Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Zapaliła się kontrolka świec żarowych (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=48646)

davidovv 04-04-11 16:39

Zapaliła się kontrolka świec żarowych
 
Problem jest inny niż wszystkie nic na forum nie znalazłem
Mam naprawione wtryski i pompe (sprawdzane) wszystko działa na 100% tydzien czasu jezdziłem i wszystko było ok nagle auto zaczeło chodzić jak traktor i wyskoczyła sprężynka znaczy kontrolka świec elektryk siedział przy samochodzie skasował swoje i nic nie zrobił znaczy po skasowaniu błędów chwile chodził normalnie potem gasł i znów kontrolka więc pompa i wtryski poszły na ponowne badanie i co się okazało wszystko ok wtryski nawet nie leją znalazłem na forum zeby wyczyścić styki wszystkich kostek przy silniku nic nie dało ma ktoś jakiś pomysł

Atol_2008 04-04-11 16:59

chociaż napisz jakie błędy wywaliło bo w takim przypadku błędy się zapisują.

mkaminski100 04-04-11 17:05

Tak jak Ci napisalem musialbys podac jaki blad. Napisz tez kiedy wystakuje Ci sprezynka (przyspieszanie, jakie obroty, obciazenie itd).
Ty masz TDCI wiec na pompie masz tylko zawor dawki i czujnik temperatury paliwa. Zaden nie ma wplywu na zla prace lub dymienie.
Jezeli wtryski byly sprawdzone i sa poprawnie skrecone to nie maja prawa dymic, nawet jezeli nie maja nadanych/zakodowanych nowych kodow. Raz po czyszczeniu wtryskow nie skrecilem ich kluczem tylko reka i tak wstawilem (bylo pozno, a ja juz mialem aza soba troche pracy). Silnik odpalil, dymil jak diabli, pracowal zle, ale "sprezynki" na postoju nie bylo.
Jedyne co mi przychodzi do glowy to:
- przestawiony delikatnie rozrzad.
Na pewno wszystko jest poprawnie zlozone (przewody, wtryszki, podcisnienia itp?)
Nie masz grzes przedmuchow?

davidovv 04-04-11 17:52

jade do elektryka co moge jeszcze powiedziec to to ze przed sprenzynką odkrecałem miske olejowa i uszczelniłem to smieszne kolanko myłem również silnik tydzien przed wyskoczeniem owego problemu problem wyskoczył we wtorek podczas normalnej równej jazdy 70km/h wyskoczyła sprezynka i zaczoł chodzic jak czołg do domu ledwo dojechałem przyjechał elektryk i mówił co o pracy wtrysków ze przekracza jakies granice i wyskakuje sprezynka co usunoł bład wyskakiwał ten sam i auto gasło po kilku chwilach elektryk za duzo nie mowil ale powiedział ze cos jest nie taki z wtryskiem 4 czyli tym koło rozrządu przedmuchów brak ten co mi wtryski i pompe sprawdzał powiedział ze to może być sterownik wtrysków czy coś w tym stylu

Adam Getka 04-04-11 18:30

Do czasu podania numerów błędów na kompie i uzupełnienia profilu o silnik i model foki zamykam temat.

Adam Getka 05-04-11 07:42

Profil uzupełniony i info od użytkownika:

Cytat:

Napisał davidovv
mozesz usunąć cały temat auto mam juz zrobione dobranoc



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi