Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Problem z turbo (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39660)

karmaz 25-05-10 13:09

Problem z turbo
 
witam wszystkich, mam takie wrażenie że padło mi turbo,auto nie straciło na mocy,tylko okropnie świszczy przy dodawaniu gazu dzieje się to wyłącznie jak jadę, chcę wiedzieć czy czeka mnie wymiana całego turbo czy czegoś innego może jakiejś małej części,za rady dziękuję

kleofas 25-05-10 13:19

jak świszczy to szukaj nieszczelności (rury od IC do turbo)
ktoś gdzieś dawał instrukcję jak to robić (dziurka wielkości łebka od szpilki powodowała świst)
owijał ręcznikiem papierowym rury i dawał do pieca - nieszczelność była tam, gdzie rozerwało ręcznik [bigok]

karmaz 25-05-10 13:35

Cytat:

Napisał kleofas (Post 450550)
jak świszczy to szukaj nieszczelności (rury od IC do turbo)
ktoś gdzieś dawał instrukcję jak to robić (dziurka wielkości łebka od szpilki powodowała świst)
owijał ręcznikiem papierowym rury i dawał do pieca - nieszczelność była tam, gdzie rozerwało ręcznik [bigok]

ja bym to nazwał jeszcze świstem typowo turbo jak mu dodaje gazu to bardziej świszcze, takie dziwne świszczenie wkręcającej się wiertarki

damianTDCI 25-05-10 13:46

a nie zmieniałeś czasem teraz oleju?

PePe 25-05-10 14:30

mi świszczało to się okazało że ułamała się jedna łopatka...

turbo do wymiany...

karmaz 25-05-10 14:42

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 450556)
a nie zmieniałeś czasem teraz oleju?

nie nie wymieniałem oleju mam jeszcze do wymiany 2000tyś

---------- Post dodany o 14:42 ---------- Poprzedni post był z 14:41 ----------

Cytat:

Napisał PePe (Post 450567)
mi świszczało to się okazało że ułamała się jedna łopatka...

turbo do wymiany...

no ale czy straciło na mocy bo u mnie zero takich objawów

PePe 25-05-10 14:44

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 450556)
a nie zmieniałeś czasem teraz oleju?

a co to ma miec wspólnego ze świszczeniem??

---------- Post dodany o 14:44 ---------- Poprzedni post był z 14:43 ----------

Cytat:

Napisał karmaz (Post 450569)
no ale czy straciło na mocy bo u mnie zero takich objawów

nic nie straciło - po prostu przy 150 km/h zaczęło świszczeć - myślałem że to może radio, albo CB radio bo padł jakiś przekaźnik... po wyłączeniu wszystkiego dalej świst narastający im bardziej kręci się turbo...

powód - lekko ułamana/wyszczerbiona jedna z łopatek

tomsiak 25-05-10 15:21

Cytat:

Napisał kleofas (Post 450550)
jak świszczy to szukaj nieszczelności (rury od IC do turbo)
[bigok]

Przerabiałem to niedawno w 1.6 Tdci i właśnie nieszczelność pojawiła się w przewodzie gumowym. W 1.6 Tdci to jest element wskazany na zdjęciu:

http://zapodaj.net/c64517c80395.jpg.html

Usłyszałem wiele opini że te gumy bardzo czesto padają w różnych silnikach.

karmaz 25-05-10 15:54

Cytat:

Napisał tomsiak (Post 450582)
Przerabiałem to niedawno w 1.6 Tdci i właśnie nieszczelność pojawiła się w przewodzie gumowym. W 1.6 Tdci to jest element wskazany na zdjęciu:

http://zapodaj.net/c64517c80395.jpg.html

Usłyszałem wiele opini że te gumy bardzo czesto padają w różnych silnikach.

dobrze by było aby to była tylko jakaś ruła bo ja już się nastawiam na wymianę turbo,a powiedz mi jeszcze czy miałeś jakieś spadki mocy lub słyszałeś turbo głośniej tak jakby ci wiertarka lub kątówka wkręcała w obroty

KOWBI 25-05-10 22:21

Cytat:

Napisał karmaz (Post 450545)
witam wszystkich, mam takie wrażenie że padło mi turbo,auto nie straciło na mocy,tylko okropnie świszczy przy dodawaniu gazu dzieje się to wyłącznie jak jadę, chcę wiedzieć czy czeka mnie wymiana całego turbo czy czegoś innego może jakiejś małej części,za rady dziękuję

Mialem podobne oznaki, okazalo sie ze to jednak turbina - luzy na turbinie powodowaly glosny swist przy wkrecaniu sie na obroty (moc byla).
Nie daj sie namowic na regeneracje, szkoda kasy, lepiej poszukaj uzywki, no chyba ze masz kase na nowke.

Pozdrawiam

pepo 25-05-10 22:31

Karmaz jaki przebieg ma Twoja z rajchu foka

karmaz 26-05-10 05:11

Cytat:

Napisał pepo (Post 450711)
Karmaz jaki przebieg ma Twoja z rajchu foka

100000 z hakiem

PePe 26-05-10 08:56

Cytat:

Napisał KOWBI (Post 450705)
Nie daj sie namowic na regeneracje, szkoda kasy, lepiej poszukaj uzywki, no chyba ze masz kase na nowke.

o to to

ja po regenracji zrobiłem 300km [panna].... dzisiaj zawiozłem na reklamację - wałek lata jak żyd po pustym sklepie... gorzej niż przed regeneracją - prawdopodobnie skończy się na zakupie nowej - ale koszty podwójnego jej demontowania neistety pójdą się walić... no mając nadzieję że oddadzą kasę za regenrację w co wątpię...

pepo 26-05-10 13:48

Cytat:

Napisał karmaz (Post 450742)
100000 z hakiem

ile Ty przejechałeś?

albo zajebiście przekręcony licznik
albo ktoś zajeździł turbine
bo nie u wieże ,że padła sama z siebie

karmaz 26-05-10 15:59

Cytat:

Napisał pepo (Post 450873)
ile Ty przejechałeś?

albo zajebiście przekręcony licznik
albo ktoś zajeździł turbine
bo nie u wieże ,że padła sama z siebie

przejechałem jedyne12tyś albo jak mówisz przekręcony licznik albo poprzedni właściciele (nie więcej nisz 25lat)dawali mu w dupa ,ale muszę się pochwalić że jeżdżę teraz na boxie v-tech może on mu zaszkodził,w co wątpię skoro stało się to na 4 biegu,to teraz tylko turbo zakupywać i montować,[greenpeace] chyba że można na tym jeździć

Lelon 26-05-10 20:07

Cytat:

Napisał PePe (Post 450778)
o to to

ja po regenracji zrobiłem 300km [panna].... dzisiaj zawiozłem na reklamację - wałek lata jak żyd po pustym sklepie... gorzej niż przed regeneracją



Gdzie regenerowałeś jeżeli można wiedzieć?

PePe 26-05-10 20:16

Warszawa ul. Obozowa ileś tam...

jak na razie nie polecam ...

pepo 28-05-10 16:06

Cytat:

Napisał karmaz (Post 450933)
jeżdżę teraz na boxie

pomyśl jednak o dobrym programie

_Maniek_ 30-05-10 10:49

Znajdź sobie namiar na firmę BratFord z Radomia, ostatnio gość mi powiedział 1200zł za nową turbinkę.

karmaz 31-05-10 14:04

Cytat:

Napisał _Maniek_ (Post 451892)
Znajdź sobie namiar na firmę BratFord z Radomia, ostatnio gość mi powiedział 1200zł za nową turbinkę.

mi powiedział więcej ,może masz inna gadane

googie 31-05-10 22:29

A jak turbo świszczy i przy dodawaniu gazu i przy schodzeniu z obrotów? Jeżdżę z tym już jakiś czas (od początku stycznia, kiedy zamontowano mi używkę), to to może być ten wężyk gumowy wspomniany wyżej czy raczej turbo?
I przy okazji: jakie są koszty kupna takiego wężyka?

EDIT: Aha, zapomniałem dodać - moc jest taka jak powinno być.

_Maniek_ 01-06-10 14:46

Cytat:

Napisał karmaz (Post 452186)
mi powiedział więcej ,może masz inna gadane

Może dlatego że kupiłem u niego nowy silnik za 3500zł :(

karmaz 02-06-10 17:01

Cytat:

Napisał _Maniek_ (Post 452449)
Może dlatego że kupiłem u niego nowy silnik za 3500zł :(

a co się stało że musiałeś wymienić silnik,a powiedz mi ten silnik sprzedał z jakim osprzętem

_Maniek_ 03-06-10 09:53

Panewkę obróciło na 4 cylindrze, wolałem kupić nowy niz remontować, bez osprzętu był, tylko z kolektorem ssącym.

AOC 06-06-10 20:23

Mi "padało" turbo przy ok.150tys (no chyba, ze licznik byl krecony bo jestem 2 włascicielem :p bo tego to nigdy sie nie dowiemy...chociazby nasz okazaly focus byl zadbany itp). Padala bo odczuwalem juz mniejszy brak mocy silnika...dziwny swist tyrkotanie...cos takiego jak kolega wyzej napisal o dzwiekach wiertartki ;]
Kupilem od znajomego mechanika...uzywka...17tys miala przejechane z ANGOLA :D za 700zl.
Regenerowanych nie POLECAM!! MASAKRA!!! Sasiad tez ma FF2 i regenerowal. Meczy sie juz chyba 3 raz z firma ktora mu regenerowala turbinke :/ bo ciagle ma jakies problemy.

Jak na razie jezdze na niej pol roku i ZERO PROBLEMOW!!
Mam nadzieje ze bedzie pieknie sie sprawowala przez najblizsze lata :)

Pozdrawiam.

karmaz 15-07-10 16:43

jedzie do mnie turbo zobaczymy jak się to dalej skończy ,moje stare na razie jeszcze dyszy ale nie wiem jak długo,zobaczyłem pod auto i jest ona cała w oleju więc chyba już długo nie pociągnie a pociągnąć może jeszcze coś za sobą

karmaz 03-08-10 18:39

Cytat:

Napisał _Maniek_ (Post 451892)
Znajdź sobie namiar na firmę BratFord z Radomia, ostatnio gość mi powiedział 1200zł za nową turbinkę.

TURBO JEST od tego gościa, dziś jest zakładane,już mają z nim problem,bo mechanik doszukał się jakiś tam luzów i jeszcze nie mogą go odkręcić od kolektora więc zażyczyli se więcej zobaczymy ile mi każą zapłacić tak przy odbiorze
:smt017

Agatka 03-08-10 23:15

Generalnie spadek mocy najczęściej spowodowany jest nieszczelnością.
Mam bardzo dobry kontakt z serwisem w Pile i z powiedziano mi, ze pęknięcia przewodów turbo to norma w Foczkach z roczników 2005-2007. Kiedy kupowałam przewód magazyn serwisu był pełen właśnie tych części....
Wymianę przedstawiam na fotkach:
demontaż:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4affaa9ef.html
pęknięcie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f3ca75020.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5eed9168f.html
wymiana:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...5dcf34bad.html

Za badanie komputerowe zapłaciłam 140zł + zakup nowej rury 220zł. Wymiana we własnym zakresie - 2 godz. pracy, nic wielkiego ..

Bardziej zaradnym proponuję zmierzenie średnicy i dokupienie/dorobienie rury we własnym zakresie. Pewnie wyjdzie taniej.

Samo pęknięcie jest efektem błędu fabrycznego, gdyż rura opiera się o blok silnika. W wyniku tego rura pęka na łączeniu,które jest zbyt sztywne. Zakupiony zamiennik nie jest plastykowy, lecz gumowy ...
pzdr, Agatka

karmaz 06-08-10 16:48

Cytat:

Napisał karmaz (Post 471162)
TURBO JEST od tego gościa, dziś jest zakładane,już mają z nim problem,bo mechanik doszukał się jakiś tam luzów i jeszcze nie mogą go odkręcić od kolektora więc zażyczyli se więcej zobaczymy ile mi każą zapłacić tak przy odbiorze
:smt017

auto w doma turbo stare w bagażniku,na szczęście sobie z tym poradzili i wymienili,doznania narazie lepsze nisz przed zepsuciem,zobaczymy za jakiś czas

mkaminski100 09-08-10 10:05

Cytat:

Napisał Agatka (Post 471352)
...

Ladne, damskie raczki widze na zdjeciach. ;)

Jak widze opisalas 1.6 tdci, czy sie myle?


Karmaz - co bedziesz robil ze starym turbem?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi