Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wiązka światła przednie reflektory (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26171)

keicam 16-03-09 12:37

Wiązka światła przednie reflektory
 
http://img9.imageshack.us/img9/4468/dsc0375i.jpg
Jak widac na zdjeciu lewa żarówka swieci o wiele nizej niz prawa. Czy da sie cos z tym zrobic bez wyciagania zarowki? Nastepnie czy to soczewka jakos znieksztalca wiazke swiatla ze prawa strona siweci rowno a pozniej po skosie wyzej natomiast lewa strona odwrotnie? I co z ta czerwono- pomaranczowa poswiata? Czy da sie cos z tym zrobic?
Tylko badzcie wyrozumiali i nie zjedźcie mnie za bardzo :wink:

Mejfok 16-03-09 13:19

U mnie jest tak samo , nie wiem czy przed wymianą żarówki było inaczej ( żarówkę sam wymieniałem ). Może tak powinno być ale nie jestem pewien. :?

Yerzo 16-03-09 14:54

podjedź do pierwszej lepszej stacji obsługi to Ci ustawią prawą lampę bo świeci delikatnie nierówno.

Ja ostatnio kupiłem czarne FK jak Twoje i też tak miałem ustawione przez co pobocze było za słabo oświetlone. Podjechałem do serwisu, lekko wyregulowali prawy reflektor i wszystko wróciło do normy.

Możesz ewentualnie sam ruszyć śrubką w lampie tak aby prawa lampa ładnie trzymała tą linię w poziomie.

Ta kolorowa poświata to rozproszenie wiązki światła wychodzącej z soczewki.

gregK 16-03-09 14:56

Zawsze lewa świeci niżej,żeby nie oślepiać tych z przeciwka.Najpepiej podjedz na stacje diagnostyczna to ustawia to dobrze.Poświata moze byc uzalezniona od żarówki.

MisiekT 16-03-09 15:01

gregK, lewa WIAZKA swieci nizej, ale zarowka jest na tym samym poziomie co prawa i na scianie powinny byc na tej samej linii
keicam, dobierz sie do lampy i upewnij, ze dokladnie i rowno wlozyles zarowke - wystarczy ze zblokuje sie doslownie o 1mm i taki moze byc efekt...

Yerzo 16-03-09 15:03

keicam, poniżej masz lampki przemkadei. To są FK z tym, że czarne :

Po prawej stronie :
http://images34.fotosik.pl/74/325b93e84ce535e6.jpg
Tak powinne być ustawione

keicam 16-03-09 16:12

Cytat:

Napisał MisiekT
keicam, dobierz sie do lampy i upewnij, ze dokladnie i rowno wlozyles zarowke - wystarczy ze zblokuje sie doslownie o 1mm i taki moze byc efekt

Pare dni temu przepalila mi sie ta lewa zarowka i wlasnie ktos ze Startera mi ja wymianial bo sam sie tego nie podejmuje z tego wzgledu ze bez wyjecia akumulatora nie ma tam dojscia. Widocznie tez ten ktos musial wlozyc zle zarowke ze teraz swieci zbyt nisko. W weekend bede musial cos z tym zrobic i sprawdzic czy jest poprawnie zarowka wsadzona i ewentualnie srubokretem podkrecic i wyregulowac.
Cytat:

Napisał gregK
Poświata moze byc uzalezniona od żarówki

zarowki to Philips Blue Vision wiec dziwne ze poswiata jest akurat czerwona :?

[ Dodano: Pon 16 Mar, 2009 16:28 ]
P.S. A co do zdjecia Panther, to ori ksenony sa mniej niebieskieskie (4000K??) ale widac ze wszystko jest lepiej doswietlone

Yerzo 16-03-09 16:29

Cytat:

Napisał keicam
zarowki to Philips Blue Vision wiec dziwne ze poswiata jest akurat czerwona

normalne zjawisko optyczne :) nie ma to nic wspólnego ze słowem "blue" w nazwie.

keicam 16-03-09 16:40

Cytat:

Napisał Panther
normalne zjawisko optyczne

czyli z kazda inna zarowka bylo by tak samo?

Yerzo 16-03-09 17:03

Cytat:

Napisał keicam
Cytat:

Napisał Panther
normalne zjawisko optyczne

czyli z kazda inna zarowka bylo by tak samo?

dokładnie tak. Może się zmienić jedynie lekko barwa ale taka "tęcza" nad wiązką nie zniknie.
Nie martw się tym - nic nie jest uszkodzone :)

W 1.6 powinieneś sam bez problemu dostać się do żarówek także możesz we własnym zakresie sprawdzić tą żarówkę. Wystarczy dobrze rękami wymacać wszystko.

SUCOF33 16-03-09 17:31

Panther, Co zamontowałeś do nowych lamp,palniki czy zwykłe żarówki?

keicam 16-03-09 17:33

Cytat:

Napisał Panther
W 1.6 powinieneś sam bez problemu dostać się do żarówek także możesz we własnym zakresie sprawdzić tą żarówkę. Wystarczy dobrze rękami wymacać wszystko

to mam chyba malo wprawne dlonie bo wczoraj sie z tym troche meczylem i nie ma szans zeby bez wyjmowania aku zdjac oslone od reflektora zeby dostac sie do zarowki :|

tipek 16-03-09 18:42

Cytat:

to mam chyba malo wprawne dlonie bo wczoraj sie z tym troche meczylem
tak

Cytat:

nie ma szans zeby bez wyjmowania aku zdjac oslone od reflektora zeby dostac sie do zarowki
jest to możliwe :razz: , pierwszy raz dobierałem się do foczki z lewej strony wieczorem pod latarnią i tam dała mi kosza :oops: [banghead] , ale tego samego dnia na parkingu podziemnym uległa w 15 min. [rotfl] [/code], ostatnio w styczniu na mrozie -5°C ulega mi w niecałe 5 min [bigok]
pozdrawiam

MisiekT 16-03-09 18:44

Cytat:

Napisał keicam
nie ma szans zeby bez wyjmowania aku zdjac oslone od reflektora zeby dostac sie do zarowki

nie ma szans dopoki ci sie nie uda - potem za kazdym razem coraz szybciej idzie... nie mozna sie po prostu przesadnie piescic z tematem :mrgreen:

Yerzo 16-03-09 18:54

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał keicam
nie ma szans zeby bez wyjmowania aku zdjac oslone od reflektora zeby dostac sie do zarowki

nie ma szans dopoki ci sie nie uda - potem za kazdym razem coraz szybciej idzie... nie mozna sie po prostu przesadnie piescic z tematem :mrgreen:

keicam ma trochę racji bo w lampach FK tył obudowy jest delikatnie bardziej wysunięty do akumulatora przez co przestrzeń między aku a reflektorem jest mniejsza niż przypadku lamp np. poliftowych.

Ja w swoim przypadku nie mam trzeciej, dolnej śruby do reflektora przez co wyjmuję odrazu całą lampę zamiast bawić się we wkładanie rąk w ciasne dziurki :)

gregK 16-03-09 19:00

Cytat:

Napisał MisiekT
gregK, lewa WIAZKA swieci nizej, ale zarowka jest na tym samym poziomie co prawa i na scianie powinny byc na tej samej linii

zgadza się patrzyłem u siebie,idealnie w jednej linii,czyli żarówka źle zamocowana i po temacie :)

keicam 16-03-09 19:22

Cytat:

Napisał Panther
w lampach FK tył obudowy jest delikatnie bardziej wysunięty do akumulatora przez co przestrzeń między aku a reflektorem jest mniejsza niż przypadku lamp np. poliftowych

Zgadza sie. Nie pamietam jak to bylo w lampach poliftowych ale w tych FK nie ma sposobnosci zeby zrobic to inaczej jak bez wyjecia akumulatora.

MisiekT 16-03-09 19:42

keicam, wyciecie akumulatora to tez pikus - jedna srubka + klemy i po zawodach :mrgreen:

keicam 16-03-09 21:45

MisiekT, w weekend sie tym zajme i wrzuce zdjecie czy jest poprawa :wink:

bilu 20-03-09 10:21

Ostatnio miałem przejścia z żarówkami więc sie podszkoliłem ciutkę w ich wymianie. Wymiana dla niewprawnych rąk (żarówki w lewej lampie) za pierwszym razem to masakra :oops: , ale znalazłem sposób. Odczylamy pokrywkę ile się da (czyli do akumulatora) i szarpiemy (w dół i lekko w stronę nadkola) z pewną niezadużą siłą - 30 sekund roboty :D

keicam 22-03-09 23:01

Lewa zarowka juz swieci dobrze. Srubami przy lampie trzeba bylo troche poprawic i juz jest git :wink:

xxxwa 13-10-09 14:49

Witam Blacharz mi zamontował po kolizji nowe lampy po 130 pln szt. Lampy ustawiłem u diagnosty. Niestety strasznie krótko świecą. Duże skupienie światła jest pare metrów przed maską(jak brat wsiadł myślał że mam włączone halogeny.) Dodam że nie mam silniczków w lampach (blacharz nie przełożył) Teraz pytanie. Czy te dwie śruby na lampach służące do regulacji; reguluje się nimi prawo lewo czy góra dół. ew. która śruba do czego.

Jacek145_JJ 13-10-09 16:15

Cytat:

Napisał xxxwa (Post 372067)
Witam Blacharz mi zamontował po kolizji nowe lampy po 130 pln szt. Lampy ustawiłem u diagnosty. Niestety strasznie krótko świecą. Duże skupienie światła jest pare metrów przed maską(jak brat wsiadł myślał że mam włączone halogeny.) Dodam że nie mam silniczków w lampach (blacharz nie przełożył) Teraz pytanie. Czy te dwie śruby na lampach służące do regulacji; reguluje się nimi prawo lewo czy góra dół. ew. która śruba do czego.

Patrzac od przodu na samochod, na przykladzie lampy po stronie pasazera - srubka od strony zewnetrznej jest od regulacji gora-dol, a ta od srodka samochodu (jest schowana) od regulacji lewo-prawo. W lampie od strony kierowcy lustrzane odbicie. Bodajze krecenie zgodnie ze wskazowkami zegara ("wkrecanie")powoduje obnizanie sie strumienia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi