Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   FF 1,8tdci problemy przy odpalaniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18329)

pola 21-08-07 13:00

FF 1,8tdci problemy przy odpalaniu
 
witam
jestem szczesliwa a moze raczej nieszczesliwa posiadaczka foczki odkad ja kupilam wciaz cos nie tak najpierw siadl jeden wtrysk potem drugi:(jak juz naprawilam jezdzil jakis czas ok ale od okolo2-3tygodni zachowuje sie dziwnie przy odpalaniu:(albo odpali i zgasnie albo trzeba troche dluzej"zakrecic"zeby zaskoczyl albo (i to najgorsze z trzech opcji:)owszem odpali ale na poczatku jest okropny "klekot"jak przygazuje praca silnika sie normuje i chodzi ładnie.troche sie obawiam zbagatelizowac to wiec prosze o pomoc moze ktos wiec lub domysla sie w czym tego moze byc przyczyna bardzo prosilabym o wszlkie info i z góry dziekuje

cisza 21-08-07 13:53

w FFII wymieniałaś już wtryski :?:
jaki przebieg auta :?:

Cytat:

Napisał pola
owszem odpali ale na poczatku jest okropny "klekot"jak przygazuje praca silnika sie normuje i

klekot - masz na myśli stukanie czy szarpanie?

pola 21-08-07 13:57

autko ma 135tys i odglos ten to doslownie klekot:)nie szarpie.wiem ze diesel sam w sobie klekocze:)ale ten po odpaleniu to doslownie jakby wszyskot pracowalo niezsynchronizowane:(ale po dodaniu gazu jest ok

caRRot 22-08-07 12:01

Cytat:

Napisał pola
po odpaleniu to doslownie jakby wszyskot pracowalo niezsynchronizowane:(ale po dodaniu gazu jest ok

A kontrolka ciśnienia oleju nie świeci sie w tym czasie??

pola 23-08-07 00:31

w tym czasie kontrolka ciśnienia oleju nie świeci sie -jest przypuszczenie ze to z winy sprzegła:(bo podobno nie wysprzegla mi do konca i rzeczywiscie jak tak sobie przypominam to czasem przy zmianie biegow mialam wrazenie jakby cos mi pod sprzegla podeszla no a przede wszystkim auto bedac zwlaszcza na dwojce bez puszczania sprzegla praktycznie ciagnie do przodu:(

KaZaK 03-09-07 12:44

Koło dwumasowe.... niestety...

we środę likwiduję taką usterkę (niedogodność słuchową) u siebie...

Szersze relacje mam nadzieję ze zdjęciami pod koniec tygodnia...

Pozdrawiam.

Jackiller 05-09-07 08:31

Cytat:

Napisał KaZaK
Koło dwumasowe.... niestety...

we środę likwiduję taką usterkę (niedogodność słuchową) u siebie...

Jest duża szansa...
Powiedz Pola, czy to taki "metaliczny stukot" ??

KaZaK 06-09-07 08:48

No i już po sprawie....
koło 2masowe wymienione i po problemie...

więcej info w moim poście....

Pozdrawiam i polecam wizytę u mechanika...

Pabloos 06-09-07 21:25

Cytat:

Napisał KaZaK
Koło dwumasowe.... niestety...

Niewykluczone ale o ile dobrze pamietam to KaZaK u Ciebie oprucz klekotu to jeszcze foczka troszke szarpalo , i silnik latal jak by mial ochote wyrwac sie na male piwko , no i w trakcie zapalania a nie juz po .

Ja bym doradzil wizyte u jakiego dobrego fachowca na diagnoze , bo moze byc i tak ze klekot kazy sobie inaczej wyobraza , u mnie tez klekocze ale zazwyczaj jak jest zimno i w moim przyp. jest to najprawopodobnie nidogrzewajaca swica , i jeden gar pracuje na zimno i klekocze .

Natomiast ten objaw , dziwnego sprzegla juz bardzie wyglada na 2masowke

Pozdro

kodak 07-09-07 11:11

Witam
U mnie było to samo....
Przyczyną najprawdopodobniej jest zawór ciśnieniowy w pompie...
Jakieś 700 zł z wymianą (oryginał)
Pozdrawiam

MaaD 29-03-09 22:43

Witam,

Podłącze się może pod temat - otóż u mnie jest takie właśnie klekotanie połączone ze swiecniem się kontrolki ciśnienia oleju - potrafi to trwać nawet do minuty po rozruchu - jeśli wcześniej się zwiekszy obroty to kontrolka gaśnie i metaliczny klekot znika jak ręką odjął - wiecie może co to może być ?

Nadmienie jeszcze może że olej wymieniany był stosunkowo niedawno - miesiąc temu ( przy okazji regeneracji turbiny i wymiany rozrządu). Kontrolka świeciła się długo juz przed naprawą jednak chyba raczej nie było tego klekotu. Tak sie teraz zastanawiam czy to wszystko nie ma ze sobą związku ?

Poradzicie coś ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi