Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] Focus 1.6, wymiana silnika. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44417)

d3n13d 26-10-10 08:32

Focus 1.6, wymiana silnika.
 
Witam,

Po tym jak mój focus napił się wody z kałuży, trzeba wymienić silnik.
Fabrycznie bo foce siedział 1.6 (74kW) (SHDA). W związku z tym że niesamowicie ciężko znaleźć taki silnik postanowiłem wstawić silnik o takiej samej pojemności ale od fiesty (FYJA). Tu mam pytanie do szanownych kolegów czy nie będzie problemów wynikających z tego manewru ? Cały osprzęt silnika pasuje (SHDA->FYJA), wizualnie bloki różnią sie jedynie kątem położenia filtra oleju, pasują wszystkie czujniki etc. Silnik FYJA również pochodzi z rodziny duratec.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

niko123 26-10-10 09:53

Pytam z ciekawości.
Pewnie pogięte zawory itp. ale jak napił się wody, to musiała się dostać filtrem powietrza ?
Co to była za kałuża/ jezioro ? :)

d3n13d 26-10-10 10:49

Kałuża i to o głębokości myślę 10-15cm. Napił się przez filtr powietrza. Co dokładnie było uszkodzone nie wiem, bez sensu jest naprawiać silnik moim zdaniem co fabryka to fabryka.
Gdyby zamontowana była by osłona silnika (dolna) to nie doszło by do tego, ale ford jest mądrzejszy. Ja po wymianie silnika na pewno zaopatrzę się w takową osłonę.

Adam Getka 26-10-10 11:09

Chwyt powietrza masz z przodu. Co ma do tego dolna osłona?
Może lepiej zobacz, co jest uszkodzone. Może zdechł z powodu elektroniki, czujnika....

drake 26-10-10 16:13

Hmmm, to trochę ciekawe. Zasysa powietrze z wysokości świateł, musiałeś naprawdę wpaść do jeziora, układ jest szczelny poza tym. Czy sam z siebie ściągałeś pokrywę zaworów i sprawdzałeś, co tam porobiło? Ja bym nie wierzył.

kleofas 26-10-10 16:21

panowie - sąsiad z osiedla miał taką samą sytuacje FFII przed liftem 1.6 benzyna
więc jest to możliwe, a wy odbiegacie od tematu [bigok]

skylla1 26-10-10 19:13

Taką samą, tzn, że napił się wody w 15 cm wodzie z powodu braku dolnej osłony silnika?? A co ma ta osłona do pobierania powietrza?

d3n13d 26-10-10 20:34

Panowie w ASO forda stwierdzili że woda dostała się od dołu. Samochód początkowo stał w ASO i tam naprawę wycenili na 26500 zł :D (wymiana wszystkich tapicerek etc.) Tapicerka wody nie wydziała w ogóle, jedynie lekko zamokła wykładzina w środku która została profi wyprana i pachnie nowością :) Po zdjęciu głowicy (nietknięta) zdiagnozowali wywaloną uszczelkę i prawdopodobieństwo pogięcia któregoś z korbowodów.

Silnik w chwili obecnej był małą bombą zegarową, dlatego zdecydowałem się na wymianę całości. Udało mi się kupić słupek z przebiegiem 32kkm (wyciągany przy mnie) dlatego też kapitalny remont był bez sensu. Temat zresztą już nieco nieaktualny bo dziś silnik odpalił i ma się dobrze :)
Teraz czeka mnie doposażanie foki bo to wersja Amber X i jest bida...

niko123 27-10-10 10:22

''Temat zresztą już nieco nieaktualny bo dziś silnik odpalił i ma się dobrze''

To nasz cieszy :)

Jeśli to już nie pierwszy przypadek z tą wodą w 1.6 jak pisał Kleofas to jestem ciekaw jak dokładnie ta woda się dostaje - nawet jeśli jest nieszczelność w obudowie filtra to nie wiem jak ona się tam tak wysoko dostaje........

Kolega ma Alfę 147 1.9 JTD i filtr ma zakładany od spodu, koło chłodnicy - tam takie przypadki to jeszcze bym sobie wyobraził ale nie w Foczce 1.6.

kleofas 27-10-10 10:37

Cytat:

Napisał kleofas (Post 498258)
miał taką samą sytuacje FFII przed liftem 1.6 benzyna

oznacza że napił się wody z kałuży 15cm i silnik kaput (zawory, korbowody i wał korbowy powiedziały [papa] )

jak się woda dostaje? nie mam zielonego pojęcia, ale raczej to nie jest problem braku dolnej osłony

w przypadku mojego sąsiada dochodzi uzasadnione podejrzenie, że przeszarżował w tej kałuży (na 100% nie była głębsza niż 20cm, bo przejechałEm przez nią parę minut wcześniej). a uzasadnione jest tym, że auto było służbowe [bigok]

a jak przeszarżujesz, to nie trudno, żeby woda przez grill wpadła do komory silnika...

koniec spamu [plask]

Koniu 28-10-10 10:43

koledzy chwytak powietrza w fII przed liftem jest nisko, potem to zmodyfikowali zeby bylo z atrapy przy reflektorze. Widzialem juz pare takich przypadkow.

d3n13d 28-10-10 11:50

ja jak odbiorę auto to chyba dokonam małego upgradu dolotu żeby taka sytuacja nie powtórzyła się nigdy więcej

Adam Getka 28-10-10 12:41

Niech jakiś posiadacz FFII przed-liftowego wykona zdjęcia i taką przeróbkę. Wrzuci się do FAQ dla pozostałych użytkowników. Ku przestrodze...

mkaminski100 28-10-10 13:02

Przedliftowy MKII pobiera powietrze na wysokosci zderzaka i to prawie dolnej krawedzi. Oslony tam nie ma jak pamietam.
Kto nie wierzy niech zajrzy pod zderzak od strony kierowcy i sam zobaczy. 10-15 cm wody i silnik kaput.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi