Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Tłuczenie w zawieszeniu (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81582)

FFMK2 13-12-17 18:23

Tłuczenie w zawieszeniu
 
Witam,

Mam taki oto problem: Auto jest ¶wieżo po przegl±dzie. Wszystko sprawne. Amortyzatory i inne takie ok. Jednak co¶ mi tłucze w zawieszeniu. To nie jest odgĹ‚os ĹĽe ma coĹ› siÄ™ zaraz oberwać czy coĹ› ale po prostu jak jadÄ™ po doĹ‚ach czy juĹĽ w ogĂłle po drodze ĹĽwirowej z duĹĽÄ… iloĹ›ciÄ… dziur to nie mogÄ™ tego wytrzymać. ZmieniaĹ‚em juĹĽ amortyzatory i stabilizatory i nic nie daĹ‚o. SamochĂłd jest strasznie tak jakby sztywny. SĹ‚ychać i czuć kaĹĽdy doĹ‚ek. Auto mam prawie 3 lata i pamiÄ™tam dobrze ĹĽe kiedyĹ› to byĹ‚a przyjemność z jazdy. Focus ma wielowahaczowe zawieszenie i bardzo dobre wĹ‚aĹ›ciwoĹ›ci jezdne. A gdzieĹ› od prawie roku ciÄ…gle coĹ› tĹ‚ucze. Na stacji koleĹ› mĂłwi ĹĽe tak juĹĽ jest i nic na to nie poradzÄ™ bo auto widocznie tak ma. Ale to bzdura. Ma ktoĹ› jakiĹ› pomysĹ‚ co to moĹĽe być bÄ…dĹş ktoĹ› juĹĽ miaĹ‚ podobny problem? BÄ™dÄ™ bardzo wdziÄ™czny za pomoc :smt115

langolier 21-12-17 10:14

poduszki pod silnikiem ?
A tak wła¶ciwie, to gdzie tłucze ? przód, tył, wszędzie ?

jz93 12-01-18 20:52

Skoro już jest taki temat to sie podepnę bo też mam ten problem.
Tłucze z przodu z prawej strony. Wymieniony amortyzator, ł±cznik stabilizatora, sworzeń a wahacz i sprężyna s± ok i nic się nie zmieniło.

langolier 12-01-18 22:37

Cytat:

Napisał jz93 (Post 1187698)
Skoro już jest taki temat to sie podepnę bo też mam ten problem.
Tłucze z przodu z prawej strony. Wymieniony amortyzator, ł±cznik stabilizatora, sworzeń a wahacz i sprężyna s± ok i nic się nie zmieniło.

Pu¶ciło mocowanie nadkola ?

tinek 12-01-18 22:58

Cytat:

Napisał langolier (Post 1187708)
Pu¶ciło mocowanie nadkola ?

rozwiń trop

mój też tłucze się z prawej w momencie gdy koło opada z nierówno¶ci

langolier 13-01-18 01:21

Cytat:

Napisał tinek (Post 1187710)
rozwiń trop

mój też tłucze się z prawej w momencie gdy koło opada z nierówno¶ci

No, nadkole tłucze o blachę.
Może też być górne łożysko McPhersona lub po prostu pada amortyzator.

tinek 14-01-18 16:23

Trochę za moce mam walenie, żeby to było nadkole, ale sprawdzę...
W moim przypadku łożysko i mocowanie mcpersona s± wymienione i bez zmian.
Miałem rok temu przypadek, że po wyjęciu i włożeniu zestawu mcpersona samo ucichło do czasu kolejnej przymusowej takiej samej operacji.

cardans 02-02-18 12:05

dołaczam sie do tematu wymienilem wszystkie tuleje na wahaczach tył + przednie i po wymianie z tyłu na nierownosciach skrzypi mechanik rozkrecal,smarowal dokrecal i nic to nie dalo denerwuje mnie to skrzypi jak cholera łaczniki+gumy sa ok jak to wyciszyc..

Poldek 10-03-18 03:05

Może tak być
jak dałe¶ zamienikki

langolier 10-03-18 11:40

Cytat:

Napisał cardans (Post 1188692)
dołaczam sie do tematu wymienilem wszystkie tuleje na wahaczach tył + przednie i po wymianie z tyłu na nierownosciach skrzypi mechanik rozkrecal,smarowal dokrecal i nic to nie dalo denerwuje mnie to skrzypi jak cholera łaczniki+gumy sa ok jak to wyciszyc..

I tył i przód skrzypi ?

konus19 16-04-18 17:21

Podpinam się temat dotyczy focusa c-max. Co¶ tłucze z przodu w prawym kole. Wymieniłem przez to tuleje wahaczy, tuleje stabilizatora, ł±czniki, sworznie, amortyzatory, górne mocowania z łożyskami WSZYSTKO. Na stacji diagnostycznej mówi± że zawias ideał. Oprócz tego wrzuciłem nowa poduszkę silnika lew±. Bez zmian. Rozkładam ręce...

langolier 16-04-18 22:27

Nadkole? Może klocek ma pęknięt± sprężynę dociskow±?

sebek79 10-06-18 11:40

to i ja sie podepne,moj problem polega na tym ze tłucze z tyłu,jak wpadne w dziure,ale tylko jedna strona(prawa) i teraz pytanie.padł amortyzator,czy ktorys łacznik albo wahacz?aaaa zaczeło sie to po tym jak wpadłem w dziure wiec niewiem czy ma to znaczenie,na wahaczach przejechane ok 3 tys km

kub112 10-06-18 23:18

Na wahacz za wczas chyba ze chinski jakis i tuleja nie wytrzymala. A ze lrzy wpadaniu w dziure to moze sprezyna pekla lub poduszka jakas sprężyny albo amortyzatora

sebek79 15-06-18 14:08

Cytat:

Napisał sebek79 (Post 1193492)
to i ja sie podepne,moj problem polega na tym ze tłucze z tyłu,jak wpadne w dziure,ale tylko jedna strona(prawa) i teraz pytanie.padł amortyzator,czy ktorys łacznik albo wahacz?aaaa zaczeło sie to po tym jak wpadłem w dziure wiec niewiem czy ma to znaczenie,na wahaczach przejechane ok 3 tys km


no i wszystko jASNE[zlosnik] szarpaki zaliczone,amory sprawdzone i jest wszystko ok,okazało sie ze mam auto osobowe a nie ciezarowe:D ,wystarczyło wyjac z bagaznika 400 kg i odrazu cisza spokoj.mam rozumiec ze mam takie miekkie zawieszenie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi