na Forum Focus Klub Polska (zwanym dalej Forum) wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu.
2. Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
3. Wszystkie treści umieszczane na forum winny zachowywać ogólnie przyjęte zasady kultury i szacunku dla poglądów innych osób. Dlatego zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy
użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.
4. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba.
5. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.
6. Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum.
7. Adres e-mail podawany podczas rejestracji na forum jest wykorzystywany dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła, dla przesłania nowego hasła gdyby stare zostało zapomniane stare.
8. Adres e-mail podany podczas rejestracji oraz moduł Prywatna Wiadomość może być wykorzystywany do przesyłania informacji dotyczących ważnych momentów z życia Forum i Klubu (życzenia świąteczne, zaproszenia na zloty i spoty i inne), jak również informacji o możliwości zakupu gadżetów Klubowych.
9. Zarząd Focus Klub Polska zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w treści regulaminu, o czym będzie informować na stronach Forum.
10. Wszelkie wątpliwości i sprawy sporne związane z funkcjonowaniem Forum i interpretacją regulaminu rozstrzyga Zarząd Focus Klub Polska


§2 Pierwszy post:

1. Aby móc pisać na forum pierwsze kroki należy skierować do działu Tu się witamy ! i tam napisać swojego pierwszego powitalnego posta. Od tego momentu automatycznie zostanie udzielone prawo pisania w udostępnionych działach forum.
2. Po rejestracji na Forum i po napisaniu pierwszego posta w dziale Tu się witamy, użytkownik otrzymuje status Turysta. Turysta ma prawo do czynnego uczestniczenia w dostępnym dla jego statusu obszarze Forum


§3 Prawa i obowiązki wszystkich użytkowników Forum:

1. Użytkownicy Forum zobowiązani są do respektowania norm prawnych i obyczajowych obowiązujących w Polsce, oraz ogólnie przyjętej netykiety. Dotyczy to także zachowania szczególnej staranności przy pisaniu postów wraz zachowaniem zasad pisowni, ortografii i interpunkcji języka polskiego.
2. Każdy z użytkowników forum ma prawo do inicjowania nowych tematów w dostępnych dla niego działach.
3. Każdy z uczestników ma prawo do udzielania odpowiedzi w istniejących tematach, do których ma dostęp.
4. Nowy wątek powinien składać się z identyfikującego go tytułu oraz treści
stanowiącej jego rozwinięcie, która stanowiłaby podstawę do dyskusji. Tytuły w stylu HELP, POMOCY, NIE WIEM CO ROBIĆ, będą blokowane lub usuwane, a ich autorzy upominani.
5. Przed każdym tytułem powinien być umieszczony znacznik [FFI], [FF2], [C-MAX], [inne] w zależności od modelu którego dotyczy poruszany w wątku problem.
6. Treść wypowiedzi powinna być merytoryczna, odnosząca się do tematyki wątku. Wszelkie wypowiedzi nie na temat będą usuwane, ich autorzy upominani, a w przypadku częstego naruszania zasad może zostać odebrany dostęp do forum.
7. Sprawy osobiste między użytkownikami należy wyjaśniać sobie poza Forum. Zakazane jest inicjowanie wątków i wypowiedzi, których głównym podtekstem są sprawy osobiste, a nie merytoryczne.
8. Zanim cokolwiek napiszesz na forum skorzystaj z funkcji SZUKAJ. Nie powielamy tych samych tematów i postów wielokrotnie to tylko niepotrzebnie zaśmieca forum. Tematy, które będą dotyczyły problemów już wcześniej opisywanych będą po prostu zamykane.
9. Prośby o nielegalne oprogramowanie, kody oraz inne treści chronione prawami autorskimi, czy też informacje umożliwiające ich zdobycie zostaną skasowane. Szanujemy własność innych.
10. Użytkownikom forum nadawane są automatycznie rangi. Uzależnione są od ilości
napisanych postów: Oglądacz - 0; Turysta - 1; Dukacz - 1000; Gaduła - 1500; Klepacz - 2000; Kataryna – 3000
11. Użytkownikom forum kategorycznie zabrania się umieszczanie w podpisie bądź avatarze reklam, linków czy innych informacji dotyczących sprzedaży przedmiotów lub prowadzonej działalności zarobkowej.
11. Użytkownicy forum mają prawo umieszczanie swoich ogłoszeń w dziele "Giełda", z zastrzeżeniem ilości sprzedawanych przedmiotów. Moderator ma prawo zakwestionować ogłoszenie i uznać je jako narzędzie prowadzenia działalności zarobkowej. Przed korzystaniem z działu "Giełda" konieczne jest zapoznanie się z panującymi na niej zasadami.


§4 Prawa i obowiązki Sympatyka:

1. Sympatyk posiada wszystkie kompetencje Użytkownika Forum.
2. Aby zostać sympatykiem należy spełnić poniższe warunki:
• wypełnić dane w profilu (swoje i samochodu),
• dać się poznać (popisać trochę na forum)
• pojawić się na zlocie/spocie regionalnym
• zdobyć rekomendację jednego z Klubowiczów
• prośby o mianowanie Sympatykiem będą rozpatrywane indywidualnie w przypadku utrudnionego dostępu do innych Klubowiczów/spotów w danym regionie


§5 Prawa i obowiązki Byznesmena:

1. Byznesmen posiada wszystkie kompetencje Użytkownika Forum.
2. Byznesmen posiada pełne prawo umieszczanie w podpisie reklam, linków czy innych informacji dotyczących sprzedaży przedmiotów lub prowadzonej działalności zarobkowej.
3. Byznesmen ma możliwość podwieszenia swojego wątku w dziale "Giełda".
4. Aby uzyskać rangę Byznesmen należy uiścić dotację na poczet utrzymania forum klubowego. Wartość dotacji jest ustalana indywidualnie i każdorazowo z Zarządem FKP.
5. Wysokość przekazanej dotacji oraz czas jej obowiązywania, dająca prawo posiadania statusu "Byznesmen", może być w każdej chwili zmieniona decyzją Zarządu FKP, nie częściej jednak niż jeden raz w roku.


§6 Prawa i obowiązki Moderatora Forum:

1. Moderator nadzoruje dyskusje prowadzone na Forum oraz ich zgodność z przyjętymi zasadami.
2. Moderator organizuje prace Forum, inicjując w razie potrzeby tematy lub podtrzymując już istniejące.
3. Moderator może zostać uprawniony przez administratora Forum do dodawania, usuwania i łączenia działów Forum.
4. Moderator ma prawo do usuwania, przenoszenia, scalania oraz innych form zarządzania wątkami i wpisami na Forum.
5. Moderator rozwiązuje problemy uczestników udzielając im niezbędnych informacji dotyczących funkcjonowania forum.
6. Moderator zwraca uczestnikom uwagę w niezbędnych przypadkach i wskazuje właściwe rozwiązania i udziela upomnień w razie przekraczania norm niniejszego regulaminu.
7. W wyjątkowych przypadkach moderator ma obowiązek usunąć wątek lub wpis, w szczególności jeżeli:
• zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.),
• obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego),
• obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego),
• zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego),
• przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.),
• naruszają ustawę o ochronie danych osobowych,
• są reklamami,
• są spamem lub nie mają nic wspólnego z komentowanym wątkiem,
• naruszają w inny sposób Regulamin Forum.
8. Na wniosek uczestnika moderator może usunąć jego post lub temat, jeżeli pozostali wypowiadający się w danym wątku wyrażą na to zgodę.
9. Moderator ma prawo dać ostrzeżenie uczestnikowi, który uporczywie, bądź złośliwie nie stosuje się do niniejszego regulaminu. W przypadku takim, uczestnik ma prawo odwołać się do administratora Forum.
10. Zarząd FKP posiada także uprawnienia moderatorskie.


§7 Prawa i obowiązki Administratora Forum:

1. Administrator posiada wszystkie kompetencje moderatora Forum.
2. Administrator Forum, zobowiązuje się do zapewniania w miarę możliwości nieprzerwanego funkcjonowania Forum i polepszania jego funkcjonalności oraz wcześniejszego informowania o zmianach niniejszego regulaminu.
3. Administrator Forum zobowiązuje się do nieprzekazywania innym podmiotom danych cyfrowych dotyczących uczestników, z wyjątkiem przypadków poważnego podejrzenia o złamanie prawa przez uczestnika, w szczególności zniesławienia, zniewagi,
znieważenia grupy lub osoby, naruszenia prawa autorskiego oraz dóbr osobistych.
4. Administrator rozstrzyga spory między uczestnikiem a moderatorem.
5. Administrator powołuje i odwołuje moderatora (moderatorów) Forum.
6. Wszyscy użytkownicy i moderatorzy podlegają kompetencyjnie administratorowi Forum.
7. Decyzje administratora Forum są ostateczne.


§8 Forum:

Forum podzielone zostało na trzy główne działy:
1. Techniczne – w tym dziale piszemy o wszystkim co dotyczy naszych samochodów zgodnie z zakresem jaki został ustalony w poszczególnych podforach.
2. Społeczność FKP - dział ten jest przeznaczony do poruszania tematyki dotyczącej działalności Klubu.
3. Inne - to jest miejsce gdzie możemy pisać o rzeczach które nie pasują nigdzie indziej


§9 ChatBox:

Miejsce do poruszania luźnych tematów i pogaduch


************************************************** ******************************

Niniejszy regulamin obowiązuje od momentu opublikowania

************************************************** ******************************

U W A G A
Użytkownicy nieakceptujący dowolnego z powyższych punktów regulaminu proszeni są
o zgłoszenie tego faktu do administratora forum w celu usunięcia konta.

************************************************** ******************************
__________________
Crash with a Volvo is extremely safe, if you're sitting in a Saab!

Ostatnio edytowane przez KP ; 30-04-15 o 11:20
KP jest nieaktywny  
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u