Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Potencjometr położenia przepustnicy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34350)

tomGI 07-01-10 00:58

Potencjometr położenia przepustnicy
 
Witam,

FFI 1.6
Potencjometr położenia przepustnicy - w nawiązaniu do innego tematu dotyczącego szarpania zimnym silnikiem, po odłączeniu tego czujnika z rana nie ma problemu z gaśnięciem silnika.
Dobra - odłączyłem i tak jeżdzę, czym to skutkuje jeśli nie jest podłączony (oprócz diody Check Engine i chyba błędem p0122 - brak/niskie napięcie na tym czujniku) i jaki ma wpływ na jednostkę sterującą ?

TERBUH_B 09-01-10 08:42

Hey ja jakiś czas jeździłem z odłączonym czujnikiem nawet kontrolka silnika sie nie zapaliła .
Nie wiem czy wiesz ale ten czujnik też ma wpływ na wolne obroty jak mi padł to nie było biegu jałowego . Wymieniłem krokowca a tu nic dalej gaśnie wymiana przepustnicy i potencjometru wolne obroty ok

MisiekT 09-01-10 18:05

dokladnie, z odlaczonym czujnikiem polozenia przepustnicy nie powinno byc wolnych obrotow, przynajmniej w 2.0... poza tym raczej nic sie nie stanie

PS. a co za problem wymienic? 100zl i po sprawie, nawet mi jeszcze jakis zalega w garazu chyba

tomGI 11-01-10 01:21

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 402609)
dokladnie, z odlaczonym czujnikiem polozenia przepustnicy nie powinno byc wolnych obrotow, przynajmniej w 2.0... poza tym raczej nic sie nie stanie

PS. a co za problem wymienic? 100zl i po sprawie, nawet mi jeszcze jakis zalega w garazu chyba

Odłączyłem i nic się nie dzieje, oprócz, że chodzi lepiej, z obrotów nie schodzi i nic nie gaśnie.
Odezwę się na priv z tym czujnikiem.

przem1987 11-01-10 10:51

też tak kombinowałem na różne sposoby u ojca w benzynie 16v, odłączałęm i było lepiej, ale wszystkie problemy z wolnymi obrotami ustały jak wymieniłem po prostu świece. silniki 16v sa bardzo czułe na popekana porcelanke na świecach, wtedy iskra przeskakuje i silnik na wolnych obrotach wariuje

tommy-ky 19-06-10 14:32

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 402609)
dokladnie, z odlaczonym czujnikiem polozenia przepustnicy nie powinno byc wolnych obrotow, przynajmniej w 2.0... poza tym raczej nic sie nie stanie

PS. a co za problem wymienic? 100zl i po sprawie, nawet mi jeszcze jakis zalega w garazu chyba

witam, nadal ci zalega ten czujnik w garażu??
PS pasowałby on do 1,8 16v....
kurcze patrzałem dziś na allegro i nie widziałem aukcji z w/w

robi1 28-07-13 12:57

Problem z błędami:/ focus 1.6
 
Witam po podłączeniu mojego focusa 1.6 PB do kompa wywaliło mi błąd P0122 - Przepustnica (czujnik położenia pedału) przełącznik A - niski sygnał wejściowy. Focus jest z rocznika 2000 a czujnik połozenia przepustnicy jest dobry bo był sprawdzany w innym 1.6. Prosze o pomoc w zdiagnozowaniu usterki, ponieważ zbytnio nie wiem gdzie szukać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi