Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Podswietlenie przycisku elektrycznych szyb... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20489)

MaximS 21-01-08 11:42

[FFI] Podswietlenie przycisku elektrycznych szyb...
 
... mruga ale tylko to z prawej strony - raz szybciej a raz wolniej, ale ogolnie dziala bez zarzutow. Przyznam sczerze nie jestem fanem takiego strobo :P
Do tego jak uchyle szybe to jakies stuki dochodza od strony drzwi.

Macie jakis pomysl co to moze byc?

Crayou 26-01-08 16:53

Ja strobo nie mam ale stukanie przy nierównościach polskich dróg owszem. Problem dotyczy tylko drzwi kierowcy przy uchylonej szybie. Dodam że stuka tylko przy szybie opuszczonej do konkretnej wysokości - powyżej/poniżej tej wysokości nic się nie dzieje...

moons 26-01-08 17:22

Re: Podswietlenie przycisku elektrycznych szyb...
 
Cytat:

Napisał MaximS
... mruga ale tylko to z prawej strony - raz szybciej a raz wolniej, ale ogolnie dziala bez zarzutow.


Jeśli mruga Ci całe podświetlenie tego przełącznika od szyb to może tylko wina jakiegoś słabego połączenia gdzieś na wtyczce. Bo obojętnie ile masz szyb, to każdą strzałkę przycisku podświetla jedna dioda SMD (taka malutka) i jeśli to tylko mryga Ci jedna strzałka to może gdzieś tylko dioda się odlutowała a jeśli wszystko to raczej wina jakiegoś połączenia przed przyciskiem.


Cytat:

Napisał MaximS
Do tego jak uchyle szybe to jakies stuki dochodza od strony drzwi.

A to już chyba wina mechanizmu podnoszenia, nie pozostaje nic innego jak poczekać na ciepełko albo ciepły garaż, zdjąć boczek z drzwi i zobaczyć gdzie robi się luz.

Pozdrawiam

MisiekT 26-01-08 18:38

MaximS, wymien przelacznik i juz... mozesz tez na probe wyciagnac go, przeczyscic styki i wtedy sprawdzic..

gRuHa 26-01-08 19:24

Cytat:

Napisał moons
Bo obojętnie ile masz szyb, to każdą strzałkę przycisku podświetla jedna dioda SMD (taka malutka) i jeśli to tylko mryga Ci jedna strzałka to może gdzieś tylko dioda się odlutowała a jeśli wszystko to raczej wina jakiegoś połączenia przed przyciskiem.

cały przycisk jest podświetlany przez JEDNĄ diodę 3mm :D
ja obstawiam kostkę!!

moons 27-01-08 10:50

Cytat:

Napisał gRuHa
cały przycisk jest podświetlany przez JEDNĄ diodę 3mm :D

No nie wiem, rozbierałem jeden przycisk taki od czterech szybek i tam na 100% były SMD
Pozdrawiam

gRuHa 27-01-08 21:57

Cytat:

Napisał moons
No nie wiem, rozbierałem jeden przycisk taki od czterech szybek i tam na 100% były SMD
Pozdrawiam

tam też są 3mm :D 4 sztuki każda on jednego pstryczka
chyba, że od blokady tylych drzwi, bo tego jeszcze nie miałem okazji lutować :roll:

moons 27-01-08 22:11

Cytat:

Napisał gRuHa
tam też są 3mm :D 4 sztuki każda on jednego pstryczka
chyba, że od blokady tylych drzwi, bo tego jeszcze nie miałem okazji lutować :roll:

Włącznika kierowcy nigdy nie rozbierałem ale będę się upierał :mrgreen: , pstryczek pasażera albo tylnych drzwi (taki z podwójnymi strzałkami) miał dwie diody SMD.
Pozdrawiam

gRuHa 27-01-08 22:22

Cytat:

Napisał moons
Włącznika kierowcy nigdy nie rozbierałem ale będę się upierał , pstryczek pasażera albo tylnych drzwi (taki z podwójnymi strzałkami) miał dwie diody SMD

no way :!:

który rocznik??

moons 27-01-08 22:49

Cytat:

Napisał gRuHa
który rocznik??

nie mam pojęcia, miałem tylko sam włącznik, jako że mam tylko dwie szybki myślałem że uda mi się podłączyć taki od czterech, co potem się okazało nie możliwe, więc włącznik z ciekawości rozebrałem, niestety już go nie mam tak bym jakąś fotkę zrobił.
Pozdrawiam

gRuHa 28-01-08 16:30

no nie wiem, nie będę się upierał, bo widziałem już dwa różne typy przełącznika od kierowcy, ale moim zdaniem to raczej były 3mm :roll:

MaximS 31-01-08 06:17

Dzieki za porady odnosnie stukania i strobo :)

Co do szyby to tak jak juz wspomniano w 2 poscie stuka tylko jak sie opusci i to do pewnego poziomu.

Co do strobo to moja wersja ma 2 szybki i 2 podswietlone przyciski.

Musze rozebrac i zerknac co w trawie piszczy albo mruga :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi