Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Sprężyna przód (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62524)

rafi99xu 24-02-13 20:09

Sprężyna przód
 
Witam forumowiczów... dziś z takim zapytaniem.... mianowicie, jadąc dziś po naszych pięknych, szerokich, równych jak tafla lodu drogach, niechcący wpadłem w jedną jedyną w całej Polsce dziurę... no i bum.. pękła mi lewa przednia sprężyna... i tu pytanie do Was drodzy... czy kupić takie http://allegro.pl/sprezyny-ford-focu...023009848.html i wsadzić czy czeba cos innego? albo lepszego? wystarczy że wymienię tylko przód co nie?
i sugestia do piszących o tych dziwnych stukach... ja miałem takie dziwne pojedyńcze stuknięcia przy skręcaniu kierownicą lub na małej górce.. ale tyko czasami... myślę sobie że to może był początek końca moich sprężyn???? ale jak wymienię to dopiero stwierdzę co i jak...
acha... mogę dojechać na takiej sprężynie do mechanika ok 3 km...??? czy jakaś laweta..? kawałek już tak jechałem na parking... normalnie skręcał itd...
dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam...

Falcon 24-02-13 20:38

Jeżeli nie grozi przebiciem opony to mozna jechać. Mi np. pękła tak, że uniemożliwiała jazdę (wbiła się w oponę). Kupiłem używkę KYB na szrocie i śmigam dalej.

budi 24-02-13 20:45

Na Twoim miejscu dolozyl bym pare zl i wsadzil cos firmowego:).
Dojechac powinienes o ile tak jak Falcon pisal nie rozerwiesz opony.
Wystarczy ze przod wymienisz.

rafi99xu 24-02-13 20:50

takie coś starczy? http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-...043605117.html
jechać mogę ale powolutku najlepiej...
wiem że do diesla i pb są inne rodzaje...

budi 24-02-13 20:54

Nom:), to juz jakas firma przynajmniej jest(ta sama co Falcon na szrocie kupil):).

artech 13-03-13 09:40

K...... mam to samo tylko z prawej strony [miecho] Idzie wstawić używkę czy trzeba nowe na obie strony ??

bptaszynski 14-03-13 21:30

Panowie a jak jest ze sprężynami od 2.0 benzyny? Podejdą do klekota czy nie?

Falcon 14-03-13 21:58

Cytat:

Napisał artech (Post 842761)
K...... mam to samo tylko z prawej strony [miecho] Idzie wstawić używkę czy trzeba nowe na obie strony ??

Czytałeś co napisałem wyżej?[chytry]

artech 18-03-13 20:09

Cytat:

Napisał Falcon (Post 843474)
Czytałeś co napisałem wyżej?[chytry]

Przeczytałem i tak też zrobiłem.
Ale w Szczecinie szrociarze mają ceny, za używkę chcieli 80 PLN [poebao]
W końcu znalazłem jednego normalniejszego i za 50 kupiłem.

---------- Post dodany o 20:09 ---------- Poprzedni post był z 20:07 ----------

Cytat:

Napisał bptaszynski (Post 843462)
Panowie a jak jest ze sprężynami od 2.0 benzyny? Podejdą do klekota czy nie?

Wydaje mi się że do benzyniaków z cieńszego "druta" są ...

Falcon 18-03-13 21:21

Osiem dych to ja dałem za całą kolumnę - szybka wymiana pod blokiem.;-)

bptaszynski 19-03-13 12:00

Cytat:

Napisał artech (Post 845022)

Wydaje mi się że do benzyniaków z cieńszego "druta" są ...

Podobno są, ale do tych "mniejszych" benzyn czyli o pojemności mniejszej niż 1.8.
Miałem w ręku sprężyny od diesla i od benzyny (niestety nie jednocześnie) i większej różnicy nie zauważyłem.

Grubość raczej ta sama, jeżeli już to może chodzi o sam materiał z którego jest wykonana.

Różnica w masie benzyny 2.0 130 KM a tddi 90KM to jakieś 30 kg, to wg danych katalogowych.

U niektórych producentów można spotkać sprężyny, które mają zastosowanie do tddi i benzyny 2.0. Z tym, że to chyba nie to samo co sprężyny, które są przeznaczone tylko i wyłącznie do Pb 2.0.
Jeśli dany producent oferuje dwa rodzaje części o różnych numerach w zależności od typu silnika (PB/Diesel) to musi być jakaś różnica.

PePe 08-04-13 09:33

i mi trzasła w sobotę [grrr]....


pasuje od 1.6 do 2.0???

Gimnastikball 08-04-13 09:34

ni

PePe 08-04-13 10:14

szajse - miałbym gratissss [banghead]

marcin9913 05-05-13 16:32

Pękła sprężyna z przodu
 
Dzisiaj pękła mi spreżyna prawy przód.

Zastanawiam się teraz czy kupić jakieś oryginalne używki w miare dobrym stanie...
A i chyba wypadałoby wymienić dwie sztuki z przodu?
Moja foka to 1.8 TDCi 100KM z 2003r x100.
Pytania:
1. Czy ten model mógł mieć np różną twardość sprężyn?
Jeśli tak to jak to poznać?
2. Od tego mocniejszego diesla 115KM też będa pasowały?
3. Od kombi sprężyny przednie też się nadadzą?
4. Czy trzeba zbieżność ustawiać po wymianie sprężyn?
5. Czy pęknięcie tej sporężyny mogłobyć spowodowane tym że auto przez ostatni rok parkuje na nierównym terenie?
Tzn auto jest przechylone, tak że prawa przednia sprężyna (ta co pękła) jest cały czas ugięta, ciężar idzie cały czas na tą spreżynę podczas parkowania.

slawek11 05-05-13 19:58

Jak wiesz istnieje cos takiego jak zmeczenie materialu a ze zalezne jest to od uzytkownikow, jakosci drog itd.
Szczerze to nie polecam kupowac uzywanych sprezyn bo nie jestes w stanie okreslic w jakiej kondycji sa i czy rowne ich jest zuzycie. Co do zbieznosci to teoretycznie powinno sie ja sprawdzic bo zeby ja zdemontowac musisz wyciagnac mcpersona z samochodu i musisz rozloaczyc go np ze sworzniem. W praktyce to roznie z tym bywa ale lepiej dac 100 zl za zbieznosc niz 400 za nowe opony.

drake 05-05-13 20:09

zbieżność jest po tym zabiegu obowiązkowa.

ad. 5 - w jakiś minimalny sposób, jeśli robisz to notorycznie, na pewno tak, w końcu sprężyna jest elementem.... sprężystym, który daje reakcje i chcąc nie chcąc widać nie chciało jej się już pracować tak intensywnie codziennie :D :P

marcin9913 05-05-13 22:24

Cytat:

Napisał drake (Post 862338)
jeśli robisz to notorycznie, na pewno tak, w końcu sprężyna jest elementem.... sprężystym, który daje reakcje i chcąc nie chcąc widać nie chciało jej się już pracować tak intensywnie codziennie

Własnie od roku codziennie auto jest tak parkowane...

Czy sprężyny Lesjofors to dobry wybór? Polecane są...
Jeździł ktoś na tym? Auto nie będzie wyżej stało od oryginalnych sprężyn?

A może Kayaba?

slawek11 06-05-13 07:13

Na pewno po zalozeniu autko bedzie wyzej stalo na nowych zanim sie uloza, no i beda nowe nie zmeczone zyciem.

marcin9913 06-05-13 09:30

Używki kosztują około 60zł /szt, nowe Lesjofors koło 120-130zł/szt.
Ale czy warto pchać się w używki?

Przypomne że chce wymienić dwie przednie sztuki

---------- Post dodany o 09:30 ---------- Poprzedni post był z 09:27 ----------

Cytat:

Napisał slawek11 (Post 862478)
Na pewno po zalozeniu autko bedzie wyzej stalo na nowych zanim sie uloza

Ciekawe jak bardzo wysoko...
Długo zajmie im to układanie? :)

Sugar 11-05-13 14:26

Witajcie.

Mnie niestety też pękła prawa przednia...
Przeglądałem alledrogo.pl i wpadłem na tą aukcję http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-...235345359.html
Jak już muszę wymieniać 2 przednie to może warto trochę dołożyć i pomyśleć o komplecie ?
Powiedzcie proszę co sądzicie o tych sprężynach ? Z tego co zauważyłem mają więcej pierścieni (przynajmniej przednie) niż standardowe, dlatego się zastanawiam czy one nie podwyższą mi auta ? Szukałem info o nich ale bez skutku...

marcin9913 14-05-13 15:25

Cytat:

Napisał Sugar (Post 864743)
Witajcie.

Mnie niestety też pękła prawa przednia...
Przeglądałem alledrogo.pl i wpadłem na tą aukcję http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-...235345359.html
Jak już muszę wymieniać 2 przednie to może warto trochę dołożyć i pomyśleć o komplecie ?
Powiedzcie proszę co sądzicie o tych sprężynach ? Z tego co zauważyłem mają więcej pierścieni (przynajmniej przednie) niż standardowe, dlatego się zastanawiam czy one nie podwyższą mi auta ? Szukałem info o nich ale bez skutku...

Nawet firmy nie podali tych sprężyn...
Szkoda sobie chyba głowy zawracać!

Ja dzisiaj wymieniłem dwie nowe przednie sprężyny.
firmy Lesjofors, do Foki I 98-04r, silnik diesla nr części to 4027569
Do beznyny pewnie też mają.

z tego sklepu zamówiłem:
http://www.mojeczesci.com/partscatal...7-4027569.aspx

Jakby ktoś chciał zamawiac to nie patrzcie na to że jest napisana dostępność: Brak.
Ja zakupiłem i na trzeci dzień były już u mnie!

A co do sprężyn to jak dla mnie sa ok, bardzo polecane w necie, podobno w paru markach szły na pierwszy montaż, bardziej polecane niż Kayaba.
Auto stoi z przodu jak na oryginałach, idealnie.


Czy po wymianie sprężyn z przodu W focusie I trzeba robić zbieżność?
Mechanik powiedział mi że nie trzeba.

Sugar 14-06-13 09:31

Tym razem znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/sprezyny-wolf-do-f...312901160.html

I pytanie do specmajstrów :P Z moimi letnimi 15" nie będzie problemów z otarciami itp. ?
3,5 cm to chyba dość sporo dlatego się zastanawiam...
No i jeszcze jak to się będzie sprawować z zimowymi 14" ?

janekfocus 15-06-13 17:34

Nic nie będzie obcierać bo to tylko -3.5 cm w dół , jak w ogóle tyle zejdzie w dół .
Chyba że masz wystające felgi za błotnik to na nierównościach obetrze nawet na serii .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi