Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Sztuczki z GEM (kodowanie funkcji) (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=34606)

MaXyM 13-01-10 20:18

Sztuczki z GEM (kodowanie funkcji)
 
Chyba nie ma takiego watku. A w kazdym razie nie znalazlem szukajac rozwiazan do swojego autka. Jak sie wypelni to mozna potem do FAQ przesunac

Watek ten ma dotyczyc tylko FF2 i ustawiania roznych funkcji w GEM jak odprowadzanie do domu, automatyczne zamykanie drzwi etc.


#1
Strefowe zamykanie drzwi.
Po uruchomieniu funkcji, jedno nacisniecie pilota otwiera tylko drzwi kierowcy (i uwaga! zamek bagaznika). Podwojne nacisniecie otwarcia, otwiera wszystkie drzwi.

Aktywacja:
1. upewnic sie ze auto jest otwarte
2. wcisnac rownoczesnie przyciski na pilocie otworzyc i zamknac i przytrzymac ok 5 sek
3. po tym czasie zamigaja kierunkowskazy

Deaktywacja - tak samo jak aktywacja

Swoja droga otwarcie zamku bagaznika przy aktywowanej tej opcji nadaje sie do watku 'co mnie denerwuje w FF2'



Poszukuje sposobu na automatyczne zamykanie zamkow po uruchomieniu silnika/rozpoczeciu jazdy. Probowalem sposobu do FF1 jak i do Mondeo MK3. Na razie bez rezultatu.

TomFoc 13-01-10 21:47

Widzę, że właściciele FF2 odkrywają to, o czym właściciele FF1 wiedzą od dawna.

MaXyM 13-01-10 23:49

W FF1 to tez wiedzialem i liczylem ze tu sami spece od FF2 ale widac im sie ten model nie spodobal

Black_Dev 16-08-10 12:10

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 404365)
W FF1 to tez wiedzialem i liczylem ze tu sami spece od FF2 ale widac im sie ten model nie spodobal

Podbijam
Chętnie dowiem się więcej na ten temat.. lub gdzie to może być opisane...
Automatyczne blokowanie drzwi po uruchomieniu silnika

O GEM w FFII jakoś jest bardzo mało.
Czy na pewno nikt nic więcej nie wie ?

dziabi3 16-08-10 16:30

w ff1 ma te strefowe otwieranie drzwi ale nie blokują mi się drzwi po uruchomieniu silnika i ruszeniu

próbowałem różnie , nawet podwuje ryglowanie nie działa i globalne otwieranie

ale za to dział globalne zamykanie

evolution9 16-08-10 19:41

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 404209)
Poszukuje sposobu na automatyczne zamykanie zamkow po uruchomieniu silnika/rozpoczeciu jazdy. Probowalem sposobu do FF1 jak i do Mondeo MK3. Na razie bez rezultatu.

Z tego co wiem, nie ma takiej możliwości, jedynie po dodaniu wiązki elektrycznej (tak wlaśnie ja mam to zrobione) po kilku sekundach od załączenia zapłonu zamykają się drzwi i zapalają automatyczne światła. Kosztów tej przeróbki jednak nie znam.

Black_Dev 26-08-10 22:57

I to by bylo na tyle programowania ?
czy nic wiecej juz nie ma ?

fokus2005 28-08-10 20:12

jest jeszcze jeden patent po odpaleniu silnika zamykasz dzwi od srodka manualnie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi