Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   problem z hamulcami (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1812)

Romek-wawa 20-03-05 10:51

problem z hamulcami
 
siemanko wszystkim mam problemik z foczką"dosyć powazny" poniewaz chodzi o hamulce czy spotkal sie ktos z czyms takim ze podczas hamowania bardzo czesto pedal robi sie twardy jak kamien?? najgorsze jest to ze przy duzych predkosciach zdazylo mi sie to kilka razy. [banghead]

Kuras1000 20-03-05 11:28

Zdaża się i jest to wada we wszystkich Focusach od której Ford umywa ręce ...

zis 20-03-05 11:29

Re: problem z hamulcami
 
Cytat:

Napisał Romek-wawa
siemanko wszystkim mam problemik z foczką"dosyć powazny" poniewaz chodzi o hamulce czy spotkal sie ktos z czyms takim ze podczas hamowania bardzo czesto pedal robi sie twardy jak kamien?? najgorsze jest to ze przy duzych predkosciach zdazylo mi sie to kilka razy. [banghead]

Ekipa uzywajaca focusow dluzej powinna cos napisac czy problem zostal u nich rozwiazany ... ja znalazlem w archiwum cos takiego (tlumaczenie z TISa) i z tego co wiem to nie dotyczylo tylko wersji 2.0 jak tu jest napisane.

Model: Focus 1999 (Data produkcji: 10/2001 - 06/2003) (Build Code: 1K - 3Y) (2.0L Zetec-E (Zeta)) (4F27E)

Rynek: Wszystkie

Temat: Twardy pedał hamulca w czasie pierwszych 2 minut po uruchomieniu silnika ze stanu zimnego.

Podsumowanie

Jeśli klient zauważył, że pedał hamulca jest twardy w czasie pierwszych dwóch minut od uruchomienia silnika ze stanu zimnego, to prawdopodobną przyczyną jest zmniejszone wspomaganie hamulca [brake booster assistance] spowodowane zmniejszonym podciśnieniem w przewodzie rozgałęzionym [manifold].
Rozwiązaniem tego problemu jest zainstalowanie nowego podciśnieniowego przewodu elastycznego hamulca [brake booster vacuum hose] i rury wylotowej filtru powietrza [air cleaner outlet tube] oraz przeprogramowanie PCM.

Czynności w produkcji

Przeprojektowany podciśnieniowy przewód elastyczny hamulca i rura wylotowa filtru powietrza oraz nowe oprogramowanie PCM są stosowane w produkcji od 06.2003 (build–code 3Y).

moon 20-03-05 11:31

Tylko Romek napisal ze dzieje sie to rowniez w wyzszych szybkosciach...

Romek-wawa 20-03-05 11:42

hmmm
 
tylko ze na zimnym silniku wszystko jest OK. na cieplym jak dojezdzam do swiatel to wtedy zaczyna problem powiem szczerze ze na Trasie Łazienkowskiej zatrzymalem sie na haku od Transita a na szafie mialem ok.70 km\h ja na hamulec a on twardy jak kamien.Przewód od serwa juz zmieniałem.Ja to ja jeszcze sobie jakos poradze ale gorzej bedzie jak bedzie jechała moja dziewczyna.

Ślepy 20-03-05 11:54

Ja już rozwaliłem foke własnie przez TPH...także uważaj. Podobno u Kondiego już to nie występuje odkąd wymienił z tyłu bębny na tarcze (z tyłu bębny w 1,6 to normalka)

Kuras1000 20-03-05 12:17

Re: hmmm
 
Cytat:

Napisał Romek-wawa
tylko ze na zimnym silniku wszystko jest OK. na cieplym jak dojezdzam do swiatel to wtedy zaczyna problem powiem szczerze ze na Trasie Łazienkowskiej zatrzymalem sie na haku od Transita a na szafie mialem ok.70 km\h ja na hamulec a on twardy jak kamien.Przewód od serwa juz zmieniałem.Ja to ja jeszcze sobie jakos poradze ale gorzej bedzie jak bedzie jechała moja dziewczyna.

ja już się nauczyłem jeździć z TPH, w momencie kiedy wciskam hamulec a on jest twardy to robie bardzo szybkie pulsowanie i zaraz robi się miękki ... najgorzej jak bede musial kiedys hamowac awaryjnie i na pulsowanie bedzie za pozno [banghead]

NeroN 20-03-05 15:02

A ja wiem co się zepsuło..... Hamulce się zepsuły[hehe]



Też tak mam, ale myślałem, że to po wymianie klocków na zamienniki tak cienko hamuje i takie cuda się dzieją [banghead]

gregor 20-03-05 18:59

mam Foczkę 1,6 z 2002 (tył na bębnach) i też mi się coś takiego zdażyło. Chyba tylko ze trzy razy (na 85tys.km) zawsze po dłuższej jeździe na autostradzie, czyli wyższe obroty przez kilkadziesiąt kilometrów bez używania hamulców. Gdy już się zdażyło to przy drugim depnięciu było już O.K. Ponieważ to u mnie rzadkość to się zbytnio nie przejmuję. Wiem jednak, że to niebezpieczne i z uwagą wysłucham jakiegoś rozwiązania w tym temacie.

NeroN 20-03-05 19:30

Cytat:

Napisał gregor
Chyba tylko ze trzy razy (na 85tys.km) zawsze po dłuższej jeździe na autostradzie, czyli wyższe obroty przez kilkadziesiąt kilometrów bez używania hamulców.

Ja bym kiedyś kolesiowi oszczędził opłaty za autostradę w krakowie, bo bym go przez bramkę przepchnął, ze 180 zatrzymałem się idealnie za gościem[notworthy] ,nad odpuszczeniem hamulca nie pomyślałem, bo nie wiedziałem że to coś da wtedy, a o kierownicę to chyba nigdy się tak nie zapierałem.

A dziewczyna do mnie-"jak ty to robisz, że tak ostro hamujesz i stajesz idealnie tam gdzie chciałeś i nawet ci opony nie piszczą" [boshe] [panna]

slawb3 20-03-05 20:04

Tak sie dzieje trzeba się przyzwyczaić [banghead]

Romek-wawa 20-03-05 21:53

TIS
 
A na jakiej stronie mogie sobie poczytac o roznych akcjach serwisowych Forda o ile takowa istnieje chyba ze ktos posiada takie biuletyny serwisowe :roll:

pinio_tdci 21-03-05 12:21

ASO Forda w Poznaniu (Bemo Motors) twierdzi, ze problem zna i wie jak go rozwiazac :shock: - jako ze mnie nie dotyczy, to nie mialem jak zweryfikowac, no ale moze ktos sie do nich uda i sprawdzi [chytry]

Beo 21-03-05 12:29

hm... boje sie o swoja mame 8) ale ona w sumie nie przekracza 60 :D

ghostg 13-05-05 18:55

Mam niestety identyczny problem w czwartek jade do ASO. Ale wkurza mnie fakt ze mam nowa foczke 5k przejechane a tutaj takie problemy i nie tylko . co jest z tymi fokami kicha straszna zaczynam twierdzic ze to kiepskie samochody !!!!!

robdol 14-05-05 09:24

Cytat:

Napisał pinio_tdci
ASO Forda w Poznaniu (Bemo Motors) twierdzi, ze problem zna i wie jak go rozwiazac :shock: - jako ze mnie nie dotyczy, to nie mialem jak zweryfikowac, no ale moze ktos sie do nich uda i sprawdzi [chytry]

A mnie powiedzieli że TTTM [panna] i że wogóle to niemożliwe [panna] .
Mnie to coprawda nie dotyczy więc luzik ale byłbym ostrożny w powierzeniu im foczki celem rozwiązania tego problemu [hmm]

kartek 17-08-05 21:35

spoko, tez mam problem twardych hamulcow, odpowiedz jednego z ASO zupelnie jak dla arabow: wie pan, problem wystepuje przy 'pewnym' poziomie wilgotnosci powietrza, szczegolnie przy niżu...', rece opadaja, kolejny po reumatyzmie i barometrze superprecyzyjny ponadtonowy gadzet informujacy o zmianie pogody. Oczywiscie bzdura bo zdaza sie to w kazdych warunkach i niestety przy kazdej predkosci. [helm]
oprocz twardnienia pedalu gubi sie takze abs, przypadkowe blokowania kol to tez norma
juz ktos z forumowiczow powiedzial, ze ford umywa rece - tez mam takie wrazenie.
mozna tez na to spojrzec tak: ford wypuscil superprecyzyjnie strojona cywilna wyscigowke..., szkoda ze w jednym parametrze i szkoda ze przypadkiem...
za to dodatkowe skoki adrenaliny w standardzie
pzdr Towarzysze Niedoli,
dalej poszukuje info co wymienic zeby sie tego pozbyc

adan 05-03-06 16:27

Nie mogłem się oprzeć by potwierdzić. W moim jest podobnie i do tego się już przyzwyczaiłem, ale w pracy mam służbowe mondeo 2003 i jest też tak samo.... i przód z mojej winy robiony, zgubiłem hamulce.
Problem nie jest z focusem tylko z fordem.

konar 05-11-06 12:35

sorry, ze tak odgrzebuje stary temat, ale wczoraj wieczorem mialem bardzo podobna sytuacje :///

Foczka z 2002, jestem jej wlascicielem od niecalego miesiaca i taki psikus :( Normalnie sobie jechalem... nie bylo to w ciagu dwoch pierwszych minut od uruchomienia silnika, tylko sporo pozniej... chce skrecac, probuje hamowac... a tu nic... pedał hamulca zaczal jakby odbijac, nie chcial sie wcisnac, troche sie przestraszylem... i tak dojechalem do domu jakos z 'twardym' hamulcem...

dzis rano odpalilem i probuje... jezdzi i hamuje zupelnie normalnie... skrzaty w nocy naprawily? ;[

Nie wiem, czy to, ze spadl snieg i temperatura mialo na to wplyw, czy nie... w kazdym razie nieciekawie... jutro do ASO podjade... zobaczymy co powiedza...

Pozdro

adan 05-11-06 12:50

WITAJ
nie wiem czy ci ASO pomoże, ale przynajmniej sprawdzą, na pewno nie zaszkodzą.
Słyszałem że zmieniają oprogramowanie ABS ale nie bardzo w to wierzę.
Problem polega na nadwrażliwym ABS i to chyba zła konstrukcja, przyzwyczaisz się do tego.
twierdzę tak gdyż nie jeden w życiu pojazd miałem i teraz też jeżdżę innym wozem, ford pozostaje do dyspozycji żony.

Hamując gdy poczujesz twardy pedał natychmiast odpuść i przyciśnij ponownie to pomaga, opanujesz to na pewno gdyż nawet moja żona to robi.
Na koniec przypomnę że trzeba zachować ostrożność :) szczególnie zimą.

pszemek 29-01-08 18:07

Podbijam

Czy znane jest już rozwiązanie problemów z hamulcami?


Ja już miałem dwa razy tak, że przy hamowaniu z większej prędkości ok 100 km/h, wciskam mocno pedał do oporu (da się go wcisnąć z umiarkowaną siłą), a samochód zaczyna dośc szybko zwalniac (ale trudno to nazwać awarjnym hamowaniem)

Wystąpiło to wczoraj, podczas deszczu, nie zadziałał nawet ABS (Auto nawet nie straciło przyczepności !!! )

Niedługo jadę na wymianę płynu hamulcowego, ale nie wiem czy to coś da?

walimar 29-01-08 21:11

Wg. oceny 3 mechaników w moim przypadku, wina za taki stan rzeczy leży w jakimś zaworku w pompie wspomagania. Ponieważ samo serwo jest elementem nienaprawialnym, trzeba wstawić inne używane lub całkiem nowe (a to już koszt). Póki co to się przyzwyczaiłem do takich psikusów.

Hoss 25-02-09 11:53

Czyli dalej nikt nie wie co jest tak naprawde winne w tym wszystkim, strach jezdzic i jeszcze jak czytam wypowiedzi niektorych tu obecnych to wymiekam - panowie, do tego nie mozna sie przyzwyczaic, z tym trzeba cos zrobic, jak ktos przydzwoni z tego powodu i nie mam tu na mysli stluczki czy optarcia to co wtedy??? bedzie tlumaczenie ze "nie przyzwyczaiłem sie"?!? sprawne hamulce to najwazniejsza czesc naszego pojazdu, ktora bezposrednio wplywa na nasze bezpieczenstwo i życie!!! radze o tym nie zapominać!
Nie wiem jak Wy, ale ja nie odpuszczam i nie przyzwyczajam sie do tego ze tak ma byc, deptac z rana po heblach, puszczac jak twardnieje, itp,itd... dzis jade do mechanika (juz drugiego w tej sprawie) na calkowita diagnostyke ukladu hamulcowego. Zrobilem male rozeznanie w cenach i tak np.

SERVO, orginał - 630pln.
pompa VACU, orginał - 800pln.

bubson 21-04-10 13:17

Witam, odgrzebuję temat.

W skrócie - mam to samo. Kilka razy w miesiącu pojawia mi się zjawisko twardego hamulca. Odruch odpuszczenia i wciśnięcia jeszcze raz już opanowałem do perfekcji, ale boję, że w którymś momencie nie pomoże mi to w ominięciu przeszkody i przydzwonieniu. Dopiero w maju jadę z tym do Zbycha - powiedział, że miał już takie przypadki i nie doszedł do rozwiązania. Podobno trzeba zacząć od wymiany cylinderka przy servie. Jestem lekko przerażony. Może ktoś na forum rozwiązał już ten problem?

KAISER 21-04-10 21:08

Ja nie mam twardego hamulca ale wpisuję się w temat problemów z hamulcami.

Po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki i po chwili gasną (również ABS). Ale w trakcie mocnego hamowania pedał hamulca nie działa pulsacyjnie i hamulec działa jak bez ABS-u.

Czy ktoś miał podobny problem?

Pozdr

Tom@sz 22-04-10 20:10

Kaiser foka to moje pierwsze auto z ABS, jak ją kupiłem to pomyślałem, że ciekawe jak to jest jak ABS zadziała. Było to latem. Hamowałem jak mi się wydawało mocno i gwałtownie, ale nic się nie działo ;) Po jakimś czasie przeczytałem na forum dyskusję o różnych technikach jazdy, m.in. o hamowaniu lewą nogą. Postanowiłem spróbować jak się to robi i ABS od razu się załączył :D Prawa noga jest przyzwyczajona mimo wszystko do dozowania mocy, a lewa daje pełnego kopa. Na suchej nawierzchni prawą nogą nie uruchomiłem ABS, za to jak zadziałał przy pierwszym ataku zimy to się wystraszyłem, że coś się skopało przy okazji.
Dla świętego spokoju zrób test zegarów. W którejś tam pozycji testu jest test ABS-u. Będzie pisało Ab-l, lub Ab-h, jeśli będzie Ab-l to wszystko w porządku.

dziabi3 22-04-10 20:12

dołączam do klubu

u mnie gdy długo nie hamuje na przykład w trasie to pedał wpada jakby trosze głębiej i jest trochę twardawy

to jakby jazda z zapowietrzonymi hamulcami

ja już się przyzwyczaiłem bo dawno temu hulałem maluchem i on miał tak 8-)

ja też jak to zauważyłem postawiłem na zawór zwrotny serwa

myślę żeby go wymienić na jakiś inny od innego auta

KAISER 22-04-10 21:49

Dzięki Tom@sz :)

Jutro spróbuję.

Rozumiem, że to jest to:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49

Wiesz... ja ostatnio miałem przygodę z 3 sarnami wybiegającymi jedna po drugiej na drogę. Udało mi się cudem je wyminąć ale ABS się nie włączył.

Mam po tym małą ryskę i maleńkie wgniecenie od racicy ;)

Ogólnie myślę, że mam zakodowane w podświadomości hamowanie jak bez ABS - nawyk z poprzedniego auta. Czyli tak jak mówisz - dozowanie mocy.

Tom@sz 22-04-10 21:53

Dokładnie o to chodzi. Po paru kliknięciach będziesz miał test ABS, a przy okazji możesz jak widzisz sprawdzić też inne rzeczy ;)

KAISER 22-04-10 22:52

Sprawdziłem przed chwilą. Wszystko jest OK.
Innych kodów błędów też nie ma :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi