Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK2] FL - cieknące spryskiwacze-czym usunąć zacieki? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=39611)

Komor 23-05-10 18:06

FL - cieknące spryskiwacze-czym usunąć zacieki?
 
Otóż nie wiem czy jest sens walczyć z Ford Polska o zaciekający płyn ze spryskiwaczy...
Może łatwiej będzie usunąć te zacieki z lakieru jakoś i zacząć "dalej" stosować oryginalny płyn który ponoć nie powoduje zacieków.

Usuwał to ktoś? Zacieki są grubo wżarte w lakier. Nie wiem czy polerka pomoże, jak narazie zwykłe woski przegrywały z tym, lekko ściernym jeszcze nie próbowałem.

gervee 23-05-10 20:50

Cytat:

Napisał Komor (Post 450060)
Może łatwiej będzie usunąć te zacieki z lakieru jakoś i zacząć "dalej" stosować oryginalny płyn który ponoć nie powoduje zacieków.

No nie żartuj, że nie będziesz używać zwykłego płynu tylko oryginalny płyn Ford. Spryskiwacze nie powinny "smarkać" tak jak teraz, jeśli smarkają do Ford powinien zebrać po tyłku. Nie tylko za "smarkanie" ale też za przeciekanie na silnik (w 1.6 benzyna) i związaną z tym korozją broków.

UOKiK być może wziąłby właścicieli pod swoje skrzydła gdyby była ich większa grupa. Gdy pisałem o chęci korespondencji z Ford Polska w sprawie broków to tylko jedna osoba się odezwała tak jakby nie było problemu.

No a Ford powinien zebrać po tyłku za to, że jeśli wiedział o problemie spryskiwaczy, przeciekania spryskiwaczy a nie "przymusił ASO" do ich rozwiązania na własny (Ford Polska) koszt, to teraz powinien usunąć na własny koszt skutki owego zaniechania (szczególnie względem osób, które dokonywały przeglądów okresowych w ASO).

Jankos 23-05-10 23:47

U mnie jest podoba sytuacja, te zacieki na masce po uzyciu spryskiwacza są dość irytujące...

Komor 24-05-10 00:51

gervee ja bardzo chętnie pokłucę się trochę, ale tylko i wyłacznie z Ford Polska, ASO to w zasadzioe mój znajomy, nie będe mu robił koło pupy bez sensu. Jeśli z FP będzie to zbyt czasochłonne to też być może odpuszczę, nie mam czasu na to.

gervee 24-05-10 10:41

Cytat:

Napisał Komor (Post 450138)
gervee ja bardzo chętnie pokłucę się trochę, ale tylko i wyłacznie z Ford Polska, ASO to w zasadzioe mój znajomy, nie będe mu robił koło pupy bez sensu. Jeśli z FP będzie to zbyt czasochłonne to też być może odpuszczę, nie mam czasu na to.

Nie chodzi mi o bitwy z ASO tylko o wzięcie na siebie przez FP kosztów naprawy w ASO (malowanie powtórne gdyby nie dało się usunąć zacieków, zmiana dyszy spryskiwaczy itp). No ale jeśli ASO miało wiedzę, że coś należy zrobić przy samochodzie a tego nie zrobiło to chciałbym też to wiedzieć od FP. W końcu jak ktoś jechał na przegląd i za niego płacił to mógł oczekiwać, że to co jest wiadome do zrobienia zostanie zrobione?

konfuzja 24-05-10 14:17

Chętnie przyłączę się do tej interwencji ws. zacieków na masce. Pozdrawiam!

Komor 24-05-10 14:19

Jutro pojadę z fotkami może do nich, niech ASO pisze pismo do FP, pomęczymy się może ;)
Mimo wszystko co mi tu offtopujecie?

Pytałem czym to usunąć a nie jak walczyć z FP [dziadek]

Jankos 24-05-10 17:53

Ja nie mam foki po lifcie ale u mnie też w okół spryskiwaczy na masce pojawiają się zacieki...

Kam1l 25-05-10 21:27

Pasta tempo pomaga. Tylko trzeba przejechać całą maske żeby nie było doczyszczone tylko w miejscu gdzie płyneła stróżka wody.

Komor 09-12-10 17:26

Otóz dzisiaj dowiedziałem się że po wymianie kilku maili i przedstawieniu faktur za oryginalny płyn Forda moja maska bedzie ponownie lakierowana w umówionym terminie.

Na koniec wrzucę zdjęcia zacieków i świeżo polakierowanej maski.
Brawo dla Ford Polska za nie olanie tematu!

Falcon 09-12-10 21:30

No ale co dalej? Pomalują Ci maskę i zacieki już się nie będą pojawiać? [chytry] Dla mnie to leczenie skutków, a nie przyczyny...

daniel145 09-12-10 21:34

Nie oddawaj auto do lakierowania, pasta lekko scierna bardzo latwo schodzi, a nawet politura, wiem bo mam myjnie samochodowa. Rowniez zejdzie Ci to polerka. Po co ci kolejna warstwa lakieru ktora juz bedzie gorsza od oryginalu. To jest wina zlych glownie zimowych plynow do spryskiwaczy.

holo 09-12-10 23:02

Lekka polerka da sobie rade. A nawet pasta lekko scierna. Tylko nie uzywaj tempo.

Komor 09-12-10 23:42

Ale po co?
Maske mam już i tak z odpryskami od kamieni, niech lakierują, przy okazji spróbuję założyć zaworki zwrotne.
A i być może zdeś od ST zjedzie od razu.

langolier 10-12-10 12:23

Cytat:

Napisał Falcon (Post 515344)
No ale co dalej? Pomalują Ci maskę i zacieki już się nie będą pojawiać? [chytry] Dla mnie to leczenie skutków, a nie przyczyny...

Jest już rozwiązanie tego problemu poprzez zaworki zwrotne na przewodach z płynem.

Komor 10-12-10 12:33

Cytat:

Napisał langolier (Post 515713)
Jest już rozwiązanie tego problemu poprzez zaworki zwrotne na przewodach z płynem.

Tak mam zamiar zrobić, i tak trzeba ściągać wygłuszenie, ale jakie zaworki w końcu i gdzie je dostać i gdzie dokładnie je włożyć :D??

langolier 10-12-10 15:39

Cytat:

Napisał Komor (Post 515721)
Tak mam zamiar zrobić, i tak trzeba ściągać wygłuszenie, ale jakie zaworki w końcu i gdzie je dostać i gdzie dokładnie je włożyć :D??

Ja kupiłem 3 zaworki (dwa na przód i jeden na tył), takie jak TEN.
Żeby nie rozcinać fabrycznych rurek (w celu możliwości natychmiastowego powrotu do stanu pierwotnego) dokupiłem też rurkę spryskiwacza.
Podniosłem maskę, zdemontowałem matę wygłuszającą i zdjąłem wężyki doprowadzające płyn z dysz spryskiwaczy. Na wylot zaworka naciągnąłem 5 cm dokupionej rurki. Na wlot naciągnąłem fabryczną rurkę a dołożoną - na kruciec dyszy. Ułożyłem całość tak aby się nie skręcała i żeby wężyki się nie załamywały. Założyłem matę, zamknąłem maskę. Już :) No, może w międzyczasie wypiłem ze dwa piwka bo zabolał mnie krzyż od pochylania się do przodu ;).
Zaworek na tył założę jak będzie ciepło bo trzeba chyba podsufitkę zdemontować z tyłu (lub wyciągnąć dyszę z gniazda w klapie co nie jest łatwe).
Najtrudniejsza czynność dla mnie to zdjęcie wężyka z krućca dyszy ale jak się ktoś uprze to nie trzeba tego robić - wystarczy przeciąć oryginalny wężyk i wsadzić tam zaworek.
Oczywiście ważne jest też właściwe zorientowanie zaworka - o ile pamiętam to widoczny na zdjęciu trójkąt można traktować jako grot kierunku w którym płyn ma płynąć.

Jak się ktoś uprze to najprawdopodobniej wystarczy 1 zaworek na przód (przynajmniej u mnie) bo do spryskiwaczy prowadzi wspólna rurka i pewnie wystarczy zamontować zaworek tylko przed pierwszą dyszą. Ja zamontowałem przed obiema i nie zauważyłem aby w tej drugiej (od strony kierowcy) było jakieś mniejsze ciśnienie (patrząc na miejsca natrysku płynu na szybę). Także regulacja dysz spryskiwaczy nie była konieczna.

Komor 10-12-10 15:45

Dzięki, zapewne zrobię tak samo, może jeszcze przed ponownym lakierowaniem maski :)

holo 10-12-10 16:25

Patent brzmi ciekawie.

dudek 10-12-10 19:20

Komor a nad laminatem się zastanawiałeś??...albo prawdziwym karbonem??...

Komor 11-12-10 01:47

Na masce?
Nie, lubię lakier.

Komor 17-01-11 12:35

Zaworki zamówiłem te same, jeszcze tylko wężyk gdzieś dorwę i zrobie to być może jeszcze przed lakierowaniem maski. Zastanawiam się nad tylko jednym zaworkiem przed tym pierwszym spryskiem bo w zasadzie jak patrzyłem drugi nie bedzie chyba potrzebny [niewiem]

langolier 17-01-11 13:23

Cytat:

Napisał Komor (Post 528865)
Zastanawiam się nad tylko jednym zaworkiem przed tym pierwszym spryskiem bo w zasadzie jak patrzyłem drugi nie bedzie chyba potrzebny [niewiem]

Z punktu widzenia "orurowania" wygląda, że zaworek przed dyszą od strony kierowcy jest niepotrzebny. Ja jednak, ponieważ i tak zakupiłem 3, założyłem i ten, także dlatego, że nie wiedziałem, czy zaworek w takiej (większej) odległości od dyszy będzie tak samo skuteczny.
Nie zauważyłem żadnego większego spadku ciśnienia cieczy wylatującej z tej dyszy, w każdym razie bez żadnej korekty dysz miejsce na szybie gdzie leci płyn jest to samo.

zorba 17-01-11 18:38

Cytat:

Napisał Komor (Post 528865)
........... w zasadzie jak patrzyłem drugi nie bedzie chyba potrzebny [niewiem]

..... to ja się "piszę" na ten drugi ;-)
Robiliśmy już ze sobą "biznesy" ;-) więc ......... [greenpeace]
Do zobaczenia na jakimś spotowanku :-)

Komor 19-01-11 09:39

Niestety drugi też poszedł pod maskę.
Mieliśmy perypetie bo założyłem pierwszy, ale drugi jednak trochę ciekł dalej więc poszły dwa, zaworek się lekko zapowietrzył chyba i płyn nie leciał, ale potem go przedmuchałem płynem i poszło, jak narazie śladów nie robi [bigok]

langolier 19-01-11 11:47

Cytat:

Napisał Komor (Post 529488)
Niestety drugi też poszedł pod maskę.
Mieliśmy perypetie bo założyłem pierwszy, ale drugi jednak trochę ciekł dalej więc poszły dwa

No, tego właśnie się obawiałem i też założyłem dwa...

BTW: ze spryskiwaczem tylnej szyby nie masz problemów ? Oczywiście nie z "cieknięciem" tylko z "opóźnionym wytryskiem" ;) ?

Komor 19-01-11 12:04

Oczywiście, ale na tyle rzadko używam że mam to gdzieś ;)
Czy ten drugi zaworek od strony kierowcy założyłeś zaraz za trójnikiem czy przed samym spryskiwaczem?

langolier 19-01-11 12:23

Cytat:

Napisał Komor (Post 529521)
Oczywiście, ale na tyle rzadko używam że mam to gdzieś ;)
Czy ten drugi zaworek od strony kierowcy założyłeś zaraz za trójnikiem czy przed samym spryskiwaczem?

5cm przed spryskiwaczem, tak jak ten od strony pasażera 5cm przed trójnikiem - chciałem żeby były możliwie blisko dysz.

Komor 19-01-11 12:26

Ja w sumie zrobiłem identycznie, wkurza mnie tylko to że wężyki będą lekko powyginane bo jednak nie zmieszczą się idealnie na długość i trzeba robić trochę "zapasu".
Ale przed włożeniem maty ustawie je jak trzeba i chyba po sprawie :)

langolier 19-01-11 12:31

Cytat:

Napisał Komor (Post 529533)
Ja w sumie zrobiłem identycznie, wkurza mnie tylko to że wężyki będą lekko powyginane bo jednak nie zmieszczą się idealnie na długość i trzeba robić trochę "zapasu".

Zawsze możesz przeciąć wężyki....
Ja jednak, także ze względu na gwarancję, chciałem by cała "instalacja" była możliwa do łatwego przywrócenia do stanu pierwotnego....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi