Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] TDDi - Spadek mocy, odczyt błędów P1564 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53604)

tassadar 20-01-12 16:25

wiesz, mam tylko jedną obawę, że może jest coś nie tak z tym jednym elektrozaworkiem i trzeba będzie pompę regenerować. A na jaki tranzystorek mówisz podmienić ten w sterowniku? IOd czego siada ten tranzystorek? Błędy trzeba będzie kasować, czy skasują się same po podmianie tranzystorka? Z góry bardzo dziękuję Ci za okazaną cierpliwość przy wyczerpaniu tego tematu :)

mjprzem 20-01-12 21:09

badz cierpliwy..za okolo godzinke bedziesz mial swoją odpowiedz ;)

a jesli chodzi o tranzystorek i dlaczego pada to przeczytaj ten temat...

"tddi pompa wtryskowa"

na 3 stronie bedzie tam moj dlugi post i tam bedziesz mial wyjasnione dlaczego pada tranzystorek.

---------- Post dodany o 21:09 ---------- Poprzedni post był z 19:30 ----------

No i jestem...
Pomiar dokonany na pompie bez rozlutowania ponieważ doszedłem do wniosku ze ze względu na tak male opory tranzystory nie beda mialy znaczenia w pomiarze rezystancji nastawnikow.

Nastawnik dawki wtrysku=0,4ohm
Nastawnik kata wtrysku=10ohm
jesli masz jakies kolejne pytania to pisz ;)

tassadar 21-01-12 11:41

to by się zgadzało :) czy to znaczy że wszystko jest ok?

mjprzem 21-01-12 14:18

to znaczy ze musisz jeszcze raz przeczytac post
#88

od słowa ALE!!!! ;)

Chabs 23-01-12 17:30

Sprawa wyglada tak pewnego razu auto mi zgaslo i juz nie odpalilo pojechalo do speca od pomp wtryskowych to powiedzial mi ze pompa sie zapowietrzyla (podobno kody bledow takie jak w temacie 1564 1664), pojezdzil dwa dni i znowu zgasl tym razem juz trzeba bylo wg jego opini robic sterownik pompy, odebralem jezdzilem dobre 3 miechy az w koncu wczoraj znowu zgasl zapalila sie kontrolka swiec i juz nie chce palic podczas krecenia caly czas mruga kontrolka swiec zarowych. Dodam ze od poczatku mialem problem nierownej pracy silnika jakby go cos blokowalo (obroty w normie bez falowania). Pare razy mialem taka przypadlosc ze auto mi podczas jazdy jakby sie blokowalo gaslo i wyskakiwala kontrolka swiec potem kontrolka oleju. Filtr paliwa wymienialem jakby co calkiem niedawno bo moze miesiac temu? z gory dzieki za pomoc

mjprzem 24-01-12 17:00

sprawdz bledy i sprawdz przekaznik pompy wtryskowej

Chabs 25-01-12 13:01

przekaznik pompy wtryskowej a puszce bezpiecznikow w komorze silnika? i jest jaki sposob zeby go sprawdzic bez podmieniania go na nowy?

mjprzem 25-01-12 14:00

Tak, i jest oczywiscie sposob..sprawdzic spadek napiecia na przewodzie zasilajacym do pompy...jesli bedzie zbyt duzy to bedzie oznaczalo problemy z zasilaniem. Ale to niejest odpowiedni temat ;)

tassadar 25-01-12 16:49

ehhh, samochód od poniedziałku u mechanika, teraz mi przebąkuje że winny może być elektrozawór kąta wtrysku :( Jest jakiś sposób żeby go sprawdzić? Badanie omomierzem wystarczy? czy trzeba go - niewiem- wykręcić i przeczyścić czy coś?
A może poprostu zmienić mechanika i uznać że to tylko strata kasy (którą wziął) i strata czasu?

mjprzem 25-01-12 19:07

tassadar... u ciebie winny jest nadal sterownik lub sprawa elektryki przy sterowniku. Jestem tego pewien na 99,9% wiec masz male szanse w taki sposob naprawic samochod.
Mam tylko nadzieje ze jak juz go naprawisz to potwierdzisz to czy mialem racje czy sie myli łem ;)
najmniej prawdopodobne jest to ze problem jest z elektrozaworem kata wtrysku a predzej powiazanie z zaworem dawki wtrysku.

Chabs 26-01-12 14:19

Przypomnialy mi sie jeszcze dwie rzeczy, filtr paliwa wymienilem bo sie zapychal mianowicie jechalem i auto przerywalo nie chcialo wejsc na obroty, jechalem tzw kangurami tak to moge zobrazowac, po wyminaie filtra paliwa ustapilo. z filtra wylalem paliwo to sie niezly zuyr na dnie sloika zebral. Druga dziwna sprawa to trzy razy zdarzylo mi sie ze auto na zimnym silniku po przejechaniu ok 2 km do stacji gdzie tankuje na wolnych obrotach zaczelo dziwnie klekotac jakby sie cos obijalo, za kazdym razem lekkie przegazowanie (do 2,2 tys. obrotow) auta pomagalo albo samo ustepowalo, niewiem czy ma to zwiazek z pompa czy czyms innym. przekaznik sprawdze

Chabs 28-01-12 00:15

a wiec tak jak juz pisze w tym temacie, autko za sprawa znajomego trafilo do ASO Forda dzisiaj. Podobno mialo duzo bledow pompy wtryskowej ktore zostaly pousuwane i wgrane nowe oprogramowanie sterownika pompy. Wszystko bylo fajnie gdyby nie to ze przejechalem okolo 1 km zostawilem auto na mrozie gdzies dwie godziny wsiadam zeby je odpalic a tutaj ma problemy z odpaleniem (tak jak po nocy ciezko krecil) az tu nagle bylo wyczuwalne lekkie szarpniecie albo cos w tym stylu i znowu to samo mrugajaca kontrolka swiec.

mjprzem 28-01-12 13:20

ciezko kreci z innej przyczyny a nie z przyczyny pompy wtryskowej. To jest inny temat ze samochod slabo kreci.

chabs..tutaj piszemy!!!!

odpowiadam dalej...jesli po 2 godzinach slabo krecil to przyczyny mogą byc takie:
slabe prady na rozrusznik
-elektryka + akumulator+rozrusznik
-jesli to sie okaze ze jest ok to moze byc problem z kompresją...pytanie czy jak jest zimny to zawsze ciezko odpapa?
-jesli jest zly kat wtrysku to przedwczesny zaplon moze blokowac rozruch silnika...wiec moze silnik sam siebie blokowac zamiast normalnie odpalac.

Chabs 30-01-12 14:11

pytanie co rozumiemy pod pojeciem zimny, po nocy na mrozie to owszem ciezko pali ale to chyba kazdy, jesli postoi jakis czas na mrozie to zapalal raczej latwo. No wlasnie tak dziwnie to wygladalo bo tak jakby juz mial zapalic i nagle jebs kontrolka swiec zaczela mrugac i dupsko juz nie odpalil.

mjprzem 30-01-12 14:50

sprawne tddi powinno bez problemow odpalic nawet ze slabym akumulatorem przy -30'C
u ciebie ewidentnie jest jakis konkretny problem o czym swiadczy ta mrugajaca kontrolka. Jest to wydaje sie problem z elektryka czyli to o czym pisane bylo wczesniej.

Chabs 30-01-12 20:13

wymienie ten przekaznik pompy wtryskowej koszt zapewne maly a nie zaszkodzi

mjprzem 30-01-12 20:52

wystarczyloby kabelki poprzegladac i styki przeczyscic ;) ale niema pewnosci ze to zasilanie pompy bo moze to byc problem wewnatrz pompy czyli sterownik.

Chabs 31-01-12 18:37

mozesz jasniej? ktore kabelki itp itd za pare dni zamierzam zawiezc foke do elektryka i chcialbym mu powiedziec co by mial posprawdzac. sterownik wewnatrz pompy? nie ten co jest NA pompie i don przykrecony?

mjprzem 31-01-12 19:31

jest jeden sterownik pompy ;) a kabelki i przekaznik w zasadzie zasilanie tez jest jakby chyba jedno...jutro popatrze na schemat to napisze dokladniej.

mjprzem 01-02-12 08:22

F12 15A -idzie na przekaznik pompy wtryskowej a z przekaznika do pompy
przewod przy pompie to :
GN/YE-zasilanie od przekaznika
BK/GN-masa

Te 2 kabelki odpowiadaja za zasilanie pompy wtryskowej.

Ale nie wiem na ile to ci pomoze...bo u ciebie i tak chyba jest cos nie zabardzo ze sterownikiem...no ale sprawdz.

Chabs 01-02-12 23:05

mam tutaj takiego elektryka to powiedzial mi ze nie ma problemu ze on robi sterowniki za 2 stowki tylko tak czy siak musze zregenerowac pompe bo to przez nia sie te sterowniki psuja. Tak mi powiedzial

mjprzem 02-02-12 09:22

NIE..
na 99,9% przypadkow wina lezy tylko po stronie sterownika...

poczytaj temat:

tddi pompa wtryskowa
szczegolnie na 3-4 strone..napisalem tam taki dlugi tekst dlaczego pada tranzystorek.

Crash18 03-02-12 10:16

Witam

Chciałbym jeszcze opisać coś co zauważyłem, a mianowicie jeśli silnik odzyska na chwilę tę moc to jest ona wyczuwalna w granicach ok 2k obrotów ( to normalne bo wtedy pewnie włącza się turbo ) problem jest jednak taki, że jak ma tę moc a obroty spadną mi do ok 1k ( przykładowo stoję na światłach ) i ruszam znowu to tej mocy już braknie, nie jest to zawsze, ale tak się zdaża. Nie wiem czy może to mieć coś wspólnego z tym spadkiem mocy i błędem, no ale dlatego właśnie piszę...

A jeszcze coś takiego wymyśliłem... pisałem, że pompa była już regenerowana ( ja tego nie robiłem - inny właściciel ), a ten pojedynczy błąd P1564 może pozostał po jej wymianie? moźe potrzeba jakiś specjalny interfejs do Forda, który by na stałe usunął ten błąd np w ASO? Może to nie jest wcale wina żadnej mechanicznej części tylko problem leży w ustawieniu tego sterownika lub coś w tym stylu?

mjprzem 03-02-12 14:05

crash18..twoj przypadek jest naprawde wyjatkowy...

widzisz normalnie gdybs mial P0149 czyli problem z dawkami paliwa i wowczas P1564 to moze byc tak ze przzczynami są:, filtr, kabelki nastawnik i elektryka zwiazana z nastawnikiem ale u ciebie jest tylko P1564...

pozatym bledy takie bez problemu sie kasuje byle interfejsem.

wydaje mi sie ze to musi byc tylko i wyłącznie jakis wewnetrzny blad w elektronice-tym bardziej ze bląd niechce sie skasowac.

jeszcze mam inne sugestie..np. z zewnatrz i problem z czujnikiem np. od temp. silnika kaze obnizyc moc silnika ale to powinny byc inne bledy a u ciebie tylko jeden blad.

Crash18 03-02-12 14:17

Na głupi tok myślenia skoro bład ten nakazuje zredukować dawkę paliwa to czyli pompa dostaje za mało lub za dużo tego paliwa..... aha jest jeszcze kwestia tego że jakiś spec przede mną ( pewnie przy wymianie filtra paliwa ) założył normalny wąż jakby "ogrodowy" i połamał zaczepy trzymające ten filtr, może tu jest pies pogrzebany i do filtra dostaje się za dużo paliwa, później pompa je zasysa, a że widzi że jest go za dużo to wywala właśnie ten błąd?

mjprzem 03-02-12 14:51

predzej dlatego ze dostaje za malo paliwa lub dlatego ze moze byc powietrze w paliwie.
samochod zawsze dobrze odpala odrazu?

Crash18 03-02-12 14:59

Teraz w zimę trochę dłużej, ale to ze względu na mrozy
Natomiast w cieplejsze dni pali od kopa...

tassadar 07-02-12 21:36

Witam po długiej przerwie :) Samochód w końcu odebrałem po reklamacji od mechanika, ostatecznie okazało się że tranzystor nie trzymał parametrów, także Foka chodzi już dużo lepiej, ale... no właśnie po zrobieniu odnoszę wrażenie że od tego stania u niego w ciągłej naprawie coś się porobiło, bo już nie ma takiego kopa i tak się zastanawiam, czy faktycznie tym razem nie należy zrobić tej "kierownicy" turbiny, chyba że ma ktoś inną propozycję. Dziękuję Ci mjprzem za pomoc :)

mjprzem 07-02-12 22:37

Ja sie tylko ciesze ze trafiłem z diagnozą u ciebie dosc celnie ;) no i ze jednak znalazles czas aby odpisac ;)
to teraz pocieszenie..tddi niema kierowanej turbiny tylko wastegate co jest o wiele bardziej bezawaryjne.

ale drugie nie pocieszenie..mozliwe ze to wina sterownika ze samochod ma mniejsza moc. pojezdzij nim kilka dni spokojnie..zmien koniecznie filtr paliwa i zobaczymy wtedy czy napiszesz na forum to samo ;)

tassadar 08-02-12 07:47

dzięki za radę, zrobię tak jak radzisz. Oczywiście miałem na myśli Wastegate - tylko coś mi się pokręciło w głowie, tak się zastanawiam czy On może nie próbował przestawić kąta zapłonu :/ W sumie pali już w miarę prawidłowo tylko mało elastyczny przy 80km/h na czwartym biegu. Ale oczywiście sytuację będę monitorował i jak tylko będę coś wiedział to się odezwę - w końcu w ten sposób żyje forum.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi