Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI & FFII] Kit Valeo zamiast dwumasy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24433)

grzybek 01-06-09 19:04

Pyjter24, ja od wymiany zrobiłem jakieś 10-15kkm dopiero (niestety nie pamiętam dokładnego stanu licznika :roll: ) i jak na razie nic złego nie zauważyłem. Co do szkodliwości to powiem Ci za ca. 10 lat jak przelatam 200-250kkm na tym zestawie bo raczej dopiero wtedy może się skrzynia sypać :) Mi jazda na tym zestawie odpowiada, matce też więc skoro kobiecie to nie przeszkadza to nie jest źle :wink: Muszę się wreszcie zebrać i wymienić poduchę pod skrzynią bo czasem szarpnie :roll:
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to może wpaść do Radomia na jazdę próbną jeżeli i ja się wyrobię [banghead]

_domino 22-08-09 21:44

Ja po wymianie na valeo w zeszlym tygodniu stwierdzam:

- odpala duzo ciszej
- lekko trzesie na luzie (drgania kierownicy)
- gasnie duzo ciszej, ale trzesie wyczuwalnie (i na wcisnietym i na puszczonym sprzegle po aucie 'przebiega dreszcz', wajcha biegow tez sie trzesie)

ogolnie mam nadzieje, ze to typowe bo poza tym jezdzi sie swietnie

aha - czy trzeba potem ustawiac geometrie? w warszacie powiedzieli ze nie...

grzybek 23-08-09 11:11

_domino, przy gaśnięciu zatrzęsie mocniej więc się nie przejmuj :wink:

mkaminski100 24-08-09 10:26

Nie rozumiem co mialoby ucierpiec jezeli to jest ten sam silnik (dol i skrzynia) jak TDDI ktore standardowo ma jednomase i tarcze ze sprezynami. Jedyne co bedzie inne to praca...jak w TDDI, czyli wieksze drgania, moze minimalnie glosniejszy silnik.
Kazda tarcza sprzegla ma sprezyny w sobie (widac to nawet na zdjeciach), ale ze wzgledu na miejsce (a wlasciwie brak) montuje sie 4 podwojne sprezyny. Przeniesienie ich do dwumasy daje mozliwosc lepszej amortyzacji ukladu, bo sa tylko dwie ale dlugie sprezyny. Wtedy tarcza sprzegla jest bez nich (i nie jest zamienna
To powoduje, ze lepiej tlumia sie nierownosci momentu miedzy silnikiem a skrzynia co zmniejsza drgania.
Z mojej wiedzy "kit" ktory pokazal kolega jest zwyklym zestawem do TDDI, bo zadna firma nie zrobila zestawu do konwersji na jednomase (jak np do Mondeo) i jedynie zastanawialbym sie nad trwaloscia. Przy takiej jednak roznicy jesli spadnie ona ze 180 do 160 tys to chyba jednak warto.
Ja do drugiej Foki TDCI zakladam dwumase, bo wychodzi mi niewiele taniej niz jednomasa, a jednak chodzi to troche delikatniej.
Kolo wyjete z auta mialo luz ok 5cm ale obracajac zgodnie z ruchem silnika czuc brak oporu i metaliczne uderzenie wiec pewnie bylyby szalenstwa po odpaleniu. Oczywiscie wylalazek XXI wielu spawany plazmowo i w moim przypadku wyplul calosc smaru do obudowy skrzyni...
I jeszcze jedno - jesli dwumasa ma spory luz a na koncu nie sprezynuje to moze to powodowac przeskoczenie rozrzadu szczegolnie jesli sprezyna napinacza nie jest juz tak elastyczna! Zasada jest taka sama jak przy odpalaniu na "pych" - silnik zamiast sprezynowac na kole rozpedza sie i uderza w ogranicznik co powoduje duze przeciazenia.

noose 02-08-10 11:15

No panowie - kolejny rok - kolejne pytanie o to jak się jeździ :)
Siada mi dwumasa i się zastanawiam czy nie wymienić też na kita...

figofan 02-08-10 11:18

jak pisalem w temacie obok, mam kit valeo prawie rok i polecam. jak dal mnie zmiany tylko na +

grzybek 02-08-10 11:23

Ja na Valeo ca 30kkm, nadal zadowolony i utwierdzony w przekonaniu że był to słuszny zakup :) Figo, musimy się spotkać w Wawie co bym zobaczył jak u Ciebie toto lata ;)

figofan 02-08-10 11:41

Cytat:

Napisał grzybek (Post 470508)
Figo, musimy się spotkać w Wawie co bym zobaczył jak u Ciebie toto lata

spoko jak tylko kolka ogarne to sie mozemy ustawic.

sorry za ot :)

grzybek 02-08-10 11:55

Ja będę w drugiej połowie sierpnia u Zbycha więc wtedy się odezwę ;)
EOT

TLo 08-03-11 09:39

Po 103 tys. km przebiegu, czyli od nowości, padła mi dwumasa. Zdecydowałem się na Kit Valeo, zakupiłem go we wrocławskiej firmie DJ - Parts Hurtownia Motoryzacyjna (polecam, bo świetna i kompetentna obsługa, a kurier za darmo). Do kompletu trzyczęściowego (tarcza, sprzęgło i docisk) dokupiłem wysprzęglik Valeo, w świetnej cenie 270 zł. Po przełożeniu sprzęgła zrobiłem Focusem ponad 1 tys. km, po mieście, ale też i po autostradzie (170-180 km/h), więc coś można powiedzieć o efektach. Sprowadza się to do paru punktów:
1. Samochód, który w zimie (w okolicach zera stopni) miał wieczne problemy z odpalaniem, nawet po zmianie świec żarowych, teraz pali na dotyk. Nie potrafię tego sensownie wytłumaczyć, ale z efektu jestem niezmiernie zadowolony. A przecież mam ten sam rozrusznik i akumulator, co przed wymianą sprzęgła... Nie muszę dodawać, że silnik zapala cicho, pewnie, do tego - obojętne czy zimny, czy gorący. Gaszenie silnika przebiega normalnie, bez jakichś dodatkowych trzęsień, o których tu czytałem. Zatem te wszystkie dyskusje, dlaczego TDCi palą ciężko w zimie, dla mnie mają jedną przyczynę -dwumasa...
2. Zimny silnik jest może teraz odrobinę głośniejszy, ale już ciepły - bez zmian. Poza tym - po przejechaniu kilkuset km zapomina się o tym wrażeniu i przyzwyczaja do nowego.
3. Sprzęgło jest jakieś mocniejsze i bardziej zdecydowane w działaniu. Strzał ze sprzęgła robi wrażenie, choć oczywiście nie jest to mój styl jazdy na co dzień. Biegi wchodzą, jak wchodziły, pedał sprzęgła ma identyczną wysokość i twardość. Powróciła dawna przyjemność z jeżdżenia, minął też wieczny stres na parkingu pod sklepem - jak ja Focusa na ciepło odpalę po powrocie, żeby nie rzegotał przy tym, jak stary czołg i nie zwracał uwagi całego otoczenia?

Podsumowując - jestem bardzo zadowolony, że uwolniłem się od wątpliwych zalet dwumasy i jednocześnie bardzo uciążliwych przywar tego rozwiązania. Cenowo - różnic pewnie wielkich już dziś nie ma przy wymianie, ale cena to nie wszystko.
Chętnie odpowiem na jakieś szczegółowe pytania. I jednym słowem na koniec - POLECAM! :-)

grzybek 08-03-11 10:03

Też brałem z tej hurtowni;) Chyba jako jedni z nielicznych mają ten zestaw bo ja się sporo musiałem naszukać wtedy. No i cena najlepsza.

tomeq77 09-03-11 08:25

Cytat:

Napisał grzybek (Post 295863)
Wątek dla właścicieli kopciuchów TDCi [helm] Przed chwilą dostałem oczekiwany kit Valeo...

Ta tzw. nieszczęsna 2masa to IMO tylko mit. Wiadomo, że kosztuje nie mało i z prawdopodobieństwem bliskim pewności padnie w okolicach 160kkm.
Ale np. też nieszczęsne zawieszenie i tez za niemałą kasę się robi, ruda wyłazi i też się robi.
Każde auto ma swoją 2masę, a raz na 150-160kkm to takiej tragedii nie ma.

Gorzej, jeśli kupiło się auto juz z nalotem powyżej 100kkm, to wtedy wymiana boli bardziej.

ps. ja mam ten luksus, że poprzedni właściciel przed sprzedażą 2masę wymienił [pop]

grzybek 09-03-11 08:56

Jak przeszukasz forum to dowiesz się, że dwumasy są prawdopodobnie regenerowane i kilku osobom padły już po 30-40kkm, to nadal nie jest tragedia:?:

tomeq77 09-03-11 11:00

Cytat:

Napisał grzybek (Post 547315)
Jak przeszukasz forum to dowiesz się, że dwumasy są prawdopodobnie regenerowane i kilku osobom padły już po 30-40kkm, to nadal nie jest tragedia:?:

część regenerowana nigdy nie ma takiej samej jakości jak nowa.
A że to tylko 30-40 kkm to kwestia jakości usługi regeneracji.

grzybek 09-03-11 11:20

Cytat:

Napisał tomeq77 (Post 547358)
część regenerowana nigdy nie ma takiej samej jakości jak nowa

Z tym polemizował, zależy o czym mówimy.

Komor 09-03-11 11:30

A czy jednomasówki pasują do FII :D??

grzybek 09-03-11 14:20

IMO do 1.8 powinna pasować:D Dowiedz się tylko czy masz MTX'a 75.

gala 24-04-11 13:46

Witam,
wygląda na to, że w najbliższym czasie także i mnie będzie czekała wymiana koła dwumasowego i zastanawiam się właśnie nad zamianą na zestaw Valeo. Czy jest ktoś może z okolic Poznania, kto posiada taki zamiennik w swojej foce? Chetnie bym zobaczył na własne oczy jak to się sprawuje:)

SebAAA 16-05-11 11:51

ja mam od niedawna kit, polecam, 100% spełnia oczekiwania

foka 06-08-11 08:35

padła dwumasa... potrzebny kontakt do hurtowni z zamiennikiem valeo i jaka jest cena zestawu ... co do tego wszystkiego muszę dokupić kupić?? Montował ktoś to własnoręcznie?? na co trzeba zwrócić szczególną uwagę itp itd

grzybek 06-08-11 09:13

Wymiana taka sama jak dwumasówki, do zestawu musisz dokupić wysprzęglik. O zestaw pytaj tutaj:
http://allegro.pl/my_page.php?uid=6476328

foka 06-08-11 17:54

dzięki

TUNELINER 25-10-11 13:40

Kit Valeo do TDCI
 
Wyczytałem ze kilka osób z FKP jezdzi na jednej masie z valeo. Czy warto zainstalowac, czy tez moze szukac czegos innego

grzybek 25-10-11 18:13

To coś innego to jedynie dwumasa, innej opcji niż te dwie nie ma.

pawlos183 01-06-12 19:10

Koledzy padła dwumasa gdzie dostane kit valeo?? bo na allegro nie widze albo zle szukam

TUNELINER 01-06-12 19:31

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-focu...368974657.html

http://allegro.pl/valeo-kolo-sprzegl...348740400.html

http://allegro.pl/sprzeglo-kpl-valeo...343057343.html

http://allegro.pl/kolo-sprzeglo-vale...355712705.html

pawlos183 01-06-12 21:37

wielkie dzieki

delfin-79 16-03-13 21:17

witam.wlasnie zalozylem do mojej foki zestaw valeo i mam pytanie do jezdrzacych na valeo.czy na poczatku przy dodaniu gazu na jakim kolwiek biegu tak po wyzej 2.5 tys. obrotow mieliscie taki dzwiek jakby traktor jechal?na luzie tego nie ma.tylko pod obciazeniem.czy to sie ma jeszcze ulozyc ,czy cos jest nie tak?ale ogolnie jestem bardzo zadowolony z zestawu

grzybek 16-03-13 22:49

Powinno się ułożyć choć u mnie dźwięk traktoru jest na wciśniętym sprzęgle i przy jeździe na 1 biegu bez gazu wydaje charakterystyczny dźwięk. Poza tym reszta efektów akustycznych bez zmian.
Zrobione na jednomasie już 80kkm.

JohnLenin 30-05-13 20:22

Cytat:

Napisał Komor (Post 547370)
A czy jednomasówki pasują do FII :D??

Witam. Odświeżę. Chyba i ja w najbliższym czasie będę musiał pomyśleć o wymianie 2masy lub zastanowić się nad zmianą na 1mas, widzę że jest już dostępny kit Valeo do FF II http://www.ford.ewor.pl/towar/7547/s...-ii-valeo.html. Ceny 1 i 2- masy podobne, nie wiem co wybrać? Grzybek możesz zaktualizować temat? Opinie mechaników, których pytałem są podzielone.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi