Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI Nie działa ogrzewanie po wymianie dwumasy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50335)

Damian_8911 13-06-11 22:21

1.8 TDCI Nie działa ogrzewanie po wymianie dwumasy
 
Witam
niedawno miałem wymieniane koło dwumasowe (focus TDCI 115 km). Wydaje mi się, że właśnie od tego czasu nie działa ogrzewanie. Co może być przyczyną? Nie zostało coś podłączone?
Pozdr.

ffelmer 14-06-11 23:14

w ogóle ogrzewanie nei działa czy nie działają Ci nawiewy?... przy w/z dwumasy nie odlacza sie ogrzewania :D chyba, że jakoś po coś Ci mechanicy odłączyli :D

opisz dokładniej co się dzieje...

a tak na marginesie po co Ci ogrzewanie w lecie ?:D

mjprzem 15-06-11 13:28

moze spuszczali plyn i zapomnieli nalac ;)

Damian_8911 15-06-11 19:32

tak przez przypadek zauważyłem, że nie ma ogrzewania, a dokładnie to wiatraki chodzą ale nie daje ciepłym powietrzem. W sumie to nie wiem dokładnie od kiedy to się stało, ale niedawno miałem wymienianą dwumasę i pomyślałem, że może od tego, ale mechanik mówił, że to nie możliwe, bo nic nie robił przy ukł.chłodzenia itd. Jakieś sugestie?

RafikWJ 15-06-11 22:21

a jak przestawiasz ciepłe-zimne to słyszysz jak otwiera się obieg przez nagrzewnicę??

mjprzem 16-06-11 10:25

akurat w foce niema zamkniecia obiegu tylko zmiana nadmuchu powietrza...

hmmm a silnik sie nie przegrzewa?

Damian_8911 16-06-11 16:17

jak zmieniam ciepłe/zimne to słyszę, że coś się zmienia, a jeśli chodzi o przegrzewanie lub inne dziwne rzeczy to nic się nie dzieje.

mjprzem 16-06-11 16:23

hmmm a moze masz zatkaną nagrzewnice.... moze sprobój ja przedmuchac..
choc zielonego pojecia nie mam co mogloby ja az tak zatkac-moze waz zlamany choc niewiem jak by to mozliwe bylo..
Nalezy tez obieg sprawdzic czy podawane jest cisnienie na maly obieg silnika.

siwy05 16-06-11 16:43

Moj mechanik opuszczał lekko silnik więc może twój też i wtedy cos się stało z przewodami

Damian_8911 16-06-11 20:55

ok dzięki, bede myślał. Powiem szczerze, że mój płyn chłodniczy jest lekko mętny, ale jeżdżąc focusem od dwóch lat ani nie ubywał, ani nie przybywał, ani też nic nie dzieje się z olejem, dlatego jest to dla mnie dziwne, bo myślałem, że może uszczelka pod głowicą, bądź ktoś wlał uszczelniacza do chłodnicy. Byś może faktycznie zatkała się nagrzewnica, jeśli płyn jest taki mętny?

ffelmer 17-06-11 07:42

a ten plyn masz taki różowy czy tez pomarańczowy czy niebieski?

Damian_8911 17-06-11 15:33

płyn różowy i jakiś jakby brudny/mętny

mjprzem 17-06-11 16:19

hmmm czy po powierzchni plynu cos plywa?

Damian_8911 17-06-11 21:12

tak jakby jakieś drobne grudki, sam nie wiem, ten płyn jest podejrzany, ale od kiedy kupiłem focusa taki był i nic z tym nie robiłem i było ok

mjprzem 19-06-11 10:15

to niedobrze.... czy to moze byc olej?
na twoim miejscu calu uklad bym wyplukal woda pod cisnieniem-moze z jakims preparatem i zakupil wode destylowana do zalania ukladu na probe.
ale musisz takze osobno przeplukac-odkrecic weze od nagrzewnicy i od chlodnicy.

jak je odkrecisz po podlaczasz weza z kranu do wlotu a wylot pozostawiasz owtwarty aby swobodnie przeplywala woda.

Tylko nie dawaj cisnienia powyzej 2 barow.... lub tak przeplukuj aby woda szybko wylatywala ale aby nie tryskala bo za duze cisnienie moze uszkodzic chlodniczki.

pozniej po przeplukaniu woda wydmuchujesz wode powietrzem i zalewasz wszystko woda destylowana bo jest nie droga -ale za to nie powoduje osadzanie sie kamienia.

Damian_8911 19-06-11 16:38

czy to na pewno może być olej, jeśli jeżdżąc cały rok, nie dolewam ani grama oleju, ani też stan płynu chłodniczego nie zmienia się?

mjprzem 19-06-11 18:58

nie niekoniecznie... mogl ktos cos uszczelniac lub pozostalosci z przeszlosci-niewiadomo kto co robil...ale normalnie plyn 10 latek wytrzymuje i jest czysty.

ale nawiasem mowiac masz do przeplukania uklad.

pytalem sie bo jesli plywa w nim jakas zawiesina to mogl by byc to olej ale jak olej masz ok i plynu nie ubywa to powinno byc ok.

ffelmer 19-06-11 19:52

czerwony czy tez różowy tyo koncentrat... dlastego taki jest aby było widac ewentualnie wycieki z układu chłodzenia.... a jakbs miał olej to byś miał ciemne plamy a poza tym zbiorniczek wyrównawzy by był w oleju czyli by był ciemny....

Damian_8911 22-06-11 13:57

no właśnie widać, że jest wszystko w porządku, bo ani oleju nie przybywa ani nic podejrzanego sie nie dzieje. No cóż, chyba trzeba przepłukać cały ukł.chłodzenia, zobaczymy, co będzie dalej. Jak na razie dzięki

Damian_8911 27-06-11 22:21

okazało się, że nagrzewnica była zapchana, dzięki za zainteresowanie
pozdr.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi