Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Drgania podczas hamowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66326)

kickus 20-10-13 20:33

Przednie tuleje można "wprasować" samemu dosłownie, za pomocą długiej śruby (nagwintowany pręt) i klucze nasadowe oraz nakrętki. Poszukaj w necie, jest wszystko opisane, ja tak robiłem przednie i tylne zawieszenie w domowym zaciszu. Poza motylkiem, tu w robocie na prasie robiłem.

maciej_b 21-10-13 09:02

Nie chciałem sugerować wcześniej ale właśnie tylna tuleja przedniego wahacza jest podejrzana o powodowanie takich drgań.

mjprzem 21-10-13 10:56

Cytat:

Napisał toooommmmi2 (Post 916792)
Witam ponownie. Jeśli chodzi o tarcze hamulcowe to byłem na sprawdzeniu i są proste. Poza tym przy naprawie (wymianie przegubu) nie były w ogóle demontowane a co Za tym idzie obrócone a tym bardziej zamienione stronami.
Tylny hamulec nie powoduje drgań (sprawdzone według porad - podczas jazdy zaciągany ręczny. Poza tym mechanik powiedział że tylny hamulec nie będzie przenosił drgań na kierownicę).
Dzisiaj przełożyłem z powrotem stary przegub Wraz ze starym krzyżakiem i żadnych zmian, dalej to Samo. Także wadliwy przegub też to w takim razie nie jest.
Jeśli to pomoże to odczułem jeszcze jedną rzecz. Otóż jak jechałem na trasie jazdę próbną to przy prędkości ok 100/120 km/h dałem luz i odpuściłem wszystkie pedały to kierownica też drgała tak jak podczas hamowania tyle że trochę słabiej. Kierownica podczas tych drgań lata jakby lewo prawo (takie Krotkie ruchy lewo prawo).

Moze tak...upewnij sie ze sworznie wahacza nie maja luzów skoro masz stuki.ale twoj opis wskazuje na kilka mozliwoci....
pod warunkiem ze sworznie wahacza sa ok-choc zakladam ze beda dobre.

-albo opona (opona jest nierowno zuzyta)
albo felga
albo kolo nie jest wywazone

nie powinienes miec drgan na prostej drodze bez hamowania


lub jeszcze-tarcza hamulcowa ma bicie-i bardzo jestem ciekaw w jaki sposob ktos ci sprawdzil tarcze hamulcowe....napisz ze szczegółami-jak to bylo zrobione bo po sciaganiu i ponownym zakladaniu tarcz-a to miales robione w 1 poscie-bardzo czesto takie chcece wychodzą!!!!!!!!!

a tarcze sa oryginalne czy zamienniki?

a sory nie zauwazylem ze tarcze nie byly sciagane..a kolo bylo odkrecane?
pewnie tak...a to tez moglo zmienic polozenie tarczy!!!!!!!!!

zapominasz ze tarcza hamulcowa moze miec 2 bicia:
-promieniowe
-osiowe

jezeli tarcza nie byla sciagana to zakladamy ze to najbardziej kontrolowane bicie-osiowe jest ok.

ale jesli tarcza ma chocby 0,3mm luzu na piascie
a zamienniki czesto tak mają i wiecej
to wystarczy kolo odkrecic i minimalnie ryszyc tarcze aby po zkreceniu tarczy pojawil sie z biciem podczas hamowania a moze nawet i jazdy.

Moja rada...przyjrzyj sie dobrze tarczy hamulcowej... jezeli ma luz wzgledem piasty-czyli oś tarczy moze zmieniac sie wzgledem osi piasty to w takim przypadku jak miales zalozone nowe tarcze to moglo byc wszystko ok. ale po dotarciu tarcz wzgledem aktualnego ustawienia i odkreceniu kola-tarcza zmienila swoja pozycje...i nawet jesli niema bicie to klocek hamulcowy raz zachodzi na rant nie wytartego metalu z tarczy a raz nie. to moze powodowac duze bicie.

jezeli tarcze masz w miare nowe to mozna je przetoczyc... a dokladnosc bicia tarczy po przetoczeniu MUSI byc nie wieksza jak 0,05mm po zamontowaniu na piascie

natomiast powierzchnie po których chodza klocki-musza byc toczone z jednego zamocowania...

toooommmmi2 21-10-13 13:06

Tarcze są orginalne forda i pasują idealnie na piaste także to też odpada

damianisko5 21-10-13 13:41

maciej_b - tak samo to oceniam. Decyzja zapadła - wymiana całego wahacza. Z drugiej, prawej strony jest ori i jest OK.

mjprzem 22-10-13 10:46

tylko ze podczas hamowania jesli sila rownomiernie dziala na wahacz to nie powinno byc takiego problemu...cos musi jeszcze byc nie tak.

guma na wahaczu sama od siebie nie moze wpadac w rezonans...i powodowac drgan...to musi pochodzic od elementu obrotowego.

uszkodzony wahacz moze potegowac te drgania ale nie moze byc ich zrodlem.

pawpor 22-10-13 11:04

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 917490)
uszkodzony wahacz moze potegowac te drgania ale nie moze byc ich zrodlem.

Może być... Wtedy całe koło wpada w rezonans a hamowanie tylko potęguje efekt (większy nacisk na przednią oś)

mjprzem 22-10-13 15:07

jezeli amortyzator jest sprawny to kolo nie powinno wpadac w drgania same...musialoby byc w zawieszeniu kilka luzow aby tak sie dzialo.

za to przy nie sprawnym amortyzatorze nawet kolo majace minimalne bicie faktycznie bedzie wpadalo w drgania i te drgania moga narastac do bardzo duzych-wrecz niebezpiecznych.

ps. sam fakt ze moze wahacz ma miekkie gumy wydaje mi sie nie wystarczajacy aby bylo rozwiazalo to kolegi problem -ktory opisuje.

damianisko5 22-10-13 15:15

Dam znać po wymianie wahacza i końcówek drążków kierowniczych czy sytuacja się poprawiła.

pawpor 22-10-13 20:09

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 917573)
jezeli amortyzator jest sprawny to kolo nie powinno wpadac w drgania same...musialoby byc w zawieszeniu kilka luzow aby tak sie dzialo.

A do ma amor do drgania poziomego? Zawsze myślałem, że amor odpowiada za drgania pionowe...

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 917573)
ps. sam fakt ze moze wahacz ma miekkie gumy wydaje mi sie nie wystarczajacy aby bylo rozwiazalo to kolegi problem -ktory opisuje.

Wierz mi, że może być. Nawet założenie słabiej jakości dobrych gum powoduje bicie kierownicy. Nie gdybam sobie tylko znam to z praktyki...

---------- Post dodany o 20:09 ---------- Poprzedni post był z 20:09 ----------

Cytat:

Napisał damianisko5 (Post 917579)
Dam znać po wymianie wahacza i końcówek drążków kierowniczych czy sytuacja się poprawiła.

Jak byś sobie sam nie umiał poradzić to zapraszamy - może pomożemy znaleźć przyczynę :)

mjprzem 23-10-13 08:19

Cytat:

Napisał pawpor (Post 917669)
Wierz mi, że może być. Nawet założenie słabiej jakości dobrych gum powoduje bicie kierownicy. Nie gdybam sobie tylko znam to z praktyki...

Ale nie w przypadku kiedy koledze bije kolo nawet przy jezdzie na luzie...!!!
na luzie niema prawa nic bic jesli inne elementy sa sprawne a nawet wahacz bylby niewiadomo jak miekki...
Guma ma te wlasciwosci ze ma tlumic drgania a nie powodowac ich rezonans...to wie kazdy mechanik...guma to nie jest sprezyna.

wiec nie pisz jak chcesz..ale ja wiem ze wiele osób uwaza tak jak ty-bo po wymianie wahacza sie sytuacja poprawia...ale w rzeczywistosci to co jest przyczyna drgan-bijace kolo, tarcza hamulcowa itp. nadal bije tylko ze zostaje lepiej z tlumione w wahaczu.

pozatym w jaki sposob wahacz mialby powodowac drgania na rownej prostej drodze?
to zaprzecza wszelkim prawom fizyki.

prawda jest taka-jesli opona jest naprawde dobra..i wywazona + felga prosta-i calosc wywazona dobrze do piasty i tarczy hamulcowej + Piasta i tacza prosta+ sprawne lozysko+ przeguby i polosie
to mozesz miec niewiem jak rozwalone gumki wahacza ale drgan nie powinno byc na prostej drodze i przy jezdzie na luzie.
również znam to z doswiadczenia-bo nie raz jezdzilem na takich wahaczach a jedyny problem jaki wystepowal -to ogromne ruchy kierownicy i geometria przy dodawaniu gazu i hamowaniu.

W 100% sprawnym aucie bijace kolo jest znacznie lepiej amortyzowane jak w samochodzie po 200kkm. jednak bicie kierownicy moze wywoływacz tylko element obrotowy-a nie czesc zawieszenia..bo tylko elementy obrotowe wywołują takie drgania

toooommmmi2 26-10-13 14:43

Witam znow. Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej no i zawieszenie z przodu jest ok. sprawdzone na szarpakach. Jedynie wzrokowo podejrzenie skrzywionego drążka kierowniczego ale zastanawiam się czy to w ogóle możliwe.
Ogolnie jak jadę wolno na nierównej nawierzchni do odczuwam jakby jakieś stuki i wydaje mi się że z prawej strony. Zastanawiam się nad sworzniem Wahacza prawym bo przy wymianie lewego prawy nie był ruszamy (jeszcze orginał bo zanitowany) ale to chyba na stacji by wyszło że coś z nim nie tak.
Czy Zawieszanie sprawdzone na kołach jest wiarygodne czy lepiej u mechanika na podnośniku kiedy Zawieszenie jest odciążone? Co jeszcze radzicie z tym moim przypadkiem. Zna może ktoś jakiegoś dobrego mechanika na śląsku który mógłby poradzić sobie z tym problemem. Albo ktoś z Was mieszka w okolicy Katowic i razem coś byśmy wymyślili?
Czekam na następną porcję porad i pomocy bo ja już rozkładam ręce

---------- Post dodany o 14:43 ---------- Poprzedni post był z 14:40 ----------

A jak tam Wymiana Wahacza w MK2 „damianisko5"? Zrobione już, wymiana przyniosła porządany efekt?

damianisko5 27-10-13 12:50

Używany wahacz /oryginalny Ford/ kupiony, ale nie zakładam go, bo okazał się w kiepskim stanie, więc wraca do sprzedawcy. W planie jest zakup tylnej tulei i wymiana w tym wahaczu, który jest aktualnie w aucie. Wymieniono lewą końcówkę drążka kierowniczego - była w tragicznym stanie /Moog/ z prawej jest FoMoCo w dobrym stanie, więc na razie zostanie. dalej delikatnie bije kierownica podczas hamowania, natomiast stuki po wymianie końcówki zanikły. C.D robót w najbliższą sobotę. Opiszę, czy naprawa pomogła.

toooommmmi2 28-10-13 17:58

No i sprawdzilem jeszcze zawieszenie na podnosniku i jest wszystko OK, zadnego luzu w zawieszeniu :-( Jeszcze raz tarcze sprawdzone pod wzgledem biia i ok. Sugestia mechanika zaby sprobowac wymienic cala polos bo mozliwe ze teraz po demontazu inaczej sie polos ulozyla i po wymianie przegubu wewnetrznego wszystko sie usztywnilo i przenosi sie to na kierownice. Druga sugestia, zeby wymienic na inne tarcze hamulcowe ( ze kiedys mial sytuacje ze tarcze niby byly proste a mimo to bylo bicie i po wymianie na nowe juz bylo ok). Ja juz rozkadam recedo tego auta. A gniazda amortyzatora moga cos takiego powodowac? Jak sprawdzic gniazdo amortyzatora bez demontazu? Kto umie mi pomoc z tym problemem? Czy ma ktos ewentualnie pozyczyc kompletna dobra polos lewa z przegubem zewn i wewn w celu wykluczenia usterki? Pomocy :-( !!!

maliiina 28-10-13 22:38

Wtf jak mechanik sprawdza tarcze, czy sa proste bo cos mi sie wydaje, ze bez specjalnego sprzetu to nie mozliwe.

Temat przerabialem i w 70 % przypadkow to wina sa wlasnie tarcze ( u mnie rowniez) Nieumiejetne korzystanie niestety powoduje to :-\ a zdarzaja sie przypadki, ze i nowki motocrafta (to akurat przyklad z mondeo) maja bicie na starcie

Ps. Taka mala sugestia zmien mechanika, bo jak mu sie polos uklada.. To faktycznie nie wiedziec czego szuka

U mnie pozostalo delikatne drganie powyzej 120 km i dalem sobie spokoj bo wystarczy jedna dziura przy wyzszej predkosci( 17 cali) i stan bedzie taki sam, jak przed naprawa w100%

toooommmmi2 28-10-13 23:21

Tarcze były sprawdzane czujnikiem zegarowym i to nawet u dwóch różnych mechaników. Ale tak jak pisałem spróbuję wrzucić stare tarcze i klocki i zobaczymy. Na starych bicia nie było

mjprzem 29-10-13 08:16

bedziecie zwalac na mechaników a problem moze byc i tak w tarczy
(tarcza moze byc idealnie prosta i moze miec bicie przy hamowaniu-to jest normalne w niektórych przypadkach!!!)

tooommmi2
pisalem ze to element obrotowy powoduje drgania u ciebie...
ale malo prawdopodobne aby poloska tak szwankowala...

jednak z twojego opisu wynika ze mozesz miec 2 problemy.
po pierwsze bije ci kolo przy jezdzie na wprost na luzie!!!!!!!
tym prolemem sie najpierw zajmij.

Po 2-jezeli wyjasnisz problem z biciem kola na luzie i beddzie nadal bilo przy hamowaniu-kup nopwe tarcze-ALE!!!
przy montazu-oprocz czystosci piasty -zauwaz ze zazwyczaj nowe tarcze sa luznie wzgledem Piasty!!!!!!!!!!

to jest bardzo zle.... bo tak tarcza dziala tylko do kolejnego odkrecenia koła a pozniej moze juz miec bicie za kazdym razem.

jezeli tak jest-to pomiedzy tarcze i piaste nalezy zainstalowac np. blaszkę po piwie na calym obwodzie tak aby zachowac centrycznosc tarczy wzgledem piasty.

W przypadku zakładania nowej tarczy i nie zlikwidowania tego problemu-dzieje sie tak ze tarcza ustawia sie byle jak wzgledem tarczy.
Po dokreceniu koła na tarczy od hamowania wyrabiają sie wyzłobienia, i do momentu kolejnego odkrecenia koła jest wszystko ok.
ALE! po kolejnym odkreceniu koła piasta tarcza przesuwa sie kolejny raz wzgledem piasty i wówczas klocki pracują na roznej grubosci tarczy.
w efekcie tego powstaje bicie prostej tarczy którego nieda sie juz zlikwidowac bez toczenia.

Jednak istnieje jeszcze druga mozliwosc bicia przy hamowaniu nawet prostej tarczy-to tarcza ktora ma różną twardość materiału.

Ale ty najpierw zajmim sie problemem bicia koła.

mat218 13-11-13 12:32

Witam
Mam podobny problem jak kolega, z tym, że bicie nie występuje podczas jazdy na luzie, tylko podczas hamowania. Podobnie prawe koło i dość odczuwalne i z czasem się nasilało coraz bardziej, aż pozostało na dość wysokim nie przyjemnym poziomie. Mechanik mi powiedział iż przyczyną tego jest tuleja tylna PRZEDNIEGO wahacza, ale widzę, że tutaj kolega zaprzecza temu, czy to tylko tyczy się problemu gdy bicie występuje podczas jazdy na luzie i hamowania? Jeśli tylko podczas hamowania to może to być ta tuleja?

Pozdr.

mjprzem 14-11-13 08:22

oczywiscie ze nie... czyli ze nie tuleja powoduje bicie przy hamowaniu.

najpierw musisz upewnic sie ze to kola z tylu-czyli musisz miec sprawny reczny i sprawdzic tylko recznym ze podczas zaciagania recznego zaczynaja sie drgania od hamowania.

a jezeli potwierdzisz ze przy hamowaniu recznym sa drgania to zostaje tylko porownanie tego jak obraca sie kolo lewe i prawe z tylu na podniesionym samochodzie i juz powinienes widziec ktora tarcza moze robic problem.

najczesciej takie rzeczy wychodza po zmianie opon lub felg-kiedy tarcza jest zbyt luzna na piascie i dotarla sie w okresony sposob do klockow a po odkreceniu kola-zmienia minimalnie swoje polozenie.

zauwazcie ze wiele marek stosuje dokrecanie tarczy do piast. takie cos zmniejsza ryzyko pojawienia sie drgan do minimum-niestety w samochodach w ktorych tego niema-tarcza musi byc dokladnie dopasowana do piasty. w wiekszosci przypadkow otwor w nowej tarczy lub nawet starej jest za luzny wzgledem piasty.

toooommmmi2 14-11-13 12:55

Czyli co, jak zmienię np z powrotem stare Tarcze i klocki na których się to nie działo to jak dalej będzie się tak dziać to co wtedy? Nie może być tak że pny każdym demontażu koła lub tarcz do jakiejś naprawy trzeba będzie nowe tarcze kupować. Stare tarcze niejednakrotnie były demontowane i zakładane 1„byle jak" i nic się nie działo przy hamowaniu. Moje tarcze na pewno nie mają za luźnego otworu na piastę tym bardziej że to nie są jakaś zamienniki tylko orginał forda. A przed tą usterką już wcześniej były ściągane tarcze nowe z piasty i zakładane były byle jak (nie w to samo miejsce) i nic się nie działo. A skoro miałem dwa razy sprawdzane torcze i są proste to nie ma Co reklamować. A nie ma pewności że wywalę Znowu 400zł na nowe tarcze i klocki a potem się okaże że to jednak nie to. Skoro przed naprawą przegubu było ok to tarcze moim zdaniem nie mogą być.
Dodam że kolega ma podobny problem W takim samym focusie i wymiana nowych tarcz i klocków nie pomogła, nowe Wahacze przednie tylko lekko zniwelowały objawy na jakiś czas a problem nadal nie rokiązany.

czarny_kot 14-11-13 18:27

poczytajcie sobie tu o identycznym problemie:

http://focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28577

mjprzem 15-11-13 08:53

Cytat:

Napisał toooommmmi2 (Post 925558)
Czyli co, jak zmienię np z powrotem stare Tarcze i klocki na których się to nie działo to jak dalej będzie się tak dziać to co wtedy?

ale jesli stare byly OK...to pewnie i byloby dalej ok-pod warunkiem ze zostaną identycznie zalozone.

ponadto tarcza moze sie powierzchniowo zahartowac po mocnym hamowaniu i wjehaniu w kałuze -wowczas moze zmienic sie struktura tarczy-a wtedy problemu z biciem przy hamowaniu -moze byc nie mozliwy do rozwiazania nawet na prostej tarczy.

mat218 15-11-13 17:09

Kolego mjprzem
Mi chodziło o niemalże identyczny przypadek co kolega toooommmmi2, bo chodzilo mi o tuleje tylnia wahacza PRZEDNIEGO. Z tyłu mam bębny, i z tyłu nie ma żadnych oznak nieprawidłowego działania układu hamulcowego.

mjprzem 17-11-13 20:56

tak bo zapewne miales drgania nie tylko przy hamowaniu,
a nawet jesli ustaly po wymianie wahacza to rownie dobrze moglabyc tarcza ruszone i problem ustał.

poprostu twoj opis rozwiązania problemu jest niemozliwy bo wahacz nie wywołuje drgan ale tylko i wyłącznie elementy obrotowe.

inny przykład: rozwalony amortyzator-jezeli bedziesz mial idealnie wywazone koło i rowne to przy jezdzie po rownej drodze na wprost bez zadnych uskoków-nie dasz rady zauwazyc ze amortyzator zrobił kaput.

za to majac minimalnie niewywazone koło-przy pewnej predkosci to koło na uszkodzonym amortyzatorze samo wpadnie w takie drgania ze bedzie strach jechac-mimo ze na równej drodze i prostym kole mozesz tego nie zauwazyc.

no niestety-ludzie w rozny sposób radzą sobie z problemami ale przyczyna drgan w samochodzie nie moze pochodzic od elemetu który sam ich nie moze powodowac-a tuleja na wahaczy nie moze powodowac powstawania drgan-ona jest co najwyzej odpowiedzialna za ich tłumienie.

ponadto mozesz kilka razy zalozyc i sciagnac koło -a jesli tarcze hamulcowe masz luzne na piascie to za kazdym razem moze byc inaczej-i raz moze byc dobrze a raz zle.

zapewne wymiana rozwalonej tuleji pozwoliła wytłumic drgania na tyle ze byc moze ich nie wychwytujesz -i przypadkiem przy wymianie tarcza mogła sie inaczej ustawic lub nawet obrocenie koła wzgledem piasty mogło wyrównowazyc piaste z kołem-ale to nie znaczy ze to tuleja wahacza była odpowiedzialna za te drgania bo jest to fizycznie niemozliwe.

toooommmmi2 20-11-13 08:43

Witam ponownie. Nie chce zapeszac ale problem chyba sie rozwiazal. Powodem byl jednak kola (najprawdopodobniej opony) tak jak u kolezanki "czarny_kot". Po zalozeniu kol zimowych wibracje podczas hamowania ustaly. Przy predkosci 130 km/h zadnych oznak wibracji. Zobaczymy czy bedzie dobrze za jakis czas. Widocznie oponki ze starosci juz (2000 rok) juz mialy dosc i rozpadly sie od srodka druty. Takze sprawdzcie kto moze auto na pewnym komplecie kol zeby nie popadac w dodatkowe koszty z tarczani ;-) Mam nadzieje ze moja usterka odejdzie w niepamiec. Pozdrawiam

toooommmmi2 23-11-13 19:24

Witam. Niestety problem dalej jest :-( Przy 140 dalej drga. Chyba jednak bede musial te stare tarcze zalozyc i klocki i sprawdzic bo juz nie mam ojecia o co chodzi :-( Najchetniej to bym sie tego zlomu pozbyl :-/

mjprzem 25-11-13 08:10

nie denerwuj sie bo taki problem jak ty ma wiele osob.
w tym momencie niewiadomo o czym piszesz...masz wibracje przy hamowaniu czy nawet przy jezdzie bez hamowania?

pozatym skad wiesz ze wczesniej wibracji nie bylo? jezeli jechales tylko w jedna strone 130-km/h i byla cisza to jaka pewnosc ze w druga strone byloby tak samo?

jezeli to wina koł to czasami tak sie dzieje ze kola ulozą sie naprzemian siebie i wibracje raz beda sie znosic a raz beda sie nasilac..to tez warto wiedziec.

mat218 28-11-13 18:02

W moim przypadku były drgania ( bardziej był to nazwał strasznym biciem) tylko przy hamowaniu i to przy delikatnym -> problem jednak sprowadził się do krzywych tarcz.
Tarcze przetoczone, tuleja tylnia przedniego wahacza wymieniona i póki co jest luksus.

Jeśli chodzi o drgania ciągłe przy wyższych prędkościach (tj. powyżej 130), a nie przy hamowaniu to tez tak miałem na oponach letnich a na ziomowych mi problem znikł.

toooommmmi2 01-12-13 18:16

A czy sworzen wahacza albo tuleje stabilizatora przedniego moga powodowac takie drgania? Wymienilem teraz jeszcze tylne tarcze na nowe bo stare byly juz kiepskie nierowno zuzyte ale niestety dalej sie tak dzieje. Drgania juz wystepuja nawet podczas jazdy od predkosci ok 110 km/h i dodatkowo przy 140 podczas hamowania i czuc to na kierownicy ale i na calym aucie. Kola juz mialem dwa razy wywazane i dalej to samo. Zawieszenie przednie sprawdzane na dwoch roznych stacjach diagnostycznych i zadnych luzow zawieszenia niby ale slysze jakies pukanie z przodu przy pokonywaniu powoli nierownosci. Stad moje pytanie o sworzen, gumy na stabilizatorze ewentualnie koncowki drazkow kierowniczych. Juz mnie to auto normalnie rozlozylo na lopatki i mam ochote sie go pozbyc :-( Czemu takie awarie nie sa jednoznaczne do odnalezienia :-/ Co moge jeszcze zbtym zrobic. A czy tylne zawieszenie moze miec jakis wplyw na te drgania?

mjprzem 02-12-13 09:15

Cytat:

Napisał toooommmmi2 (Post 930512)
Drgania juz wystepuja nawet podczas jazdy od predkosci ok 110 km/h i dodatkowo przy 140 podczas hamowania i czuc to na kierownicy ale i na calym aucie. Kola juz mialem dwa razy wywazane i dalej to samo.

zacznijmy od nowa...jak masz samochod? jaki silnik? uzupelnij opis...

z twojego opisu wynika ze masz drgania podczas normalnej jazdy bez hamowania-ten typ drgan niemoze pochodzic od hamulcow jesli sa sprawne, ani nawet od krzywej tarczy hamulcowej.

a wiec albo kola i opony...albo moze przegub napedowy, lub moze amortyzator jeszcze.
to ze kola miales wywazane to jeszcze nic nie mowi..a sprawdzales opony?

nabij do kola 3~4 bar cisnenia i zobacz jak sie kreci na podniesionym aucie-moze opona byc uszkodzona i tego nie widac!!!

czy drgania sa przy 110km/h- podczas jazdy na luzie (sprzeglo wcisnij i daj luz) czy na biegu? jak utrzymujesz predkosc lub przyspieszasz?

problem drgan przy hamowaniu narazie olej bo albo:
tarcze zostaly zle wytoczone, albo piasta jest minimalnie nierowna-albo tarcza ma rozne twardosci na powierzchni-od zahartowania np. po wjechaniu w wode.

tak czy siak-najpierw musisz wogole niemec drgan podczas normalnej jazdy a dopiero pozniej szukac problemu z drganiami przy hamowaniu-bo inaczej bedziesz rozwiazywal 2 problemy na 1 raz i ich nie rozwiazesz bo nie bedziesz wiedzial dokonca gdzie jest problem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi