Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Pomoc przy doborze instalacji do 1.6 PB (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=52795)

jacabytom31 12-10-11 23:02

Pomoc przy doborze instalacji do 1.6 PB
 
Witam jestem posiadaczem foki od 5 lat i chce na dniach zalozyc gaz do 1,6 benz rocznik 99 , 205 tys przebiegu
Wymienilem swiece i kable , sprawdzilem luzy na zaworach
Przesiedzialem na roznych forach kilka godzin i nie wiem co wybrac
Dostalem oferte z warsztau prosze o pomoc doswiadczonych gazownikow
budzet to maks 3tys zl
Oferta warsztatu sosnowiec :
Elektronika STAG 4,Reduktor Tomasetto Alaska lub Magic 3,
Zbiornik Toroidalny w miejscu koła zapasowego,
Listwa wtryskiwaczy Valtec, Magic lub za dopłatą Hana
System lubryfikacji Green Gas.cena 2300zl

Moze co warto z tego zostawic a cos zmienic prosze o pomoc

panstwoGestwiccy 12-10-11 23:19

Z tego co ja zdążyłem się zorientować w temacie, to wywal lubrę (ale tu musisz wyrobić sobie własne zdanie) no i wybierz wtryskiwacze hana. Postudiuj lpg-forum.pl

colgi 13-10-11 01:53

Witam!
Jeśli zamierzasz jeszcze trochę pojezdzic autem polecam instalacje BRC 24.11, koszt to ok 2600 + ewent. zestaw lubryfikacji za ok 150zl(polecam firmy JLM, krócej na rynku od Flashlube ale rzadziej sie sama rozregulowuje i ma rezerwę plynu do lubry).
Jeśli namierzysz dobrego montazyste w okolicy to nawet nie bedziesz wiedział, że jezdzisz na gazie.
Ten zestaw to kompletna włoska instalacja z 2-letnia gwarancja bez limitu kilometrow, z gwar. assistance tzn. punktami serwisowymi w wiekszych miastach w polsce.
Natomiast to co proponuja koledze w warsztacie to skladana instalacja polsko-włoska z troche slaba gwarancja (limit kilometrow, awaryjna elektronika)i chyba troche przeceniona(w moich okolicach taki zestaw bez wtr. hana ok 2100 kosztuje)
Autoryzowane warsztaty zakładajace BRC http://lpg-brc.pl/index3.html oczywiście warto podpytac zanajomych lub na forach o opinie konkretnych gazownikow
pozdr

jacabytom31 13-10-11 09:58

ma jeszcze taka oferte
Zestaw, jaki zaproponuję to:
- Stag 4 Plus
- wtryski Hana 2000
- reduktor Ac R-01
- Butla w koło zapasowe (wejdzie prawdopodobnie 630x225 (ok 43-45l gazu)
Cena montażu na chwilę obecną (z jesiennym rabatem promocyjnym) wynosi
2700 PLN, gwarancja trzy lata bez limitu kilometrów.

drake 13-10-11 12:35

- sterownik bdb
- wtryski bdb
- reduktor bdb
- 43l gazu w kole? Jak?

Daj w łapę montażyście i powiedz że ma być tip top. Jak będzie tip top, będzie jazda na tip top. Możliwie krótkie i logicznie poprowadzone węże, zdjąć kolektor do nawiertu. Sam do swojego 2.0 bym chętnie taką instalację łyknął. :-) Reduktor trzyma powyżej deklarowanych 150 koni. Sam zresztą chyba na niego wymienię następnego lata bo jeszcze pół bara mniej i ten u mnie zacznie zubażać. (cholerka ale śmieszne słowo :D :D)

NeroN 13-10-11 14:24

Zestaw wporzo, tylko żeby Valteci to były z serii 34 nie niżej.

Kolega z bytomia to blisko, za M1 w Czeladzi w stronę Katrowic jest Shell, na tym Shellu (znaczy koło stacji, ale zjazd jak na Shella) jest koleś Piotr Cielecki - zakłada LPG i ma hamownię do strojenia tych LPG. Polecam.

marcin9913 15-10-11 19:33

Ja słyszałem niekorzystne opinie o BRC i to od firm które je instalowały.
U mnie w mieście pare się wycofało z BRC.

Mój brat jakiś czas temu tez założył BRC i zaczęły się mu problemy z autem.
Podobno LOVATO jest ok.

drake 15-10-11 19:47

BRC kiedyś było dobre, teraz się zesrało niestety. Cienkie sterowniki. :(
Lepiej złożyć coś z dobrych komponentów i wysterować dobrym i sprawdzonym STAGiem, bedzie działać o wiele lepiej.

mlfox85 15-10-11 21:20

a ja mam BRC
 
Hej. Ja mam BRC przejechalem narazie tylko 20k, i wszystko jest ok.

marcin9913 16-10-11 00:07

Cytat:

Napisał mlfox85 (Post 625663)
Hej. Ja mam BRC przejechalem narazie tylko 20k, i wszystko jest ok.

To nic tylko się cieszyć :)

colgi 19-10-11 23:56

Kolego marcin9913 albo ktos ci bzdur naopowiadal albo mylisz instalacje. w "twoim" miescie lublinie od ok 8 lat jest nie zmieniony sklad zakladów, ktore maja autoryzacje brc i montuja brc. Jesli chcesz moge podac ci adresy do nich lub do przedstawiciela.
A co do "cienkich" sterowników.... to raczej dotyczy wlasnie staga gdzie awaryjnosc jest na porzadku dziennym a reklamacje chlebem powszednim montazystow.

drake 20-10-11 07:20

Mam na myśli funkcjonalność, prostotę konfiguracji oraz dokładność. Nie kwestionuję Twojej wiedzy na temat awaryjności, lecz nikomu ze znajomych / znajomych znajomych w środowisku LPG nie padł nigdy STAG.

jacabytom31 20-10-11 22:04

Wlasnie wrócilem od gazownika Pana Sebastiana ze Zbrosławic (prawdziwy pasjonat gazownik ) po zestrojeniu calosci moja foka zaczela swoje zycie na gazie
Narazie czuje lekki zapach gazu w srodku auta ale mysle ze to normalne po zalozeniu instalacji -mam nadzieje (po 2000tys mam przyjechac na regulacje )
Zalozona instalacja -
- Stag 4 Plus
- wtryski Hana 2000
- reduktor Ac R-01

NeroN 20-10-11 22:20

Generalnie nie powinno być czuć LPG :)

Podjedź do niego żeby Ci wystroił na hamowni a będziesz miał spokój.

www.gcautogaz.pl

numer z końcówką - 91

colgi 20-10-11 23:50

Nie ma prawa być wyczuwalny lpg w srodku, podjedz niech sprawdzą moze cos jest niedokrecone. Owszem w okolicach silnika moze byc wyczuwalny specyficzny zapach, ale to nie jest tez zapach "czystego" gazu.
Co do funkcjonalności i precyzji staga a brc to będę dyskutował, ale to temat na dłuższą dyskusję ;)

NeroN 21-10-11 12:57

Jak czuje LPG, to możliwe że ma mieszankę tak ustawioną że mu czuć z wydechu :)

Albo jakaś nieszczelność.

Dobrze wyregulowanie LPG - nawet nie wiesz że masz i nie czujesz - tylko jak tankujesz.


A hasło, że gazownik dobry bo jeździ auto to jak mówienie o TIRówkach ze fajne dupy, dopóki się przyjrzysz blizej.

Żeby stwierdzić czy sekwencja jest dobrze wyregulowana i niema problemó trzba się wpiąć w sterownik i ppopatzreć jak wygląda mapa, ustawienia, temperatury, ciśnienia przełączeń etc.

jacabytom31 21-10-11 20:28

Wydaje mi sie ze jakas obejma bedzie za slabo przykrecona bo po nocy jak wsiadlem do auta i wjego otoczeniu czuc bylo gaz po niedizeli musze jechac na warsztat

BOGUS 21-10-11 22:28

Cytat:

Napisał jacabytom31 (Post 627823)
Wlasnie wrócilem od gazownika Pana Sebastiana ze Zbrosławic (prawdziwy pasjonat gazownik ) po zestrojeniu calosci moja foka zaczela swoje zycie na gazie
Narazie czuje lekki zapach gazu w srodku auta ale mysle ze to normalne po zalozeniu instalacji -mam nadzieje (po 2000tys mam przyjechac na regulacje )
Zalozona instalacja -
- Stag 4 Plus
- wtryski Hana 2000
- reduktor Ac R-01

nic w aucie nie powinno być czuć gazu. auto po zainstalowaniu lpg ma jeździć jak dotychczas, nawet nie powinieneś zauważać momentu przełączenia na gaz, chyba że wyłączysz radio- wtedy usłyszysz.
pozdrawiam

szkudel 22-10-11 15:51

Dokładnie nic nie powinno być czuć gazu. Ja miałem zapach gazu tylko wtedy jak jeździłem z dziurawą plecionką między tłumikiem a kolektorem wylotowym. Po wymianie plecionki już zapach się nie pojawił.

jacabytom31 23-10-11 09:13

Cytat:

Napisał szkudel (Post 628469)
Dokładnie nic nie powinno być czuć gazu. Ja miałem zapach gazu tylko wtedy jak jeździłem z dziurawą plecionką między tłumikiem a kolektorem wylotowym. Po wymianie plecionki już zapach się nie pojawił.

Prawdopodobnie u mnie jest ten sam temat kilka miesiecy temu jak wymienialem wydech mechanik stwierdzil ze plecionka nie wyglada za dobrze mozliwe ze jest dziura

marcina 27-11-11 02:31

Ja założyłem niedawno sekwencję do zetec 1.6 na częściach BRC i Tomasetto i nie mogę złego słowa powiedzieć, robię w cyklu mieszanym na pełnym zbiorniku toroidalnym 430-450 km, oszczędność jest ogromna, polecam ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi