Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   [FFI] lampy ST170 (czarne FL) do roznych kolorow foczek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24088)

fru 12-03-09 01:32

Cytat:

Napisał gatuso_18
co moze byc powodem palenia sie tych zarowek ??

A czy przypadkiem nie dotykasz zarowek palcami? Nie powinno sie, bo tluszcz z palcow powoduje wlasnie szybsze przepalanie sie zarowek.


Ja tez jezdze na bluevision phillipsa. To dopiero moj pierwszy komplet, od jakichs 2tyg, takze nie wypowiem sie jeszcze.

Pozdrawiam.

gatuso_18 12-03-09 01:37

wiem pierwszy komplet tak zalozylem ale padly pozniej ale nastepne zakladalem zgodnie z zaleceniami i tez je szlak trafil ... ;/

AR3S 12-03-09 08:35

Cytat:

Napisał gatuso_18
wiem pierwszy komplet tak zalozylem ale padly pozniej ale nastepne zakladalem zgodnie z zaleceniami i tez je szlak trafil ... ;/

u mnie padała lewa strona co miesiąc góra dwa zarówno Blue Vision i Vision Plus są dość drogie więc mnie szlag trafił - do tego to cholerne wymienianie żarówek ... teraz wsadziłem jakieś Tungsramy i też świecą - czekam do lata. U mnie przyczyną "przepalania" się żarówki jest usterka mocującego i dociskającego żarówkę do odbłyśnika drucika. Nie dociska tak mocno jak w prawej lampie - więc żarówka drga na nierównościach - większa dziura i trach żarnik pada ... ot cała tajemnica - w lato przełożę drucik na przeciwny zaczep - będzie dodatkowo łatwiej żarówki wymieniać ...

gatuso_18 12-03-09 10:28

Cytat:

Napisał AR3S
teraz wsadziłem jakieś Tungsramy i też świecą - czekam do lata

wlasnie niewiem czy nie dac ich do lamp ... mam osrama H7 a zastanawiam sie co wrzucic do H1 i zastanawialem sie nad tymi zarowkami :) jak ma kolega
Cytat:

Napisał tomeczek_t
Żarówki H7 to Tungsram Sportlight, a H1 Tungsram Megalight od kolesia AUTO-LAMP z Allegro


tomeczek_t 12-03-09 11:28

Świecą całkiem nieźle, wytrzymują nieco dłużej niż Philipsy czy Osramy, a są od nich o połowę tańsze (na Allegro oczywiście). Do tej pory miałem do czynienia z tymi żarówkami w wersji H4 (w Kadeciaku i do niedawna w Foce) i u mnie wytrzymywały ok 1 roku (przy przebiegach 25-30 tys. km rocznie)

Toffic1989 12-03-09 22:37

to chyba wszystko zależy na jaki produkt z pudełka się trafi , wydaje mi się że nie ma reguły po jakim czasie maja paść :mrgreen:


Kasprzak po namyśle doszedłem do wniosku że jednak nie wkładam HID , tylko porządne żarówki :idea:

kasprzak 12-03-09 22:41

zuch chłopak :mrgreen:
Napewno reszta użytkowników dróg będzie wdzięczna ;)

Toffic1989 13-03-09 16:45

dzis byl pierwszy wyjazd do szkoly , przychodze po lekcjach patrze klosze zaparowane oO

czyli tak jak juz ktos pisal kazdemu paruja ^^

jak pozbyc sie tego bez rozklejania kloszy ? :> wystarczy jakos uszczelnic ? jak tak to czym proponujecie albo czym robiliscie :mrgreen:

tomeczek_t 13-03-09 17:09

Ja swoje wczoraj wysuszyłem porządnie przy pomocy suszarki żony :mrgreen:. Jak na razie jest dobrze, zobaczymy jak to się będzie miało na dłuższy termin.

Toffic1989 jak suszenie nic ci nie pomoże to rozklej te lampy i sklej porządnie na solidną ilość silikonu. Przy okazji będziesz mógł zmienić kierunki z pomarańczowych na przezroczyste

Rasta 13-03-09 17:58

Dla mnie to wala z wiatrakami, mam org. Visteony, a i tak parują.

Nie ma co sobie tym zawracać głowy - świecą i to jest najważniejsze :lol:

Toffic1989 13-03-09 18:32

Cytat:

Napisał Rasta
Nie ma co sobie tym zawracać głowy

Rasta ale brzydko sie prezentuje foka :mrgreen:

AR3S 13-03-09 20:23

Cytat:

Napisał Rasta
Dla mnie to wala z wiatrakami, mam org. Visteony, a i tak parują.

Nie ma co sobie tym zawracać głowy - świecą i to jest najważniejsze :lol:

dokładnie ... też mam Visteony - już rozklejane i sklejane porządnie i nic to nie zmieniło ... widać tak musi być

M.A.G. 13-03-09 20:37

Ja mam TYCa i też parują... pozbyłem się z tyłu kloszy plastikowych zatyczek na odpowietrznikach i jest trochę lepiej - zastanawiam się nad zrobieniem dodatkowych otworków ale na razie mi się nie chce w taką pogodę kombinować :roll:

gatuso_18 13-03-09 22:56

panowie a porownywaliscie je do starych lamp?? orginalnych ?? czym sie roznia ?? moze to cos pomoze :)

fru 13-03-09 23:27

A tak w ogole to roznia sie one czyms od zwyklych lamp po lifcie? Oprocz koloru oczywiscie.

MisiekT 13-03-09 23:32

nie, i niczym sie nie roznia tez od oryginalnych lamp do ST170 - przynajmniej Visteony :wink:

fru 13-03-09 23:40

Czyli zmiana na lampy z st170 to zwykly kaprys, zeby miec czarne lampy ajt? Zadnych korzysci z lepszego swiecenia itp nie ma..

MisiekT 13-03-09 23:47

Cytat:

Napisał fru
Zadnych korzysci z lepszego swiecenia itp nie ma

korzysci sa takie ze masz nowe lampy ze swiezym odblysnikiem i nieporysowanym kloszem - swieca odrobine lepiej na pewno...

a jak masz dodatkowo przedliftowe to poprawa swiecenia jest duuuuza

gatuso_18 13-03-09 23:51

Cytat:

Napisał MisiekT
a jak masz dodatkowo przedliftowe to poprawa swiecenia jest duuuuza

ja zmienam dla korzysci z lepszego swiecenia oraz dlatego zeby moja foczka wyrozniala sie szarym tlumie :D

fru 13-03-09 23:52

Mam lampy poliftowe i pytam o roznice pomiedzy zwyklymi lampami, bo sam zastanawiam sie nad ewentualna zmiana za jakis czas. Poki co jedyny plus to wyglad (szczegolnie do mojego koloru nadwozia: ciemny granat). Minusy to z tego co piszecie: parowanie (moje nie paruja) no i podejrzewam, ze roznica w swieceniu duza raczej nie bedzie.

grzybek 14-03-09 00:03

A to ciekawe z tym parowaniem. Mam ori nie ruszane i nie parują, a wy montujecie też ori (bo Visteony) tyle że czarne i parują [screwy]

MisiekT 14-03-09 00:07

nowe ori (w sensie z ASO) tez juz paruja z tego co sie orientuje :D

grzybek 14-03-09 00:22

W takim razie baaardzo ciekawą sprawą jest dlaczego :?: Bo przeca montowane na aucie ori tzn. te co wyjechały z fabryki nie parują, przynajmniej u mnie :mrgreen:

Rasta 14-03-09 09:11

Ale ty masz srebrne :P

grzybek 14-03-09 14:14

Cytat:

Napisał Rasta
Ale ty masz srebrne

[rotfl] Czyli sprawa jest jasna - czarne parują, srebrne nie [helm] :lol:

tomeczek_t 15-03-09 21:48

Dziś po całym dniu deszczowym chyba mogę stwierdzić, że moje czarnuchy nie parują. Wysuszyłem je porządnie w piątek (13-tego zresztą :mrgreen: ) i do tej pory jest elegancko. Mam nadzieję, że tak pozostanie.

A tak przy okazji (wiem, że OT) kto mi powie co to za lampiony, bo pierwszy raz widzę http://moto.allegro.pl/item579776381...spr_warto.html

Rasta 15-03-09 22:27

Cytat:

Napisał tomeczek_t
A tak przy okazji (wiem, że OT) kto mi powie co to za lampiony, bo pierwszy raz widzę http://moto.allegro.pl/it..._spr_warto.html

To jeszcze mało widziałeś :P

Jakieś chinole :lol:

Lukas_power 23-08-09 10:46

To i ja się zaprezentuje:) Według mnie foczka nabrała charakteru:)
http://images41.fotosik.pl/181/c1eb54a3a00dca9a.jpg

Greg 23-08-09 10:50

Cytat:

Napisał Lukas_power
Według mnie foczka nabrała charakteru:)

większego nabierze jak kieruni będą ciemne

Pzdr.

Lukas_power 23-08-09 11:27

No właśnie już przeglądam aukcje:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi