Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Mycie samochodu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11155)

ferdzioch 20-06-06 22:49

Mycie samochodu
 
Witam!

Ostatnio kupiłem myjkę ciśnieniową i chcę ją użyć min. do mycia mojego Focusika. Czy ktoś może polecić środki mycia do takiej myjki, których nie trzeba wycierac tylko wystarczy spłukać i po wyschnięciu nie pozostawiaja zacieków. Myjka nie podgrzewa wody.
Dzieki za ewentualne wskazówki
Pozdrawiam

Jackiller 21-06-06 08:39

Zwykły szampon samochodowy nic nie da... nawet na gorącej myjce (mam gorącą) a jeszcze zacieki zostaja, nie wiedzieć czemu.
Do tego trzeba jakiegos detoxu, którego nazwy teraz ci nie podam, ale jak tylko spotkam kumpla co ma myjnię, to zapytam jak się nazywa.
Z tym, że ten fajans, to jakoś tak działa, że pianuje sie samochód i po 30 sekach trzeba go spłukac (schodzą wtedy i robaki i brud) po minucie schodzi lakier :mrgreen:
(w sumie między czasie kuknij google, cay allegro - tak informacyjnie)

Pozdraweiam

KP 21-06-06 08:47

Cytat:

Napisał ferdzioch
Witam!

Ostatnio kupiłem myjkę ciśnieniową i chcę ją użyć min. do mycia mojego Focusika. Czy ktoś może polecić środki mycia do takiej myjki, których nie trzeba wycierac tylko wystarczy spłukać i po wyschnięciu nie pozostawiaja zacieków. Myjka nie podgrzewa wody.
Dzieki za ewentualne wskazówki
Pozdrawiam

PIANA AKTYWNA + WOSK

kup na Allegro płyn firmy Nerta - nie ma nic lepszego
sa dwa rodzaje z woskiem i bez jesli bez to jeszcze wosk tej samej firmy
litrowa butelka kosztuje ok 12 PLN a starcza na bardzo długo

ja takiego używam i mycie ogranicza sie w zasadzie tylko do spryskania tym płynem odczekania chwile i spłukania wodą pod cisnieniem profilaktycznie mozna polecieć gabką ale rzadko muszę domywac najbardziej zabrudzone miejsca



pzdr
KP

FiFi 21-06-06 13:48

szampon castrola wyczysci wszystko

paweł rzeszow 16-08-06 13:01

w myjce cisnieniowej (przynajmniej takiej co ja mam) nie da się zamontować zbiornika z jakimś szamponem. Jedyne co można to pryskać wodą pod cisnieniem a potem pozostaje szorowanie auta gąbką lub szczotką i wiadomo że drobne ryski powstaną (takie które widać tylko w pełnym słońcu) lepsze są chyba myjnie bezdotykowe większa moc i nie trzeba szorować bo leci jakaś aktywna piana. Ostatnio korzystam z takich myjni a moja myjka ciśnieniowa służy mi do czyszczenia chodnika przed domem:)

KP 16-08-06 15:02

paweł rzeszow,

to dokup sobie taki 3 albo 5 litrowy ręczny spryskiwacz ogrodniczy z pompką
wlewasz srodek czyszczący do mycia i wode w odpowiednich proporcjach
zakręcasz pompujesz i jak juz napompujesz to spryskujesz
a potem wszystko elegancko zmywasz swoją myjką :D [bigok]

ja tak robię tylko ze na myjce recznej BP bo nie mam domku i myjki :D
czasem sie dziwnie ludzi ena mnie patrzą ale ja widzą ile czasu mnie to kosztuje
i wysiłku to szczeka im opada (opłata za żetony niecałe 10 PLN)
później już tylko wycieranko do sucha 20 min roboty i "włala" foczka czysciutka
a lakierek nieporysowany :mrgreen: :mrgreen:

paweł rzeszow 17-08-06 00:18

A czy po spryskaniu samochodu roztworem z takiego baniaczka schodzi brud i owady bez szorowania? Bo taka myjka domowa to ma raczej kiepskie ciśnienie w porównaniu z tymi co są na stacjach samoobsługowych i chyba nie zmyje dokładnie. Ja też od pewnego czasu jeżdżę na BP ale tam jest informacja o zakazie używania własnych środków:) można tak wpadać z własnym baniakiem?

KP 17-08-06 08:23

Cytat:

Napisał paweł rzeszow
A czy po spryskaniu samochodu roztworem z takiego baniaczka schodzi brud i owady bez szorowania? Bo taka myjka domowa to ma raczej kiepskie ciśnienie w porównaniu z tymi co są na stacjach samoobsługowych i chyba nie zmyje dokładnie. Ja też od pewnego czasu jeżdżę na BP ale tam jest informacja o zakazie używania własnych środków:) można tak wpadać z własnym baniakiem?

schodzi bez problemu, czasem jak juz bardzo brodny to trzeba gąbką szczególnie na dole domyć
a co do zakazu to nie zauważyłem chyba ze jest gdzies napisane drobnym druczkiem w jakims tam ich regulaminie
jak mnie wygonią to sie będę wtedy martwił :D, póki co widzieli i nic nie mówili :mrgreen:

Boxik 17-08-06 09:09

Ja sobie sprawiłem sciągacz do wody firmy EZIDRY ,uzywam zwykłego szamponu..PO spłukaniu woda nalezy szybko osuszyc samochód wlasnie tym sciagaczem,Trzeba uważaz żeby pod gume nie dostały sie jakies piasek czy cós po przy zabrudzonej gumie sciągacza,można porobić sobie rysek...

rakers 18-08-06 13:57

polecam serdecznie aktywna piane z karchera i sciagacz do wody tez tej firmy! Autko super sie domywa i nie potrzeba duzego wysilku a umycie foczki zajmuje mi teraz jakies 10 min! Dla mnie bomba ;)

Krzyziu 19-11-06 11:03

a co powiecie na produkty Tenzi?
http://moto.allegro.pl/item141431115...osk_1l_6l.html
Mam karchera, pianownice i chce kupic jakas dobra piane aktywna..moze mi ktos powie cos o dodawanym w aukcji wosku, jak sie go konkretnie naklada jesli nie mam atomizera

enkel 21-06-07 19:36

a czy ktos z Was uzywal tego:
http://allegro.pl/item205174491_max_...ean_od_ss.html

jestem bardzo ciekawy czy faktycznie tak dziala. I ten produkt do okien tez mnie interesuje.

gRuHa 22-06-07 16:16

Cytat:

Napisał KP
to dokup sobie taki 3 albo 5 litrowy ręczny spryskiwacz ogrodniczy z pompką

za podobną cenę masz końcówkę do Karchera ze zbiorniczkiem na płyn :D

[ Dodano: Pią 22 Cze, 2007 16:18 ]
o TAKĄ

Yerzo 22-06-07 16:47

Mam oryginalnego Karchera i powiem Wam, ze on sie jedynie sprawdza przy jasnych kolorach nadwozia. Na moim czarnym moge napsiukać wszystkiego co super myje a i tak po spłukaniu zostaną jedynie ślady gdzie woda pod ciśnieniem dotkneła mocno karoserii. Niestety jestem jednak zmuszony do dłuzszego mycia auta :
Natrysk płynu (sposób taki jak podał KP. Czyli : baniak ogrodowy + płyn)
Spłukanie karcherem
Ręczne mycie
Spłukanie
Ściereczka, która dobrze zbiera wode zeby nie zostawić zacieków
Wosk Amway Silicon Glaze - super sprawa !!

Mimo, ze duzo przy tym roboty to efekt później na czarnym lakierze jest zaje...sty ;)

KP 22-06-07 18:37

Cytat:

Napisał gRuHa
za podobną cenę masz końcówkę do Karchera ze zbiorniczkiem na płyn

i co z tego kiedy ktos kto nie ma własnego domu z działką moze co najwyzzej
postawic go sobie jako eksponat z nieudanych zakupów

przeczytaj ze zrozumieniem [plask]

Yerzo 22-06-07 19:06

KP, a gdzie tu jest mowa o braku podwórka, ze odrazu lejesz gRuHe. Nawet ktoś wspomniał, ze myje sobie chodnik przy domu. Poza tym cały temat opiera się na myjkach ciśnieniowych, akcesoriach do nich i preparatach. Chyba jasna sprawa, ze kupuje to ktoś kto ma kawałek swojego podwórka i ma gdzie umyć foke ;)

Mam taki gażdżet jak pokazał gRuHa ale nie korzystam z niego bo zawsze zapominam dokupić aktywnej piany. Kiedyś z tego korzystałem i nawet dobrze sie sprawdzało.

KP 22-06-07 19:15

PantherBlack,

Cytat:

Napisał ferdzioch
Ostatnio kupiłem myjkę ciśnieniową i chcę ją użyć min. do mycia mojego Focusika

Cytat:

Napisał paweł rzeszow
w myjce cisnieniowej (przynajmniej takiej co ja mam) nie da się zamontować zbiornika z jakimś szamponem

Cytat:

Napisał KP
to dokup sobie taki 3 albo 5 litrowy ręczny spryskiwacz ogrodniczy z pompką
wlewasz srodek czyszczący do mycia i wode w odpowiednich proporcjach
zakręcasz pompujesz i jak juz napompujesz to spryskujesz
a potem wszystko elegancko zmywasz swoją myjką

Cytat:

Napisał KP
ja tak robię tylko ze na myjce recznej BP bo nie mam domku i myjki

chyba wszystko jasne [chytry]

bibi 22-06-07 23:14

zeżre wam lakier od tych wynalazków - sugeruje myjka cisnieniowa np. obok cm. wolski raz na 2-3 tygodnie + 2-3 razy w roku wrocławska ( super myjnia - po lecie skrzypiało mi pojechałem tam - czyszczenie srodka oraz zewnatrz & wosk - przestalo skrzypiec ) - pozdr bibi

gRuHa 22-06-07 23:39

Cytat:

Napisał paweł rzeszow
w myjce cisnieniowej (przynajmniej takiej co ja mam) nie da się zamontować zbiornika z jakimś szamponem

Cytat:

Napisał KP
przeczytaj ze zrozumieniem

czytam ze zrozumieniem...
też nie każdy mieszka w bloku...

KP 23-06-07 09:32

Cytat:

Napisał gRuHa
czytam ze zrozumieniem...

jakos nie bardzo ale niewazne, koniec OT

[ Dodano: Sob 23 Cze, 2007 09:34 ]
Cytat:

Napisał bibi
zeżre wam lakier od tych wynalazków

a ty myslisz ze na myjniach czego uzywają [los]

ZENO 23-06-07 12:54

Cytat:

Napisał bibi
zeżre wam lakier od tych wynalazków - sugeruje myjka cisnieniowa np. obok cm. wolski raz na 2-3 tygodnie + 2-3 razy w roku wrocławska ( super myjnia - po lecie skrzypiało mi pojechałem tam - czyszczenie srodka oraz zewnatrz & wosk - przestalo skrzypiec ) - pozdr bibi

Święta prawda, święta prawda. Ja tam od wielu lat bez zmian. Broń boże w upały i w południe> Zawsze wczesne rano obficie i dokładne zmoczenie nadwozia. Szmpon SONAX myjnia ręczna szczotką Gardena. Wytarcie do sucha wilgotną irchą i dwa razy do roku (przed i po zimie) ręczne woskowanie (wosk Sonax twardy). Po wielu latach samochód wygląda jak nowy. Żadnych zmatowień, przebarwień. Fakt, że narobić się trzeba ale awrto.
Oczywiście ci kwartał na myjni ciśnieniowe mycie podwozia.
Unikam jak ognia aktywnych pian, automatycznych myjni i wszelkich politur silikonowych. :roll:

Domel 28-01-11 10:20

A ja mam pytanie. Podlacze sie bo nie ma sensu zakladac setnego.
Czy mozna myc auta w temperaturze ponizej 0 lub 0 ? Czy cos nie zamarznie po wyjechaniu z myjni ? Nie interesuje mnie stwierdzenie ze po co teraz myc bo zaraz bedzie brudne tylko zagadnienie technicze. Czy to nie wpływa negatywnie na lakier ? Elektryke ? etc ?

mamuti 28-01-11 10:38

Mi się zdarzyło parę razy umyć na mrozie na myjce samoobsługowej (w automatycznych masz niemalże suchy samochód na koniec więc nie ma problemu). Jedyne z czym może się pojawić problem to przymarzniete lekko drzwi. Żadnych innych problemów ja nie miałem

keicam 28-01-11 10:55

Cytat:

Napisał Domelos (Post 533364)
Nie interesuje mnie stwierdzenie ze po co teraz myc bo zaraz bedzie brudne tylko zagadnienie technicze

Jasne, że warto myć chociażby dlatego żeby obmyć z soli i piachu. W zeszłym roku jak miałem garaż to przepłukiwałem na samoobsługowej ciepłą wodą nawet przy -15 i nic się z lakierem nie stało. Teraz kiedy garażu brak myję na samoobsługowej tylko wtedy kiedy wiem, że temperatura w nocy nie spadnie poniżej 0 żeby mi drzwi nie przymarzły pomimo tego, że mam uszczelki posmarowane sylikonem.
No a poza tym myję i woskuję raz na dwa tygodnie w dużym ciepłym garażu i zostawiam na weekend :D

jaceknie 28-01-11 11:17

Mycie
 
Ja używam taki http://allegro.pl/tenzi-truck-clean-...408263519.html środek natryskując roztwór ( 1:100 ) a następnie spłukuje Karcherem ( ale od dołu samochodu do góry i dopiero od góry do dołu ) i jest super czysty. A co najważniejsze można go zastosować też do mycia silnika.

pawlos183 28-01-11 13:25

Ja używam Mamuta i też jestem zadowolony.
http://repchem.host77.pl/aktualnosci.html

niko123 29-01-11 13:53

Ktoś to testował ? fajna sprawa bo nie trzeba prądu.

http://allegro.pl/pianownica-lanca-p...418981619.html

Lukasz04 29-01-11 14:47

A na jak długo wam starcza taka bańka 5litrowa piany aktywnej? Zastanawiam sie nad kupnem karchera na lato ale jak mam raz w miesiacu kupowac taką bańkę za 50 zl to juz wole raz w tygodniu na bp jechac umyć;)

daniel145 29-01-11 15:38

Cytat:

Napisał niko123 (Post 533892)
Ktoś to testował ? fajna sprawa bo nie trzeba prądu.

http://allegro.pl/pianownica-lanca-p...418981619.html


jak nie trzeba pradu? musisz to podlaczyc do karchera zeby dzialalo, robisz sobie trojnik, do jednego podlaczasz lance, do drugiego pianownice

pawlos183 29-01-11 15:57

Cytat:

Napisał niko123 (Post 533892)
Ktoś to testował ? fajna sprawa bo nie trzeba prądu.

http://allegro.pl/pianownica-lanca-p...418981619.html

Kumpel myje tym busy w swojej firmie bo do karchera dostał gratis i kiedyś przy okazji umyłem sobie foke, do własnych użytków jest ok. Samochód pieni się ładnie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi