Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Ford Focus II i xenony (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8185)

Kuras77 13-04-09 00:14

Cytat:

Napisał Artur83
Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał lucash
Na koniec powiem, że jeżdżącym z HIDami jak w powyższych linkach, nie powinno być litości - karać i odbierać dowody. Dwukrotnie jadąc w nocy zostałem do tego stopnia oślepiony, że raz o mało nie znalazłem się w rowie, a drugi raz na czołówce z idiotą z takimi "ksenonami".

Jestem tego samego zdania, ale moim zdaniem decyzja o tym czy światła są legalne czy nie powinna zapadać w stacji diagnostycznej a nie na podstawie samego faktu przeróbki nie posiadającej homologacji.

I dlatego w dosłownie ŻADNEJ przestrzegającej zasad stacji diagnostycznej twoje druciarstwo nie ma szans zostać dopuszczonym do ruchu, ale jako, że żyjemy w Polsce będziesz sobie na tym długo i przyjemnie jeździł, bo w końcu Ty widzisz lepiej, a inni niech sobie radzą :?

Kolego, jesteś idealnym przykładem człowieka z klapkami na oczach i zamkniętym umysłem... Rzeczowa dyskusja poparta argumentami i przykładami w Twoim wypadku mija się z celem, dlatego nie będę komentował Twoich kolejnych postów... Bo to dokładnie jak: [banghead] [banghead] [banghead]

Artur83 13-04-09 00:25

Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał Artur83
Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał lucash
Na koniec powiem, że jeżdżącym z HIDami jak w powyższych linkach, nie powinno być litości - karać i odbierać dowody. Dwukrotnie jadąc w nocy zostałem do tego stopnia oślepiony, że raz o mało nie znalazłem się w rowie, a drugi raz na czołówce z idiotą z takimi "ksenonami".

Jestem tego samego zdania, ale moim zdaniem decyzja o tym czy światła są legalne czy nie powinna zapadać w stacji diagnostycznej a nie na podstawie samego faktu przeróbki nie posiadającej homologacji.

I dlatego w dosłownie ŻADNEJ przestrzegającej zasad stacji diagnostycznej twoje druciarstwo nie ma szans zostać dopuszczonym do ruchu, ale jako, że żyjemy w Polsce będziesz sobie na tym długo i przyjemnie jeździł, bo w końcu Ty widzisz lepiej, a inni niech sobie radzą :?

Kolego, jesteś idealnym przykładem człowieka z klapkami na oczach i zamkniętym umysłem... Rzeczowa dyskusja poparta argumentami i przykładami w twoim wypadku mija się z celem, dlatego nie będę komentował twoich kolejnych postów... Bo to dokładnie jak: [banghead] [banghead] [banghead]

Koronny argument jest taki, że Ksenony powinny być samopoziomujące się, masz to?
Drugi nie mniej ważny to taki, że powinieneś mieć spryskiwacze reflektorów, aby było to legalne, zakładając oczywiście, że masz lampy samopoziomujące, posiadasz spryskiwacze? (Szmatka, która opisywałeś nie wystarczy) Jeżeli posiadasz obie te rzeczy to wybacz moją ignorancję i rzeczone klapki na oczach. Jak już zrobiłeś wycieczkę w stosunku do mojej osoby to powiem Ci, że jesteś typem agrotjuningowca, który najpierw założył sobie "car PC" - bardzo fajna rzecz swoją drogą (serio!!), nakładając szpachlę na kokpit, wcześniej zrobił dziurę w klapce przeciwsłonecznej na Ipoda, a teraz założył ksenony tam gdzie nie ma prawa ich BYĆ! Rzeczowa dyskusja z Tobą kończy się u mnie na dwóch pierwszych pytaniach, które zadałem w tym poście. Pozdrawiam serdecznie i nie chowam urazy, SERIO!! :)

Kuras77 13-04-09 01:06

Niestety muszę już złamać swoje postanowienie i ustosunkować się do powyższej wypowiedzi...

Cytat:

Napisał Artur83
Koronny argument jest taki, że Ksenony powinny być samopoziomujące się, masz to?

Nie, nie mam (przynajmniej jeszcze). Ale jak wytłumaczysz różnorodność przepisów dotyczących kwestii oświetlenia w różnych krajach? Samochody inne? Światło inaczej się załamuje? Ale ok, jestem w tej chwili nielegalny a w Twoich oczach zapewne nawet przestępcą... Ale abyś nie wyszedł teraz na zakłamanego hipokrytę pamiętaj - od dziś nie przekraczaj 50ciu kilometrów na godzinę w mieście... :P

Cytat:

Napisał Artur83
Drugi nie mniej ważny to taki, że powinieneś mieć spryskiwacze reflektorów

Cytat:

Teraz czas na założenie spryskiwaczy :)
Cytat:

Napisał Artur83
Jak już zrobiłeś wycieczkę w stosunku do mojej osoby to powiem Ci, że jesteś typem agrotjuningowca, który najpierw założył sobie "car PC" - bardzo fajna rzecz swoją drogą (serio!!), nakładając szpachlę na kokpit, wcześniej zrobił dziurę w klapce przeciwsłonecznej na Ipoda, a teraz założył ksenony tam gdzie nie ma prawa ich BYĆ!

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... Niestety (a może stety) Twoje powyższe słowa potwierdzają moją tezę o zamkniętym umyśle oraz prostym, schematycznym rozumowaniu... W tym wypadku szpachla w Twoim mniemaniu równa się tylko jednemu - agrotjuningowi. Gdybyś tylko wysilił się odrobinę i wychylił po za swoje ograniczone horyzonty to doszedł byś (mam przynajmniej taką nadzieję) do wniosku, że są również inne zastosowania szpachli poza łataniem 15sto letnich golfów.... Zerknij sobie na podawana już wcześniej przez mnie stronę www.mp3car.com Czy wszystkich tych ludzi z całego świata budujących naprawdę godne podziwu rzeczy nazwiesz agrotjuningowcami? Ja raczej docenię ich spryt, umiejętności manualne i pomysłowość.
Jeśli nie potrafisz docenić nakładu pracy i efektu końcowego mojego projektu CarPC i stawiasz mnie na równi z dresami wstawiającymi kolumny do maluchów to ja już nic na to nie poradzę - zastanów się proszę jeszcze raz a może dostrzeżesz jednak pewną "subtelną" różnicę...
Co do iPdoa - dlaczego uważasz to za agrotjuning? Gdybym chciał nim szpanować to przykleiłbym go sobie do przedniej szyby ;) Umiejscowienie iPoda w ten sposób właśnie pozwala mi na sprytne ukrycie go - jednym ruchem mogę mieć go przed oczami nie odwracając wzroku zanadto od przedniej szyby (wyczekując na zielone światło oczywiście) :)
Jesteś kolego negatywnie nastawiony i wyraźnie przewrażliwiony - nie szufladkuj ludzi po ich dokonaniach wymagających inwencji, umiejętności czy wiedzy. Ja "zrobiłem wycieczkę w stosunku do Twojej osoby" pod wpływem braku dyskusji z Twojej strony oraz odpowiedzi na moje dość obszerne jednak wywody w konstruktywny i merytoryczny sposób - zaprezentowałeś zwykłą i głuchą na polemikę postawę "na nie" a na mnie działa to jak płachta na byka... :evil:

Cytat:

Napisał Artur83
Pozdrawiam serdecznie i nie chowam urazy, SERIO!! :)

Ja również nie chowam urazy bo nie leży to w mojej naturze :D

Artur83 13-04-09 01:52

Cytat:

Napisał Kuras77
Niestety muszę już złamać swoje postanowienie i ustosunkować się do powyższej wypowiedzi...

Cytat:

Napisał Artur83
Koronny argument jest taki, że Ksenony powinny być samopoziomujące się, masz to?

Nie, nie mam (przynajmniej jeszcze). Ale jak wytłumaczysz różnorodność przepisów dotyczących kwestii oświetlenia w różnych krajach? Samochody inne? Światło inaczej się załamuje? Ale ok, jestem w tej chwili nielegalny a w Twoich oczach zapewne nawet przestępcą... Ale abyś nie wyszedł teraz na zakłamanego hipokrytę pamiętaj - od dziś nie przekraczaj 50ciu kilometrów na godzinę w mieście... :P

Naciągasz prawnie wszystko jak tylko się da i dalej używasz obraźliwych sformułować w stosunku do mojej osoby, co dyskwalifikuje Cię jako poważnego "rozmówcę", przykro mi, zamknięty prosty umysł i wąskie horyzonty to nie mój poziom dyskusji... Powiem Ci jeszcze tylko, że zaciekle starasz się znaleźć idiotyczne, wręcz graniczące z absurdem argumenty na rzecz "forumowej" i nie tylko, legalizacji twoich ksenonów. Niestety naprawdę z żalem, spokojem i smutkiem (sam chętnie założyłbym sobie ksenony) muszę Ci oznajmić, że dopóki nie będziesz posiadał elementów, które po wtóre wymieniam: lampy samopoziomujące, spryskiwacze (pomijam budowę samej lampy tudzież soczewki, bo na tym się nie znam) twoje ksenony będą nielegalne :( i mogą stanowić zagrożenie [hammer] z zaznaczeniem na STANOWIĆ ZAGROŻENIE gdyż to, że są nielegalne tak bardzo na pewno nikomu nie przeszkadza, ale oczywiście jedno idzie w parze z drugim. Finito.

P.S. Uwierz mi, moje horyzonty są szersze niż mógłbyś to sobie wyobrazić, jedynego czego Ci zazdroszczę to zdolności manualnych, choć ja używałbym ich inaczej :)

Pozdrawiam

Kuras77 13-04-09 02:15

Cytat:

Napisał Artur83
Cytat:

Napisał Kuras77
Niestety muszę już złamać swoje postanowienie i ustosunkować się do powyższej wypowiedzi...

Cytat:

Napisał Artur83
Koronny argument jest taki, że Ksenony powinny być samopoziomujące się, masz to?

Nie, nie mam (przynajmniej jeszcze). Ale jak wytłumaczysz różnorodność przepisów dotyczących kwestii oświetlenia w różnych krajach? Samochody inne? Światło inaczej się załamuje? Ale ok, jestem w tej chwili nielegalny a w Twoich oczach zapewne nawet przestępcą... Ale abyś nie wyszedł teraz na zakłamanego hipokrytę pamiętaj - od dziś nie przekraczaj 50ciu kilometrów na godzinę w mieście... :P

Naciągasz prawnie wszystko jak tylko się da i dalej używasz obraźliwych sformułować w stosunku do mojej osoby, co dyskwalifikuje Cię jako poważnego "rozmówcę", przykro mi, zamknięty prosty umysł i wąskie horyzonty to nie mój poziom dyskusji... Powiem Ci jeszcze tylko, że zaciekle starasz się znaleźć idiotyczne, wręcz graniczące z absurdem argumenty na rzecz "forumowej" i nie tylko, legalizacji twoich ksenonów. Niestety naprawdę z żalem, spokojem i smutkiem (sam chętnie założyłbym sobie ksenony) muszę Ci oznajmić, że dopóki nie będziesz posiadał elementów, które po wtóre wymieniam: lampy samopoziomujące, spryskiwacze (pomijam budowę samej lampy tudzież soczewki, bo na tym się nie znam) twoje ksenony będą nielegalne :( i mogą stanowić zagrożenie [hammer] Finito.

P.S. Uwierz mi, moje horyzonty są szersze niż mógłbyś to sobie wyobrazić, jedynego czego Ci zazdroszczę to zdolności manualnych, choć ja używałbym ich inaczej :)

Pozdrawiam

Jaz zapewne wiesz prawa nie da się "naciągać" i nie łudzę się że jestem "legalny"... Twój kolejny zły wniosek. Ja staram się spojrzeć na zagadnienie od strony praktycznej a nie czysto prawnej a Ty piszesz tu w kółko sprawy jasne i zrozumiałe - wiedzą na temat przepisów może pochwal się na forum prawnym. Konsekwencje prawne z całą odpowiedzialnością biorę na siebie - za to nie akceptuję polepszenia sobie oświetlenia kosztem innych kierowców stąd moje zdjęcia porównawcze i testy. Nie potrafisz tego docenić - cóż, taki charakter.
Zwróć uwagę, że to forum dotyczące motoryzacji, a konkretnie dział techniczny (Forum Focus Klub Polska Strona Główna ť Techniczne (Ford Focus I, II i C-MAX) ť Elektryka, audio i alarmy ť Ford Focus II i xenony ) - bądź tak miły i skup się na spojrzeniu od tej właśnie strony.

Cytat:

Napisał Artur83
twoje ksenony będą nielegalne :( i mogą stanowić zagrożenie [hammer] z zaznaczeniem na STANOWIĆ ZAGROŻENIE gdyż to, że są nielegalne tak bardzo na pewno nikomu nie przeszkadza, ale oczywiście jedno idzie w parze z drugim.

Widzisz, piszesz "mogą" - ja próbuje dojść czy właśnie od strony technicznej mogą być zagrożeniem. A Ty nawet jednym zdaniem nie ustosunkowałeś się do zdjęć prezentujących wiązkę światła, na której podstawie można już wysnuć pewne wnioski... I powiedz - jak tu konstruktywnie z Tobą rozmawiać na zagadnienia techniczne?

Niestety to Ty wykazałeś się "zamkniętym prostym umysłem" - zresztą zacytowałeś moje słowa dotyczące Twojej osoby nawet nie siląc się na oryginalność.
To Twoja pierwsza wypowiedź po moim zabraniu głosu w tym temacie:
Cytat:

Napisał Artur83
A kolega i tak je zamontuje, a co tam, byle był EFEKT...

Na prawdę to bardzo dogłębna analiza mojej osoby - proponuję zmienić zawód jeśli jeszcze nie jesteś psychoanalitykiem... No chyba że mnie dobrze znasz i jesteś którymś z moich znajomych ukrywających swoją tożsamość ale w to wątpię, bo po nicku wnioskuję, że jesteś sporo młodszy... Hm, może to wszystko wyjaśnia...?

Artur83 13-04-09 02:30

Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał Artur83
Cytat:

Napisał Kuras77
Niestety muszę już złamać swoje postanowienie i ustosunkować się do powyższej wypowiedzi...

Cytat:

Napisał Artur83
Koronny argument jest taki, że Ksenony powinny być samopoziomujące się, masz to?

Nie, nie mam (przynajmniej jeszcze). Ale jak wytłumaczysz różnorodność przepisów dotyczących kwestii oświetlenia w różnych krajach? Samochody inne? Światło inaczej się załamuje? Ale ok, jestem w tej chwili nielegalny a w Twoich oczach zapewne nawet przestępcą... Ale abyś nie wyszedł teraz na zakłamanego hipokrytę pamiętaj - od dziś nie przekraczaj 50ciu kilometrów na godzinę w mieście... :P

Naciągasz prawnie wszystko jak tylko się da i dalej używasz obraźliwych sformułować w stosunku do mojej osoby, co dyskwalifikuje Cię jako poważnego "rozmówcę", przykro mi, zamknięty prosty umysł i wąskie horyzonty to nie mój poziom dyskusji... Powiem Ci jeszcze tylko, że zaciekle starasz się znaleźć idiotyczne, wręcz graniczące z absurdem argumenty na rzecz "forumowej" i nie tylko, legalizacji twoich ksenonów. Niestety naprawdę z żalem, spokojem i smutkiem (sam chętnie założyłbym sobie ksenony) muszę Ci oznajmić, że dopóki nie będziesz posiadał elementów, które po wtóre wymieniam: lampy samopoziomujące, spryskiwacze (pomijam budowę samej lampy tudzież soczewki, bo na tym się nie znam) twoje ksenony będą nielegalne :( i mogą stanowić zagrożenie [hammer] Finito.

P.S. Uwierz mi, moje horyzonty są szersze niż mógłbyś to sobie wyobrazić, jedynego czego Ci zazdroszczę to zdolności manualnych, choć ja używałbym ich inaczej :)

Pozdrawiam

Jaz zapewne wiesz prawa nie da się "naciągać" i nie łudzę się że jestem "legalny"... Twój kolejny zły wniosek. Ja staram się spojrzeć na zagadnienie od strony praktycznej a nie czysto prawnej a Ty piszesz tu w kółko sprawy jasne i zrozumiałe - wiedzą na temat przepisów może pochwal się na forum prawnym. Konsekwencje prawne z całą odpowiedzialnością biorę na siebie - za to nie akceptuję polepszenia sobie oświetlenia kosztem innych kierowców stąd moje zdjęcia porównawcze i testy. Nie potrafisz tego docenić - cóż, taki charakter.
Zwróć uwagę, że to forum dotyczące motoryzacji, a konkretnie dział techniczny (Forum Focus Klub Polska Strona Główna ť Techniczne (Ford Focus I, II i C-MAX) ť Elektryka, audio i alarmy ť Ford Focus II i xenony ) - bądź tak miły i skup się na spojrzeniu od tej właśnie strony.

Cytat:

Napisał Artur83
twoje ksenony będą nielegalne :( i mogą stanowić zagrożenie [hammer] z zaznaczeniem na STANOWIĆ ZAGROŻENIE gdyż to, że są nielegalne tak bardzo na pewno nikomu nie przeszkadza, ale oczywiście jedno idzie w parze z drugim.

Widzisz, piszesz "mogą" - ja próbuje dojść czy właśnie od strony technicznej mogą być zagrożeniem. A Ty nawet jednym zdaniem nie ustosunkowałeś się do zdjęć prezentujących wiązkę światła, na której podstawie można już wysnuć pewne wnioski... I powiedz - jak tu konstruktywnie z Tobą rozmawiać na zagadnienia techniczne?

Niestety to Ty wykazałeś się "zamkniętym prostym umysłem" - zresztą zacytowałeś moje słowa dotyczące Twojej osoby nawet nie siląc się na oryginalność.
To Twoja pierwsza wypowiedź po moim zabraniu głosu w tym temacie:
Cytat:

Napisał Artur83
A kolega i tak je zamontuje, a co tam, byle był EFEKT...

Na prawdę to bardzo dogłębna analiza mojej osoby - proponuję zmienić zawód jeśli jeszcze nie jesteś psychoanalitykiem...

Brak mi słów, ale to pewnie ta pora, dlatego nie czytasz ze zrozumieniem - to apropo tej oryginalności. Już Ci napisałem wcześniej, że prawny aspekt zostawiam na boku, chodzi mi bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, po prostu pozwoliłem sobie na skrót myślowy, nielegalny=niebezpieczny. Piszesz jeszcze, że jakieś testy robiłeś i zdjęcia porównawcze wklejałeś, ale zrozum, to wszystko pięknie i ładnie wygląda jak samochód stoi... przecież jak jedziesz (dziury, dołki, górki, hamowania, przyspieszania) to brak samo poziomowania powoduje, że dajesz ludziom po gałach światłem iles tam razy bardziej intensywnym niż tradycyjna żarówka...

Kuras77 13-04-09 03:00

Cytat:

Napisał Artur83
chodzi mi bezpieczeństwo innych uczestników ruchu

Mi również o to chodzi, ale od strony praktycznej, nie prawno-teoretycznej. I próbuję zgłębić temat w miarę rzetelnie. Jeśli aspekt prawny mamy za sobą to zastanówmy się wspólnie czym na niekorzyść różni się moje "światło" od światła oryginalnego xenona od Focusa II - tylko tak można iść do przodu, czyli eliminować odkryte potencjalne problemy. Tylko nie napisz mi "Kup oryginalne xenony" bo pomijając fakt, że w praktyce raczej nie jest to już możliwe by zamontować je już po kupnie samochodu i być całkiem legalnym, to ja traktuję swój "projekt-AllegroXenon" jako swego rodzaju eksperyment i doświadczenie - zresztą pisałem już o tym dużo wcześniej...

Cytat:

Napisał Artur83
Piszesz jeszcze, że jakieś testy robiłeś i zdjęcia porównawcze wklejałeś, ale zrozum, to wszystko pięknie i ładnie wygląda jak samochód stoi... przecież jak jedziesz (dziury, dołki, górki, hamowania, przyspieszania) to brak samo poziomowania powoduje, że dajesz ludziom po gałach światłem iles tam razy bardziej intensywnym niż tradycyjna żarówka...

A jesteś pewien że oryginalne xenony (pomijając może ultra nowoczesne, najnowsze modele aut luksusowych) trzymają poziom jak lufa amerykańskiego czołgu? Bo ja nie a nawet jestem pewien że tak nie jest. W wielu samochodach z oryginalnymi xenonami samopoziomowanie działa tylko w czasie zapalania świateł tak więc mit, że zabezpiecza ono przed oślepianiem można włożyć między bajki. Może to jest dobry moment by spytać się jak jest w wypadku oryginalnych xenonów u osób, które je posiadają. A więc:
Jak działa samopoziomowanie się w xenonach wyposażonych w tą funkcję? Po jakim czasie od zmiany położenia samochodu reagują reflektory, czy może tylko po włączeniu świateł?

Cytat:

Napisał Artur83
pozwoliłem sobie na skrót myślowy, nielegalny=niebezpieczny.

Wiesz, kiedyś nielegalne było słuchanie "Radia Wolna Europa" co nie znaczy że było się niebezpiecznym z dzisiejszej perspektywy... "Nielegalny-niebezpieczny" to bardzo łatwo napisać - uzasadnić to konstruktywnymi argumentami odnoszącymi się konkretnie do efektu świecenia moich lamp już widać trudniej, dlatego nawet nie podjąłeś takiej próby...

Ale ok - pora jest już faktycznie późna a i nasza "kłótnia" niewiele wnosi do tego tematu tak więc proponuję by jej już nie kontynuować. Po prostu mamy różne zdania, charaktery, osobowości i sposoby podejścia do różnych spraw - jeśli potrafimy "pożreć" się przy okazji tego tematu to już rozumiem, czemu w naszym sejmie tak trudno o choćby nić porozumienia między partiami... :mrgreen:

Artur83 13-04-09 03:13

Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał Artur83
pozwoliłem sobie na skrót myślowy, nielegalny=niebezpieczny.

"Nielegalny-niebezpieczny" to bardzo łatwo napisać - uzasadnić to konstruktywnymi argumentami odnoszącymi się konkretnie do efektu świecenia moich lamp już widać trudniej, dlatego nawet nie podjąłeś takiej próby...

Ciąg logiczny w wywodzie o Radio Wolna Europa jest błędny i nijak się ma do mojego skrótu myślowego.

Próbę podjąłem, ale przeszła ona bez echa... Cytat z wcześniejszego postu: ...Piszesz jeszcze, że jakieś testy robiłeś i zdjęcia porównawcze wklejałeś, ale zrozum, to wszystko pięknie i ładnie wygląda jak samochód stoi... przecież jak jedziesz (dziury, dołki, górki, hamowania, przyspieszania) to brak samo poziomowania powoduje, że dajesz ludziom po gałach światłem ileś tam razy bardziej intensywnym niż tradycyjna żarówka... i to jest właśnie główny problemem, która odróżnia twoje lampy od oryginalnych wyposażonych w ksenony.

P.S. Ja się nie kłócę ani nie żrę tylko prowadzę dyskusję tudzież wymianę przeciwstawnych poglądów.

Kuras77 13-04-09 03:18

Cytat:

Napisał Artur83
Ciąg logiczny w wywodzie o Radio Wolna Europa jest błędny i nijak się ma do mojego skrótu myślowego.

Wybacz, ale nie będę Ci go tłumaczył... :P

Cytat:

Napisał Artur83
Próbę podjąłem, ale przeszła ona bez echa... Cytat z wcześniejszego postu: ...Piszesz jeszcze, że jakieś testy robiłeś i zdjęcia porównawcze wklejałeś, ale zrozum, to wszystko pięknie i ładnie wygląda jak samochód stoi... przecież jak jedziesz (dziury, dołki, górki, hamowania, przyspieszania) to brak samo poziomowania powoduje, że dajesz ludziom po gałach światłem ileś tam razy bardziej intensywnym niż tradycyjna żarówka... i to jest właśnie główny problemem, która odróżnia twoje lampy od oryginalnych wyposażonych w ksenony.

Przemedytowałeś swój poprzedni post i dodałeś to zdanie później tak więc nie miałem szans od razu się do niego ustosunkować - zrobiłem to później poprzez edycje swojego postu. Odpowiedź masz powyżej.
Poza tym próba ta to odpowiedź na moje zarzuty o brak konstruktywnej i technicznej dysputy z Twojej strony, tak więc jest ona spóźniona o ładne kilka postów - ale to już jakiś progres :D

Artur83 13-04-09 03:24

W MAŹDZIE działa to tak, zważywszy na to, że Mazda to w dużej mierze Ford to powinno być podobnie.

System samopoziomowania składa się z układu sterującego (właściwie to dwóch: master i sub), silniczków w każdym z reflektorów oraz dwóch czujników pochylenia nadwozia (przedni i [jaki?]). Dodatkowo układ pobiera informacji z układu ABS lub kontroli trakcji. (kontrola trakcji):

Czujniki pochylenia nadwozia znajdują się przy przedniej i tylniej osi:

W momencie włączenia zapłonu następuje autodiagnostyka systemu (silniczki sterujące wykonują ruch blendy w całym zakresie). Kalibracja układu (ustawienie poziomu 'zerowego') dokonywana jest (chyba) tylko na poziomie serwisowym przy użyciu komputera - dlatego potrzebna jest wizyta w serwisie po odłączeniu/podłączeniu/wymianie któregoś z elementu systemu.

Algorytm dynamicznego poziomowania świateł jako dane wejściowe używa:
- sygnał z przedniego i tylnego czujnika - przez porównanie różnicy 'obniżenia' wyliczane jest pochylenie całego nadwozia - wynikający z rozłożenia obciążenia oraz (!) podskakiwania na wybojach.

- sygnał z układu ABS lub DSC (jezeli występuje) o aktualnej prędkości a właściwie o jej zmianach - czyli uzyskujemy wartość przyśpieszenia/ opóźnienia. Na tej podstawie wprowadzana jest korekta do ustawień reflektorów.

Układ działa z minimalnym opóźnieniem i można samemu zauważyć jego działanie. Najlepiej na pustej, ciemnej, równej drodze. Gdy przyhamujemy, światła idą lekko w dół, by z minimalnym opóźnieniem powrócić do pierwotnego poziomu - mimo że samochód nadal hamuje. Podobnie dzieje się gdy przyśpieszamy.

Układ jest głównie nastawiany na neutralizację przyśpieszania/ hamowania a nie nierównej drogi. Działa z minimalnym opóźnieniem, a podczas jazdy po bardzo nierównej drodze, układ jest dodatkowo 'spowalniany' aby uniknąć niepotrzebnego błyskania w górę i w dół.

Z tego wynikałoby, że na dziury nie reaguje, ale na inne rzeczy jak najbardziej tak.

Kuras77 13-04-09 03:37

Cytat:

Napisał Artur83
W MAŹDZIE działa to tak, zważywszy na to, że Mazda to w dużej mierze Ford to powinno być podobnie.

System samopoziomowania składa się z układu sterującego (właściwie to dwóch: master i sub), silniczków w każdym z reflektorów oraz dwóch czujników pochylenia nadwozia (przedni i [jaki?]). Dodatkowo układ pobiera informacji z układu ABS lub kontroli trakcji. (kontrola trakcji):

Czujniki pochylenia nadwozia znajdują się przy przedniej i tylniej osi:

W momencie włączenia zapłonu następuje autodiagnostyka systemu (silniczki sterujące wykonują ruch blendy w całym zakresie). Kalibracja układu (ustawienie poziomu 'zerowego') dokonywana jest (chyba) tylko na poziomie serwisowym przy użyciu komputera - dlatego potrzebna jest wizyta w serwisie po odłączeniu/podłączeniu/wymianie któregoś z elementu systemu.

Algorytm dynamicznego poziomowania świateł jako dane wejściowe używa:
- sygnał z przedniego i tylnego czujnika - przez porównanie różnicy 'obniżenia' wyliczane jest pochylenie całego nadwozia - wynikający z rozłożenia obciążenia oraz (!) podskakiwania na wybojach.

- sygnał z układu ABS lub DSC (jezeli występuje) o aktualnej prędkości a właściwie o jej zmianach - czyli uzyskujemy wartość przyśpieszenia/ opóźnienia. Na tej podstawie wprowadzana jest korekta do ustawień reflektorów.

Układ działa z minimalnym opóźnieniem i można samemu zauważyć jego działanie. Najlepiej na pustej, ciemnej, równej drodze. Gdy przyhamujemy, światła idą lekko w dół, by z minimalnym opóźnieniem powrócić do pierwotnego poziomu - mimo że samochód nadal hamuje. Podobnie dzieje się gdy przyśpieszamy.

Układ jest głównie nastawiany na neutralizację przyśpieszania/ hamowania a nie nierównej drogi. Działa z minimalnym opóźnieniem, a podczas jazdy po bardzo nierównej drodze, układ jest dodatkowo 'spowalniany' aby uniknąć niepotrzebnego błyskania w górę i w dół.

Widzę, że Google nie jest Ci obce ale to bardzo dobrze, bo uroczyście ogłaszam że Artur83 wniósł po raz pierwszy w tym temacie coś konstruktywnego! (sorry za sarkazm - nie mogłem sie powstrzymać :P ) Ale wydaje mi się, że uczciwiej byłoby podać linka lub chociażby źródło tych informacji... [readmore]
Jednak dziękuje Ci za cenny trop i dawkę wiedzy - przeczytam dokładnie tamten temat na MAZDA KLUB :D

Artur83 13-04-09 03:53

Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał Artur83
W MAŹDZIE działa to tak, zważywszy na to, że Mazda to w dużej mierze Ford to powinno być podobnie.

System samopoziomowania składa się z układu sterującego (właściwie to dwóch: master i sub), silniczków w każdym z reflektorów oraz dwóch czujników pochylenia nadwozia (przedni i [jaki?]). Dodatkowo układ pobiera informacji z układu ABS lub kontroli trakcji. (kontrola trakcji):

Czujniki pochylenia nadwozia znajdują się przy przedniej i tylniej osi:

W momencie włączenia zapłonu następuje autodiagnostyka systemu (silniczki sterujące wykonują ruch blendy w całym zakresie). Kalibracja układu (ustawienie poziomu 'zerowego') dokonywana jest (chyba) tylko na poziomie serwisowym przy użyciu komputera - dlatego potrzebna jest wizyta w serwisie po odłączeniu/podłączeniu/wymianie któregoś z elementu systemu.

Algorytm dynamicznego poziomowania świateł jako dane wejściowe używa:
- sygnał z przedniego i tylnego czujnika - przez porównanie różnicy 'obniżenia' wyliczane jest pochylenie całego nadwozia - wynikający z rozłożenia obciążenia oraz (!) podskakiwania na wybojach.

- sygnał z układu ABS lub DSC (jezeli występuje) o aktualnej prędkości a właściwie o jej zmianach - czyli uzyskujemy wartość przyśpieszenia/ opóźnienia. Na tej podstawie wprowadzana jest korekta do ustawień reflektorów.

Układ działa z minimalnym opóźnieniem i można samemu zauważyć jego działanie. Najlepiej na pustej, ciemnej, równej drodze. Gdy przyhamujemy, światła idą lekko w dół, by z minimalnym opóźnieniem powrócić do pierwotnego poziomu - mimo że samochód nadal hamuje. Podobnie dzieje się gdy przyśpieszamy.

Układ jest głównie nastawiany na neutralizację przyśpieszania/ hamowania a nie nierównej drogi. Działa z minimalnym opóźnieniem, a podczas jazdy po bardzo nierównej drodze, układ jest dodatkowo 'spowalniany' aby uniknąć niepotrzebnego błyskania w górę i w dół.

Widzę, że Google nie jest Ci obce ale to bardzo dobrze, bo uroczyście ogłaszam że Artur83 wniósł po raz pierwszy w tym temacie coś konstruktywnego! (sorry za sarkazm - nie mogłem sie powstrzymać :P ) Ale wydaje mi się, że uczciwiej byłoby podać linka lub chociażby źródło tych informacji... [readmore]
Jednak dziękuje Ci za cenny trop i dawkę wiedzy - przeczytam dokładnie tamten temat na MAZDA KLUB :D

No ale przecież ja się z tym nie kryję, sam tego nie wymyśliłem, pewnie, że skądś to wziąłem, przecież jeszcze Ci napisałem, że w Maździe, a merytorycznie to dyskusję z tobą starałem się prowadzić od pierwszego napisanego dzisiaj postu. Naprawdę, co widzę jakiś promyk nadziei i powiew normalności z twojej strony to czar pryska z następnym postem. Twój poziom wypowiedzi to żenada oparta na obrażaniu, ośmieszaniu i ciągłym dyskredytowaniu drugiej osoby celem odwrócenia uwagi od sedna problemu z twoim druciarskim ksenonem, bo po długich tłumaczeniach w końcu zrozumiałeś o co chodzi. Mam tylko nadzieję, że te posty zostaną tutaj wystarczająco długo żeby ludzie przeczytali co sobą prezentujesz, bo naprawdę włosy stają dęba.

Kuras77 13-04-09 04:23

Cytat:

Napisał Artur83
Twój poziom wypowiedzi to żenada oparta na obrażaniu, ośmieszaniu i ciągłym dyskredytowaniu drugiej osoby.

Proszę znajdź mi inne tematy z moimi wypowiedziami na potwierdzenie tej tezy. Zapewne nic nie znajdziesz a to dlatego, że jesteś przysłowiowym wyjątkiem od reguły , który zmusił mnie do takich a nie innych ripost i zachowań...
Wysiliłem się trochę i wyszukałem kilka Twoich postów - nie znalazłem prawie nic poza czerpaniem z forum i wiedzy innych użytkowników... Żadnych opisów, tematów w FAQ, prezentacji możliwych rozwiązań czy modyfikacji - to o czymś świadczy. Brać potrafi każdy - dawać już nie... [pop]

Cytat:

Napisał Artur83
z twoim druciarskim ksenonem

I powiedz czemu mają służyć takie określenia...? Na pewno niczemu pozytywnemu... No i kultura osobista wymaga odnoszenia się na piśmie do drugiej osoby z Dużej litery - jak widać trochę Ci jej brakuje...

Cytat:

Napisał Artur83
bo po długich tłumaczeniach w końcu zrozumiałeś o co chodzi.

Hehe, tak - to że umiem chodzić to też Twoja zasługa... :smt043

Cytat:

Napisał Artur83
Mam nadzieję tylko, że te posty zostaną tutaj wystarczająco długo żeby ludzie przeczytali co sobą prezentujesz, bo naprawdę włosy stają dęba.

Dokładnie mam również i ja taką nadzieję odnośnie Twoich wypowiedzi... :P

Odnośnie tematu - teoretycznie jest szansa na zrobienie systemu samopoziomowania się świateł (spryskiwacze to nie problem) w oparciu o np. takie żyroskopy oraz zwykłe, manualne sterowanie. Wystarczy stworzyć układ odczytujący położenie samochodu w płaszczyźnie oraz sprytnie "wpiąć" go w miejsce ręcznej regulacji. Mój ojciec jest elektronikiem z zamiłowaniem do mechaniki więc podsunę mu ten problem a może coś się z tego urodzi :)

Wyprzedzając możliwe odpowiedzi: tak wiem, że nie będzie to tak zaawansowany system jak w wyżej przytoczonej Mazdzie i nikt mi tego nie zalegalizuje oraz nie da homologacji, ale zrobienie takiego systemu da nam (mi i ojcu) dużo satysfakcji oraz na pewno wyeliminuje część problemów z potencjalnym oślepianiem. Na razie konstruujemy razem układ do automatycznego przełączania się z kamery wstecznej na przednią w moim projekcie CarPC :D

Artur83 13-04-09 04:52

Cytat:

Napisał Kuras77
Cytat:

Napisał Artur83
Twój poziom wypowiedzi to żenada oparta na obrażaniu, ośmieszaniu i ciągłym dyskredytowaniu drugiej osoby.

Proszę znajdź mi inne tematy z moimi wypowiedziami na potwierdzenie tej tezy. Zapewne nic nie znajdziesz a to dlatego, że jesteś przysłowiowym wyjątkiem od reguły , który zmusił mnie do takich a nie innych ripost i zachowań...
Wysiliłem się trochę i wyszukałem kilka Twoich postów - nie znalazłem prawie nic poza czerpaniem z forum i wiedzy innych użytkowników... Żadnych opisów, tematów w FAQ, prezentacji możliwych rozwiązań czy modyfikacji - to o czymś świadczy. Brać potrafi każdy - dawać już nie... [pop]

Cytat:

Napisał Artur83
z twoim druciarskim ksenonem

I powiedz czemu mają służyć takie określenia...? Na pewno niczemu pozytywnemu... No i kultura osobista wymaga odnoszenia się na piśmie do drugiej osoby z Dużej litery - jak widać trochę Ci jej brakuje...

Cytat:

Napisał Artur83
bo po długich tłumaczeniach w końcu zrozumiałeś o co chodzi.

Hehe, tak - to że umiem chodzić to też Twoja zasługa... :smt043

Cytat:

Napisał Artur83
Mam nadzieję tylko, że te posty zostaną tutaj wystarczająco długo żeby ludzie przeczytali co sobą prezentujesz, bo naprawdę włosy stają dęba.

Dokładnie mam również i ja taką nadzieję odnośnie Twoich wypowiedzi... :P

Odnośnie tematu - teoretycznie jest szansa na zrobienie systemu samopoziomowania się świateł (spryskiwacze to nie problem) w oparciu o np. takie żyroskopy oraz zwykłe, manualne sterowanie. Wystarczy stworzyć układ odczytujący położenie samochodu w płaszczyźnie oraz sprytnie "wpiąć" go w miejsce ręcznej regulacji. Mój ojciec jest elektronikiem z zamiłowaniem do mechaniki więc podsunę mu ten problem a może coś się z tego urodzi :)

Wyprzedzając możliwe odpowiedzi: tak wiem, że nie będzie to tak zaawansowany system jak w wyżej przytoczonej Mazdzie i nikt mi tego nie zalegalizuje oraz nie da homologacji, ale zrobienie takiego systemu da nam (mi i ojcu) dużo satysfakcji oraz na pewno wyeliminuje część problemów z potencjalnym oślepianiem. Na razie konstruujemy razem układ do automatycznego przełączania się z kamery wstecznej na przednią w moim projekcie CarPC :D

To wszystko jest bez sensu, kłamiesz z przekonaniem graniczącym z pewnością, że nikt i tak nie zweryfikuje tutaj tego co napisałeś z zakresu mojej aktywności na forum i czerpania lub dzielenia się wiedzą.

Stosujesz non stop te same chwyty, które polegają na ciągły dyskredytowaniu drugiej osoby. Retoryka godna panów na, których głosowałeś, jestem w stanie dać sobie palucha uciąć, że tak właśnie było. Szkoda, że twoja energia witalna idzie w tym kierunku, bo to naprawdę duża strata. Wiedz tylko, że taki styl przemawia do ludzi głupich, ale nie do osób siedzących na tym forum.

Nie mam już siły dyskutować, jest późno, plan na dzisiejszy wieczór z magisterki wyrobiłem, także jeździj sobie z tymi twoimi ksenonami, podłączaj jakieś mechanizmy poziomujące domowej roboty, a ja osobiście będę trzymał kciuki żeby Ci się udało, bo to będzie oznaczało, że na drodze nikogo nie oślepisz. Więcej mojej aktywności w tym topicu nie uświadczysz. Poddaje się, wygrałeś.

Dobranoc i życzę mokrego śmigusa-dyngusa.

Kuras77 13-04-09 05:11

Cytat:

To wszystko jest bez sensu, kłamiesz z przekonaniem graniczącym z pewnością, że nikt i tak nie zweryfikuje tutaj tego co napisałeś z zakresu mojej aktywności na forum i czerpania lub dzielenia się wiedzą.
Nie wiem o co Ci chodzi pisząc że "kłamię" - Twoją aktywność na forum można akurat sprawdzić łatwo ale uwierz mi, że jesteś pierwszą w moim życiu osobą dla której to zrobiłem...

Cytat:

Napisał Artur83
Stosujesz non stop te same chwyty, które polegają na ciągły dyskredytowaniu drugiej osoby.

Do tego zarzutu już wcześniej się odniosłem.

Cytat:

Napisał Artur83
Retoryka godna panów na, których głosowałeś, jestem w stanie dać sobie palucha uciąć, że tak właśnie było.

Szykuj palca bo i tu się mylisz - nie, nie głosowałem na "tych" panów ale żeby nie było zawszę głosuję od skończenia 18 roku życia :)

Cytat:

Napisał Artur83
Wiedz tylko, że taki styl przemawia do ludzi głupich, ale nie do osób siedzących na tym forum.

To Twoje zdanie ale nie ukrywam, że nie czuję się najlepiej względem kilku moich ostatnich wypowiedzi. Jednak jak wcześniej pisałem, masz ten dar który wyzwolił u mnie takie zachowanie.

Cytat:

Napisał Artur83
Poddaje się, wygrałeś.

Nie czuję się wygrany bo nie traktuję naszej "rozmowy" jako pojedynku kto ostatni napiszę dziś posta... Tylko trochę słabo trafiłeś bo jestem typem "nocnego marka" a w związku z wolnym zawodem (muzyk i realizator dźwięku) jaki wykonuję pasuje mi to i nie przeszkadza za bardzo w życiu :D

Cytat:

Napisał Artur83
Dobranoc i życzę mokrego dyngusa.

Ja również życzę mokrego dyngusa i to zupełnie szczerze i bez podtekstów - po świątecznej mega wyżerce jutro planuję rowerek i (mam nadzieje suchy) wieczorny spacer :)

PS.
Sorry za MEGAOFFTOPA który uskuteczniliśmy jednak poza kilkoma zdaniami za dużo, można znaleźć w nim trochę użytecznych informacji i spostrzeżeń.

moons 13-04-09 09:35

Cytat:

Napisał Kuras77
Nasuwa mi się tu mocno powiedzenie: "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"... Wszyscy robimy różne rzeczy, które często nie są zgodne z zamysłem producenta - poczynając od wycinania katalizatorów (jestem tego zdecydowanym wrogiem), poprzez zmianę kierunkowskazów, żarówek, filtrów na produkty inne niż firmowane przez Forda, kończąc na felgach z chociażby innym ET niż oryginalne...

Hmm, owszem często gęsto tam gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 jadę 60 i więcej, poza obszarem zabudowanym tez często zdarza mi się jeździć dużo szybciej niż 90. ale czy szukam sobie usprawiedliwienia że nic nie jechało, była pusta droga i przecież nikomu nie mogłem zaszkodzić? Otóż nie, łamiąc przepis jestem tego świadomy i wiem że robię coś nie tak i liczę się z tym że z każdego krzaka może wyskoczyć jakiś Pan co mi wlepi mandat i punkty. Także każde HIDy są nielegalne i nic im nie pomoże, żadne ustawianie, żadna barwa i temu podobne. chodzi o jedno jeśli już ktoś sobie je montuje niech nie szuka sobie potem usprawiedliwień że u niego to świeca dobrze bo to, to i to. Jestem zagorzałym przeciwnikiem akurat takich przeróbek bo uważam że bardzo mocno utrudniają życie innym kierowcom, zresztą tak jak przyciemniane światła lakierem, wstawianie jakichś dziwacznych żarówek i temu podobne.
Pozdrawiam

MisiekT 13-04-09 09:35

a sie chlopaki rozpisaliscie [panna]
Moim zdaniem:
Artur83, masz racje co do nielegalnosci i braku szacunku wobec innych kierowcow takich jak Kuras77, juz nawet zupelnie legalne xenony z samopoziomowaniem, poprawnie ustawione czesto praktycznie oslepiaja... ale daj spokoj, bo szkoda nerwow... po drogach jezdzi paredziesiat tysiecy pseudo xenonow ktore oslepiaja jeszcze duzo bardziej...

Kuras77, masz teraz super wyglad i z tego sie ciesz... ale nie probuj sie bronic ze dobrze ustawione, ze nie przeszkadza itp... naprawde... nie wierze tez ze jezeli przejade obok ciebie w nocy i puszcze ci wiadomosc, ze JEDNAK TROCHE OŚLEPIA, to od razu sciagniesz ten zestaw i wywalisz...
nawet na Twoich zdjeciach widac jak mocna jest gorna linia swiatla - na oryginalnym xenonie nie byloby takiego hardcore'u
ale podobnie jak artur83, gratuluje zdolnosci manualnych i podziwiam zaciecie, chociaz wolalbym zebys na lampy wydal troche $$$ a zaciecie wykorzystal do dolozenia spryskow i samopoziomowania

Kuras77 13-04-09 11:18

Cytat:

Napisał moons
Hmm, owszem często gęsto tam gdzie jest ograniczenie prędkości do 50 jadę 60 i więcej, poza obszarem zabudowanym tez często zdarza mi się jeździć dużo szybciej niż 90. ale czy szukam sobie usprawiedliwienia że nic nie jechało, była pusta droga i przecież nikomu nie mogłem zaszkodzić? Otóż nie, łamiąc przepis jestem tego świadomy i wiem że robię coś nie tak i liczę się z tym że z każdego krzaka może wyskoczyć jakiś Pan co mi wlepi mandat i punkty. Także każde HIDy są nielegalne i nic im nie pomoże, żadne ustawianie, żadna barwa i temu podobne. chodzi o jedno jeśli już ktoś sobie je montuje niech nie szuka sobie potem usprawiedliwień że u niego to świeca dobrze bo to, to i to. Jestem zagorzałym przeciwnikiem akurat takich przeróbek bo uważam że bardzo mocno utrudniają życie innym kierowcom, zresztą tak jak przyciemniane światła lakierem, wstawianie jakichś dziwacznych żarówek i temu podobne.
Pozdrawiam

A więc obaj podejmujemy świadome ryzyko tylko na innych polach - skupianie się z taką stanowczością tylko na mojej winie, tak jak już napisałem, zalatuje hipokryzją.

Cytat:

Napisał MisiekT
nawet na Twoich zdjeciach widac jak mocna jest gorna linia swiatla - na oryginalnym xenonie nie byloby takiego hardcore'u

Nie zgadzam się - dwa pierwsze zdjęcia ze strony 7 prezentujące wiązkę światła były robione z bliska (pierwsze z odległości 5 metrów, drugie 2 metrów), natomiast dwa ze strony 8 były mocno rozjaśnione i stąd takie wrażenie.

Cytat:

Napisał MisiekT
zaciecie wykorzystal do dolozenia spryskow i samopoziomowania

Pisałem już że mam to w planach ale i tak sądzę, że będę dalej obrzucany błotem bo dla wielu sprawa jest niezwykle prosta - AllegroXenonKit=agrotjuning i nic poza tym...

moons 13-04-09 12:03

Cytat:

Napisał Kuras77
A więc obaj podejmujemy świadome ryzyko tylko na innych polach

Oczywiście że tak, i tak jak napisał MisiekT a i ja podpisuję się pod jego słowami czterema kończynami, fajnie tylko swoje umiejętności, energię i kaskę mogłeś dużo lepiej ulokować niż HID. I masz rację HID nieważne skąd jest złem. Dlatego że od samego początku jest ten feler że lampa nie jest przystosowana do światła xenonowego i żadne spryskiwacze nie pomogą. Z hipokryzją też bym nie przesadzał bo przecież nigdzie nie napisałem że przekraczanie prędkości to dobrze a HID to źle to i to jest złem. Założyłeś HIDa - fajnie Twoja sprawa, ale nie wmawiaj że jak je "dobrze" ustawisz to nie będziesz oślepiał innych kierowców. Nie jestem fizykiem ale halogen i xenon to dwa różne światła i dlatego produkowane są różne lampy do tych źródeł świateł.
Pozdrawiam

KP 13-04-09 13:26

zadałem sobie trud i przeczytałem ten temat

i tak sie zastanawiam nad jednym czy prawidłowość świecenia a co za tym idzie ustawienia było weryfikowane w jakikolwiek normalny sposób czytaj - diagnostyka
jesli nie to nie przekonuja mnie zadne argumenty typu na mój gust; wg mnie; na zdjęciu; na scianie; uwazam ze nikogo nie oslepiam itd itp
są tylko pustym gadaniem i próbą przekonania do własnych racji niekoniecznie majacych uzasadnienie.
Nie bedę przytaczał słow które tu juz padały okreslających takie dłubanie
ale niestety jest w nich duzo prawdy

za wiele modow ktore poczyniles w swoim samochodzie szacunek, ale za ten jeden niestety nie

Kuras77 14-04-09 05:30

Wiecie co? Tak z ciekawości wpisałem sobie słowo "xenon" w wyszukiwarkę tego forum... I co znalazłem? Całą rzeszę "nielegalnych" właścicieli "druciarskich" xenonów w większości bez spryskiwaczy i systemu samopoziomowania, którego nie ma chyba nikt (nie piszę tu o seryjnych lampach montowanych w fabryce przy budowie nowego samochodu)... Oto kilka pierwszych tematów w pierwszej strony wyszukiwarki:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0
http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0

Co więcej kolega Vadero wypowiadający się w tym wątku w innym napisał:
Cytat:

Napisał Vadero
poLuz napisał/a:
a jak wygląda sprawa systemu samopoziomowania, da się go zamontować ?

Vadero napisał/a:
a że tak grzecznie spytam - po co ci to... Wyatarczy myśleć i jak załadujesz auto światła opuścić jak należy.

Tak więc wynika z tego że również jest "nielegalny"...
Dodatkowo już w tym wątku napisał mi:
Cytat:

Napisał Vadero
roblem dotyczy policji, diagnostów itp - oni otwierają maskę i jeśli na lepce na lampie nie ma "DCR" - to tracisz dowód rejestracyjny i masz mandat. i przez to szkoda się denerwować.

Tak więc ja ripostuję - Jeśli policjant czy diagnosta zajrzy pod Twoją maskę i nie znajdzie tam systemu samopoziomowania to również i Ty kolego stracisz dowód rejestracyjny...

Pokusiłem się też o porównanie Twoich "oryginalnych" xenonów z moją "hybrydą" - poniżej zdjęcie z cyklu znajdź różnicę a wygrasz cukierka:

http://img23.imageshack.us/img23/859...erokuras77.jpg

Podpowiedź dla zagubionych - po lewej mój "druciarski" zestaw AllegroXenon'ów w oryginalnych, Fordowskich (montowane w fabryce) lampach soczewkowych a po prawej "oryginalny" xenon kolegi Vadero.

Również zacny kolega MisiekT zabierający tu głos o takiej treści:
Cytat:

Napisał MisiekT
nawet na Twoich zdjeciach widac jak mocna jest gorna linia swiatla - na oryginalnym xenonie nie byloby takiego hardcore'u

(oceńcie sami trafność tego spostrzeżenia oglądając zdjęcie powyżej) napisał w innym temacie odnośnie xenonów:
Cytat:

Napisał MisiekT
a jak juz chcesz tuningowe, to koniecznie soczewki i koniecznie wysokiej jakosci, a nie chinskie badziewie

Myślę, że ja mam właśnie soczewki dobrej jakości, w końcu to Fordowskie oryginały... Wyprzedzając Twoją odpowiedź znalazłem kilka informacji, które potwierdzają moje przypuszczenia, że reflektory soczewkowe różnią się generalnie tylko źródłem światła - może to być równie dobrze xenon jak i żarówka H7. Zresztą można dojść do podobnego wnioseku oglądając moje zdjęcia. Tu można o tym poczytać ale tak, wiem - przecież nie jest to wiarygodne źródło więc na pewno wszystko to wierutne bzdury...

Cytat:

Napisał wielebny
zadałem sobie trud i przeczytałem ten temat i tak sie zastanawiam nad jednym czy prawidłowość świecenia a co za tym idzie ustawienia było weryfikowane w jakikolwiek normalny sposób czytaj - diagnostyka

Bez obrazy ale widocznie "przeleciałeś" go bo pisałem już, że mam to dopiero w planach:
Cytat:

Napisał Kuras77
Akurat teraz w Fordzie jest jakaś akcja - można taniej wjechać na ścieżkę diagnostyczną. Pojadę, poproszę o dokładne sprawdzenie świateł i okaże się ostatecznie czy wszystko jest ok

Ale wracając do sedna czyli moich poszukiwań: akcja się rozwija - również zacny kolega Panther napisał nawet FAQ, w którym przy okazji opisu montażu lamp xenonowych nawet nie wspomina o samopoziomowaniu... Ja bym ten temat nazwał raczej "Instalacja oryginalnych lamp bixenonowych czyli jak stać się śmiertelnym zagrożeniem na drodze!!!"

Ale najlepsze przed nami - oto na forum tak dbającym o nocny komfort jazdy WSZYSTKICH kierowców (i tych "z naprzeciwka" też) oraz nawołujacym do przestrzegania prawa można znaleźć w moderowanym dziale FAQ KOMPLETNĄ INSTRUKCJĘ MONTAŻU DRUCIARSKIEGO ZESTAWU ALLEGRO-XENON W ZWYKŁYCH LAPMPACH Z ODBŁYŚNIKIEM W FOCUS II. Zastanawiam się jak ta przeróbka daje po oczach :shock: , bo w odróżnieniu do mnie jej autor nie pokusił się nawet o zrobienie zdjęć wiązki światła... A co ciekawe żaden z szanownych kolegów tak mnie potępiających przez ponad 1,5 roku istnienia tego FAQu nie wypowiedział się w tym temacie...

I to tyle na temat wcześniej wspominanej przeze mnie hipokryzji na tym forum...
Mam tylko cichą nadzieję ;) , że gdy już przejdę zapowiedziane wcześniej badania w stacji kontroli pojazdów przy salonie Forda (żeby nie było) to trafię do tej grupy tak zwanego mniejszego zła, oślepiających tak tylko troszeczkę, bo jedynie na wybojach i podczas pokonywania wzniesień...

lucash 14-04-09 09:49

Cytat:

Napisał Kuras77
Zastanawiam się jak ta przeróbka daje po oczach

Próbkę tego dałem Ci wcześniej w linkach do youtube - reszta do zobaczenia na ulicach :wink:
Cytat:

Napisał Kuras77
oślepiających tak tylko troszeczkę, bo jedynie na wybojach i podczas pokonywania wzniesień...

W tym nie pomoże nawet samopoziomowanie - które nota bene działa tylko raz podczas uruchamiania silnika (na "starcie") - bo na wybojach/wzniesieniach ori-xenon też nie kiepsko "daje w oko" :P

Tak na marginesie - podczas wczorajszych "świątecznych powrotów" minąłem całą masę aut i zauważyłem, że "superhiperultramegamaxymalniewypasione" allegro-hid'y, najczęściej były zamontowane w VAG'ach (seat/VW), leciwych BMW, agro-tuningowanych mazdach i tigrach - rzecz jasna wszystko montowane w reflektorach odbłyśnikowych dające (d)efekt rozproszonego światła o błękitnej poświacie - z amerykańska był to efekt GLARE (chyba :) ) - czytaj, mam Cie w dupie ważne, że ja widzę :x
Pozdr

Vadero 14-04-09 12:10

Cytat:

Napisał Kuras77
Vadero napisał/a:
a że tak grzecznie spytam - po co ci to... Wyatarczy myśleć i jak załadujesz auto światła opuścić jak należy.

Tak więc wynika z tego że również jest "nielegalny"...



Dodatkowo już w tym wątku napisał mi:
Cytat:

Napisał Vadero
roblem dotyczy policji, diagnostów itp - oni otwierają maskę i jeśli na lepce na lampie nie ma "DCR" - to tracisz dowód rejestracyjny i masz mandat. i przez to szkoda się denerwować.

Tak więc ja ripostuję - Jeśli policjant czy diagnosta zajrzy pod Twoją maskę i nie znajdzie tam systemu samopoziomowania to również i Ty kolego stracisz dowód rejestracyjny...





Pokusiłem się też o porównanie Twoich "oryginalnych" xenonów z moją "hybrydą" - poniżej zdjęcie z cyklu znajdź różnicę a wygrasz cukierka:[/quote]



No no crzeczywiście muszę przyznac ze bardzo ładnie odcina ta soczewka od skrętnych lampek.
A co do mojej "legalności" - i owszem - nie jestem legalny wg. większości tutejszych użytkowników (nie posiadam spryskiwaczy - nie mogę dostać, ani samopoziomowania - nie chcę). Co do legalności wsensie prawnym - moja lampa jest przystosowana do ksenonowego źródła światła. Brak wyposażenia w spryski i samopoziomowanie - nigdzie nic o tym nie pisze. Sam mozesz kupić np fiata Bravo z ksenonami a bez tych bajerów ;)
Jednak spryski chcę ząłożyć - jak tylko uda mi się dostać, co jak ci co montowali je wiedzą do FFII jest baaardzo trudne... [panna]

Kuras77 30-04-09 00:06

Cytat:

No no crzeczywiście muszę przyznac ze bardzo ładnie odcina ta soczewka od skrętnych lampek.
Dzięki :D W końcu ktoś to zauważył... :P

Cytat:

Jednak spryski chcę ząłożyć - jak tylko uda mi się dostać, co jak ci co montowali je wiedzą do FFII jest baaardzo trudne... [panna]
No to chyba razem będziemy się przelicytowywali bo też na nie poluję... [pub2]
Jeśli znajdziesz je jednak w jakimś sklepie to proszę podziel się tą cenną wiedzą :D

[ Dodano: Sro 15 Kwi, 2009 20:17 ]
Dzwoniłem dzisiaj do ASO Forda i dowiedziałem się jakie są koszty nowych elementów spryskiwaczy świateł w Focusie II:
- dysza 210zł x2
- nakładka na dyszę około 50zł x2
- zaślepki do lakierowania około 50zł x2
- przewody 100zł x2
- pompka 375zł

Dowiedziałem się też, że zbiornik na płyn ma taką samą pojemność...ale połączony jest z drugim, mniejszym przeznaczonym właśnie tylko do spryskiwania świateł. By go podłączyć trzeba mieć główny zbiornik ze specjalnym odgałęzieniem - Pan z działu części twierdził, że możliwe jest że takie podłączenie może występować w zbiornikach samochodów bez fabrycznych spryskiwaczy świateł. Jednak jeśli nie to koszty są następujące:
- zbiorniik główny 111zł
- zbiornik mniejszy 40zł

Trochę drogo dlatego poszukam jeszcze używek.

EDIT
Kupiłem już nowe spryskiwacze razem z polakierowanymi na srebrny kolor zaślepkami jednak nie od Focusa a najnowszej Skody Oktawii. Pompkę też już mam - nówkę od VW.
Wszystko kosztowało 125zł :) W wolnej chwili zajmę się ich montażem.

EDIT 2
Tak jak obiecałem zrobiłem badanie techniczne w salonie Forda Autoplaza w Warszawie - nie było żadnego problemu z wiązką światła, pracownik dokonał tylko lekkiej jej korekty. Oczywiście uświadomiłem go o dokonanej zmianie zadając kilka dodatkowych, czy oby na pewno światło gdzieś "nie ucieka" bokami - potwierdził że wszystko jest w normie. Zrobiłem dwa zdjęcia:

http://img411.imageshack.us/img411/7...niexenon01.jpg

http://img411.imageshack.us/img411/8...niexenon02.jpg

Tym samym potwierdziły się moje wcześniejsze przypuszczenia, że wiązka światła z moich przerobionych lamp jest prawidłowa - zmieniło się tylko jej natężenie. Teraz założę jeszcze spryskiwacze reflektorów oraz może też układ samopoziomowania. Wiem, że od strony prawnej i tak nie zalegalizuje to mojej przeróbki ale chcę, by od strony technicznej wszystko było jak najlepiej.
Zmienię jeszcze miejsce montażu przetwornic do xenonów - zamontuje je dyskretnie pod lampami. Jednak na wszelki wypadek wożę ze sobą standardowe żarówki H7 i klucz potrzebny do ich szybkiej wymiany.

mayak 30-04-09 10:21

Cytat:

Napisał Kuras77
Dzwoniłem dzisiaj do ASO Forda i dowiedziałem się jakie są koszty nowych elementów spryskiwaczy świateł w Focusie II:
- dysza 210zł x2
- nakładka na dyszę około 50zł x2
- zaślepki do lakierowania około 50zł x2
- przewody 100zł x2
- pompka 375zł

Dowiedziałem się też, że zbiornik na płyn ma taką samą pojemność...ale połączony jest z drugim, mniejszym przeznaczonym właśnie tylko do spryskiwania świateł. By go podłączyć trzeba mieć główny zbiornik ze specjalnym odgałęzieniem - Pan z działu części twierdził, że możliwe jest że takie podłączenie może występować w zbiornikach samochodów bez fabrycznych spryskiwaczy świateł. Jednak jeśli nie to koszty są następujące:
- zbiorniik główny 111zł
- zbiornik mniejszy 40zł

Trochę drogo dlatego poszukam jeszcze używek.

EDIT
Kupiłem już nowe spryskiwacze razem z polakierowanymi na srebrny kolor zaślepkami jednak nie od Focusa a najnowszej Skody Oktawii. Pompkę też już mam - nówkę od VW.
Wszystko kosztowało 125zł :) W wolnej chwili zajmę się ich montażem.

trochę dziwna sprawa jest z dostępnością elementów do sprysków do FF2 na allegro: do VAGowatych jest tego sporo, a do FF2 jak na lekarstwo - a przecież same reflektory xenonowe są bez problemu [banghead]
jakoś dziwnie waleni musieli być dawcy :?: :?:

Pozdro,
Mayak

ps.
http://forum.focusklubpolska.pl/view...=276282#276282 - tu lukałeś?

Kuras77 30-04-09 13:10

Cytat:

Napisał mayak
trochę dziwna sprawa jest z dostępnością elementów do sprysków do FF2 na allegro: do VAGowatych jest tego sporo, a do FF2 jak na lekarstwo - a przecież same reflektory xenonowe są bez problemu [banghead]
jakoś dziwnie waleni musieli być dawcy :?: :?:

Też mnie to dziwi - jak już znalazłem spryskiwacze do FFII to albo jakieś połamane, niekompletne i kosmicznie drogie...

Cytat:

Napisał mayak

Tak, kupiłem nawet taką samą pompkę od VW jak kolega mucha :)

gRuHa 05-05-09 17:09

Kuras77, co do samopoziomowania to olej jakieś tam żyroskopy tylko weź rezystor załóż z odpowiednią przekładnią i dźwigienką na tylną oś, ten rezystor podepnij zamiast seryjnego w przełączniku świateł i cześć

Kuras77 05-05-09 17:24

Cytat:

Napisał gRuHa
Kuras77, co do samopoziomowania to olej jakieś tam żyroskopy tylko weź rezystor załóż z odpowiednią przekładnią i dźwigienką na tylną oś, ten rezystor podepnij zamiast seryjnego w przełączniku świateł i cześć

Bardzo fajny bo prosty sposób - tak to jest zrobione w oryginalnej instalacji? Ale jak to dokładnie działa? Przy wjeżdżaniu pod górę tylna oś jest bardziej dociążona czy odciążona? Z tego co zauważyłem jak szybko skacze wiązka światła na wybojach to taki układ powinien mieć jakieś opóźnienie zadziałania np. powinien stabilizować światła powiedzmy po ponad dwu sekundowym przechyle samochodu. Wtedy będzie reagował na górki czy dodatkowy ładunek a nie na każdy wybój na drodze, na który nie miałby szans zareagować dostatecznie szybko.

PS.
W ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem około 500km po ciemku na moich zmodowanych światłach ustawionych na zero (najwyżej jak się da) i nikt mi nie mrugał :) Za to komfort jazdy zdecydowanie się polepszył :D

gRuHa 05-05-09 22:06

Cytat:

Napisał Kuras77
tak to jest zrobione w oryginalnej instalacji?

widziałem ori czujniki do FF1 i moim zdaniem nic bardziej zaawansowanego ponad rezystor tam nie siedzi...

Cytat:

Napisał Kuras77
Przy wjeżdżaniu pod górę tylna oś jest bardziej dociążona czy odciążona?

dociążona
Cytat:

Napisał Kuras77
Z tego co zauważyłem jak szybko skacze wiązka światła na wybojach to taki układ powinien mieć jakieś opóźnienie zadziałania np. powinien stabilizować światła powiedzmy po ponad dwu sekundowym przechyle samochodu.

seryjne silniczki regulacji i tak nie nadążą, a skoro Twój tata jest elektronikiem to jest duża szansa, że coś wykombinuje, żeby było opóźnienie...

panmario 17-06-09 20:50

Ja mam takie. Co do samo poziomowania to się nie opłaca z tym robić. Samo poziomowanie jak wiadomo i tak nie działa podczas jazdy tylko przy uruchamianiu pojazdu po włączeniu lamp ja będę przekładał silniczki ze zwykłych lamp tylko trzeba odpowiednio 3 kabelki podłączyć w lampie i przełożyć białe bolce (te w silniczkach) bo w ksenonowych mają grubsze łby. Kumpel tak ma zrobione i działa regulacja obok kierownicy :)
On ma jakieś tam spryski i był na przeglądzie technicznym i nikt się nie doczepił. A co do kontroli przez policje to oni tylko myślą wlepić ci mandat za prędkość a sprawdzał wam kiedyś policjant trójkąt gaśnicę macie w ogóle ważną gaśnicę :)
Co do sprysków to gówno dają testowałem na bardzo brudnych lampach w mercedesie s klasie u wuja, przyklejone owady jak były tak zostały. Pomyśle nad spryskami ale tylko po to żeby były bo muszą być. A co do jazdy to jeżdżę z z wyregulowanymi w ASO i jeszcze ani razu nikt mi nie mignął z przeciwka.

Zrobię instrukcję w wolnym czasie jak to zrobić wszystko. I nie instalujcie żadnych innych lamp tylko oryginalne forda.

http://webservis.host247.pl/fotki/xenon.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi