Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDi - Spadek mocy, odczyt błędów P1564 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53604)

Crash18 29-11-11 11:38

Jeśli chodzi Ci o test z wtyczką to jest pare postów up :)

Cytat:

Napisał Crash18 (Post 642847)
Wykonałem ten test z wtyczką... odłączyłem tą, która idzie od filtra powietrza niby takiego ala przepływomierza, reakcja.... raczej żadna siłnik pracował tak samo z wpiętą wtyczką jak i bez niej o_O


mjprzem 29-11-11 12:44

mi chodzilo o czujnik temp. silnika...wtyczka jest z boku obudowy akumulatora...ech... ;)

tamten czujnik jest w ogole nieistotny-ten przy filtrze.

sprawdz czujnik temp. silnika -odlacz od niego wtyczke.

Crash18 29-11-11 13:27

Jak odłączyłem tą wtyczkę przymocowaną do obudowy akumulatora to nie mogłem samochodu odpalić, jak ją podłączyłem to zaskoczył... rezultat? hmm nie wiem pasek przestał piszczeć hehehe

mjprzem 29-11-11 14:26

to musiales zla wtyczke odlaczyc...tam powinna byc wtyczka z dwoma kabelkami co ida do czujnika temp. umieszczonego przy glowicy..szukaj dokladnie...

kolory kabelkow WH/VT BN/WH po odlaczeniu wtyczki powinny uruchomic sie wentylatory chlodnicy na pracujacym silniku.

Gwidon 30-11-11 12:23

Wracając do tematu.
Crash18 moim zdaniem wchodzi w tryb awaryjny, któryś czujnik podaje złą wartość. Może podawać ten od temperatury który jest wkręcony w głowicę. Miałem podobną sytuację jak się uszkodził, dawał za wysokie wartości po rozgrzaniu silnika.

Crash18 30-11-11 13:02

Jeszcze nie sprawdzałem tej wtyczki bo nie bardzo mam teraz czas... Powiedzcie mi tylko jak ją odłączę i jeśli to ten czujnik to mam się przejechać i zobaczyć czy auto jest zrywniejsze czy jak? :D

Aha... a czy gdyby to była wina czujnika to nie powinno wywalić błędu na kompie, że to ten czujnik, a nie że to błąd modułu pompy?

mjprzem 30-11-11 18:38

no wlasnie chodzi o to aby to sprawdzic..powinien samochod normalnie chodzic chodz temp. silnika bedzie sie podnosic i spadac jak bedziesz jezdzil. Tylko ze wlasnie bledy powinny byc a mi chodzi o to aby wyeliminowac ten czujnik skoro bledow niema...a pozniej to jeszcze niemam pojecia co bedziemy dalej sprawdzac...

razor 30-11-11 22:44

Witajcie chłopaki :) Jak wcześniej pisałem że wyskakują mi dwa błędy P1564 Pompa wtrysku paliwa, żądanie redukcji w trybie podawania paliwa i P0167 Błąd taktowania wtrysku paliwa sygnalizowany przez pompe wtryskową. Do tego klekocze głośno i nie ma takiego przyśpieszenia. Dzięki sprawnej turbinie jako tako się zbiera. mjprzem czytałem te linki co mi podałeś. Ale każdy mechanik mówi że mam pompe do regeneracji. Wydaje mi się że ten tranzystorek w sterowniku się przegrzewa i trzeba tylko go wymienić a pompe tylko przeczyścić. A mam pytanie czy od uszkodzonej pompy może tak klekotać głośno?

mjprzem 30-11-11 22:49

TAk...ale zanim zdecydujesz sie na naprawe pompy to sprawdz rezystancje na regulatorze dawki wtrysku.

Uwaga do tego celu oba kabelki musza byc rozlaczone od regulatora do sterownika oraz koniecznie rozlacz akumulator wczesniej na okolo 5 minut.

tam powinna byc nieduza rezystancja..ale niepamietam ile..wydaje mi sie ze od kilku do 50ohm maks.

dobrze byloby sprawdzic ile ma miec faktycznie bo moze tak byc ze zamiast padniety tranzystorek ty masz padniety elektrozaworek.

ps. a sprawdzales czy niemasz przerwy na kabelku ze tak ci glosno klekocze...? upewnij sie ze te kabelki dobrze masuja a na test rozepnij jeden kabelek i sprawdz jak pracuje bez kabelka. Zacznij wyciagac wnioski z moich postow i jesli nie sam to z pomoca kogos co sie troszke zna sproboj posprawdzac co ci niedziala-to moze troszke zaoszczedzisz.

razor 30-11-11 23:02

Tylko wiesz ja generalnie się nie znam za bardzo na mechanice poznaje się na tym po przez te kosztowne doświadczenia :/. A nie znam kogoś kto by mi mógł pomóc u mnie w mieście to mechanik tylko zdziera kase a robi co innego. A o jakich kabelkach mówisz?. A żeby sprawdzić rezystancje muszę dostać się do sterownika i tam zmierzyć?

mjprzem 01-12-11 08:13

chodzi tylko o kabelki ktore sa poza sterownikiem...sa w sumie 4 kabelki

komus ostatnio wysylalem zdiecia o ktore kabelki chodzi..wiec gdybys podal maila to moge pofatygowac sie i wyslac dalej.

razor 18-12-11 02:18

Witajcie chlopaki:)wiecie co było nie tak z moją foką?. Wkurzyłem się i pojechałem do płocka bo generalnie jestem z włocławka. W płocku Auto-Mechanika ul.Czereśniowa 12 09-410 Płock polecam jak coś, zostawiłem auto na pare dni. Po czym okazało się że głośna praca wynikała z przestawienia rozrządu o jeden ząbek a błędy P0167 i P1564 wynikało z tego, bo poprzedni właściciel wymieniał tranzystor na sterowniku i źle zamontowali pompę. Mechanik poprawił mi rozrząd poprawił pompę i ma tzw. buta i cicho pracuje. Ale powiem tak nie sugerujcie się moim przypadkiem bo te błędy mają szeroką liste usterek. Na szczęście u mnie wystarczyło tylko to zrobić. mjprzem powiem tak że kąty i korpusy miałem w porządku. Ale dzięki za porade:)

Pozdrawiam:)

mjprzem 18-12-11 08:45

I dzieki Ci razor za takie odpowiedzi ze o forum pamietasz.
Szczerze mowiac nie myslalem nawet o ustawieniu pompy bo takie rzeczy powinno sie odrazu sprawdzac przy ustawianiu rozrzadu i pompy-swiadczy tylko o mechaniku-i niemyslalem nawet ze tak mozna zle to zrobic. To przynajmniej wiadomo dlaczego poprzedni wlasciciel samochod sprzedal ;)

Twoja odpowiedz bedzie napewno bardzo pomocna dla innych.

PS. dla ciebie tez mala porada..na przyszlosc podawaj takie informacje ze masz problem od samego poczatku z autem i niewierz co bylo wczesniej robione...bo np. kwestia rozrzadu niebralem pod uwage bo myslalem ze twoj problem zaczal sie pojawiac od jakiegos czasu a rozrzad raczej nie przeskakuje jesli jest dobrze zrobiony wiec bierzemy najpierw najbardziej typowe usterki pod uwage ;)

razor 18-12-11 13:27

Spoko mjprzem:) wiesz jak go kupiłem to tak chodził;) tylko myślałem że diesle tak chodzą:) a tu zonk:)Po prostu poprzedni właściciel nie znał się a jeździł tylko do zwykłego machera i o... :)typu jak włocławek który zjeździłem a każdy mówił żebym pompe wymienił:)albo turbo co w jednym serwisie mi powiedzieli <lol2>. Także warto od podstaw zacząć znaleźć dobrego specjaliste od diesli dać na parę dni niech go rozkręci zdiagnozuje itp. :] a potem naprawa:)

Crash18 21-12-11 19:26

Ja szczerze mówiąc jeszcze nie sprawdzałem tego z tym czujnikiem co przemo podpowiedział, ale zauważyłem coś takiego, że jeśli jadę w dłuższą trasę to autko jest tak jakby delikatnie mocniejsze. Może to naprawdę wtryski leją, albo coś? :P

mjprzem 21-12-11 22:43

Tak moze to byc wina wtryskow...choc te wtryski szybko nie padaja.

Odpiecie tej wtyczki z dwoma kabelkami to zaden problem..
a na trasie auto moze byc zrywniejsze bo w czasie szybszej jazdy intercooler jest chlodzony lepiej i jak jest zimniej to tez powinno byc lepiej. Im nizsza temp. powietrza tym wieksza moc silnika.

Tylko u ciebie byl chyba drastyczny (duzy) spadek mocy...? dobrze pamietam? i poprawialo sie po ponownym zapaleniu silnika?

minister7 21-12-11 22:47

moc raz jest a raz nie ma
 
witam wszystkich ford-owców.
od dłuższego czasu czytam forum w poszukiwaniu odpowiedzi "co z tą mocą?"
napisze w skrócie ze auto chodzi normalnie, pali jak trzeba turbo szczelne działa, filtry wymienione, czujnik przy intercolerze odpinałem (tak jak jeździ jak mol to po odpięciu jeszcze większy trup), egr sprawdzałem czyściłem wynnsem, przewody powymieniałem od niego,

u mnie z mocą jest tak, auto za każdym razem jak odpalę jeździ jak diesel bez turbiny, sytuacja zmienia sie jak silnik osiągnie 90 stopni i wyłączę go i odczekam z zegarkiem w reku 12-15min. ponownie uruchamiam i auto ma moc, rwie jak szalone, gdy go zgaszę i zaraz odpalę znowu jest mułem, chyba ze poczekam te 12-15min to będzie miał moc ;) (ale nie zawsze to zachowanie skutkuje, czasami)
powiem jeszcze ze na sterowniku pompy występują dwa błędy których nie da sie skasować te od kata wtrysku i sterowania dawka paliwa.
proszę o podpowiedzi
dziękuje
fordzie mocy przybywaj

Crash18 22-12-11 15:44

no u mnie właśnie tak jak przemo mówisz jest, że jak go zgaszę i odpalę znowu to chodzi normalnie przez pewien czas, później znowu muł... wiem, że to nie problem odpiąć wtyczkę,ale pracuję do wieczora i nawet nie mam kiedy to sprawdzić.... fajnie by było jakby był to ten czujnik, obyłoby się bez kosztownych napraw. Postaram się jak najszybciej dać wam znać co z tym czujnikiem.

A Tobie przemo dziękuję, że ciągle interesujesz się moim tematem :)

mjprzem 22-12-11 17:58

minister7

przeczytaj ten watek dokladnie...zauwaz przypadek razora..i zauwaz ze tez nie napisales od kiedy tak masz..jak bylo wczesniej i czy cos bylo robione przy samochodzie....

kat wtrysku w dieslu zawsze zmienia dzwiek pracy silnika..czy ty cos takiego zauwazyles?

podales za malo informacji..rozumiem ze bledy P1564 i P0167?

minister7 22-12-11 22:51

co z tą mocą?
 
auto mam od marca tego roku, przebieg to 200tys. z czego moje 15tys.
zaraz po zakupie wymieniłem rozrząd, świece. po zakupie jeździł mulowato, aż do momentu gdy jakiegoś razu dostał powera. wtedy nabrałem wątpliwości ze auto nie wykorzystuje swojej mocy.
zacząłem od sprawdzenia turbo, wymieniłem bałwanki (turbo pompuje), sprawdziłem egr, wszystkie przewody (czujników nie sprawdzałem, najlepiej gdybym miał możliwość podmienienia).
nie chce ruszać czegokolwiek w pompie (na razie) skoro auto pali i wszytko pozostałe w normie (spalanie teraz w ok. 5.6l/100km)
tak jak pisałem wcześniej, jeżeli po odczekaniu tych 12-15min auto załapie to wyraźnie od 2100 do 3000obr/min ciągnie jak szalone. a tak to po prostu jeździ.
czytam mnóstwo tych forum, to co mogę wcielam ale nadal bezskutecznie,
czuje ze siedzi za tym jakaś elektronika czy czujnik?

prosze o porady.
pozdrawiam

mjprzem 23-12-11 08:23

Nie odpowiedziales do konca na pytanie....podales za malo informacji..rozumiem ze bledy P1564 i P0167?

Jesli tak to prawdopodobnie znowu taki przypadek jak kolegi Razora. Moze wy razem w tym samym miescie rozrzad zescie wymieniali ;)

Moze tak sie u ciebie dziac poniewaz kat wtrysku zalezy od temperatury silnika ..jezeli rorzad..pompa jest minimalnie przestawiona na jakies skrajne polozenia to raz komputer lapiac sygnal z pompy i polozenia walu korbowego ustawia wtrysk na troche wczesniejszy a raz na pozniejszy..i raz mu sie uda a raz nie. to by moglo wyjasniac dlaczego raz masz kopa a raz nie.

Normalnie w innych silnikach jest czyjnik polozenia walu i walka rozrzadu..ale w silnikach z pompami wtryskowymi role polozena walka rozrzadu odgrywa czujnik w pompie wtryskowej.

Niezapomnij odpisac czy po sprawdzeniu-ewentualnej korekcji ustawienia rozrzadu i pompy sytuacja sie poprawi.

minister7 23-12-11 19:05

co z tą mocą?
 
dzięki za podpowiedzi mjprzem
nie pamiętam dokładnie kodów tych błędów ale to sa te które wymieniłeś.
być możne to ten rozrząd, robił mi go mechanik który pracuje w ASO dełu na co dzień co prawda w warunkach garażowych, ale z wcześniejszymi autami sobie radził,
będę musiał odżałować i pojechać do ASO forda czy są w stanie sprawdzić ten rozrząd,
a gdybym powiedział żeby mi mechanik przestawił rozrząd w te czy w tamta stronę, to czy jest w stanie ustawić? auto odpali? i czy coś można pogorszyć przy takich próbach

dzięki ;)

GCSheko 23-12-11 19:45

mechanik musi poblokować wszystkie elementy rozrządu i pompę odpowiednimi blokadami, inaczej żadne regulacje nie pomogą

mjprzem 24-12-11 01:10

Dokladnie tak.. bez blokadek raczej nikt tego dobrze nie zrobi.

Zastanawiam sie co jeszcze byloby gdyby podczas regeneracji pompy cos przestawiono w niej...mozliwe byloby wtedy ze nawet poprawnie ustawiony rozrzad i pompa moga powodowac taki blad. To bylby problem bo musialbys oddac dobra pompe do sprawdzenia i kalibracji. A moze wystarczylo by wowczas zmienic tylko polozenie walka pompy?..ale to juz tylko moje gdybania. Musiasz najpierw i tak ten rozrzad u siebie sprawdzic.

GCSheko 24-12-11 01:16

...pompa po regeneracji przychodzi zblokowana i w tej pozycji należy ją zamontować

mjprzem 24-12-11 02:23

a no tak....
widze ze nie tylko ja spac nie moge.. ;) pozdrowienia.

minister7 26-12-11 14:19

co z tą mocą?
 
szkoda ze nie pamiętam czy auto po wymianie rozrządu chodziło tak jak przed wymiana, na pewno nie blokował niczym rozrządu i pompy, tylko wiem ze znaczone były 2 kreski (juz chyba fabrycznie).
akurat wczoraj miałem zaszczyt jechać z mocą?
i co jest dziwne, czytając mnóstwo forum z tym problemem u większości np., moc jest i zanika w czasie jazdy, czy tam jak jest zimny to ma moc a później traci ją, to u mnie jak załapie to ta moc jest dopóty dopóki nie wyłączę silnika , czasami robię trasę ok.600km i auto jak wcześniej załapało to całą drogę jadę z powerem. lub czasami zdarza sie jak silnik nie jest dobrze rozgrzany ale np, jeżdżę po mieście krótkie odcinki i często odpalam i gaszę to zdarza sie ze załapie.

po nowym roku podjadę do firmy która zajmuje sie tylko fordami, i zapytam czy są w stanie sprawdzić ustawienie rozrządu. bo kiedyś jak u nich bylem i mówiłem o tych objawach to pompę nowa kazali kupić, dlatego zwątpiłem w nich, ale jak poproszę ich o konkretna rzecz to możne sie wykażą.

pozdrawiam i dziękuje za dalsze sugestie.

karma1 03-01-12 09:00

Podłączę się do tematu bo moj problem tez dotyczy spadku mocy, klopotów z zimnym silnikiem i jak sadze pompą.

Focus TDDI 1.8 1999 250K. Od dobrych 5 lat towarzyszy mi blekitny dym po odpaleniu zimnego silnika, ustaje po tym jak temperatura cieczy wzrosnie powyzej 22*C a więc kiedy ecu wychodzi ze strategi "cold start" i zaczyna "warm-up". Myślę, że to problem z kątem wtrysku i dawkowaniem. Przy ruszaniu zimnym żabkuje ale tylko przy pierwszym ruszeniu.
Stawiam na tłoczek albo elektrozawór kąta, ale może rozrząd albo mapy a mechanicy nie są w stanie okreśłić.

Ostatnio jednak miałem wpadkę ze sterownikiem pompy.
Zgasł silnik w trakcie jazdy na zimnym silniku, błędy P1564 i P1664
Tranzystor wymieniony i na pozór wszystko wyglądało prawidłowo, jednak jak się ochłodziło (<10*C) zaczęły się małe problemy.
Auto zapala idealnie i zaraz wchodzi na podwyższone obroty ale po 3 sec schodzi na ~650 i ciężko pracuje, okazyjnie zgaśnie. Następnie szybko podwyższa obroty i już pracuje jak na normalnym ssaniu. Błękitny dym pozostał ale dodatkowo zaczął pracować jakby na trzech wtryskach do ECT=22*C. Dodatkowo na trasie vmax 150km/h.

Z większością dolegliwosci jestem w stanie żyć ale przygasanie po odpaleniu i praca na trzy gary zimnego silnika mogą mu zaszkodzić.

- EGR zaślepiony
- Katalizator wydłubany
- Map sensor ok (sprawdzony przez podmianę z innego auta)
- IAT pewnie ok (po odpięciu auto robi się mulaste)
- Świece wymienione
- Filtr paliwa i powietrza nowe.
- Aku ok
- Kody błędów P1564 i P1664 mechanik nie był w stanie skasować CD/IF'em

Pozdrawiam

mjprzem 03-01-12 09:58

Cytat:

Napisał karma1 (Post 658258)
Ostatnio jednak miałem wpadkę ze sterownikiem pompy.
Zgasł silnik w trakcie jazdy na zimnym silniku, błędy P1564 i P1664
Tranzystor wymieniony i na pozór wszystko wyglądało prawidłowo, jednak jak się ochłodziło (<10*C) zaczęły się małe problemy.

- Kody błędów P1564 i P1664 mechanik nie był w stanie skasować CD/IF'em

Pozdrawiam

P1664 Injection Pump Control Module Malfunction
Kiedy miales regenerowany sterownik? jak by regenerowany? co bylo robione? co bylo robione z pompa? czy ktos ruszal -odkrecal-wtryskiwacze?

karma1 03-01-12 10:45

Wymontowałem sam sterownik latem pół roku temu (10K km), dostał nowy tranzystor ale nie mogę się doprosić o info jaki. Jest wyprowadzony na zewnątrz. Zamontowałem sterownik, kable łączące sterownik i pompę zrobiłem na szybkozłączki. Oprócz sterownika niczego poważnego w układzie zasilania nie dotykałem.
Przy samym montażu sterownika martwił mnie jedynie czujnik Halla, bo mimo mocnego dokręcenia dwóch śrubek w pompie, był delikatnie ruchomy.

Auto ma wszystko oryginalne od niepamiętnych czasów i mało widziało mechaników.
Wtryski, sama pompa nigdy nie były regenerowane.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi