Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Modyfikacje zwiększające moc (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=787)

DejaVu 26-04-11 22:31

moj 1.6 byl strojony bo mialem walki sportowe i wtryski od 2.0. Co do rozwiazania u Marcina to mysle ze ogolnie jest ok tylko nie wiem jaka zachowal dlugosc rury miedzy przepustnica a filtrem bo to wazne. fabryka opracowala pewne optimum tak aby auto jechalo dolem i gora. jesli zmieniamy te oarametry to mamy mocniejszy dol lub gore obrotow w porownaniu z seria. ja u siebie zostawilem serie

K@mix 26-04-11 22:43

O widzisz tego nie wiedziałem ;) To cenna informacja :)

---------- Post dodany o 22:43 ---------- Poprzedni post był z 22:32 ----------

Czyli teoretycznie jeśli zmienia się sam dolot to strojenie nie jest potrzebne? Ecu samo się ustawi pod inny dopływ/lepszy dopływ powietrza?

Radek89 27-04-11 13:12

Ja poszedłem tą drogą ...

łapak home made :D

http://zapodaj.net/a36a452a3eab.jpg.html

http://zapodaj.net/38b9c863a26f.jpg.html

( brzydki ale to nie musi być ładne. Jak wszystko się ładnie sprawdzi to jakoś to obrobię wizualnie. na razie jest w fazie prototypu :) )

do tego oryginalna wkładka KN'a i przepustnica cougar ...

Nie widzę ani jednego argumentu przemawiającego za tym , że wszelkiego rodzaju stożki albo air boxy spiszą się lepiej ...

DejaVu 27-04-11 15:06

wiem że jestes dumny ze swojej twórczosci ale moj wessał by twojego :D

Radek89 27-04-11 15:10

W sensie , że Twój RS ?:D No to rzeczywiście odkrycie roku:D:D:D

DejaVu 27-04-11 15:21

no to chyba nie widziałeś mojego chwytaka do 1.6.

---------- Post dodany o 14:21 ---------- Poprzedni post był z 14:20 ----------

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 565737)
że Twój RS ?

psują sie nie chwalę.

MisiekT 27-04-11 15:29

moze dajcie na PW z ta z wielkoscia ssawek, co? [nunu]

daniel145 27-04-11 16:32

czy przepustnica od anglika 1,8 bedzie pasowac do mojej foki 1,6?

K@mix 27-04-11 18:15

tak będzie pasować.

limet 27-04-11 18:50

k@mix własnie dlatego proponuje zostawic seryjna rur a dorobic tylko redukcje tak jak ja , bo zmieniajac pojemnosc dolotu za filtrem mozna sobie tylko zaszkodzic tak jak pisał przemek deja , jak masz troche kasy na zbyciu to dokup jeszcze chwyt powietrza od st i dolot zostaw:) pora sie brac za wylot spalin , ale tu sa schody z czesciami :PP

Rasta 27-04-11 18:55

Cytat:

Napisał limet (Post 565787)
ale tu sa schody z czesciami :PP

Jakie? Prawie od ręki w ASO kupujesz kolektor od ST170 i gitara, lepszej opcji nie ma :D

GCSheko 27-04-11 19:10

..dobry kolektor wydech.to podstawa8)...dolotu radzę nie ruszać...

limet 27-04-11 19:13

Rasta i chyba tak wąłsnie bede musiał ten temat zakonczyc własnie w aso , liczyłem ze dorwe cos taniej w rozbitkach ale zima dla st ków była cos mało pechowa bo kompletnie nic sie nie pojawiło :PP
GCDheko a na jakiej podstawie mówisz o tym dolocie?? z autopsjii czy jakis kolega Ci powiedział??;> bo prawdy to w tym za bardzo nie ma ;)
Ani jedno ani Drugie nie zadziała bez siebie w pełni ;)

K@mix 27-04-11 19:39

Czyli kupię przepustnice :) może zmoduje tylko rure dolotu na taką gładką/prostą i wkład filtru jakiś lepszy i zobaczymy efekt ;)

GCSheko 27-04-11 19:53

Cytat:

Napisał limet (Post 565796)
GCDheko a na jakiej podstawie mówisz o tym dolocie?? z autopsjii czy jakis kolega Ci powiedział??;> bo prawdy to w tym za bardzo nie ma ;)
Ani jedno ani Drugie nie zadziała bez siebie w pełni ;)

..nie jeden dolot...stożek i inne miałem na hamowni, efekty zazwyczaj żadne..a po założeniu porządnego kolektora 4-2-1 efekty natychmiastowe8)

Radek89 27-04-11 20:11

Cytat:

Napisał GCSheko (Post 565805)
..nie jeden dolot...stożek i inne miałem na hamowni, efekty zazwyczaj żadne..a po założeniu porządnego kolektora 4-2-1 efekty natychmiastowe8)


Generalnie wszystko zależy od silnika , natomiast układ często jest tak sprawny jak jego najsłabsze ogniwo ... nie zgodzę , się z Tobą ... Dłubanie samego wydechu bez ruszania dolotu nie ma za bardzo sensu.

Jest taka jedna Foka na seryjnym dolocie i 4-2-1 oraz pełnym przelocie ... No i minimalnie zostaje z tyłu na ćwiarę z moją seryjną ... Zgodzę się że seryjny kolektor jest bardzo restrykcyjny , ale np. przepustnica tak samo ... Co Ci da dobry 4-2-1 z przepustnicą która jest za mała ??

MisiekT 27-04-11 20:20

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 565812)
Co Ci da dobry 4-2-1 z przepustnicą która jest za mała ??

eh, widac ze juz kilka lat smigasz foka na zrobionym wydechu [rotfl]... seryjna przepustnica nie jest za mala, podobnie jak seryjny dolot nie jest bardzo restrykcyjny... znacznie szybciej niz bariera dolotu pojawia sie bariera strojenia

przepustnice zmienia sie dla reakcji, nie dla mocy...

grzybek 27-04-11 23:23

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 565818)
przepustnice zmienia sie dla reakcji, nie dla mocy...

Dla mocy też.
Odnośnie długości dolotu to nie ma znaczenia gdzie znajduje się filtr, liczy się cała jego długość.

Radek89 28-04-11 09:28

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 565818)
eh, widac ze juz kilka lat smigasz foka na zrobionym wydechu [rotfl]... seryjna przepustnica nie jest za mala, podobnie jak seryjny dolot nie jest bardzo restrykcyjny... znacznie szybciej niz bariera dolotu pojawia sie bariera strojenia

przepustnice zmienia sie dla reakcji, nie dla mocy...



Na wyliczenie jestem za cienki w uszach , natomiast sam fakt żę do ok 20% wychylenia przepustnica seryjna praktycznie nie daje przepływu powietrza , sprawia , że gaz jest kondoniasty. Moim zdaniem ten kolektor i ten dolot miały na celu to żeby silnik był jakoś kulturalny. A nam tutaj w większości chyba nie o to chodzi ...

P.S

w poprzednim 1.6 SOHC 16V miałem przepustnicę sporo większą już seryjnie niż ta nasza w 2.0 i bez tych śmiesznych profilowań.


Sam zobaczę efekty ale liczę na to że oprócz reakcji na gaz która poprawi się na 100% coś poprawi się w zakresie wyższych obrotów. Do kompletu dołożyłem już home made łapak zimnego powietrza i filtr panelowy KN-a ... Na dniach wywalony zostaje kat bo jest podejrzany o zaniżanie V-maxa :):):)

pum 28-04-11 09:39

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 565985)
coś poprawi się w zakresie wyższych obrotów.

do tego potrzebujesz ostrych wałków...

Marcinek22 28-04-11 09:47

U mnie była poprawa od 5 tysi, jak na 2.0. Od 5 jeszcze jechało bo wczesniej bez większego gardła było dużo gorzej,
pzdr

Radek89 28-04-11 10:00

Cytat:

Napisał pum (Post 565993)
do tego potrzebujesz ostrych wałków...


To było by najlepsze i pomogło na pewno w o wiele większym stopniu , ale przepustnica swoje 2 grosze może też dołoży :)

pum 28-04-11 13:41

popatrz sobie na wykresy 2.0 bez wałków... góra nie istnieje w tym silniku. z wałkami jest lepiej, ale dalej to nie to. trzeba by na prawdę ostrych wałków, żeby to zaczęło góra jechać.
przepustnica nie zaszkodzi ale za wiele nie da.

Radek89 28-04-11 14:10

Mam tego pełną świadomość :D A mówiąc "góra" chodzi mi o górę tego silnika czyli zakres między 5000 - 5800 ... może 5000- 6000 ... ;] wałki to już inna liga modów ... ja na razie robię po taniości bo za bardzo innej opcji nie mam :)

P.S

Mimo , że ten silnik góry prawie nie ma to itak warto nawet minimalnie ją poprawić , bo tak czy siak lepsze efekty daje przekręcenie silnika za 6 tys. niż shifty przy 5.500 ... mówcie co chcecie , analizujcie wykresy , ale życie to życie :):)

MisiekT 28-04-11 14:55

Cytat:

Napisał Radek89 (Post 566111)
tak czy siak lepsze efekty daje przekręcenie silnika za 6 tys

dzwiekowe moze i tak [rotfl]
bez grubszych modow jedyne co osiagniesz to poprawienie reakcji na gaz na nizszych obrotach... warto, ale nijak sie to ma do poprawy "gory" czy jakiejkolwiego innego wzrostu mocy

Radek89 28-04-11 15:22

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 566123)
dzwiekowe moze i tak [rotfl]
bez grubszych modow jedyne co osiagniesz to poprawienie reakcji na gaz na nizszych obrotach... warto, ale nijak sie to ma do poprawy "gory" czy jakiejkolwiego innego wzrostu mocy

Jak już napisałeś , nawet dla poprawy rekcji - warto :) Ale z kręceniem nie masz racji :) Nie wiem czy mój silnik ma inną charakterystykę z jakiegoś powodu , ale zdecydowanie lepiej go kręcić do 6.100 niż 5.500 choć wykresy z tego co widzę temu przeczą ... Jest jeszcze coś takiego jak Mo na kołach , które bierze się z Mo na silniku i obrotów ... Musiałbym się bardziej zagłębić w temat , jednak zapewniam , że u mnie szybciej jedzie foka kręcąc ją nieco wyżej ... nie mówię pod odcinkę , ale tak lekko za 6 tys.

Przy kręceniu do 5.500 czas 0-100 u mnie był ok 9.3 , przy kręceniu grubo za 6 tys. ok. 8.9 - 9.0

Najlepszy czas jaki wykręciłem to taki o to sposób kręcenia ...

YouTube - Focus 2.0 przyspieszenie 0-160
Jak widać tylko dwójka została wybita poniżej 6. tys. A czasy przy kręceniu do 5.500 miałem sporo gorsze ... czy to 0-100 czy to 0-140 ...


P.S

A może po prost stary zabity filtron blokuje co nieco ... Niedługo mam nadzieje dojdę z tym do ładu ... postanowiłem jedna k że KN-a założę razem z nową przepustnicą i wtedy ocenie :) Katalizator też jest już skreślony :):) Jego dni w foce dobiegają końca ;p
Natomiast mam problem z wysokimi obrotami przy dużych prędkościach ... nie jestem w stanie dobić dobrze do 200. Licznikowo 195 i koniec ... do 180 moment a potem już ledwo co ... mam nadzieje że winny jest kat :(:(


Dużo by mi pomogło gdybyście napisali ile macie obrotów przy V-max na 5-ce ... bo u mnie właśnie przy 195 licznikowym mam już ok 5.500 obrotów i wychodzi mi że żeby zamknąć licznik musiałbym mieć pod 6 a wtedy już przecież Mo drastycznie maleje ... moze to wina mojego licznika i nie zawyża mi prędkości a wręcz zaniża ...

MisiekT 28-04-11 15:29

a sprawdzales dokladnosc obrotomierza z trybem serwisowym?
jezdzij tak jak uwazasz, bo tylko o przyjemnosc chodzi, a foka tak czy siak bedzie na gorze mulic, nie ma przebacz

Radek89 28-04-11 15:41

Właśnie nie ... muszę to zrobić. Fakt jest taki , że od 5.500 naturalnie idzie słabiej niż ponizej tej granicy , natomiast przy zrzuceniu biegu z 5.500 następny spada po prostu za nisko i musi chwilę podciągnąć ... dlatego moim zdaniem szybciej się śmiga kręcąc wyżej ... no ale to już tylko moje teorie :) Tak czy siak na 10000% moja foka jest wolnijsza kręcąc ją do 5.500

Kurcze a może na prawdę foka idzie jak wszystkie tylko liczniki mi nie kłamią :d Zaraz sprawdze ten obrotomierz w trybie serwisowym :)

Miśku a jak w/g Ciebie wypada mój filmik z seryjnym 2.0 ?? Standard czy za wolno ?? Dodam tylko że po zmianie kół na 205/50 minimalnie się pogorszyło ale to chyba norma.

pum 28-04-11 15:49

powiem tak... przestań się podniecać. idzie to jak każde 2.0 i tyle. bez włożenia kilku tyś zł szybsze nie będzie (chyba że zejdziesz z masy).

jak chcesz wiedzieć ile dała przepustnica i inne cuda to na hamownie przed i po (tą samą)

Radek89 28-04-11 15:52

Wręcz przeciwnie :D Ciągle mam wrażenie , że to powinno iść lepiej kolego :):)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi