Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Gdzie ( i jak) naprawiać? - FFII (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11464)

Artpe 07-07-06 13:38

Gdzie ( i jak) naprawiać? - FFII
 
Cześć.
W dniu dzisiejszym dzięki @#%^&* panu, który raczył zjechać z pasa dla skręcających w lewo na pas środkowy, by "szybciej" pokonać skrzyżowanie mam teraz takiego focusa ( 7-miesięcznego [banghead] )

http://img141.imageshack.us/img141/3045/f58eq.jpg
sorry za jakość - zdjęcie z kom.

Niestety mimo,że wgniecenia nie są zbyt groźne to dość mocno wgnieciony jest tylny błotnik i tu jest problem... co lepsze- zgodzić się na wycinanie czy naprawę i szpachlowanie?
Oczywiście koszty pokryte będą z OC sprawcy, chociaż mam pewne obawy ,bo to Link 4 :? .,ale co będzie "lepsze" dla samochodu?
Jestem jeszcze przed wizytą rzeczoznawcy, na wycenę też przyjdzie mi poczekać kilka dni, a za dwa tygodnie mam jechać na urlop [banghead] Zastanawiam się też nad wyborem warsztatu.... naprawiał ktoś z Was na Uczniowskiej ( OMC)? Niestety nie mają podpisanej umowy z LINK4, co dodatkowo komplikuje sprawę.. trzeba zapłacić najpierw z własnej kieszeni,a poźniej odebrać od ubezpieczyciela....
Za wszelkie sugestie i rady będę wdzięczny.
Pozdr.

pinio_tdci 07-07-06 17:19

Co do techniki naprawy, to faktycznie ze zdjecia ciezko stwierdzic :?
Jesli da sie wyklepac na zimno (tylko nie przypadkiem po podgrzaniu palnikiem [nono] [banghead] ), to lepiej jest wyklepac, zagruntowac i szpachlowac.

Jesli sie nie da, to trzeba wycinac, ale wtedy nie ma mocnych, zeby za jakis czas na spawach nie rdzewialo :(

Co do Link4, warsztatu, etc., to juz niech sie koledzy wypowiedza, bo ja niemiejscowy jestem.

marcinb 07-07-06 22:03

a przy 7 miesięcznym aucie chyba należało by się upierać zeby ubezpieczalnia pokryła koszty naprawy w ASO, powinieneś mieć 2 letmią mechaniczną gwarancję 3 lata lakier o perforacji to nie wspomnę.
daj znać czy można w ten sposób załatwić sprawę i obym nie musiał tego ćwiczyć
a tak wogóle to współczuję, a takimu skur........ jak ten gość co ci to zrobił to by trza furę młoteczkiem wyklepać i to całą. W katowicach tacy szmaciarze też się zdarzają

Gimnastikball 10-07-06 17:28

Artpe,

radzę ci tylko i wyłącznie robic przez rozliczenie bezgotówkowe.
Zadzwoń do linka i dowiedz siem, z którym ASO mają umowę na bezgotówkowe.
Nawet jeżeli to nie będzie twoje flotowe, czy "domowe" aso.
Jak zapłacisz, a później będą mieli oddawac to będziesz mógł się liczyc z potrąceniami kwoty ze strony link.
Jak zrobisz bezgotówkowe to płacisz tylko vat przy odbiorze (firma). Jak z os fizycznymi to nie wiem. W każdym razie o zwrot ewentualnych uszczerbków i potrąceń od kwoty naprawy walczyc będzie aso a nie TY.

Co do uszkodzeń to blotnik będziesz miał na 90% cięty.
Niedawno robiłem z ac focusa 1 i miał podobnie tyl przetarty tyle, pojechał po słupku. Błotnik był ciety.
Z drugiej strony dało by sie to zrobic w nieautoryzowanym za 600,-

Cokolwiek zrobisz, pamiętaj w link nie bez powodów mają tak niskie stawki za OC

cisza 10-07-06 17:34

Cytat:

Napisał Artpe
Niestety mimo,że wgniecenia nie są zbyt groźne to dość mocno wgnieciony jest tylny błotnik i tu jest problem... co lepsze- zgodzić się na wycinanie czy naprawę i szpachlowanie?

Miałem podobną przygodę, w wersji light. Ja osobiście nie zgodziłbym się na cięcie. Fakt, element miałbyś nowy, ale nie wiem czy przyglądnąłeś się gdzie byłoby wycinane ... ze względu na niechlubne opinie o FF i rdzy wolałbym szpachlę.

Gimnastikball 10-07-06 20:15

Cytat:

Napisał cisza
Artpe napisał/a:
Niestety mimo,że wgniecenia nie są zbyt groźne to dość mocno wgnieciony jest tylny błotnik i tu jest problem... co lepsze- zgodzić się na wycinanie czy naprawę i szpachlowanie?

Miałem podobną przygodę, w wersji light. Ja osobiście nie zgodziłbym się na cięcie. Fakt, element miałbyś nowy, ale nie wiem czy przyglądnąłeś się gdzie byłoby wycinane ... ze względu na niechlubne opinie o FF i rdzy wolałbym szpachlę

Raczej tutaj będzie decydowała technologia naprawy wg katalogu Forda. Wybór będzie conajwyżej pomiędzy utratą gwarancji a jej kontynuacją.
Serwis musi zarobic jak najwięcej :|

pozdr

Artpe 12-07-06 13:39

Cytat:

Napisał Gimnastikball
Artpe,

radzę ci tylko i wyłącznie robic przez rozliczenie bezgotówkowe.

No właśnie z tym jest problem,bo żadne ASO FOrda w Wawie nie ma podpisanej umowy na rozliczenia bezgotówkowe. Można zrobić to jednak w inny sposób - upoważnić warsztat do naprawy, renegocjacji kosztów i odbioru pieniędzy itp.
Na razie czekam na wycenę, wszystko będzie zależało od niej. Można się też rozliczyć na podstawie faktur... LINK zapewnia,że nie bedzie z tym problemu... zobaczymy.
Co do samej technologii naprawy to w dwóch ASO powiedzieli mi,żeby błotnik naprawiać -chyba będę za...... prawdopodobnie szpachli nie będzie dużo.... a cięcie błotnika i tak by się wiążało z wyrównywaniem szpachlą...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi