Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Nawiew / klimatyzacja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18379)

sensei 26-08-07 01:18

Nawiew / klimatyzacja
 
Hej
No wiec lekko mi sie spsula foczka chyba [foch]
Objawy sa nastepujace :

- 1 bieg nawiewu - kontrolka od klimy sie swieci ale nic nie wieje
- 2 i kolejne biegi - nawiew pracuje, ale kontrolka od klimy sie wylacza i klimka nie pracuje

jaki z tego morał ??

unitral 26-08-07 15:52

Masz klimatronik czy ręczną klimę ?

Może padł rezystor od wentylatora?

sensei 26-08-07 16:07

Klimka reczna

Schem 28-08-07 08:36

Cytat:

Napisał unitral
Może padł rezystor od wentylatora?

Też bym to obstawiał.

Też mam klimę ręczną i u mnie klima świeciła na 1 ale nie wiało, na 2 i 3 ani nie świeciła, ani nie wiało, na 4 wiało ale nie świeciła. Ja podszedłem do tematu tak, że skoro nie wieje na 1,2,3 to wymieniłem rezystor silnika nagrzewnicy a klimą zajmę się potem. Klima zaczęła działać sama - wygląda na to, że jest jakoś sprzężona z dmuchawą i stąd takie dziwne zachowanie...

To, że u Ciebie nie działa tylko pierwszy bieg, może oznaczać, że nie padł wyłącznik topikowy w tym "rezystorze silnika nagrzewnicy" (czyli całej kostce) tylko ostatni rezystorek odpowiadający 1 biegowi...

Paweł 28-08-07 12:07

sprawdżprzełacznik biegów wentylatora, potrafią się podtopić styki tzn wtopić w plastik i zaczyna to wszystko głupieć, tak miałem ostatnio, koszt przełącznika około 85 pln

dsroka 28-08-07 19:19

podlacze sie pod temat zeby nie spamowac, mam problemy z lokalizacja rezystora silnika nagrzewnicy, probowalem wg FAQ go zlokalizowac ale nie udalo sie:) moglby mnie ktos troszke nakierowac? autko focus I, 1.8 tdi

sensei 28-08-07 19:33

Mozna z tym podjechac do elektryka pierwszego z brzegu czy musi byc jakis klimoelektryk ? [zimny]

Schem 29-08-07 07:53

Można to nawet samemu zrobić ;)

jak zmienić rezystorek masz w FAQ a zmiana przełącznika to równie skomplikowana sprawa ;)
Wyjąć, odpiąć kostkę, zapiąć do nowego, wsadzić - to tak w skrócie [readmore]

sfinksvip 29-05-09 22:58

Cytat:

Napisał dsroka
podlacze sie pod temat zeby nie spamowac, mam problemy z lokalizacja rezystora silnika nagrzewnicy, probowalem wg FAQ go zlokalizowac ale nie udalo sie:) moglby mnie ktos troszke nakierowac? autko focus I, 1.8 tdi

juz bylo o tym na forum, nawet instrukcja z foto, trzeba dobrze poszukac... ja ostatnio sam to robilem, odkrecasz srubki od schowka i zdejmujesz go, potem po lewej stronie wentylatora szukasz w glebi rezystora, jest przykrecony na 1 wkret, wykrecasz go (troszke ciezki dostep-malo miejsca) i odpinasz kostke z kablami... i rezystor jest w reku

gdy nawiew nei dziala na 1,2,3 biegu, oraz klima, a dziala tylko 4 bieg zacznij od wymiany bezpiecznika termicznego, z tylu rezystora, koszt to okolo 3-4 pln, u mnei to wystarczylo i smiga wszystko, a jesli nie dziala to caly rezystor trzeba kupic - okolo 60 pln

powodzenia :)

DinoPL 15-06-09 23:06

Ja mam następujący problem.
Jakiś czas temu (2 tyg) wymieniłem bezpiecznik termiczny w rezystorze i wszystko działało przez około tydzień. Po tygodniu nawiew przestał działać na 1,2,3 biegu - dalej działał na czwartym.
Tydzień temu zdecydowałem na wymianę całego rezystora i problem został rozwiązany.

Przez ostatnie kilka dni samochód stał w garażu, a dziś po przejechaniu 40 km znów przestał działać nawiew na 1,2,3 biegu.

Autko posiada manualną klimę.

Proszę o jakąś radą co może być przyczyną tak częstego przepalania się rezystora.

SzerszeN 16-06-09 11:31

to nie jest rezystor tylko bezpiecznik termiczny, jak nie trudno sie domyslec to, albo za pierwszym razem wsadziles bezpiecznik o zbyt niskim nominale (nie pamietam za dobrze, ale jest tam choba cos okolo 200oC) albo cos ci sie tam zbyt mocno grzeje, nie wiem co on zabezpiecza i co moze byc przyczyna przegrzewania, ale zgadujac moga byc to np zbyt duze opory silnika nadmuchy, bo jest np zapieczony, zabtudzony, cokolwiek, co powoduije jego nadmierne przegrzewanie

DinoPL 16-06-09 20:01

Ok,
rozmawiałem z elektrykiem, przyczyną może być silnik dmuchawy, który jest już stary i zabrudzony. Czy ktoś kiedyś demontował/czyścił/smarował silnik dmuchawy.
Jak to się robi, może macie jakieś zdjęcia lub wskazówki?

SzerszeN 16-06-09 21:26

manuala raczej nikt ci nie da, bo watpie aby ktokolwiek sie w to bawil

wskazowki sa takie, wymontowac silnik, rozebrac, wyczyscic, przesmarowac, ale czy to wogole da sie wykonac i czy nie lepiej kupic nowy albo uzywany, to trudno powiedziec, musisz sam przetrzec szlaki

8AR7EK 08-06-10 20:53

To samo
 
Mam identycznie. klima zapala się na pierwszym biegu i nic nie wieje.
na 2,3,4 wyłącza się z automatu. działa na wszystkich biegach w pozycji na szybę :(. rezystor sprawdziłem i lipa. coś gdzieś jest sfajdolone. help.:((


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi