Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [FFII] FF II Kombii ST (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20502)

Tower 21-01-08 21:37

[FFII] FF II Kombii ST
 
witam

Powoli zaczynam powazniej myslec o wlozeniu bebechow z ST do mojego kombii. Odrazu zaznaczym iz jestem dopiero na etapie planowania i jesli juz to zaczne robic to za rok, ale moze odrazu wybijecie mi z glowy ten pomysl i nie bede sie niepotrzebnie napalal.

A wiec pytanie do osob plywajacych w tego typu tematach - czy sie da? zakladajac nastepujace kwestie:

- bez robienia sztuki dla sztuki, czyli ma byc od A do Z pozadnie,
- pomijajac koszty (*),
- pomijajac kwestie nie ma sensu, kup sobie normalne ST itp, itd gdyz robie to dla powiedzmy "wyzszych" ideii (:
- nie mam ESP, a koniecznie musze je miec po takim swapie,

(*) zawiniety na drzewie (skasowany tylko bok) lub pozadnie pocalowany w dupe (rozwalony tylko tyl i karoseria harmonijka) ST mozna nabyc za 20-30 tysiecy zl (DE), koszt roboty mysle, ze nie przekroczylby drugie tyle - wiec akceptuje wydatek 50 tys.

Bede wdzieczny za fachowy komentarz w tej kwestii. Moze znacie jakies watki z zagranicznych forow, serwisow gdzie ktos cos takiego juz zrobil.

pozdro
tomek

Rasta 21-01-08 22:06

Pjany czy co, może wariat [screwy] [rotfl]

rimmski 21-01-08 22:28

dołóż jeszcze 10 koła i bedziesz miał prawdziwegoST-ka a nie bedziesz frankensztajna montował i sie wq***wiał [nono] (ale idea bekowa [rotfl] )

MisiekT 21-01-08 22:35

Tower, wszystko mozna :wink:
jak chcesz wydac tyle kaski na obecnego furacza, to mozesz to zrobic, ale sensu to nie ma najmniejszego...
nie wiem ile masz aut pod reka (bo taki swap + awarie i bledy to bedzie przynajmniej kilka miesiecy prawdopodobnie), ale duzo rozsadniej byloby IMO kupic FFI 2.0 i przy zalozeniu takiego budzetu zrobisz b. konkretny przecinak... i nie bedzie az tyle dlubania i nie bedzie zal nowego auta niszczyc :mrgreen:

wojtiix 21-01-08 22:39

A mi sie pomysl podoba :P

KAMEL 21-01-08 23:06

ale z tego co zrozumielem to kolega chce miec ST kombi [readmore] a wiec pomysl wcale nie taki zly :D

grzybek 21-01-08 23:09

W takim układzie to już chyba lepiej wydłubać tak jak Panowie Rasta, czy RSSSS silniczek na ~300KM i cieszyć się Foką kombi a'la WRC [metal]

Tower 21-01-08 23:11

Dzieki za pierwsze komentarze, ale prosilbym czytac uwazniej zalozenia, ktore wymienielem. Chce miec silnik z ST w budzie Kombii, inna opcja odpada. Aspekt $$ jest pomijalny, mozecie mnie nazywac wariatem :D , a ja i tak mam w tym swoj cel. Prosze tylko mi ewentualnie powiedziec, czy sa jakies rzeczywiscie problemy nie do przeskoczenia, zeby zrobic to porzadnie. Na moj gust - mam dwa auta obok siebie i przekladam po prostu, no moze "po prostu" jest zbyt lajtowym okresleniem. Oczywiscie nie robilbym tego sam, tylko wybralbym Pro ekipe.

grzybek 21-01-08 23:15

Skoro aspekt $$$ jest pomijany to nic nie stoi na przeszkodzie. Zawsze znajdzie się ktoś kto się tego podejmie, tzn jakiś profesjonalny zakład oprócz Ciebie oczywiście :D Mi się ten pomysł bardzo podoba. Wyszedłby projekt niepowtarzalny być może na skalę światową :)

wojtiix 21-01-08 23:20

Cytat:

Napisał Tower
Chce miec silnik z ST w budzie Kombii

Ja tezzz... Oby Ci sie udalo :razz:

Aha ale chyba zawiecha + heble tez ;>

Boxik 21-01-08 23:25

Do odważnych świat należy... Mi sie pomyśł podoba..Troche Kaski pochłonie.. Oby sie udał..

MisiekT 21-01-08 23:34

Cytat:

Napisał grzybekbgi
Wyszedłby projekt niepowtarzalny być może na skalę światową

ee tam, juz widzialem przynajmniej 2 kombifoki z 2,5T... nie mowiac juz o tym, ze ktos nawet zmiesci 2,5T do FFI :shock:

Tower, od nas nikt tego nie przerabial, wiec bedziesz pionierem... jak koledzy pisali, do poprawki jest tak naprawde wszystko lacznie z heblami, zawiecha i pewnie tona drobiazgow po drodze... niewykluczone tez, ze zupelnie inne sa mocowania silnika, podluznice itp... i tu moze pojawic sie problem, jezeli ma byc profi :wink:

P.S. oczywiscie absolutna nielegalnosc takich przerobek w razie czego cie nie zniecheci, prawda? :wink:

rakers 21-01-08 23:48

a wsadzał ktos od nas do FFI silnik 2.0 w miejsce 1.6???

Yerzo 22-01-08 00:13

rakers, http://forum.focusklubpolska.pl/viewtopic.php?t=19040

NeroN 22-01-08 00:20

Bierzesz takie FF II ST - dawce i masz w szystko w sumei plug&play

Jedyne co moze nie pasować to łapy do silnika/skrzyni.

ESP przekładasz z ST dawcy (tj elektronike i pompe hamulcową), wachacze itp raczej się różnią, jeśli tak to można przełożyć, hamulce są większe - trzeba by przełożyć najlepiej całe piasty jeśli zawiecha jest ta sama ( pomijam McPhersona).

Koszt przekładki tego wszystkiego u kogoś koło 3000-4000pln + koszt dawcy.

Tower 22-01-08 08:39

Rozumiem, ze Ci ktorzy z Was pisza, ze np.: heble do poprawki maja na mysli do przelozenia, bo ja nic nie chce poprawiac tylko przelozyc wszystko z dawcy. Co do silnika, podluznic to na moj rozum komora jest dokladnie taka sama, wiec poprostu trzeba co do srubki wszystko przelozyc, a tak jak napisalem rzeski dawca to wydatek 25-30 tysi - chodzi mi np o ST, ktory ma skasowany (zawiniety na slupie, drzewie) tylko bok, a reszta nietknieta.

Narazie jedna rzecza, ktora mnie zaniepokoila z tego co piszecie to nielegalnosc tej przerobki, czy ja pozniej nie bede mogl takiego auta poddac badaniom i normalnie zarejestrowac? Nie ma szans - bo jesli tak to niestety zamykamy watek - bezwzglednie chcialbym, aby od strony prawnej tez wszystko bylo OK.

kaszek 22-01-08 08:44

Pomysł mi się bardzo podoba. Zaczynam Ci kibicować [metal]

NeroN 22-01-08 11:18

Nie ma problemów prawnych.

Teoretycznie powinieneś zgłsić wyianę silnika (STka musisz kupić z papierami), bo jest zmiana pojemnosci skokowej auta - jeśli zmiana jest na tak sam zilnik to nie trzeba tego odnotowywać.

Komora jest identyko, tylko łapy trzymające silnik i skrzynię mogą być w innych miejscach.


Widzę, że masz zerowe pojecie o SWAPie, więc my Ci mówimy że to możliwe, a teraz podjedź do warsztatu i się dowiedz za ile i w ile ci to zrobią i szukaj dawcy a nie wymyslaj sobei problemów, :P

GAWRON 22-01-08 11:24

Cytat:

Napisał Tower
Narazie jedna rzecza, ktora mnie zaniepokoila z tego co piszecie to nielegalnosc tej przerobki, czy ja pozniej nie bede mogl takiego auta poddac badaniom i normalnie zarejestrowac? Nie ma szans - bo jesli tak to niestety zamykamy watek - bezwzglednie chcialbym, aby od strony prawnej tez wszystko bylo OK.

Nie bardzo wiem o co chodzilo Miskowi z ta nielegalnoscia ale z badaniami i rejestracja raczej problemow byc nie powinno. Silnik jest czescia wymienna tak samo jak i reszta gratow.

Co do projektu to jest bardzo ciekawy. Oczywiscie jest wykonalny tyle ze niestety kosztuje duzo, pochlania mase czasu i zawsze moze sie zdazyc cos nieprzewidzianego

RSSSS 22-01-08 11:52

Podzielam opinię Rasty... [readmore]

Można wszystko ale po co...? :roll: [chytry]

Wydać 50 tys.zł na dawcę i przekładkę jak za taką cenę można sobie kupić Focusa RS i mieć drugie auto do funu. [pop]

Poza tym znalezienie odpowiedniego dawcy,żeby "wszystko" przeszczepić nie będzie proste. [chytry]
Żeby taki dawca był tani to musi być mocno przekoszony, a jak będzie mocno przekoszony to rzeczy,które chcemy z niego wyjąć (a będzie ich z tego co czytamy bardzo dużo) też pewnie będą przekoszone.

Z legalnością nie będzie problemu bo jak wiemy silniki od pewnego czasu traktowane są jak część zamienna.
Będzie trzeba jedynie zgłosić zmianę pojemności bo przez to zmieni się chociażby stawka ubezpieczenia!

Pozdro [pub2]

Tower 23-01-08 12:48

Dzieki za kolejna porcje info. Jesli chodzi o moja wiedze o Swapie to fakt - wyjadaczem nie jestem, ale rozmawialem juz z osoba z Forda i powiedziala mi, ze komora silnika jest taka sama i jesli przeloze zawieszenie (przednie) od ST rowniez to problemu z lapami, podluznicami itp nie bede mial wogole.

Ciesze sie, ze jednak problem z rejestracja okazal sie fikcyjny (:
No i jeszcze raz powtorze jedno z zalozen z pierwszego postu, ja chce miec Kombii ST i nie pytajcie dlaczego i czy to madre czy nie. Propozycje kupna zyklego ST, RS nie sa w 1% rozwiazaniem mojego "problemu" - ma to byc Kombii ST i juz :D

Kwestia dawcy i jego ewentualnego rozszabrowania przed zakupem odpada - moge miec z Niemiec dokladnie z wszystkim, oprocz tego, ze nie bedzie mial boku np. (w sensie zawinienty na slupie lub cos w tym stylu)

Jeszcze raz dzieki za udzial w dyskusji, ktora mam nadzieje, dostarczy mi jeszcze pare porad / wskazowek.

Pozdro
Tomek

Greg 23-01-08 12:51

Tower, do dziela .
Mnie nie udalo sie to z silnikiem RS ( nie dotarł ) ale za ciebie trzymam kciuki :mrgreen:

Pzdr.

RSSSS 23-01-08 12:54

Czy auto zawinięte na słupie będzie miało sprawne wszystkie elementy zawieszenia?

Greg 23-01-08 12:59

Cytat:

Napisał RSSSS
Czy auto zawinięte na słupie będzie miało sprawne wszystkie elementy zawieszenia?

Nawet jak nie to dostanie ich w naszym aso nie graniczy z cudem :mrgreen:
Wpacasz kaske i masz , jak doczytalem koszty zajmuja tu dalsze miejsce .

pzdr.

RSSSS 23-01-08 13:09

Tak ale żeby ten wrak kosztował 20tys. zł to trzeba go będzie jeszcze spalić [chytry]

KP 23-01-08 13:52

niekoniecznie [chytry]

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3968116

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3589192

http://www.allegro.pl/item297745910_...st_silnik.html

http://www.allegro.pl/item301745414_..._focus_st.html

Tower 23-01-08 14:21

W Polsce skasowane ST-ciaki sa oszabrowane i po za tym dodatkowy element w lancuchu sprzedajacy - kupujacy, wiec tak jak pisalem w NRD trzeba szukac.

Spalonego nie chce, bo wygladaja tak http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bcwpthrr1wnn :D

RSSSS 23-01-08 15:34

KP ale pierwszy ma pewnie rozwalony silnik (lub jego osprzęt) i stąd taka cena!

Drugi mniej przekoszony kosztuje już prawie dwa razy więcej niż kolega chce przeznaczyć! [chytry]

IMO za 20 koła nie będzie tak hop-siup [pop]

Rasta 23-01-08 15:51

Z całym szacunkiem dla tego projektu, ale Tower, z tego co się orientuję ma dość świerzy samochód, który spokojnie może sprzedać za jakieś 40 tyś. + 50 tyś. które ma do dospozycji = 90 tyś.

Za tę kasę z całym szacunkiem dla Focusa można kupić Audi S4 Avant o mocy 344 kucy z takim wyposarzeniem, że posiadacz forda nawet nie śnił...

Przykład - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4231534

RSSSS 23-01-08 16:10

Cytat:

Napisał Rasta
Z całym szacunkiem dla tego projektu, ale Tower, z tego co się orientuję ma dość świerzy samochód, który spokojnie może sprzedać za jakieś 40 tyś. + 50 tyś. które ma do dospozycji = 90 tyś.

Za tę kasę z całym szacunkiem dla Focusa można kupić Audi S4 Avant o mocy 344 kucy z takim wyposarzeniem, że posiadacz forda nawet nie śnił...

Przykład - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4231534

Z całym szacunkiem, nie rozumiesz ideii przyświecających koledze Tower! [bigok] :wink:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi