Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   wymiana zamków i kluczyków w FF 99 kombi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28423)

rybapila 10-07-09 22:09

wymiana zamków i kluczyków w FF 99 kombi
 
hej,
mój leciwy już FF 99 combi ma taką przypadłość, ze już tylko ja i moja żona potrafimy go odpalić... Jeżeli ktoś znajomy próbuje to zrobić, to prędzej się rozpłacze niż przekręci kluczyk w stacyjce...
Z otwieraniem drzwi i tylnej klapy - to już nawet ja nie potrafię.

W związku z tym mam kilka pytań, czy można gdzieś (nie ASO bo drogo jak mniemam) zakupić komplet wkładek + 2 kluczyki do foki ? Pilota w kluczyku nie musze mieć bo mam osobno (nie fordowski).
Na grupie znalazłem ze taki komplet w ASO to ~1400pln.

Kluczyki mam już na tyle wytarte, że boję się iż po wymianie samych bębenków będzie loteria z otwieraniem.

Marcin

obuch-zg 11-07-09 10:45

a masz w kluczyku immo??
bo jak tak to troszkę większy problem z wymianą niż same wkładki.

Jak to sprawdzić??
Jak na kluczyku masz taki niebieski kwadracik to jest to oznaka immo.

rybapila 11-07-09 10:58

Tak, mam immobilizer, ale jest tu w okolicy magik który mi to może przeprogramować, a właściwie wymienić co trzeba i od razu przeprogramować.

No ale jestem też w stanie wymienić same bębenki, i dopasować je do kluczy.
Gdzieś słyszałem ze owe bębenki się dopasowują do kluczyka, tylko czy używane też ?
To znaczy czy ta operacja jest wielokrotna ?

Marcin

Arturek 12-07-09 22:08

Cytat:

Napisał rybapila
Tak, mam immobilizer, ale jest tu w okolicy magik który mi to może przeprogramować, a właściwie wymienić co trzeba i od razu przeprogramować.

No ale jestem też w stanie wymienić same bębenki, i dopasować je do kluczy.
Gdzieś słyszałem ze owe bębenki się dopasowują do kluczyka, tylko czy używane też ?
To znaczy czy ta operacja jest wielokrotna ?

Marcin

Witam
Kiedyś wymieniałem zamek w escorcie.
W ASO kupiłem wkładkę zamka.
Wkładka to był worek części - na podstawie kluczyka układało się zapadki.
Nie chciało mi się z tym dłubać i zapłaciłem serwisowi aby to poskładali.
Czyli mając odpowiednie zapadki, powinno się dać poskładać do Twojego kluczyka.
Problem gdy kluczyk wyrobiony.
Ja miałem dwa kluczyki i pokazali mi że na dobrym zamek działa poprawnie, a na wyrobionym niekoniecznie.
Musisz znaleźć ślusarza / mechanika który potrafi dorobić kluczyk na podstawie wkładki.
pozdrawiam
Arturek

SUCOF33 12-07-09 23:02

A nie wystarczy dorobić sam nowy kluczyk ja miałem podobny objaw nie chciał otwierać zamków odpalał w miarę normalnie po dorobieniu kluczyka wszystko śmiga jak należy.

obuch-zg 13-07-09 06:58

Cytat:

Napisał SUCOF33
A nie wystarczy dorobić sam nowy kluczyk ja miałem podobny objaw nie chciał otwierać zamków odpalał w miarę normalnie po dorobieniu kluczyka wszystko śmiga jak należy.

można tylko jak się ma immo trzeba mieć klucz z kodem bo inaczej [ass]

SUCOF33 13-07-09 08:28

Jak są 2 kluczyki to nie ma problemu to zrobisz to sam, ale jak tylko 1 to serwis

rybapila 13-07-09 10:17

Cytat:

Napisał SUCOF33
A nie wystarczy dorobić sam nowy kluczyk ja miałem podobny objaw nie chciał otwierać zamków odpalał w miarę normalnie po dorobieniu kluczyka wszystko śmiga jak należy.

Próbowałem, jeszcze bez przekodowywania immobilizera... ciężka sprawa.
Zamki są już tak wyrobione że niewiele z tego wychodzi.

No nic, coś będę musiał wymyśleć. Zapewne skończy się na dorabianiu klucza do zamka.
Te bębenki w drzwiach pewnie są w całkiem niezłym stanie bo w końcu z tego się najmniej korzysta.

A czy jest możliwość zakupienia nowego kompletu zamków i kluczy już dopasowanych (z imo)??
Immobilizer jakoś obejdę.

Marcin

Gimnastikball 16-07-09 14:08

Cytat:

Napisał rybapila
Próbowałem, jeszcze bez przekodowywania immobilizera... ciężka sprawa.
Zamki są już tak wyrobione że niewiele z tego wychodzi.

No nic, coś będę musiał wymyśleć. Zapewne skończy się na dorabianiu klucza do zamka.
Te bębenki w drzwiach pewnie są w całkiem niezłym stanie bo w końcu z tego się najmniej korzysta.

A czy jest możliwość zakupienia nowego kompletu zamków i kluczy już dopasowanych (z imo)??
Immobilizer jakoś obejdę.

Marcin


a nie masz klucza zapasowego ?
użyj go i problem powinien zniknac.

a jezeli nie, to komplet używanych wkładek + klucze to koszt około 300 - 350 pln

immobiliser to taka szklana fiolka, do przełożenia z klucza do klucza, ale to juz lepiej jak by szpec ogarnął

Atol_2008 19-07-09 16:41

Jeśli kluczyk działa w stacyjce to jest ok.Weź klucz pod pachę i idź do ślusarza niech ci dorobi taki zwykły kluczyk bez imo. Tym kluczem będziesz otwierał drzwi a tamtym z imo odpalał i po problemie.Taki zwykły kluczyk to około 35 zl. Tak się składa,że fordy i ople mają kluczyki z miękkich materiałów robione i to cała bolączka.

obuch-zg 19-07-09 17:22

Cytat:

Napisał Atol_2008
Tym kluczem będziesz otwierał drzwi a tamtym z imo odpalał i po problemie.

a kto chce nosić dwa kluczyki i zastanawiać się który to jest od drzwi a który od stacyjki??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi