Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] montaż xenonów (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67304)

piotrbydg 03-12-13 19:51

montaż xenonów
 
Witam. Mam pytanko odnośnie montażu xenonów.. wiem, że jest z tym od cholery zabawy ale i koszta podobno nie są małe.. ale nigdzie nie znalazłem informacji o wysokości tych kosztów.. ktoś mógłby udzielić mi informacji na ten temat? Chodzi o całościowy kosztorys.. wiem, że muszę też mieć spryskiwacze do nich oraz jakiś układ samopoziomujący...

Himek 03-12-13 19:57

Lampy kompletne około 800-1000 zł, spryski + samopoziomowanie moim zdaniem nic nie warte w Focusie dla mnie cena nie znana, ja przykleiłem zaślepki na stałe i jeżdzę bez problemów.

jacekcrv 03-12-13 20:08

Lampy zależnie od stanu. Ja za swoje kompletne dałem 500zł. Za około 800zł na pewno znajdziesz. Spryski i samopoziowanie to już większy problem. 2 czujniki: na przednią i tylną oś w komplecie były na allegro za 300zł oba. Spryskiwacze koszt około 200zł. Oczywiście mówię o używkach.

tomas89 04-12-13 01:13

Może się podepnę, zamierzam na dniach zakupic zestaw hidów do swoich lamp, i teraz pytanie do uzytkownikow, jakie przetwornice polecacie, korzystam czasem z CB i nie chciałbyn miec szumów. Na zestaw chce wydać ok 150 zł. Widzialem na alledrogo rózne rodzajce, analogowe cyfrowe, slimy... co wybrać?

qrczakos 04-12-13 09:01

poszukaj jakiś lepszych przetwornic, ja mam np firmy koito (takie srebrne) które były montowane w toyotach avensis.. w uzywkach tez znajdziesz za okolo 150-200 komplet

e: ale widze aktualnie ze nie ma zadnych ciekawych ofert na allegro;p

piotrbydg 04-12-13 11:47

czyli jak dobrze liczę wychodzi około 1500zł koszt takiej zabawy...

qrczakos 04-12-13 11:54

realnie to koszt samych lamp kompletnych plus spryskiwacze, w samopoziom bawiła się tylko jedna osoba która dokładała ze znanych mi z forum

andre_wj 06-12-13 18:49

Uniwersalne spryskiwacze to koszt ok 100zł - nie wyglądają może tak dobrze jak fabryczne, ale dają radę. Lampy można kupić za ok 500-800zł w zależności jak się trafi na allegro/szrocie itp. W temacie samopoziomowania się nie wypowiem, ale gdzieś widziałem, że oba czujniki to coś ok 200-300zł (nie ma po co). Przetwornice z palnikami to najmniejszy problem, bo można kupić kpl chiński z palnikiem (nie wiem czy w ff jest d2s czy inny) i powinno być ok. Niemniej jednaj minimum tysiaka na taką zabawę trzeba przeznaczyć.

Gonzolos 06-12-13 22:39

Cytat:

Napisał andre_wj (Post 931938)
Uniwersalne spryskiwacze to koszt ok 100zł - nie wyglądają może tak dobrze jak fabryczne, ale dają radę. Lampy można kupić za ok 500-800zł w zależności jak się trafi na allegro/szrocie itp. W temacie samopoziomowania się nie wypowiem, ale gdzieś widziałem, że oba czujniki to coś ok 200-300zł (nie ma po co). Przetwornice z palnikami to najmniejszy problem, bo można kupić kpl chiński z palnikiem (nie wiem czy w ff jest d2s czy inny) i powinno być ok. Niemniej jednaj minimum tysiaka na taką zabawę trzeba przeznaczyć.

człowieku, za 800zł to masz kompletne xenony do foki, a nie jakieś chińskie gówna, ala przetwornice!

charlie1986 06-12-13 23:31

dokładnie a kolega z forum ma na sprzedaż kompletne zestawy xenonów

LEju_THC 07-12-13 09:08

Daj mi fote tych uniwersalnych spryskow i filmik jak to "dają radę".

qrczakos 07-12-13 10:23

Cytat:

Napisał andre_wj (Post 931938)
Uniwersalne spryskiwacze to koszt ok 100zł

to już lepiej z innego auta, ja mam np od octavii 2 fl, ale jakbym miał kupować drugi raz to wziąłbym od fabii albo octavii przed fl, zreszta na allegro wisi komplet nowych takich i takich za 150 ziko..

Kam1l 07-12-13 10:59

Ja miałem założone tylne z seicento.

http://img14.allegroimg.pl/photos/or.../86/3752218617

Takie malutkie sutki sterczały ze zderzaka i nie rzucały się zbytnio w oczy. Dzięki temu, że mają jeden otwór wylotowy to stosunkowo dobrze sprawdzały się ze zwykłą pompką od spryskiwaczy (nie tą ciśnieniową).

I cena... 15 zł 2 sztuki :D

Kopciuszek 01-12-14 15:01

Postanowiłem że chce wymienić lampy na lampy z soczewką.

Znalazłem temat w FAQ ale zdjęcia są już nie aktywne, a posty z przed roku.
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21081

Chcę kupić taki zestaw http://allegro.pl/show_item.php?item=4768295441.

Tylko potrzebna jest mi osoba która ma pojęcie o przerobieniu/podłączeniu lamp tak aby działały. Mój focus to wersja poliftowa więc i lampy też są poliftowe.

Jeśli chdzi o montaż i demontaż to nie ma problemu. Potrafię to zrobić bez problemów.

Wszystko się rozbija o sprawy związane z elektryką.

Falcon 01-12-14 18:33

Zdajesz sobie sprawę, że zakup samych lamp ksenonowych to za mało? Aby je podłączyć potrzeba kilku innych elementów, czytałeś w ogóle ten temat?

charlie1986 01-12-14 18:41

Żeby być legalnym i nie narażać sie niebieskim powinieneś zamontować samopoziomowanie i spryskiwacze reflektorów a poza tym montowanie ksenonów bez całego osprzętu jest druciarstwem

moons 01-12-14 18:45

Cytat:

Napisał charlie1986 (Post 1025254)
poza tym montowanie ksenonów bez całego osprzętu jest druciarstwem

weź przestań, ludziska oklejają lampy jakimś foliami, sprejują, rozbierają lampy i wstawiają inne środki, hidy, jakieś cudaczne żarówki i idzie podnieta na forum że hej. Wolę taki zestaw nawet samych lamp niż inne g....iane super mody.
Tyle że jak rozumiem post kolegi raczej do działu giełda bo szuka kogoś kto mu to podłączy.
Pozdrawiam

charlie1986 01-12-14 18:56

no tak z dwojga złego lepiej montować oryginalne lampy ksenonowe niż badziewne angely i inne duperszwance

Kopciuszek 01-12-14 19:26

Jasne że czytałem. Jestem też w jakimś stopniu w temacie i wiem co potrzeba żeby to było w pełni legalne. Robiłem już takie przeróbki tylko w innych autach. Kupiłem na handel audi a6 c6 i urzekły mnie bixenony które miała montowane seryjnie, świetna sprawa do jazdy nocą.

Audi sprzedałem i chcę zrobić xenon w focusie. Doinwestowałem go mocno i chcę go zatrzymać na dłużej. Chociaż i tak na wiosne kupie drugie auto.



Rozmawiałem z tym gościem od lamp i ma kompletny zestaw czyli spryskiwacze + samopoziomowanie.


Lampy pochodzą z rozbitka. Jutro rano mam mieć od tego gościa zdjecie całej wtyczki.

Prośba moja jest taka. Posiada z was ktoś zdjęcie wtyczki i opis PINów z lamp poliftowych.

moons 01-12-14 19:45

Coś jednak słabo szukałeś, po lifcie praktycznie nic nie trzeba przerabiać, trzeba tylko dołożyć jednego pina do wtyczki i podłączyć do niego masę. Nie pamiętam którego trzeba dołożyć ale masa powinna być na pinie 6, 7, 8 wtyczki lampy. Oczywiście wtyczka jest taka sama. Po tym zabiegu lampa powinna odpalać i działać normalnie. Oczywiście poziomowanie to inna bajka bo trzeba instalację kłaść od nowa. Spryskiwacze to samo.
Pozdrawiam

Kopciuszek 01-12-14 21:32

Lampy zostaną na stałe ustawione na znajomej stacji kontroli pojazdów. Spryskiwacze montowałem już więc nie bd miał z tym problemu.

Problemy jedynie tkwi w dołożeniu masy ale myślę że sb z tym poradzę i z tym że temp. spada poniżej zera

Senzo 01-12-14 21:50

Jest nawet szansa że nie potrzebujesz nic i po podłączeniu wszystko będzie działać. Wszystko zależy jak matka seria obdarowała Twoją foke.

Kopciuszek 01-12-14 22:13

No zobaczymy, bd z tym walczył w weekend.

Mam jeszcze pytanie co do żarówek w halogenach w wersji poliftowej i w wersji z pakietem st170, jakie tam siedzą żarówy?

Senzo 01-12-14 22:33

W zwykłych poliftowych halogenach żarówka h11 a w st h3.

Kopciuszek 02-12-14 19:56

Dzięki, nie wiem co robić. Gościu obiecał przesłać więcej zdjęć i nie dosłał ich do teraz. Przypomniałem się za dnia. Nie wiem czy to nie jakiś kanał te lampy.

DrLoco 05-04-16 20:36

Odgrzeję trochę kotleta mianowicie mam wszystko, co potrzebne do zamontowania ori xenonów spryski i inne ścierwa tylko jest uno problemo. Moją foczunię ubogo seria obdarowała, a jest przedliftowa i w skrzyneczce pod machą w miejscu, gdzie powinien być ten niebieski przekaźnik od sprysków mam dziurson. Wtyczki do drugiej pompki też ni ma. Da się temu jakoś sprytnie zaradzić? Nie chcę łączyć "na skrętki".

Schematem też nie pogardzę :)

nok27 05-04-16 21:00

A powinien byc w wersji Ghia ? Mam taka instalke ze skrzynką i przekaznikami

Falcon 05-04-16 21:47

Ghia nie ma tu najmniejszego znaczenia.

DrLoco 05-04-16 23:30

Już się dowiedziałem, że żeby to cudo dołożyć to trzeba wymieniać wiąchę komory i deski...podziękował...podłączę na krótko pod guzik ASR obok lewarka biegów :D

czarny-daffy 05-04-16 23:43

Sprawa jest prosta, tzreba dorobic kawalek instalacji, dac niebieski przekaznik z Focus/Mondeo i bedzie dzialac.

Pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi