Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Pali się kontrolka drzwi. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=46030)

falcor 23-12-10 23:21

Pali się kontrolka drzwi.
 
Witam

Wczoraj zapaliła się mi się na stałe kontrolka drzwi.
Próbowałem wielokrotnie otwierać i zamykać wszystkie drzwi - łącznie z bagażnikiem.
Objaw mam taki, że którekolwiek drzwi bym nie zamknął to lampka koło lusterka wstecznego gaśnie (lampka jest w pozycji środkowej) , tak samo lampka w bagażniku. Więc czujniki w drzwiach i zamku bagażnika są OK.
Następne to to że przy zamykaniu pilotem auta wcześniej mrugały raz wszystkie kierunkowskazy - teraz nie.
Nie mam alarmu jakby kto pytał, jedynie centralny, zamykam pilotem.
Podłączyłem dziś pod kompa focusa, ale błąd tylko znalazł w zamrożonych ramkach.
W "total number of fault codes and pending codes" mam 1.
Przejrzałem je ale nie wiem w którym miejscu jest błąd.
Może ktoś pomoże co jeszcze zrobić albo ktoś widzi jakiś błąd w ramkach.

http://www.bts.net.pl/falcor/focus/ramki.jpg

Pozdrawiam

sqdo 19-01-11 17:41

sprawdź pokrywę komory silnika - czy jest zamknięta, lub czy nie oderwał się przewód od zamka.

paput 07-02-11 19:54

Mam dokładnie tą samą sytuację. Dziś rano się zapaliła i tak jej zostało. Znalazłeś Kolego rozwiązanie? Bo mnie drażni ten czerwony kolor świecący się na desce... Ja mam maskę zamkniętą, bo była dziś otwierana kilka razy w warsztacie potem przy wymianie świec i dalej to samo...

falcor 07-02-11 21:29

Witam

Dopiero dziś problem rozwiązany.
Pęknięty kabel w wiązce. W gumie łączącej pomiędzy klapą bagażnika a budą.
Zlutowanie pomogło, dzięki za wskazówkę.

paput 09-02-11 09:51

Dzięki za odpowiedź, na dniach muszę poszukać rozwiązania problemu. :)

paput 10-02-11 12:47

Witajcie. Ja dziś też uporałem się z non stop palącą się kontrolką. Powód ten sam, co u Kolegi wyżej. Przerwany kabelek polutowany, przy okazji wyszło na jaw także, że przerwany był też przewód od tylnego spryskiwacza i także został naprawiony. :) pozdrawiam

Paweł666 31-10-12 23:31

"Witajcie. Ja dziś też uporałem się z non stop palącą się kontrolką. Powód ten sam, co u Kolegi wyżej. Przerwany kabelek polutowany, przy okazji wyszło na jaw także, że przerwany był też przewód od tylnego spryskiwacza i także został naprawiony. pozdrawiam"

Panowie pomocy mam to samo co w cytacie powyżej, czyli jeden kabelek przerwany, został naprawiony, następnie izolacja na przewodzie masowym bodajże była przerwana, to też naprawiłem, no i pęknięty wężyk spryskiwacza, też usunięta usterka, i mimo tych wszystkich zabiegów lampka drzwi nadal świeci... a wiem że na 100% świeci z winy klapy bagażnika bo po odpięciu kostki od zamka klapy lampka zgasła i na prawe i lewe drzwi reagowała poprawnie!
Macie może jeszcze jakieś rady co to za dziadostwo może być??

K@mix 31-10-12 23:35

winny sam zamek w klapie?

Paweł666 31-10-12 23:42

Możliwe że tak ale nie jestem w tym obeznany i stąd moje pytanie, czy można jakoś sprawdzić ten zamek samemu czy tylko ASO??

kowalewski92 31-10-12 23:51

ASO? Weź... :D
No chyba, że masz za dużo złociszy.

Paweł666 01-11-12 00:00

Cytat:

Napisał kowalewski92 (Post 787472)
ASO? Weź... :D
No chyba, że masz za dużo złociszy.

No właśnie nie, a przynajmniej nie na to by w aso zostawiać dlatego pytam was co z tym dziadostwem zrobić

laban83 02-11-12 14:19

Witam Ten sam problem co u Pawła
Próbuję zidentyfikować problem. Świecąca kontrolka + światło w bagażniku. Rozebrałem klapę i sprawdziłem wiązkę łącząca klapę z bagażnikiem (był kabelki trochę poprzecierane ale nie przerwane - zaizolowałem taśmą), dodatkowo przerwany był wąż od spryskiwacza - naprawiłem. Problem nie został rozwiązany. Wyjąłem i rozebrałem zamek bagażnika - na oko wygląda ok. Po podłączeniu i naciskaniu, puszczaniu przyciska czujnika w zamku lampka jedynie przygasa.

Gdzie może leżeć problem?? Czy zepsuł się czujnik ??
Które kabelki należy połączyć aby stwierdzić że wina nie leży po stronie wiązki??

Pozdrawiam

ps. dużo szukałem na szukajce i dalej nie wiem

Becker 04-11-12 09:29

Ja miałem to samo w kombi tyle ze u mnie bylo gorzej bo mam taki popieprzony alarm ze wykrywal to jako otwarcie drzwi podczas jazdy i wlaczal sie zaraz antynapad, dzwieki, awaryjne i wez tu jedz a dzialo sie to zawsze podczas jazdy. Sprawdzilem czujniki drzwi, klap i dupa. Potem okazalo sie ze przyczyna lezy we wtyczce wiazce przy progu miedzy slupkami.... poluzowała sie bo byla wczesniej wyciagana .

moons 04-11-12 11:29

@laban83, ewidentnie masz zrąbany czujnik w zamku, sam przecież to stwierdziłeś :), widocznie spięcie jakie było w przewodach upaliło styki w czujniku, lampka w bagażniku jest odpalana tylko przez czujnik, nic tam nie ma po drodze. Wymień zamek i po sprawie.
Pozdrawiam

korek007 04-11-12 13:00

Cytat:

Napisał moons (Post 788694)
... lampka w bagażniku jest odpalana tylko przez czujnik...

Witam. U mnie też coś się zrąbało. Po otwarciu bagażnika lampka nie zapala się. Włącza się natomiast po otwarciu którychkolwiek drzwi - nie wiem czy tak powinno być ? (mam na myśli oczywiście włączanie się lampki w bagażniku po otwarciu drzwi).

laban83 05-11-12 14:39

moons niestety to nie czujnik w zamku bo dziś podłączyłem swój zamek u kolegi w fokusie I i działa jak należy. Problem ewidentnie z wiązką. Wie ktoś gdzie wiązka ma swój początek i jak się do niej dobrać może poluzowało się wejście??
ps. na pewno też swoje zrobił płyn z pękniętego węża spryskiwacza

moons 05-11-12 16:18

Wiązka klapy zaczyna się w bagażniku po lewej stronie auta pod tym szmacianym boczkiem
Pozdrawiam

Paweł666 06-11-12 16:52

Cytat:

Napisał laban83 (Post 789312)
moons
ps. na pewno też swoje zrobił płyn z pękniętego węża spryskiwacza

Ja nawet głównie to stawiam za przyczynę nr 1, ponieważ po zaizolowaniu kabli i naprawieniu pękniętego, zalewającego wszystko w koło wężyka, po ok 2 dniach gdy wszystko wyschło lampka po prostu zgasła i światło w bagażniku też zaczęło normalnie świecić. czyli ty może też poczekaj jeszcze trochę aż wszystko doschnie.

laban83 06-11-12 20:30

Lampka zgasła - przyczyna pęknięty wąż. Po wyschnięciu wszystko oki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi