Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=291)

Martinez69 15-01-05 17:28

Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

z góry dzięki

ps. jeśli wsio będzie OK to dołączę do grona Focusiarzy 8)

Martinez69 15-01-05 17:28

Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

z góry dzięki

ps. jeśli wsio będzie OK to dołączę do grona Focusiarzy 8)

mirek 14-02-05 16:53

Re: Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Cytat:

Napisał Martinez69
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

z góry dzięki

ps. jeśli wsio będzie OK to dołączę do grona Focusiarzy 8)

Wyczytałem na forum że już kupiłeś tego focusa.
Teraz ja stoje przed tym dylematem.
Czy mógłbyś podzielić się własnymi spostrzeżeniami
[/b]

sajgon 14-02-05 17:27

Jesli automat to zapewne 4 bigulce ma.
Moja opinia jest taka:
automat?? owszem przy 3-litrowym silniku V6 i ponad 250 kucykach
wersja amerykanska??
Jak dla mnie no problem (mam znajomego ktory ma serwis amerykancow wiec no problemo zeby czesci przytargac) ale ktos kto nie ma znajomosci to moze sie grubo przejechac...

moon 14-02-05 20:49

Ja mam 1.6 (100KM) automat i sobie chwale.
Nie jest to rakieta ale jezdzi sie milo. Jak trzeba to zbiera sie tez ladnie.

Jedno co wiem ze jak sie cos posypie to jest bol bo specjalistow malo a jak juz to sobie zycza....

Moim jezdze od grudnia i mial wtedy 1,8 tys. Ojciec jako mechanik mowi ze lepiej uwazac z uzywanymi automatami.

moon 14-02-05 23:17

Re: Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Cytat:

Napisał Martinez69
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

Poczytaj sobie tu:
http://auto.consumerguide.com/auto/n...x.cfm/id/37563
W polowie strony masz sporo danych. Wszystko zalezy od wersji.

mirek 15-02-05 09:41

Cytat:

Napisał moon
Ja mam 1.6 (100KM) automat i sobie chwale.
Nie jest to rakieta ale jezdzi sie milo. Jak trzeba to zbiera sie tez ladnie.

Jedno co wiem ze jak sie cos posypie to jest bol bo specjalistow malo a jak juz to sobie zycza....

Moim jezdze od grudnia i mial wtedy 1,8 tys. Ojciec jako mechanik mowi ze lepiej uwazac z uzywanymi automatami.

Czy twoja skrzynia jest taka sama jak w 2.0?
Jakie są osiągi twojego auta?

Focus który chce kupić ma 20 tyś przebiegu, jest dużo tańszy od tych krajowych. Zastanawiam się czy go kupować, czy kupić krajowy starszy i z większym przebiegiem.

moon 15-02-05 10:22

Cytat:

Napisał mirek
Czy twoja skrzynia jest taka sama jak w 2.0?
Jakie są osiągi twojego auta?

Napewno nie jest.
Max 176km/h (jechalem ponad 180km/h). 12,5s do 100. Na automacie niestety troche sie traci do manuala.
Cytat:

Napisał mirek
Focus który chce kupić ma 20 tyś przebiegu, jest dużo tańszy od tych krajowych. Zastanawiam się czy go kupować, czy kupić krajowy starszy i z większym przebiegiem.

Niestety rozni sie on troche od europejskiego Focusa i w tym moze byc bol jak cos padnie...

Martinez69 15-02-05 22:53

Re: Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Cytat:

Napisał mirek
Cytat:

Napisał Martinez69
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

z góry dzięki

ps. jeśli wsio będzie OK to dołączę do grona Focusiarzy 8)

Wyczytałem na forum że już kupiłeś tego focusa.
Teraz ja stoje przed tym dylematem.
Czy mógłbyś podzielić się własnymi spostrzeżeniami
[/b]

jestem bardzo zadowolony, bardzo bałem się automata dynamiki, szarpań itp. jednak niepotrzebnie, przy silniku 2,0 auto naprawde ma kopa, nawet bez wciskania pedału do końca w celu redukcji itp. do nieco dynamiczniejszej jazdy wystarczy wcisnąć taki przycisk na drążku od biegów ... a ta osoba co pisze, że potrzeba silnika 3,0 itp. nie słuchaj tego, to guzik prawda, jeździ się naprawde miło i dynamicznie

ps. zreszta zobacz, ze według danych technicznych na tej amerykańskiej stronce automat mniej spala, i to racja jak delikatnie jeździsz to ci zmienia biegi nawet przy 2,5 obrotów czy troszke mniej ... w sumie zależy jak pedał wciśniesz

mirek 17-02-05 11:15

Re: Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Cytat:

Napisał Martinez69
Cytat:

Napisał mirek
Cytat:

Napisał Martinez69
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

z góry dzięki

ps. jeśli wsio będzie OK to dołączę do grona Focusiarzy 8)

Wyczytałem na forum że już kupiłeś tego focusa.
Teraz ja stoje przed tym dylematem.
Czy mógłbyś podzielić się własnymi spostrzeżeniami
[/b]

jestem bardzo zadowolony, bardzo bałem się automata dynamiki, szarpań itp. jednak niepotrzebnie, przy silniku 2,0 auto naprawde ma kopa, nawet bez wciskania pedału do końca w celu redukcji itp. do nieco dynamiczniejszej jazdy wystarczy wcisnąć taki przycisk na drążku od biegów ... a ta osoba co pisze, że potrzeba silnika 3,0 itp. nie słuchaj tego, to guzik prawda, jeździ się naprawde miło i dynamicznie

ps. zreszta zobacz, ze według danych technicznych na tej amerykańskiej stronce automat mniej spala, i to racja jak delikatnie jeździsz to ci zmienia biegi nawet przy 2,5 obrotów czy troszke mniej ... w sumie zależy jak pedał wciśniesz

Dzięki
a jakie ma spalanie twoje auto?
Na forum wyczytałem że założyłeś gaz, jak ci się sprawuje?

Martinez69 17-02-05 14:00

Re: Focus 2,0 automat - dane techniczne, opinie??
 
Cytat:

Napisał mirek
Cytat:

Napisał Martinez69
Cytat:

Napisał mirek
Cytat:

Napisał Martinez69
Witam, stoje przed kupnem Focusa 2,0 automat z USA. Czy macie jakieś dane techniczne co do niego?? ile to ma biegów? jakieś dane techniczne opinie??

z góry dzięki

ps. jeśli wsio będzie OK to dołączę do grona Focusiarzy 8)

Wyczytałem na forum że już kupiłeś tego focusa.
Teraz ja stoje przed tym dylematem.
Czy mógłbyś podzielić się własnymi spostrzeżeniami
[/b]

jestem bardzo zadowolony, bardzo bałem się automata dynamiki, szarpań itp. jednak niepotrzebnie, przy silniku 2,0 auto naprawde ma kopa, nawet bez wciskania pedału do końca w celu redukcji itp. do nieco dynamiczniejszej jazdy wystarczy wcisnąć taki przycisk na drążku od biegów ... a ta osoba co pisze, że potrzeba silnika 3,0 itp. nie słuchaj tego, to guzik prawda, jeździ się naprawde miło i dynamicznie

ps. zreszta zobacz, ze według danych technicznych na tej amerykańskiej stronce automat mniej spala, i to racja jak delikatnie jeździsz to ci zmienia biegi nawet przy 2,5 obrotów czy troszke mniej ... w sumie zależy jak pedał wciśniesz

Dzięki
a jakie ma spalanie twoje auto?
Na forum wyczytałem że założyłeś gaz, jak ci się sprawuje?

na sekwencji jeździ się tak samo jak na benzynie, spalanie dokładnie Ci nie podam bo dopiero wyjeździłem jeden cały zbiornik gazu, a jako że to pierwszy zbiornik to testowałem auto na maxa jak chodzi na LPG i wyszło mi 13,5 tylko w mieście, ale myśle że zejde spokojnie do 11 L w mieście przy normalnej jeździe

SzerszeN 11-03-05 13:40

wlasnie dostalem telefon od kumpla, jego znajomy sciaga takiedo 2 litrowego sedana z usa, z lekko rozbitym przodem, wstpenie go dla mnie zarezerwowal, czy wiecie jakie sa najwaznieje roznice pomiedzy wersja amerykanska a europejska?
gdzie moga wystapic problemy itp itd?

obecnie jezdze merkurem scorpio co jest amerykanska wersja forda i wiem ze jedyne roznice jakie byly sa na kozysc ;) np klima z komputerem a to rocznik 88 :)
ewentualnie swiatla, zadnych innych powaznych nie ma

jak to wyglada przy foce?

[ Dodano: Pią 11 Mar, 2005 15:11 ]
jak sie patrzy na ceny w stanach to az sie gula czlowiekowi chusta, srednia cena foki z 2003 roku w przeliczeniu na zlotowki to 24 tysiace wrrrrrrrrrr

pinio_tdci 11-03-05 16:23

Cytat:

Napisał SzerszeN
jak sie patrzy na ceny w stanach to az sie gula czlowiekowi chusta, srednia cena foki z 2003 roku w przeliczeniu na zlotowki to 24 tysiace wrrrrrrrrrr

Shelby w USA (nowka z salonu [chytry]) wychodzi za 72000 PLN (czyli o 3000 mniej niz dalem za foke [banghead] )

Tez cos czuje, ze wiecej w 'Europie' nie kupie [screwy]

kawin 16-11-05 18:48

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Mam od półtora miesiąca foczkę z USA - hatchback ZX5 ( 5 drz.), 2.0 16 V automat- czyli coś podobnego do Martineza. Jeździ mi się nieźle, zagazowałem, no i pali średnio ok. 12 literków LPG jeśli nie liczyć benzynki potrzebnej dla rozgrzania maszyny (sekwencja - droga :cry: ). Długie przełożenia - 4 taka jak w manualach 5. Nadbieg (4-kę) można wyłączyć przełącznikem pod dźwignią biegów. W stosunku do manuala zauważyłem słabe hamowanie silnikiem. Oponki wielosezonówki - wypróbuję tej zimy. Na razie tyle. Pozdro.

Charlie 17-11-05 14:11

hejka! ja tez mam foczke z usa [hmm] (sedan z -niestety- najslabszym silniczkiem) wg mnie jezdzi sie na superowo! miekkie zawieszenie-> bardzo komfortowy! prowadzenie no jak to prowadzenie kazdej innej foczki -swietne 8) , a silniki montowane w usa to:
- 2.0 8V 110KM,
- 2.0 16V 136KM (ten sam co w europie),
- 2.3 144KM
na tym najslabszym spalanie w miescie wychodzi ponizej 11l, przyspieszenie do 100 cos ok 13sec (miezone stopekriem :razz: )
a jesli chodzi o czesci - do tej pory jak sie orientowalem, jest wszystko to samo (a mam go od kwietnia :D ), jedynie przy jednostkach 2.0 8V i 2.3 moga byc roznice, ale nie jestem pewien czy czasem nie byly w np jakis starszych fordach (np. 2.3 w galaxy itp) takze osobiscie polecam! :wink:

tutaj dokladne informacje w j. ang.
http://autos.msn.com/research/vip/de...nd&src=LeftNav

P.S. ten przycisk na aut. skrzyni to tzw 'over drive' - a jego dzialanie jest takie, ze gdy jezdzisz, bieg nie jest automatycznie zrzucany na najwyzszy (4) jak to w automatach bywa, tylko trzyma go bardziej na obrotach wiec mozna wtedy przylozyc [metal] i foczka odchodzi :mrgreen:
tak go kiedys przetestowalem to jest w stanie wyciagnac prawie 160km/h na 3 przy wlaczonym over drivie :razz:

moon 17-11-05 14:25

Cytat:

Napisał kawin
W stosunku do manuala zauważyłem słabe hamowanie silnikiem.

W przypadku automata w pozycji "D" i przy wlaczonym Over Drive jako takiego hamowania silnikiem nie ma. W gorach nalezy uzywac "1"/"2" lub wylaczyc O/D (w moim przypadku czwart bieg).

kawin 18-11-05 22:39

Cytat:

Napisał Charlie
hejka! ja tez mam foczke z usa [hmm] (sedan z -niestety- najslabszym silniczkiem) wg mnie jezdzi sie na superowo! miekkie zawieszenie-> bardzo komfortowy! prowadzenie no jak to prowadzenie kazdej innej foczki -swietne 8) , a silniki montowane w usa to:
- 2.0 8V 110KM,
- 2.0 16V 136KM (ten sam co w europie),
- 2.3 144KM
na tym najslabszym spalanie w miescie wychodzi ponizej 11l, przyspieszenie do 100 cos ok 13sec (miezone stopekriem :razz: )
a jesli chodzi o czesci - do tej pory jak sie orientowalem, jest wszystko to samo (a mam go od kwietnia :D ), jedynie przy jednostkach 2.0 8V i 2.3 moga byc roznice, ale nie jestem pewien czy czasem nie byly w np jakis starszych fordach (np. 2.3 w galaxy itp) takze osobiscie polecam! :wink:

tutaj dokladne informacje w j. ang.
http://autos.msn.com/research/vip/de...nd&src=LeftNav

P.S. ten przycisk na aut. skrzyni to tzw 'over drive' - a jego dzialanie jest takie, ze gdy jezdzisz, bieg nie jest automatycznie zrzucany na najwyzszy (4) jak to w automatach bywa, tylko trzyma go bardziej na obrotach wiec mozna wtedy przylozyc [metal] i foczka odchodzi :mrgreen:
tak go kiedys przetestowalem to jest w stanie wyciagnac prawie 160km/h na 3 przy wlaczonym over drivie :razz:

ten 2.0 16V to ma chyba 130 KM, a nie 136 (tak jak masz z resztą w opisie) - ale to drobiazg. Przyspieszenie pownno być dla tego silnia ok. 9.2 s (o ile pamiętam), choć dopiero próba prawdę.

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2005 ]
Cytat:

Napisał pinio_tdci
Cytat:

Napisał SzerszeN
jak sie patrzy na ceny w stanach to az sie gula czlowiekowi chusta, srednia cena foki z 2003 roku w przeliczeniu na zlotowki to 24 tysiace wrrrrrrrrrr

Shelby w USA (nowka z salonu [chytry]) wychodzi za 72000 PLN (czyli o 3000 mniej niz dalem za foke [banghead] )

Tez cos czuje, ze wiecej w 'Europie' nie kupie [screwy]

czy wziąłeś pod uwagę wszystkie opłaty dodatkowe: cło (+akcyza + VAT), transport, rejestrację i cholera wie co jeszcze?

gRuHa 19-11-05 00:39

Cytat:

Napisał kawin
czy wziąłeś pod uwagę wszystkie opłaty dodatkowe: cło (+akcyza + VAT), transport, rejestrację i cholera wie co jeszcze?

wujek mojego kumpla sprowadza w kontenerach rozne foruki i podejrzewam ze nie robilby tego gdyby mu sie to nie oplacalo.....

SzerszeN 19-11-05 09:28

Cytat:

Napisał Charlie
P.S. ten przycisk na aut. skrzyni to tzw 'over drive' - a jego dzialanie jest takie, ze gdy jezdzisz, bieg nie jest automatycznie zrzucany na najwyzszy (4) jak to w automatach bywa, tylko trzyma go bardziej na obrotach wiec mozna wtedy przylozyc [metal] i foczka odchodzi :mrgreen:

hmmm
no nie do koncao to chodzi :) over drive to jest wlasnie nad bieg, czyli jego wlaczenie, powoduje wzucenie dodatkowego wyzszego biegu w trasie, niedostepnego w normalnym trybie skrzyni, co nie oznacza ze skrzynia pracujaca z wylaczonym overdrivem ma jakis bardziej sportowy charakter czy szybciej sie zuzywa, po prostu jest to bieg przeznaczony do dlugiej jazdy ze stala predkoscia

[ Dodano: Sob 19 Lis, 2005 09:47 ]
[quote="kawin"]
Cytat:

Napisał Charlie
czy wziąłeś pod uwagę wszystkie opłaty dodatkowe: cło (+akcyza + VAT), transport, rejestrację i cholera wie co jeszcze?


biorac pod uwage to wszystko, sprowadzane legalnie itp itd

na przykladnie chryslera 300c w cenie zakupionego w polsce 300c hemi w podstawowej wersji masz kupionego i sprowadzonego z usa 300c srt8 z podstawowym amerykanskim wyposazniem, chyba nie musze dodawac ze ich podstawa to praktycznie nasz wypas :)
dodatkowo w usa mozliwosci negocjacji ceny sa o niebo lepsze niz u nas a ceny wziete sa ze stron naszych i ich

gRuHa 19-11-05 14:02

a jakwezmiesz LEKKO bity to juz masz jakies 3/4 ceny...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi