Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Żle odbierające radio (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42453)

RuTo2 15-08-10 02:36

[FFI] Żle odbierające radio
 
Myślałem ,że w FF2 nie ma takiego problemu , za to w FF1 wszystkie radia tak mają...

RuTo2 16-08-10 01:36

Damiano1412 co ty nie napiszesz??? To trzeszczenie nazywasz super odbiorem??? Owszem CD , MP3 itd daje radę , ale tuner radiowy w radiach forda do FF1 to porażka , gubi falę trzeszczy szumi , i nie tylko ja tak mam .....poczytaj , jeśli nie masz takich objawów to CUD nad WISŁĄ...powinieneś być dumny.....Albo masz antenę nadawczą za domem , i nie odjeżdżasz dalej jak 10 km..

Amazon 16-08-10 08:59

niestety radio forda to porażka
ustawiałem ojca starą betę vw
w tym miejscu gdzie ja łapę 3 stacje, u niego złapałem 12 stacji
u mnie jedyna stacja, której nie gubi to radio maryja [panna]

moons 16-08-10 15:49

U mnie też radio daje radę. Poprzednio miałem CD6000 a teraz CD6006 i nie mam problemów z odbiorem. A co najważniejsze same się przestawiają na słuchaną stację w czasie długiej podróży.
Pozdrawiam

moons 16-08-10 18:14

W tym temacie już się namieszało bo było i o FFI i FFII.
Pozdrawiam

RuTo2 17-08-10 03:52

Podsumowując : radio jako radio (nie CD) w fordach są do dupy .... dobrze to ująłem ??? Oczywiście FF1 ....

mkaminski100 17-08-10 09:20

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 476108)
Podsumowując : radio jako radio (nie CD) w fordach są do dupy .... dobrze to ująłem ??? Oczywiście FF1 ....

Ja w MKI nie mialem nigdy tego problemu, w MKII czy w C-Max zawsze.

RuTo2 18-08-10 03:27

Napisałem MK1 ...ja was proszę....

Amazon 18-08-10 11:27

szkoda, że żaden zielony nie podzieli tego na 2 wątki: jeden o mkI drugi o mkII i byłby porządek
jak zdjąć lampkę? antena jest nad lampką, popatrzyłbym tam może coś przyśniedziało

MisiekT 18-08-10 11:41

slabe odbieranie wynika z uszkodzenia tunera - dosc standardowa usterka w tych radiach... sprawne odbiera b. dobrze

RuTo2 19-08-10 03:36

A jaka to usterka ???? Radio działa ,ale gubi fale ....więc jak to jest? Jak jest usterka ...to nie działa ? nie ? Radia w MK 1 tak mają ,że tunery są do dupy.... i co uważasz za "sprawne odbiera b.dobrze" .. to ,że 15 minut po mieście ,w koło anteny nadawczej TO NIBY JEST OK ??? Te radia nie działają poprawnie , i TAK JEST, są do dupy....

mkaminski100 19-08-10 10:38

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 476687)
A jaka to usterka ???? Radio działa ,ale gubi fale ....więc jak to jest? Jak jest usterka ...to nie działa ? nie ? Radia w MK 1 tak mają ,że tunery są do dupy.... i co uważasz za "sprawne odbiera b.dobrze" .. to ,że 15 minut po mieście ,w koło anteny nadawczej TO NIBY JEST OK ??? Te radia nie działają poprawnie , i TAK JEST, są do dupy....

Wyluzuj, bo ci zylka peknie. Piatek prawie a Ty sie denerwujesz.
Nie wiem co Ci sie dzieje w MKI, ale ja napisalem, ze testowalem sam 7 radioodbiornikow w MKI i nie mialem problemu. Wiem, ze kumplowi ginely stacje za miastem i tez mu podobna diagnoze dali jak misiekT ci napisal. Mam jeszcze gdzies w Polsce jego radio, bo on sam kupil byle grajka z ALDI i po 3 miesiacach sprzedal Focusa.
Wiec pewnie masz radio zjeb... bo jak widzisz nie ma wielu ludzi ktorzy narzekaja specjalnie na odbior.
Jezeli Ci przeszkadza to wywal wszystko, wsadz porzadny sprzet i napisz ile kosztowalo. To nie BOSE kolego...tylko sprzet fabryczny, wiec nie oczekuj, ze bedzie lapal Nationale Espaniol.
W MKII to inny temat, ale i nie miejsce na rozmowy.

RuTo2 20-08-10 03:06

"Wyluzuj, bo ci zylka peknie. Piatek prawie a Ty sie denerwujesz" , nie denerwuję się tylko stwierdzam fakt ...te radia są po prostu do niczego , i nie wierzę w to ,że u kogoś gra dobrze , jest tam głowica która jest skopana fabrycznie .... poszukaj , poczytaj , a cię oświeci ... stary problem , o ile cd gra b.dobrze to tuner jest do bani......

szejk78 20-08-10 08:57

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 476942)
tuner jest do bani......

to se wymień grajka[hehe]a nie nażekaj jak stara baba.Stwierdziłeś 1.raz 2 raz i dalej nawijasz[zlosnik] mi to nie przeszkadza a też czasami gubi fale ale nacisne np. 1 i wraca do zaprogramowanej stacji [bigok]

RuTo2 21-08-10 03:06

A skąd wiesz ,że nie mam innego ...

MisiekT 21-08-10 09:11

RuTo2, mam 2 foki i przerobilem w sumie 3 radia fordowskie - wszystkie odbieraly swietnie - czy to w miescie czy to w trasie...
w jednym z czasem zaczal padal tuner i sygnal sie pogarszal, zaczal gubic fale, nie potrafil znalezc sam stacji az w koncu po kilku miesiacach kaprysow padlo totalnie i w zasadzie nie odbiera radia - brzmi znajomo?

Amazon 21-08-10 10:38

Misiek u mnie jest trochę inaczej, stacje znajduje ale nie tyle co stare vw w polówce ojca w tym samym miejscu
no w kilku miejscach w mieście po prostu nie odbiera

MisiekT 21-08-10 11:31

no to zyj z mysla ze w jakiejs perspektywie padnie tuner :)

szejk78 21-08-10 13:54

Cytat:

Napisał RuTo2 (Post 477204)
A skąd wiesz ,że nie mam innego ...

to po co drążysz temat[helm]?

Amazon 21-08-10 13:58

wydaje mi się, że to jednak nie tuner, jak stanąłem dziś w takim miejscu i dodałem lekko gazu, radio z powrotem złapało fale

dudek 23-08-10 12:05

Ja problem słabego sygnału rozwiązałem wzmacniaczem sygnału...na razie się sprawdza;)

olke 27-08-10 22:22

Cytat:

Napisał dudek (Post 477576)
Ja problem słabego sygnału rozwiązałem wzmacniaczem sygnału...na razie się sprawdza;)

Witam, czy mozesz podać szczegóły?
olke

golas 29-08-10 21:34

Taki cuś co się podłącza pod radio a do niego kabel antenowy, chyba. A co do oryginalnego radia forda to kupiłem model 3000 bez gałki ( co prawda gra tylko na 2 głośniki ) używane w dodatku i gra świetnie> Może przesadzam, że świetnie ale z moimi głośnikami ( za 60pln z norauto) gra całkiem dobrze.

marfm76 28-04-11 20:18

Panowie proszę o radę. Jakieś 2 dni temu "umarło" mi radio 4000 RDS. Przestało łapać fale -słychać tylko szum. Najpierw myślałem, że antena się odczepiła ale wyciągnąłem radio i wszystko było tam OK. Wykręciłem lampkę z podsufitówki i tam też wszystko w najlepszym porządku.
Dzisiaj podjechałem do brata i podłączyłem jego radio w mojej Foce i gra ono jak szalone. Ponownie podłączyłem swoje i [dupablada]. Tak więc radio "umarło"
Ptyanka:
Czy ktoś wie co się mogło w nim zepsuć?
Czy można to jakoś na prawić?
Czy to się będzie opłacało?
Nie mam na razie kasy na nowe radio a to póki co na razie mi wystarczało -nie robię długich tras i tak naprawdę korzystam tylko z samego radia.
Czekam na jakieś sugestie.

Qlas 28-04-11 22:11

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 566219)
Czy ktoś wie co się mogło w nim zepsuć?

Tam zapytaj. KLIK >>
Dobry człowieku, wszystko mogło.

Marek-B 29-04-11 08:53

Głowica FM pewnie padła. U mnie było to samo.
Częste przypadki.

marfm76 29-04-11 10:07

Cytat:

Napisał Qlas (Post 566245)
Tam zapytaj. KLIK >>
Dobry człowieku, wszystko mogło.

Nie wiem co wnosi Twoja odpowiedź do tematu -no chyba tylko tyle, że Ci postów nabija.

Cytat:

Napisał Marek-B (Post 566362)
Głowica FM pewnie padła. U mnie było to samo.
Częste przypadki.

Hmmm... czy da się to jakoś naprawić niewielkim kosztem czy lepiej się za nowym "grajkiem" rozglądać??

Marek-B 29-04-11 21:54

Ktoś na alledrogo się reklamuje z naprawą . OK 150 ZŁ naprawa.Ja odpuściłem i wstawiłem Kenwooda 1 din.

marfm76 30-04-11 23:54

Cytat:

Napisał Marek-B (Post 566581)
Ktoś na alledrogo się reklamuje z naprawą . OK 150 ZŁ naprawa.Ja odpuściłem i wstawiłem Kenwooda 1 din.

150 to przesada -można taniej kupić ten model. Dzięki za odpowiedzi -czas szukać nowego graja. :)

Marek-B 01-05-11 00:20

Cytat:

Napisał marfm76 (Post 566818)
150 to przesada -można taniej kupić ten model. Dzięki za odpowiedzi -czas szukać nowego graja. :)

Ja już nie ryzykowałem kupna następnego , używanego radia fordowskiego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi