Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Ciągle świeci się kontrolka ładowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43026)

paluszek102 05-09-10 20:00

Ciągle świeci się kontrolka ładowania
 
dzień bez focha w foce byłby dniem straconym. .....
Robiłem alternator: regulator, łożyska, sprzęgiełko.
Dzisiaj znowu świeci ładowanie. jak wyłączę i włączę furę to jakąś minutę cisza. Potem znowu się pali. Litości juz mam jej po dziurki w uszach i w nosie i wszystko razem wzięte. MOże ktos przerabiał temat ...../

Piciu 05-09-10 20:25

podłacz komputer i wykasuj bład, bedzie ok

paluszek102 05-09-10 21:04

Poszedłem, zobaczyłem, odłączyłem, zmiany nie stwierdziłem.
Ponieważ mnie krew zalewa w tej materii odłączyłem klemę ale nic nie pomogło.
Chciałem już spokojnie spać więc nie wytrzymałem do kompa i poleciałem już teraz.
Zapaliła furka, pochodziła z 20 sekund i znowu lampka - niech jej ziemia lekką będzie - świeci.:smt017

Marek-B 05-09-10 22:44

Jaki masz regulator napięcia? Oryginal , czy zamiennik?
Ja wymieniłem na zamiennik , jakaś podróba i elektryk stwierdził ,że kontrolka się będzie palła na podróbie. Ładowanie jest OK.

paluszek102 05-09-10 23:25

Oczywiście, że oryginał. Mechanior mi powiedział, że do tego co ja mam nie ma zamienników. Naprawę robiłem w marcu br. Wszystko było ok poza tym, że zatarło mi się sprzęgiełko od alternatora - połączenie alternatora z kołem pasowym po którym jak rączy koń biega pasek. Sam regulator kosztował mnie i moją lepszą połówkę jakieś 260 zeta. O robociżnie nie wspomnę.:smt104[rycerz]. Jak tak sobie pomyślę to nie wiem czy to ma znaczenie, że pogoda do bani i wczoraj i dzisiaj trochę kałuż zaliczyłem a nie mam zabudowanego dołu silnika i nie mam nadkola po stronie alternatora. Będę wymieniał jak Bóg da w przyszłym tygodniu

wodnik 06-09-10 06:45

jakiś czas temu miałem to samo wymieniłem regulator i wszystko wróciło do normy jest OK

Kris_ek 06-09-10 07:27

Tez miałem to samo, powodem była zaśniedziała wtyczka ta z dwoma kabelkami i w związku z tym dobrego połączenia (ładowanie ok 13.4V). Oczyściłem styki we wtyczce i wszystko wróciło do normy (14,5V).

mamuti 06-09-10 08:31

paluszek102 sprawdź czy masz ładowanie. Jeżeli altek ładuje to na 99% będzie walnięt a wtyczka lub przetarty kabel co od altka idzie.
A jeżeli ładowanie słabe, to możę diody w altku poszły? Ja już 2 razy altka robiłem: najpierw szczotki, łożyska a po roku właśnie diody bo poleciały.

szejk78 06-09-10 10:41

sprawdz jeszcze + (ten czerwony kabelek) jeden z trzech co idzie do altka u siebie jak za niego pociągnołem to się potargał jak stara guma:)

kubix 06-09-10 11:58

mi podlaczyli do kompa oryginalnego forda i od razu pokazalo jaki kabelek jeszcze przetary..

paluszek102 06-09-10 19:13

Byłem u mechaniora. Okazało się, że jest wyrwana guma ze sprzęgiełka alternatora - ta od strony alternatora. Masakra. Nowe sprzęgiełko. Szok i krew zalewajaca.

Piciu 06-09-10 19:49

nowa gume mozesz kupic na allegro koszt ok 80zl +przesyłka, ja przy okazji wymieniłem dwa łozyska koszt ok 20 zł,

paluszek102 06-09-10 19:53

a czy możecie mi podpowiedzieć jak się ściąga gumę z walka i zakłada nową?

lvkass 06-09-10 20:06

Witam. Widzę że mój focusik lubi byc na czasie a to dlatego że własnie dzisiaj padło ładowanie a tak dokładnie podczas postoju w korku zapaliła się kontrolka ładowania podczas ruszania gasła.

W związku z tym mam pytanko czy można samemu sprawdzic stan szczotek? Czy może trzeba do tego celu wykręcac alternator albo może posiadac specjalne narzędzia?

Dziekuje za odpowiedzi.

paluszek102 06-09-10 20:54

Dodam jeszcze jedną rzecz, która może naprowadzi. Pierwsze sprzęgiełko, które diabli wzięli - rozwaliło się (zatarło) kółko, po którym biega pasek. Kupiłem używkę z allegro. W tym rozwaliło mi gumę po drugiej stronie od alternatora. Wyrwało resztki gumy z ośką z kółka gumowego.
Alternator ponoć jest dobry - info od mechanika. Podstawa podobno tez. Ki ciort?

szejk78 07-09-10 09:22

Cytat:

Napisał lvkass (Post 481346)

W związku z tym mam pytanko czy można samemu sprawdzic stan szczotek? Czy może trzeba do tego celu wykręcac alternator albo może posiadac specjalne narzędzia?

Dziekuje za odpowiedzi.

można i nie trzeba go wyciągac one sa razem z reg.napięcia (całosc) 1czy 2 śróbki od altka i maszto w rękach

paluszek102 07-09-10 18:54

I wszystko już wiem. Zaniosłem stary element do znajomego mechanika. Naciął flexą i zdjął tuleje. Kupiłem nową na allegro za 80 zł. Jak przyjdzie to na prasę; sprawdzenie czy równo weszło i montaż. Zobaczymy

lvkass 07-09-10 18:55

No i zrobione. Diagnoza-wytarte szczotki,nie wiem czy tak łatwo jest dostac się do szczotek bez zdejmowania alternatora są cztery nakretki i mocno utrudnia prace kolektor ssący. Zdjęcie altka zajęło elektrykowi ok 5 min.

Co mnie zastanowiło wraz z brakiem ładowania dziwnie zaczęły się zachowywa wolne obroty. Przy dojeżdzaniu do skrzyżowania podnosiły sie do 3 tys i chwile tak utrzymywały-już myslałem że i krokowy szlag trafił, ale na szczescie po zrobieniu altka obroty wróciły do normy.
Jakie ma powiązanie ładowanie i wolne obroty?

Cała naprawa trwała ok 40 min i kosztowała niestety 100 zyla, wydaje mi sie ze trochę przydużo.

Pozdrawiam.

drake 07-09-10 19:28

Jakie ma powiązanie ładowanie i wolne obroty?

Bardzo, bardzo duże. Silnik chce doładować aku wyższymi obrotami, ale widocznie mu nie wychodzić, jak szczoty wytarte, stąd ten zabieg. Chciał się ratować, pogłaskaj go.

szejk78 25-09-10 18:16

no szlak mnie trafi ,bo wczoraj na trasie 1100km zapaliła mi się 5x ,po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu gasła na ok. 200km i znowu i tak w kółko, rok temu wymieniałem w trasie regulator napięcia ,wymieniał elektryk przewód + na nowy.Czyżby pękła obudowa i jak się wyłączy to [niewiem] prosze o pomoc jeżeli ktoś miał taki dziwny przypadek bo ja się już poddałem:(

szejk78 29-09-10 08:36

zna ktoś odp.?

siwy05 29-09-10 09:55

Mam to samo kontrolka ładowania zapala się o dowolnej porze i sytuacji, czasami nie gaśnie po odpaleniu, bądź gaśnie na chwile, a innym razem zapali się przy 130 na autostradzie, po ponownym odpaleniu silnika znika i czasami przez miesiąc się nie pojawi. Zdejmowałem IC i sprawdzałem kable, ale wyglądają ok, będę musiał to powtórzyć bo dowiedziałem się, że nie zawsze widać jakieś przetarcia na kostce no i zapomniałem założyć kapturka na ten jeden przewód przy altku ;) ja bym obstawiał jednak jakiś kabel

szejk78 23-12-10 12:24

Cytat:

Napisał szejk78 (Post 489561)
zna ktoś odp.?

nikt nie wie, krew mnie zaleje

mjprzem 02-12-11 09:24

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53131
na temat regulatora
oraz

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44212
gdzies od 5 strony napisalem troche o akumulatorze


ogolnie to sprawdz jakie masz napiecie w chwili zaswiecania sie kontrolki i jakie napiecie masz pozniej oraz co sie dzieje z napieciem.

Jesli wymieniales w trasie regulator u obcego mechanika to duze prawdopodobienstwo ze sie nie przylozy do swojego zadania i cos ci na regulatorze niemasuje, albo zamienny-nietrafiony regulatorek.

Marek-B 03-12-11 22:15

Oooo..........bawimy się archeologią . Grudzień jak grudzień , tylko ten rok???

mjprzem 04-12-11 15:36

dzieki marek..faktycznie nie zauwazylem ;) pijany bylem czy jak..sam niewiem jak to sie stalo...a ja grzebac w blocie nie lubie.

Marek-B 04-12-11 16:48

Śledzę takie tematy , bo sam mam problemik.
Po wymianie regulatora napięcia , rok temu , cały czas pali mi się kontrolka ładowania , choć ładowanie jest idealne.

mjprzem 04-12-11 18:27

a ja zauwazylem ze sa wlasnie problemy z zamiennikami regulatorow-sam zreszta mam 2 takie zamienniki i w jednym tez czasami sie kontrolka zaswieca a w moim sie nie swieci ale mam ciut wysokie ladowanie....w tych linkach dobrze wszystko opisalem co wiem...a kontrolka moze zapalac sie z dwóch powodow:

-zlego napiecia(za niskie lub za wysokie)
-blednej komunikacji lub bledow pomiedzy pcm i regulatorem.

Maciek@Gdańsk 06-12-11 21:19

Witam !
Jestem nowy na tym forum i mam podobny problem. Foczkę (Mk I 2004r.) mam od 2 miesięcy.
Od niedawna (około 2 tygodnie) zapala mi się kontrolka akumulatora gdy auto jest zimne i gdy silnik się już rozgrzeje to kontrolka gaśnie. Akumulator jest nowy, mechanik sprawdzał alternator i nie znalazł nic podejrzanego. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to mogło by być ?

mjprzem 07-12-11 08:09

poczytaj linki do innych tematow ktore podalem


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi