Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Bluetooth w radiu?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11207)

krzychu 22-06-06 23:47

Bluetooth w radiu??
 
Witam,
Pare godzin temu odebralem z salonu FFII w wersji platinum z radiem Forda z CD (nie pamietam symbolu ale wszyscy i tak pewnie wiedza jakie to :oops: ).
Stojac na swiatlach bawilem sie menu radia i widze jakies BT - teraz w manualu sprawdzilem i cusik pisza o bluetooth - tzn ze mozna se wlaczyc i wylaczyc [hmm]
Pytanie do fachur: co to daje? Mozna telefon do tego zapiac? Komora znajduje w okolicy jakies cos audio, Nokia costam-costam, ale drze sie o kod. Teraz przyszlo mi do glowy ze moze taki sam jest jak do radia, ale moze cos tu wiecej sie dowiem :wink:

pozdro,
krzychu

grzehoo 22-06-06 23:52

to prawdpodobnie właśnie Bluetooth, czyli że możesz połączyć telefon z radiem i używać radia jako zestawu głośnomówiącego. Pytanie tylko, co będzie pełniło funkcję mikrofonu?

A kod to jakaś kombinacja klawiszy, która jest identyczna w obu urządzeniach. Sprawdź w instrukcji do radia jaki jest kod BT i wpisz taki sam w telefonie, powinny się wtedy połączyć.

PS. to takie moje gdybanie, poniewaz nie mam radia z BT, czynie po prostu analogię z zestawem telefon - słuchawka BT

open 22-06-06 23:55

Nie wiem jak bedzie w radiu ale jak podlaczam komorke prze bT do kompa to jest tez kod tyle ze standartowy 1234...
mozna go oczywiscie zmienic ale tak jeste standart.. Trza sprobowac, popsuc sie nie posuje,najwyzej nie podlaczy..

krzychu 22-06-06 23:55

Problem w tym ze przewalam instrukcje od radia w przod i tyl i slowa o kodzie do BT nie znalazlem [banghead]
Zazwyczaj ten kod podawany jest w manualach o ile wiem :?:

grzehoo 23-06-06 00:00

poszukaj info o tym radiu w necie, może ktoś coś wie o BT i coś znajdziesz...
poza tym podaj tu co to za model radia, to będziemy ciut mądrzejsi

krzychu 23-06-06 00:05

OK, poprobuje jutro roznych kombinacji i sprawdze co to za radio. Moze w necie sie cos znajdzie.

szy 23-06-06 00:12

Cytat:

Napisał krzychu
z radiem Forda z CD (nie pamietam symbolu ale wszyscy i tak pewnie wiedza jakie to ).

Radio forda, czyli nowe 6000? To tam jest Bluetooth? Spróbuj
znaleźć symbol jednak, prosimy, albo chociaż fota? :]

Może to nie w radiu ów BT, a jako samodzielna opcja.

Szy.

kuba1961 23-06-06 08:14

Swojego FII kupilem tez niedawno. Tez mam opcje BT. Probowalem przy pomocy palmtopa i komorki wykryc ( nie mowiac o parowaniu) radio, niestety kicha. To prawdopdobnie dodatkowy osprzet radia.

KP 23-06-06 09:05

Co to za radio podaj dokładny symbol bo jakos mi sie nie widzi ze to BT tym bardziej ze nie ma nic o tym w instrukcji
tm a moze znowu jakis ukryty bonus forda

krzychu 23-06-06 10:14

No wiec radio to Ford 6000CD w wersji z potencjometrem na srodku, w menu jest opcja BT -> ON/OFF ale wczoraj sie pospieszylem, telefon i PDA go nie znajduja, cos musialem znalezc innego co akurat bylo w okolicy. :roll:

Dzwonie za chwile do dealera, moze oni cos beda wiedziec chociaz zdziwilbym sie gdyby rzeczywiscie wiedzieli :wink:

hawky 23-06-06 10:25

A radio o wpisanie kodu nie prosi?
Standardowego kodu do BT jako takiego nie ma :)
Jedyne co musisz zrobić to w momencie nawiązywania połączenia trzeba podać dowolny kod (byle ten sam) na obydwóch urządzeniach.
Może być też tak że ten kod ustawiasz gdzieś domyślnie w opcjach w radiu.
W instrukcji na pewno go nie znajdziesz - jest pełna dowolność ;)

[bigok]

pozdr

maciejka104 23-06-06 10:43

standard w zestawach glosnomowiacych to 0000 ...

hawky 23-06-06 11:22

Cytat:

Napisał open
to jest tez kod tyle ze standartowy 1234...
mozna go oczywiscie zmienic ale tak jeste standart.

Cytat:

Napisał maciejka104
standard w zestawach glosnomowiacych to 0000 ...

Jak widać standardów jest wiele :) Ja na przykład znam jeszcze 1111 ... Nie przejmuj się więc standardami, zobacz czy radio nie pyta o kod przy podłączaniu telefonu a jeśli nie to poszukaj więcej opcji BT w radiu
Hope this helps.

pozdr

paolos 23-06-06 12:48

Cytat:

Napisał hawky
open napisał/a:

to jest tez kod tyle ze standartowy 1234...
mozna go oczywiscie zmienic ale tak jeste standart.


maciejka104 napisał/a:

standard w zestawach glosnomowiacych to 0000 ...


Jak widać standardów jest wiele :) Ja na przykład znam jeszcze 1111

Bo to jest tak (mogem się ofkors mylić), że jak włączasz zestaw głośnomówiący to komórek musi go zaakceptować i wtedy wklepuje się kod podany w instrukcji do zestawu. Jak radio ma funkcję wyszukiwania BT to jeśli zobaczyło komórkę to trzeba będzie wpisać kod podany w instrukcji komórki...

acmeadow 25-06-06 23:59

Cytat:

Napisał paolos
(mogem się ofkors mylić),

co niestety ma mniejsce ;) było by bez sensu, gdyby zestaw bluzęb, z definicji bezdotykowy, wymuszał za każdym wejściem do furacza klepanie w fona - w samej słuchawce, w menu BT masz "włącz/wyłącz autoryzację". wyłączasz ją i wszystko, samo się będzie parowało za każdym razem.

bt w tym radyjku jesli jest, to jest na 100% opcją, bo
Cytat:

Napisał grzehoo
Pytanie tylko, co będzie pełniło funkcję mikrofonu

Cytat:

Napisał paolos
kod podany w instrukcji komórki

ni ma czegoś takiego :) zawsze urządzenia przyłączane i kody idą wg standardu: jeśli są "głupsze" od telefonu, to mają swój stały kod i jest to albo 0000, albo 1111 albo jakieś cudo co producent tego wymyślił i ci napisał na naklejce. w każdym razie niezmienny. natomiast urządzenia "mądrzejsze", jak pda czy komp nie mają kodu, należy
Cytat:

Napisał hawky
w momencie nawiązywania połączenia trzeba podać dowolny kod (byle ten sam) na obydwóch urządzeniach.

to tyle jeśli chodzi o OT z mojej strony ;)

a w topicu - jeśli to radyjko miało by faktycznie bt, to w sumie może nawet bym powiedział że ford coś dobrego w temacie radii zrobił..? :mrgreen:

krzychu 26-06-06 11:44

Dzwonilem w piatek, sprawdzili i odzwonili. Jest opcja menu do wlaczenia Bluetooth ale jest ona pusta, tzn nic nie daje. Trzeba dokupic modul (podobno w postaci plytki drukowanej) za okolo 600 zlociszy i wtedy dziala. [ass]
Jest w zestawie mikrofon.

grzehoo 26-06-06 12:03

no to bajer - 600 zł [panna]

krzychu 26-06-06 12:06

:-)
600 to juz ze znizka.. ale to tak te typy maja - tzn salony firmowe i firmowe gadzety.

acmeadow 26-06-06 12:21

kurna :smt017
a to wtedy i tak bez uchwytu na samego fona. trza dokupić znów za stówkę, + złącze antenowe też z 5 dyszli, potem sama antena kiela 40 pln.

a profeska zest głośn. jakiegokolwiek producenta telefonów to max 350 pln...

z drugiej strony, ludzie sobie kupują po 7 lamborghini, więc ten BT w radiu focusowym to jest taki właśnie nasz poziom lamborghini :mrgreen:
extras dla mas


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi