Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Migające światło wsteczne podczas wbijania biegu wstecznego (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65479)

BartekB 31-07-13 21:52

Migające światło wsteczne podczas wbijania biegu wstecznego
 
Hejka wszystkim

Koledzy mam głupi problem. Tzn problem może nie jest głupi ale jest z tych denerwujących. Mianowicie, podczas wbijanie biegu wstecznego czasami nie zapala mi sie żarówka wstecznego w lampie z tyłu. Problem nie jest stały i co najdziwniejsze jest tak, że jak "pomanipuluję" biegami, parę razy powrzucam bieg do tyłu to żarówka wkońcu się zapali. Zauważyłem, że dzieje się to wtedy kiedy wrzucam jakby półbieg żarówka zapala się, a jak dobije do właściwej pozycji dźwigni biegu żarówa gaśnie. W końcu nieraz problem nie występuję i zarówka zapala się jak należy.

Czy pod ramką dźwigni biegów jest jakiś czujnik do podania sygnału napięcia na zarówkę biegu wstecznego który np uległ zanieczyszczeniu bądź uszkodzeniu. Moze wystarczy to wyczuścic wymienić i problem zniknie?

Może miał ktos z tym doczenienia już u siebie.

Zarówka wymieniona, styki przeczyszczone tak więc ewidentnie to nie problem samej lampy czy zarówki. Coś jest nie tak na dźwigni biegów z tym że nie wiem co?

Pomóźcie proszę...

bs84 04-08-13 12:56

Czujnik biegu wstecznego jest niestety wkrecony w sama skrzynie biegow i to pewnie cos z nim musi byc nie halo. Sam go kiedys wymienialem u siebie, bez wizyty u mechanika wiec temat do ogarniecia. Minus taki ze musialem reke "zlamac" w 15 miejscach ;-) i lekko zmodyfikowac klucz aby wykrecic czujnik z korpusu skrzyni.

BartekB 04-08-13 14:17

Podchodzę dziś do tematu. Narazie sprobuje go oczyścić, jak nie za trybi to kupuję nowy. Naszczeście wystarczy u mnie zdjąć pokrywę silnika i dostać sie do czujnika bez konieczności łamania łapy:), tak mi się wydaję

BartekB 04-08-13 22:37

Nic nie dało. niby się pali ale też losówka. Wymiana się jednak zapowiada...

bs84 05-08-13 13:44

Cytat:

Napisał BartekB (Post 896096)
Podchodzę dziś do tematu. Narazie sprobuje go oczyścić, jak nie za trybi to kupuję nowy. Naszczeście wystarczy u mnie zdjąć pokrywę silnika i dostać sie do czujnika bez konieczności łamania łapy:), tak mi się wydaję

Chociaż tyle, że dostęp "normalny". U mnie były 2 sposoby dojścia do włącznika, albo ściągnięcie koła, nadkola, albo zdemontowanie aku wraz z podstawą oraz puszki filtra powietrza. Wybrałem drugą metodę, ale i tak dostęp był lekko dziwny. Tak czy siak, wymiana pomogła.
Jednak u mnie problem był trochę bardziej "oczywisty", po prostu światła wstecznego nie było w ogóle.

BartekB 01-09-13 09:30

Wymienilem dziada bo oczyszczenie nie pomoglo, swiatlo raz sie palilo raz nie i juz mjie to wkurzalo. Kupilem przy okazji urlopu oryginalny czujnik i jak narazie wsio jest ok.

88mph 27-10-18 18:20

U mnie jest taka sytuacja ze wcale nie zapala zarowki. Gdy wrzuce wsteczny przy wykreconej zarowce pojawia sie napiecie ale gdy ja wkrece spada prawie do zera. Mozliwe ze jest przebicie na czujniku i ucieka do masy. Moze ktos mia podobne objawy i wystarczy uszczelnic czujnik


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi