Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Różnice w świeceniu lamp przed i po lifcie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24337)

Lukas_power 10-11-08 23:59

Różnice w świeceniu lamp przed i po lifcie
 
Witam. Wyczytałem na forum, że lampy po liftowe świecą lepiej niż przed liftem czy to prawda?? Czy malując odbłyśnik na czarno al'a ST170 trace cos na jakości świecenia?? Pozdrawiam

MisiekT 11-11-08 00:08

TAK, NIE.

PS. duzo lepiej swieca przede wszystkim NOWE lampy i wbrew pozorom po tych kilku latach warto rozwazyc zakup noweczek...

Arturek 11-11-08 08:50

Cytat:

Napisał MisiekT
i wbrew pozorom po tych kilku latach warto rozwazyc zakup noweczek...

Byle nie kupować lamp firmy DEPO - bardzo popularne, tanie g...

pozdrawiam
Arturek

Vadero 11-11-08 10:18

Cytat:

Napisał Arturek
Cytat:

Napisał MisiekT
i wbrew pozorom po tych kilku latach warto rozwazyc zakup noweczek...

Byle nie kupować lamp firmy DEPO - bardzo popularne, tanie g...

pozdrawiam
Arturek

DEPO robi tez do Forda? :shock: No to w takim razie również zdecydowanie odradzam tą firmę - żałosne są ich produkty...

Lukas_power 11-11-08 10:45

Dzięki za info. Pytam bo mam okazję kupić lampy po liftowe oryginalne z rozbiórki, ale mają połamane zaczepy i teraz się zastanawiam czy warto. W sumie mam czas zeby je zreanimowac, no ale czy zreanimowane zaczepy nie wpłyną na ustawienie lampy.

Vadero 11-11-08 10:53

Cytat:

Napisał Lukas_power
Dzięki za info. Pytam bo mam okazję kupić lampy po liftowe oryginalne z rozbiórki, ale mają połamane zaczepy i teraz się zastanawiam czy warto. W sumie mam czas zeby je zreanimowac, no ale czy zreanimowane zaczepy nie wpłyną na ustawienie lampy.

nie powinny ;) poza tym po montazu lamp i tak je ustawiasz :)

MisiekT 11-11-08 11:52

za 370zl jest na allegro komplet lamp st170 produkcji TYC - niby tani zamiennik, ale sprawdzony i daje rade, wiec chyba szkoda sie bawic w klejenie

gatuso_18 11-11-08 13:35

MisiekT, mam pytanko kto z klubowiczow jezdzi na tych lampach ?? wiesz chcialbym sie ich zapytac co o nich sadza bo powoli przymierzam sie do zmiany przodu na wersje po lifcie bo stare lapmy sa tak zmatowiale ze prawie nic nie widze jak jade autem ;(

MisiekT 11-11-08 13:38

gatuso_18, ja sekretarka nie jestem, spisu nie robie... IMO lepiej kupic Visteony za ok. 600zl, ale 230zl piechota nie chodzi... ledwo co byl watek M.A.G.a, ktory zalozyl lampy TYC po Pantherze -poczytaj tam

Piccolo_Jr 11-11-08 13:49

Ja też jakoś o DEPO pochlebnych opinii nie słyszałem - to już wolałbym te o których mówi MisiekT

gatuso_18 11-11-08 15:25

sorry MisiekT nie chcialem zeby to tak zabrzmialo ... <gafa> :( ... myslalem ze moze pamietasz kogos kto na nich jezdzi :) bo jestes dlugo na tym forum i czesto sie udzielasz w roznych watkach ... jeszcze raz sorry :( <pifko>

MisiekT 11-11-08 15:39

gatuso_18, spoko... tylko wystarcy ze wpiszesz w szukajce "lampy st170" i znajdziesz sporo informacji

Yerzo 11-11-08 16:14

gatuso_18, ja jeździłem na tych lampach. Następnie odkupił je ode mnie M.A.G, który miał problem z parowaniem lamp. Ale i Visteony tak samo parują.

W jego wątku przeczytasz o tym, że jedna żarówka świeciła w kosmos - M.A.G źle włożył żarówkę więc to było przyczyną - problem sam się rozwiązał
Problemów z montażem nie ma żadnych. U mnie i u M.A.Ga jedynie prawa lampa nie chciała wejść w dolny zaczep ale wystarczyło podłubać dłużej i weszła po chwili.

gatuso_18 11-11-08 16:56

Panther dzieki za info :) chyba rozwaze ich zakup i na zime zmienie zderzak oraz swiatełka :) tylko teraz czekam na jakies ciekawe aluski od znajomego i pozniej zmiana przodu bo wiadomo $ :(

slonpn 21-04-09 08:34

Lampy w FFI przed FL
 
Gdy kupiłem mojego FFI mało rzeczy mnie w nim rozczarowało (ogólnie byłem zachwycony), ale na pewno wśród nich wymienić trzeba światła. Jadąc nocą miałem wrażenie że mam świeczki w reflektorach zamiast żarówek.;) Wobec tego, po przeczytaniu kilku wątków na ten temat przymierzałem się do zrobienia face liftingu tej wiosny. Ale nie doczekałem się.. Po drodze przydarzyła mi się mała stłuczka, popękały zaczepy i w efekcie mam dwie nowe lampy w ramach "naprawy powypadkowej". Nowe, ale te z przed FL. A efekt naprawdę niesamowity, w nocy przede mną dywan światła. Tak krótko podsumowując: klosze powinny być przede wszystkim czyste, nie zmatowione i pożółkłe i w miarę możliwości nowe. Oczywiście trzeba je jeszcze dobrze ustawić a wtedy nie powinniśmy narzekać na ciemność przed nami. ;)

gatuso_18 21-04-09 11:03

Cytat:

Napisał slonpn
Tak krótko podsumowując: klosze powinny być przede wszystkim czyste, nie zmatowione i pożółkłe i w miarę możliwości nowe.

papier scierny (2500, 2000) pasta, kolo polerskie i po problemie :)testowane przez paru uzytkownikow :) wszystko jest opisane w FAQ

Hultay WRC 24-04-09 23:23

Re: Lampy w FFI przed FL
 
Cytat:

Napisał slonpn
Gdy kupiłem mojego FFI mało rzeczy mnie w nim rozczarowało (ogólnie byłem zachwycony), ale na pewno wśród nich wymienić trzeba światła. Jadąc nocą miałem wrażenie że mam świeczki w reflektorach zamiast żarówek.;)

Wyglada na to że to tylko kwestia starości lamp, moje wygladaja na świeże i swiecą super! :)

karlos349 26-04-09 20:10

w mojej 2002 r. swieca idealnie i czysciutkie ze szok :o


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi