Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] Bezsensowne rozwiązania w MK2 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=5122)

patigol 17-11-08 09:40

Cytat:

Napisał glabro
Cytat:

Napisał Lookasik
kolejne bezsensowne rozwiąznaie to brak automatycznego zamykania szyby kierowcy (jest automatyczne otwieranie a zeby zamknąć trzeba trzymać guzik) i brak automatycznego zamykania i otwierania szyby pasażera.

denerwuje mnie jak ruszam od budki i musze trzymac guzik zeby zamknal szybe

Wydaje mi się, że to są względy bezpieczeństwa. Np ktoś może wkłada głowę lub rękę przez szybę a tu... ciach! szyba przycina ;)
Trzeba się do tego przyzwyczaić.

Mnie denerwuje bardziej brak podłokietnika z przodu jakby to był swego rodzaju luksus. Z tyłu też by się przydał ale ogólnie rozumiem jego brak. Z resztą mało samochodów jeździ z 4 osobami na pokładzie. Ale brak przedniego?

Automat o którym piszesz jest w wyższych wersjach. U mnie wszystkie szyby otwierają się i zamykają jednym naciśnięciem. Jeśli chodzi o przycinanie to Foka zaopatrzona jest w system przeciwdziałający przycinaniu. Przynajmniej moja:)

komandos 17-11-08 10:11

Cytat:

Napisał glabro
Cytat:

Napisał Lookasik
kolejne bezsensowne rozwiąznaie to brak automatycznego zamykania szyby kierowcy (jest automatyczne otwieranie a zeby zamknąć trzeba trzymać guzik) i brak automatycznego zamykania i otwierania szyby pasażera.

denerwuje mnie jak ruszam od budki i musze trzymac guzik zeby zamknal szybe

Wydaje mi się, że to są względy bezpieczeństwa. Np ktoś może wkłada głowę lub rękę przez szybę a tu... ciach! szyba przycina ;)
Trzeba się do tego przyzwyczaić.

a u mnie wszystkie przelaczniki od szyb sa dwustopniowe. Jak wcisne raz to przestaje sie zamykac/otwierac jak tylko puszcze przycisk. Jak wcisne na dwa razy i puszcze to zamyka/otwiera sie do konca.

tomek242 17-11-08 10:43

Cytat:

Napisał glabro
Mnie denerwuje bardziej brak podłokietnika z przodu jakby to był swego rodzaju luksus. Z tyłu też by się przydał ale ogólnie rozumiem jego brak. Z resztą mało samochodów jeździ z 4 osobami na pokładzie. Ale brak przedniego?

Trzeba było kupić wyższą wersję to byś miał [chytry]

hans 21-11-08 20:57

a mnie dobija mocno żółte świecidło (ta wieeeelka śnieżynka) na środku deski informujące o temperaturze poniżej 4st.
W jedynce była dużo dyskretniejsza.

Za to na plus liczę wskaźnik włączenia świateł, bo w jedynce (zwłaszcza w ciągu dnia) można było sprawdzić tylko "na macanego"

oskar7 21-11-08 22:00

Cytat:

Napisał hans
żółte świecidło

mi te "świecidło" :D sie podoba, co na nie spojrze to zdejmuje noge z gazu,
i tak bedzie jak z jedynką po miesiącu sie znów przyzwyczaje i nie bede zdejmował nogi z gazu :|

glabro 22-11-08 15:41

Swoją drogą ciekawe dlaczego 4st C a nie granica 0 stopni. Powiedzmy 0-2 stopnie.

komandos 22-11-08 16:13

Cytat:

Napisał glabro
Swoją drogą ciekawe dlaczego 4st C a nie granica 0 stopni. Powiedzmy 0-2 stopnie.

u mnie jest tak, ze przy temp <=4 swieci sie na zolto, a przy 0 i mniej - na czerwono

ernestdoc 22-11-08 16:28

z tą temperaturą to umowna sprawa w oplu astrze na przykład zapala się ostrzeżenie przy 3 st. C więc jak widać każdy producent co innego wybiera

gRuHa 22-11-08 16:34

Cytat:

Napisał glabro
Swoją drogą ciekawe dlaczego 4st C a nie granica 0 stopni. Powiedzmy 0-2 stopnie.

pewnie dlatego, że jeśli temp. powietrza wynosi 4*C, to bardzo często przy gruncie występuje przymrozek, jak dodamy do tego jakąś lekką mżawkę, albo gęstszą mgłę to z hamowania na czymś takim nici...

Bolbou 29-11-08 16:51

Cytat:

Napisał hans
a mnie dobija mocno żółte świecidło (ta wieeeelka śnieżynka) na środku deski informujące o temperaturze poniżej 4st.
W jedynce była dużo dyskretniejsza.

Za to na plus liczę wskaźnik włączenia świateł, bo w jedynce (zwłaszcza w ciągu dnia) można było sprawdzić tylko "na macanego"

a ja nie mam takiego wskaźnika.... przynajmniej jak do tej pory nie zaobserwowałem go....
we wszystkich wersjach jest? czy może się mi ta kontrolka spaliła?
pzdr

MaXyM 10-12-08 09:52

Mam swieze porownanie miedzy FF1'99 Ambiente benzyna a FF2'06 1.8TDCi (jaka to wersja, nie wiem, jakby trend+)

1. duzo gorzej sie prowadzi: mniej czucia na kierownicy, nawet w trybie sport. Bardziej nadsterowny. Az sie boje jezdzic. FF1 wchodzil w zakrety bez pytania czy moze.
2. mniej miejsca w FF2. Ale to wszystkie auta tak teraz maja :( V Octavii malo, w SuperB malo. w FF1 bylo super na szerokosc. W FF2 srodkowa konsola tak zrobiona ze pasazer obija o nia kolana.
3. Duzo gorzej wyciszony w srodku.
4. Gorsze audio (origo Forda 6000CD). W FF1 dzwiek byl cieply. Tu nie dosc ze bas slaby to jeszcze rezonuje/dudni z obudowa
5. swiecenie LCD po wylaczeniu silnika mi nie przeszkadza. Bardziej to ze nie mam dimmera podswietlenia deski. Jadac autostrada 4 godz w nocy mozna oslepnac. Ale to podobno zalatwia wymiana przelacznika swiatel
6. twarde sprzeglo (auto ma podobno 46kkm). W polaczeniu z malymi pedalami to porazka... az stopa boli podczas jazdy w miescie.
7. w FFII twarde plastiki zamiast miekkich elementow. FF1 mimo ze ambiete wydawala sie byc bardziej komfortowa.

Pewnie bym jeszcze cos wymyslil.
Pozdrawiam

kleofas 10-12-08 11:17

ja latam dwoma fokami
1. FFI tdci 100KM w kombi
2. FFII tdci 90KM HB5

i nie kumam PO CO? żółta/czerwona śnieżynka napiera po oczach? to jest dramat!
druga sprawa - FFII jest po FL i to czerwone/pomarańczowe podświetlenie męczy na dłuższą metę
trzecia sprawa - w FFII jest podgrzewana przednia szyba w jedynce wziąłem bez i jestem MEGA happy...
nie wiem czy moje oczy coś mają nie tak z akomodacją, ale jak jest ciemno i swiecą lampy lub pada deszcz to widzę te druciki co mnie męczy i rozprasza
może kwestia przyzwyczajenia, bo FFII latam tylko co 3-4 weekend
i ostatnia sprawa - FFII ma TANDETNE plastiki w porównaniu do FFI

co do prowadzenia to wydaje mi się że FFII jeździ "pewniej", ale to HB i z nalotem poniżej 20kkm [bigok]

KP 10-12-08 11:29

kleofas, ty normalnie jakis męczący jestes, wszystko cie meczy w FF2 [helm]
mi tam nic nie przeszkadza poza kontrolką swiateł drogowych - zajebiscie niebieska
i daje jeszcze bardziej od zóltej/czerwonej snieżynki

a i moje podswietlenie zegarów jest jedyne słuszne - zielone jak i całej reszty
bo co jak co ale to czerwone po FL to masakra jest :mrgreen:

kleofas 10-12-08 11:34

wielebny, a co ja napisałem?
oprócz kontrolki i podświetlenia dopisałem szybę (ale w FFI jest to samo!) i o plastikach
taki więc nie wszystko mnie męczy, tylko to co jest tandetniejsze od FFI :mrgreen:

tomek242 10-12-08 11:39

To po lifcie podswietlenie zegarów jest czerwone?
Ja mam tę wersję przed liftem, przejściową z 2007 roku z nową konsolą środkową (klimatronik i radio) i mam białe podświetlenie zegarów a resztę czerwoną, dla mnie super!

kleofas 10-12-08 12:44

sorry, chodziło mi o konsolę a nie o zegary...

konfuzja 10-12-08 15:43

Witam!
Czy wy też obserujecie u siebie cos takiego:
W kompie mozna wyciszyć sygnał komunikatów (o niskim pozioie paliwa, sygnały ostrzegawcze, informacyjne). Nie skutkuje to na dźwięk wydawany przy temp. ponizej 4 st. C i zera :( A powiem, że troche mnie to drazni :evil: , bo gd temperatura jest właśnie w okolicach czterech lub zera stopni, to zdarza się, że co kilkadziesiąt sekund pika mi z konsoli. Da się coś z tym zrobić?

wally1976 10-12-08 15:54

Cytat:

Napisał konfuzja
... dźwięk wydawany przy temp. ponizej 4 st. C i zera :( A powiem, że troche mnie to drazni :evil: , bo gd temperatura jest właśnie w okolicach czterech lub zera stopni, to zdarza się, że co kilkadziesiąt sekund pika mi z konsoli. Da się coś z tym zrobić?

Mam to samo. Wkurza mnie to pikanie jak byk. Podpinam się pod pytanie.

tomek242 10-12-08 15:55

Cytat:

Napisał konfuzja
Witam!
Czy wy też obserujecie u siebie cos takiego:
W kompie mozna wyciszyć sygnał komunikatów (o niskim pozioie paliwa, sygnały ostrzegawcze, informacyjne). Nie skutkuje to na dźwięk wydawany przy temp. ponizej 4 st. C i zera :( A powiem, że troche mnie to drazni :evil: , bo gd temperatura jest właśnie w okolicach czterech lub zera stopni, to zdarza się, że co kilkadziesiąt sekund pika mi z konsoli. Da się coś z tym zrobić?

Dziwne, ja wyciszyłem i nic nie pika. Mam, że albo pika wszystko albo nic.

glabro 10-12-08 18:26

Powinni zastosowac jakas histereze. Widocznie panowie z Forda nie wiedza co to znaczy a szkoda :(

gRuHa 10-12-08 18:45

Cytat:

Da się coś z tym zrobić?
oczywiście [bigok]
znajdujesz "pikadełko" pod konsolą, bierzesz cążki i po sprawie :mrgreen:

ale znam ten ból, mój ojciec ma w Megance jak "piknie" rezerwa to podskakuję na fotelu... :roll:

forder 10-12-08 20:44

Jest to drażniące :wink: Gdy piknie to jeszcze trzeba przerzucać spowrotem na średnie spalanie :D

Natomiast ostrzeżenie o niskim poziomie paliwa mi nie wyskakuje - uszkodzony czujnik?

Pastoo 10-12-08 21:31

Cytat:

Napisał forder
Gdy piknie to jeszcze trzeba przerzucać spowrotem na średnie spalanie

:shock:

U nas jak pika to nie zmienia wskazania...

Swoją drogą ciekawe, jak różnie ludzie reagują na wysokie dźwięki. Ja na przykład przez te wszystkie szumy wynikające z ruchu auta + radio prawie w ogóle nie słyszę tego piszczyka :P

MaXyM 10-12-08 21:52

Dziwne to jest, ze w FF1 to beepanie (np. wysiadanie przy zapalonych swiatlach) to byl bardzo przyjemny plynnie sciszajacy sie dzwiek. taki miekki. W FF2 natomiast nie dosc ze glosny to jeszcze bardzo nieprzyjemny - ostry.

forder 10-12-08 22:24

Cytat:

Napisał Pastoo
Cytat:

Napisał forder
Gdy piknie to jeszcze trzeba przerzucać spowrotem na średnie spalanie

:shock:

U nas jak pika to nie zmienia wskazania...

Tzn. jak piknie to przecież musi zmienić wskazanie - pokazać Tobie ile jest stopni? Bo o to mi chodzi...

MaXyM 10-12-08 22:52

Cytat:

Napisał forder
Tzn. jak piknie to przecież musi zmienić wskazanie - pokazać Tobie ile jest stopni? Bo o to mi chodzi...

przeciez wiadomo ze jak pilnie i sie zaswieci zotla sniezynka to jest 4* a jak czerwona to 0*. To jest w instrukcji.
Mi tez sie wydaje ze mi nie przelacza komputera

jajko 11-12-08 00:10

Dziwne, ja mam wszytskie pikania włączone, a jak się pojawia śnieżynka to nie pika wcale. Zresztą piknięcie jak zapala się rezerwa słyszałem może z 3 razy, a tak to po cichu to robi. Wydaje mi się, że czasem piknie czasem nie.

kubek23 11-12-08 20:45

u mnie nic nie pika. ani benzyna ani sniezynka. tylko pasy pikaja :)

Janisek 11-12-08 21:32

Cytat:

Napisał jajko
Dziwne, ja mam wszytskie pikania włączone, a jak się pojawia śnieżynka to nie pika wcale. Zresztą piknięcie jak zapala się rezerwa słyszałem może z 3 razy, a tak to po cichu to robi. Wydaje mi się, że czasem piknie czasem nie.

Ja tam nie słyszałem jeszcze żadnego pikania oprócz "otwartych drzwi" podczas jazdy i "nie zapiętych pasów" :roll:

Mejfok 21-02-09 17:04

Tego FF II to projektowali księgowi a nie prawdziwi spece i stąd źle wypada w porwnaniu do FF I. Gdybym się nie przekonał na własnej skórze nie zamieniał bym na FF II.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi