Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Gaz do ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38229)

marta nowak 16-04-10 23:14

Cytat:

Napisał Wiesław Krauzowicz (Post 437105)
Popieram.
Wygłupy tylko na wekendy, hulaj dusza, bo dna w zbiorniku nie ma.

I tu poznać gościa co kocha fordy , spadam na piwo .
Pozdrawiam wszystkich .

p.s.
Mam nadzieje że do wakacji jak się wpisze do wyszukiwarki stron www . Ford Capri zobaczę ,,Wiesław Krauzowicz K-G ,, - kocham ekologię !!!!

shady151 16-04-10 23:34

hehe no ciekawe oponie wszystki dokladnie czytam i sledze niektore sa smieszne inne slabe niektore przydatne :) moze mnie zbesztac wywalic z forum itp. i tak bede jezdzil na gazie. A po drugie ja nie zaczalem :) Tylko chcialem poznac kolegoz ktorzy juz maja gaz :) pozdrawiam wszystkich uczestnikow powyzszego tematu :)

kleofas 16-04-10 23:38

shady powstrzymuj się i wyedytuj swojego posta, żeby nikogo nie obrażał to po pierwsze
po drugie - po co zakładasz posta i marnujesz czas ludzi, skoro decyzję podjąłeś? trzeba było napisać "dziś odbieram fokiego od gazownika" i finito

shady151 16-04-10 23:43

okey sorki za to :) ale serio tu wiekszosc ludzi traktuje moj temat jak jakas globalna zaglade :D

Flu1d 17-04-10 08:40

shady151, jeździj 'kuchenką' i ciesz się
nikt tutaj nie zagazuje st170 (pewnie to kiedyś odszczekam) bo kupują po to kuce żeby śmigać, prędzej ktoś założy kompresor albo turbinę żeby jeszcze więcej mieć pod nogą niż oszczędzać na paliwie
ja kupiłem po to żeby cieszyć się każdego dnia, nie zwracam uwagi na paliwo choć jak muszę zatankować trzeci raz w tygodniu to się lekko pukam w głowę :mrgreen: nie zmienię na 'kuchenkę', traktora też nie kupię, uturbiał też nie będę bo się będzie psuł tym bardziej zakładał kompresora
jeśli jeździ, nie sprawia problemów i nie czujesz dyskomfortu to powodzenia
w każdym razie napisz dane odnośnie spalania, kosztów itp będzie co porównać i nad czymś konkretnym podyskutować a nie otwierać wątek i czytać kolejne docinki :D

dziabi3 17-04-10 09:14

Panowie dajcie spokój chłopakowi , jak chce niech zakłada

powiem tyle od siebie że niewielu gaziarzy chce zakładać na wiatraki <turbo> gaz

do tego musi być konkretna instalacja która ma rozbudowany program w komputerze lpg do turbo

wiadomo nawet stare komputerki zenity miały taki program ale miał się on jak proca do karabinu

trzeba i dobrego kompa nie wspomnę o konkretnych wtryskach reduktorze a przede wszystkim gościa co to zamontuje w odpowiednim miejscu i to wyreguluje

Polecam stag premium który sczytuje mapy pb prosto z kompa auta ale reszta instalki z górnej pułki to wyjdzie około 4 tyś


A tak poza tematem posiadam FF1 2,0 131kucy i zabawa jest piękna jak wszystkie tdi VW <bo jestem a raczej byłem miłośnikiem VW> nawet z czerwonym di wciągam nosem i widzę ich minę która mówi a myślałem że ten focus to ślimak

Więc jak 131 kucy daje taką frajdę to chętnie kupie st ale trudno znaleźć

sam myślę nad gazem ale na razie foka to auto na wypady a do codziennej jazdy mam golfa 3 1,4 60 koni z lpg i spala mi 8 litrów gazu

tyski77 17-04-10 09:23

Chcesz założyć gaz? znaczy ze umies liczyc. Miałem taki sam dylemat . Saab 9-5 Aero 230km. Super bryka wygodna jakich mało ale spalanie...10-13 L. Mialem rezygnować? Nie. Założyłem gaz pełna sekwencje STAG i już od pol roku ciesze sie jazdą bo koszty o połowe mniejsze. Dla tych którzy mówią "gaz BEEE" nie pozamykali jeszcze stacji.

shady151 17-04-10 10:25

no i to juz ma jakis sens :) nei chce juz bluzgac ale naprawde czy wy uwazacie steka z krzywymi slupkami obdatrym zderzakiem wart gora 15000 za bostwo prosze was :)

StRaDiVaRiUs 17-04-10 10:39

Cytat:

Napisał shady151 (Post 437047)
dobra mozna zamknac czy cos ten temat :) foczka zagazowana smiga jak ta lala :P pozdro

W takim razie bezawaryjnej jazdy życzę...

shady151 17-04-10 10:59

nooo i dzieki :) podam wszystki informacje z czasem o spalaniu czy kupilem nowy silnik itp.
jeszcze chcialem dodac ze nie zalozylem gazu bo stek stal w garazu i jezdzilem raz w tygodniu. robilem nim od 100 do 200 km po miescie dziennie tak dla samej frajdy bo tego tylko iwylacznie mi ten samochod sluzy. I bylo mnie na to stac. ALe teraz skoro dalej bede wciagal noskiem te same samochody tylko za mniejsza kase to wolalem zaryzykowac . :)

Rasta 17-04-10 11:43

Ale temat z dupy...

Gazowanie ST'ka to zło i nigdy takiego kundla bym nie kupił, poprostu popsułeś auto.

shady151 17-04-10 12:32

nooo tu moge spekulowac ale to twoje zdanie masz prawo do niego

Rasta 17-04-10 12:38

No to spekuluj, jak nie stać cię na wachę to kup 1.4.
Dla mnie to jest psucie samochodu. ST nie służy do eco-drivingu, a tym bardziej zagazowania i na pewno dobrze to nie służy silnikowi oraz jego osprzętowi.
Dla mnie jako potencjalnego nabywcy, który szukał by ST170 taki samochód jest od razu skreślony.

shady151 17-04-10 12:41

hehhe dobrze a czy ja go chce tobie wcisnac . Myslisz ze po twojej opinie zmienie swoje zdanie ? ja nim jezdze czy ty ?

Rasta 17-04-10 12:50

No to po h.. ten wątek zakładałeś, he? Chciałeś znać zdanie innych to masz :D

Co myślałeś, że wpadniemy w zachwyt, że do jakiegoś kasetona (jak sam przyznałeś) założyłeś gaz [rotfl]

shady151 17-04-10 13:06

Czyli idąc Twoim tokiem myślenia, jak nie stać mnie na "wache" to co mam rezygnowac z szybszego auta i przyjemności jakie mi ono sprawia ? Dziennie robiłem nim 100-150 km wiec to nie było auto na weekendowe szaleństwo tylko na codzienne. Spoko jeżeli uwazasz ze go 'zepsułem' tylko, że ja teraz mam o połowe więcej kasy w portfelu i taka samą przyjemność z jazdy jak wcześniej.

Rasta 17-04-10 13:08

Przyjemnostka będzie do pierwszej awarii silnika, a ta wcześniej czy później nadejdzie :D

Ps. Fajny pasz podpis [zlosnik]

pum 17-04-10 14:01

Cytat:

Napisał shady151 (Post 437259)
Czyli idąc Twoim tokiem myślenia, jak nie stać mnie na "wache" to co mam rezygnowac z szybszego auta i przyjemności jakie mi ono sprawia ?

TAK, biorąc pod uwagę jeszcze to że benzyna to najmniejszy problem przy upalaniu...

MisiekT 17-04-10 14:19

shady, ignoruj i tyle... zalozyles LPG to sie ciesz z oszczednosci i po sprawie... a co bedzie to bedzie, na PB tez moglby sie wysrac i wtedy byloby ze zajechales sam - tak przynajmniej masz na kogo zwalic

ja mialem, teraz nie mam - jak bede kiedys znowu potrzebowal duze przebiegi robic to znowu albo LPG albo kolejny traktor - no chyba ze kiedys koszt paliwa bedzie dla mnie niezauwazalny, wtedy wiadomo ze tylko PB

Pabloos 18-04-10 22:37

Cytat:

Napisał shady151 (Post 437223)
raz w tygodniu. robilem nim od 100 do 200 km po miescie dziennie

kurcze no to :

powiedzmy cena litra gazu = 2 zeta , a 98 = 4,7 ( powiedzmy )
tak pi razy lewe drzwi wychodzi powiedzmy średnio że robisz 150km tygodniowo czyli ~ 600 miesięcznie .
różnica w cenie litra to 2,7 zl . Spalanie powiedzmy że jak 98 10l/100km , to gaziu wessie powiedzmy 14 l \100 km . Czyli koszt miecha na 98 to ~282zl a LPG ~168 zl , oszczędzasz miesięcznie 114 zl ( zakładając że nie masz dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją silnika z instalacją LPG ale pewnie nie jest tak kolorowo ) koszt sekwencji z tego co widzę to ~ 2500zl czyli wyjdziesz na zero za około 2 lata .

mizernie

Rasta 18-04-10 22:40

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 437282)
ja mialem, teraz nie mam

Bo się zesrał motor :D

MisiekT 18-04-10 23:41

Rasta, a co ty o tym wiesz czy sie zesral, a nawet jezeli to dlaczego? nie znasz faktow to nie gadaj glupot - a jak masz watpliwosci to zapraszam do mnie - mozesz obejrzec ten wystrany motor, bo akurat dekle sciagalem dzisiaj na podmiane w Toście :)

PS. z tego co pamietam to na wymiane motoru pojechalem foka a nie laweta

Kacper85 18-04-10 23:45

Cytat:

Napisał Pabloos (Post 437788)
kurcze no to :

powiedzmy cena litra gazu = 2 zeta , a 98 = 4,7 ( powiedzmy )
tak pi razy lewe drzwi wychodzi powiedzmy średnio że robisz 150km tygodniowo czyli ~ 600 miesięcznie .
różnica w cenie litra to 2,7 zl . Spalanie powiedzmy że jak 98 10l/100km , to gaziu wessie powiedzmy 14 l \100 km . Czyli koszt miecha na 98 to ~282zl a LPG ~168 zl , oszczędzasz miesięcznie 114 zl ( zakładając że nie masz dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją silnika z instalacją LPG ale pewnie nie jest tak kolorowo ) koszt sekwencji z tego co widzę to ~ 2500zl czyli wyjdziesz na zero za około 2 lata .

mizernie

Dokładnie, dokonałem kiedyś podobnych wyliczeń. Patrząc na to jak ja tankuje PB a kumpel obok LPG - ja płacę 220zł a on 100zł - kota dostawałem! postanowione: zakładam gaz. Policzyłem wszystko... heh,1,5roku-2lata czekać na ZWROT? a gdzie oszczędność, bo jak wpłacę 2,5tys na lokatę to po 2 latach mam odsetki przy 5% w wysokości 250zł, a tutaj wyjdę dopiero na zero.
Teraz pytanie - czy nie zmienię auta po 2-3 latach, czy się nagle nie okaże że muszę zmienić kable i świecę a na PB nie musiałbym, czy nikt mi go nie rozbije (przeżyłem to raz - auto doinwestowane, robione na bieżąco, zabawa z lakiernikami żeby wszystko było idealnie, a tu nagle "łup" i auta nie ma, Pan z ubezpieczalni się spytał czy wspomaganie jest i bierze cenę z eurotaxu. Średnio go interesowało czy auto jest zadbane czy też nie...)

Przestałem więc patrzeć na wskaźnik dystrybutora, bo skoro z wyliczeń wyraźnie wychodzi, że wcale taniej nie mam, to jest to tylko i wyłącznie ZŁUDZENIE - nic więcej.

Oczywiście wiem i zdaje sobie sprawę, że niektórym osobom lpg się może opłacać - ale to trzeba sobie dokładnie wyliczyć, czy się zwróci i kiedy, bo jeżeli ktoś ma zamontować tylko dlatego, że na dystrybutorze będzie widział taniej... to[kaput]

MisiekT 18-04-10 23:50

duzo jezdzisz=oplaca sie - i tyle

nie wiem jak Wy to liczycie ale u mnie na zero wyszlo po 9-10 miesiacach (okolo 20tys.z tego co pamietam), a wtedy sekwencje byly lekko drozsze (i gorsze), a roznica miedzy gazem a PB nawet mniejsza...

DejaVu 19-04-10 07:35

Cytat:

Napisał Pabloos (Post 437788)
kurcze no to :

powiedzmy cena litra gazu = 2 zeta , a 98 = 4,7 ( powiedzmy )
tak pi razy lewe drzwi wychodzi powiedzmy średnio że robisz 150km tygodniowo czyli ~ 600 miesięcznie .
różnica w cenie litra to 2,7 zl . Spalanie powiedzmy że jak 98 10l/100km , to gaziu wessie powiedzmy 14 l \100 km . Czyli koszt miecha na 98 to ~282zl a LPG ~168 zl , oszczędzasz miesięcznie 114 zl ( zakładając że nie masz dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją silnika z instalacją LPG ale pewnie nie jest tak kolorowo ) koszt sekwencji z tego co widzę to ~ 2500zl czyli wyjdziesz na zero za około 2 lata .

mizernie

tak liczymy.

MisiekT 19-04-10 07:57

10l na PB i 14 na LPG - prosze cie... 1l, max 2l wiecej
oczywista ze na 600 czy nawet 1000km miesiecznie to bezsens instalacje zakladac, ale na 3000-4000 miesiecznie to juz inna rozmowa

grzybek 19-04-10 08:25

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 437861)
10l na PB i 14 na LPG - prosze cie... 1l, max 2l wiecej

Niestety nie, jeżdżąc na gazie automatycznie będziesz go mocniej cisnął bo będziesz miał świadomość że "taniej" jeździsz, a wtedy wciągnie bez problemu 14l.

Pabloos 19-04-10 08:32

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 437831)
duzo jezdzisz=oplaca sie - i tyle

nie wiem jak Wy to liczycie ale u mnie na zero wyszlo po 9-10 miesiacach (okolo 20tys.z tego co pamietam),

liczymy tak że u ciebie wychodzi 1700km\miecho a nie 600 a powiedz jeszcze jakie są koszty dodatkowe związane z instalacja , nic nie trzeba dokładać kasy z tego powodu przez powiedzmy rok ?

CAr 19-04-10 10:12

Cytat:

Napisał Rasta (Post 437247)
No to spekuluj, jak nie stać cię na wachę to kup 1.4.

Rasta masz coś do 1.4? [chytry] [nunu]

MisiekT 19-04-10 10:31

dodatkowe koszty:
+50 przy przegladzie
+50-100 za wymiane filtrow raz na 10-20tys.
i tyle, dodatkowo tylko powinno sie bardziej dbac o uklad zaplonowy - czyli czestsza wymiana swiec, ale to groszowe sprawy

Cytat:

Napisał Pabloos (Post 437867)
u ciebie wychodzi

wychodzilo kiedys... teraz miesiecznie robie po 500-800km max, wiec instalacja bylaby czystym bezsensem...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi