Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Problem z odczytem CD w 6000CD (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43380)

pablo80 15-09-10 23:11

Problem z odczytem CD w 6000CD
 
mam problem z brakiem odczytu plytek w moim fabrycznym radyjku cd6000.
kazda plyte wypluwa. i tak sie zastanawiam czy to tylko kwestia wyczyszczenia lasera...Tylko zeby go wyszyscic trzeba sie jakos dostac do tego radia.wie ktos jak zdjac przedni panel???w sumie jakby mi sie nie udalo to moze ktos polecic jakies dobre car audio w wawie??

deryl4 16-09-10 09:55

też miałem ten problem ale tylko z wypalonymi przeze mnie najtańszymi płytkami CD. zacząłem kupować bardziej markowe typu Sony, verbatim itd i jak na razie wszystko jest ok :)

tetech 16-09-10 16:05

Jak nie chcesz wydawać konkretnego pieniążka kup jedynie radyjko za ok 500PLN markowej firmy i w przyszłości używaj markowych płyt nagranych na wolnych obrotach.

pablo80 16-09-10 19:27

testowalem 4 plytki,jedna nawet oryginalna,a i tak wywalalo.mysle ze to moze byc kwestia przeczyszczenia lasera.tylko wez tak sie dostac do tego radia....

bryndzol20 16-09-10 21:41

Miałem ten sam problem tj wciąga płytę i po chwili wyrzuca i na ekranie komunikat no cd w moim przypadku przyczyną całego zamieszania był uszkodzony laser koszt naprawy w lublinie 150 złociszy jak chcesz to dam Ci namiar na gościa który mi to robił.

mobiljockey 17-09-10 19:48

Cytat:

Napisał bryndzol20 (Post 485386)
koszt naprawy w lublinie 150 złociszy

Nie żebym się wymądrzał ale 150 zł za taką "robotę" to lekka przesada. Na allegro za parę groszy można kupić klucze (wyjmaki) do radia, wymontować, rozkręcić i przeczyścić samemu. W epoce komputerowych napędów CD-ROM takie domowe czyszczenie soczewki lasera było u mnie na porządku dziennym i ani razu nie udało mi się nic zepsuć.

Profit? Zaoszczędzone 140 zł które można wydać na co tylko dusza zapragnie:razz:

lukaszs 17-09-10 19:51

kupowac plyty typu verbatim tdk i wypalac przy najnizszych predkosciach :) i wszystko dziala, poprzedni wlasciciel tez mnie straszyl ze slabo czyta nagrywane;)

superstar 17-09-10 22:09

Cytat:

Napisał mobiljockey (Post 485675)
Nie żebym się wymądrzał ale 150 zł za taką "robotę" to lekka przesada. Na allegro za parę groszy można kupić klucze (wyjmaki) do radia, wymontować, rozkręcić i przeczyścić samemu.


Też nie chcę się wymądrzać, ale bryndzol20 napisał że laser był uszkodzony, a nie brudny.:razz:
Po drugie dostęp do soczewki lasera w radiach samochodowych nie jest taki łatwy jak napędzie CD/DVD komputera.

langolier 20-09-10 11:50

Cytat:

Napisał superstar (Post 485706)
Też nie chcę się wymądrzać, ale bryndzol20 napisał że laser był uszkodzony, a nie brudny.:razz:
Po drugie dostęp do soczewki lasera w radiach samochodowych nie jest taki łatwy jak napędzie CD/DVD komputera.

to za kilka złotych można kupić zestaw czyszczący do soczewki
aczkolwiek nie wiadomo czy to właśnie o to chodzi

paolos 20-09-10 14:24

Nie wszystkie lasery radzą sobie z wszystkimi kolorami odbłyśnika na płytach.
Chcesz mieć 100 % pewność odczytu :arrow: Kup orginały [chytry] choć słuchanie ich w samochodzie to lekkie crazy [screwy].
Najlepszym pomysłem jest zrobienie backupu:
- na wolnych obrotach
- na płycie z czarnym odbłyśnikiem (są takie specjalne do audio)

---------- Post dodany o 14:24 ---------- Poprzedni post był z 14:22 ----------

I temat na przyszłość formułuj tak aby dało się coś z niego wywnioskować... [plask]

marcini 20-09-10 20:35

Jak wyjac radio. Jesli to za malo to poszukaj jeszcze na forum, ktorys z forumowiczow zamiescil nawet instrukcje w pdf.

woocasheq 26-09-10 19:36

Witam, mialem podobny problem z radiem w ff mk1 z tym że u mnie po włożeniu płyty pojawiał sie napis CD ERROR. Wyjęcie radia zdjęcie obudowy potrzebny będzie malutki torx i wyczyszczenie lasera pomogło i do dzisiaj wszystko jest ok. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi