Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   mp3 player pod radioodtwarzacz? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=19473)

Dan!eL 04-11-07 21:06

mp3 player pod radioodtwarzacz?
 
Witam wszystkich.
A więc tak. Pytanie moje jest takie, czy jest możliwość podłączenia mp3 Playera do oryginalnego radia w focusie 5000 RDS EON. Niestety kaset już nie posiadam i dlatego wymyśliłem mp3 playera.
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

paolos 04-11-07 21:22

Wszystko się da, jak to mawiali za wyjątkiem parasola w [ass]
pytanie tylko jak to grać będzie [chytry]....

W grę wchodzi kasetka/przetwornik ewentualnie emiter FM [chytry]
O tym ostatnim rozwiązaniu cos na forum było...

Dan!eL 04-11-07 21:37

Cytat:

Napisał paolos
W grę wchodzi kasetka/przetwornik [chytry]

Słyszałem o takowej kasetce i powiem że takie rozwiązanie mnie zupełnie nie interesuje. Zastanawiałem się czy nie można podłączyć bezpośrednio pod CD. Bo to radio ma guziczek z napisem "CD", i nie jest tam nic podłączone. Czy taka opcja jest realna? Czy radio można tak oszukać? że przy włączeniu CD muzykę odtwarzał z mp3??

paolos 04-11-07 21:45

Cytat:

Napisał Dan!eL
Bo to radio ma guziczek z napisem "CD"

To jest wyjście na zmieniarkę CD...
Kiedyś mi sie obiło o uszy że zmianiarka [tak jak i te radia] robił Blaupunkt...
Ale to nie stanowi...
Można kombinować z podaniem sygnału na to łącze, choć normalne to ono pewnie z wyglądu nie jest - kolega z roboty dorabiał takie wejście w nowej Fieście, ale tam radio miało guzik
z napisem AUX [hmm], - kluczem jest zdobycie schematu tego łacza...

IMHO [chytry] wyjąć to radio i za 200-300 zeta wstawić nowe z MP3, WMA, USB, SD etc [chytry] [zaklopotanie] a ile nerwów mniej przy obsłudze ... BEZCENNE :mrgreen:

Dan!eL 04-11-07 22:27

No właśnie, w tym radiu niestety AUX-u nie ma :( No nic, czekam na dalszą pomoc, może znajdzie się ktoś taki, kto próbował tak podłączać i podzieliłby się "ważeniami" ;)

geny 05-11-07 08:58

z tego co kojarze z forum, byl juz taki temat. w wawie gdzies byl serwis ktory dorabial przejsciowke na mp3, ale neistety nie da sie go namierzyc, poniewaz pod podanym adresem nic nie ma. pytalem sie swojego elektryka czy nie zrobilby mi takiej przejsciowki, ale powiedzial to co przedpiszca: lepiej i taniej wlozyc nowe radio. zwlaszcza ze ta przejsciowka tez kilka stow kosztowala.

Jackiller 05-11-07 09:58

Cytat:

Witam wszystkich.
A więc tak. Pytanie moje jest takie, czy jest możliwość podłączenia mp3 Playera do oryginalnego radia w focusie 5000 RDS EON. Niestety kaset już nie posiadam i dlatego wymyśliłem mp3 playera.
Z góry dzięki za odpowiedzi
Ja używam mp3 TRANSMITTERA i jest ZAJEBISTY - i nie wierz w bajki,że puszka faradaya... działa, a mało tego jak w wawie ustawiłem na częstotliwości ESKI to nie było ESKI tylko TRANSMITTER

Taki
http://www.mpx.pl/allegro/trans1all.jpg
http://www.mpx.pl//allegro/trans2all.jpg


sa też droższe z wbudowaną pamięcią,ale IMOjest to bez sensu. Pen drive'a ma większosc z nas... Transmitter sam wybiera pliki mp3,pomijając pozostałe.

Polecam takie rozwiązanie,jesli nie jesteś audiofilem i jakosc radiowa ci nie przeszkadza.

Sprzedający z Allegro

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 10:07 ]
Cytat:

Napisał paolos
Wszystko się da, jak to mawiali za wyjątkiem parasola w [ass]

I hełmu na lewą stronę założyć

wojtiix 05-11-07 12:37

Cytat:

Napisał Jackiller

Polecam takie rozwiązanie,jesli nie jesteś audiofilem i jakosc radiowa ci nie przeszkadza.

Mysle ze z firmowych glosnikow i radia lepszego dzwieku i tak nie wyciagniesz [nono]

Wiec jesli chodzi o radio forda to IMO [bigok]

Paweł 05-11-07 12:54

Cytat:

Napisał Jackiller
Polecam takie rozwiązanie,jesli nie jesteś audiofilem i jakosc radiowa ci nie przeszkadza.

też tego używam i mi wystarcza, nie wożę stosu płyt które potrafią się rozkleić w lecie
mam 2,5 GB mp3 na kartachSD czyli dla każdego znajdzie się coś miłego

Dan!eL 05-11-07 17:40

Albo jestem jakiś ten teges, albo czegoś tu nie rozumiem. A dźwięk skąd leci?

Jackiller 05-11-07 18:26

Cytat:

Napisał Dan!eL
A dźwięk skąd leci?

Daniel... [chytry] To jest FM Transmiter
Wtykasz do niego pendrive'a z MP3 (lub wgrywasz mp3 do pamięci transmitera.
Urządzenie wysyła fale FM na częstotliwości takiej, jaką sobie ustawisz na transmiterze np 87,2 FM.
Zasięg to ok 10M - więc do anteny twojego samochodu i tych obok :P doleci...

Teraz tylko ustawiasz sobie taką samą częstotliwość w radiu i słuchasz.
Ja mam na stałe ustawione że na "1" mam częstotliwość transmitera zaprogramowaną 88.2MHz i tyle

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 18:31 ]
To jest urządzenie wielorakiego użytku

Ma WEJŚCIE mini jack
Więc mozna pod to wejście podłączyć komórkę i nie potrzeba zestawu słuchawkowego - no ale tu, jest trochę lipa, bo w korku dookoła moga nas słyszeć, choć wątpię, by w wawie ktoś akurat obok mnie jechał z czestotliwością 88.2, jak nawet żadnej stacji radiowej na takiej czestotliwości nie ma.

Można kablem jack - jack podłączyć CB-radio i mieć dźwięk... z głośników, a nie z tego g.ówna co dają z radiem

etc... [ass]

Dan!eL 05-11-07 19:39

Oooo, i to jest szczegółowe wyjaśnienie :) Thanks Jackiller,

dobel 07-11-07 14:27

Ja miałem taki sam problem - wybrałem tzw. kasetkę z MM za ok 18zł. Jestem zadowolony z jakości [tak jak już powiedziano - potencjał seryjnego audio FFI i tak nie pozwala na zbyt wiele]. Moje uwagi są takie:
-trzeba ustawić equalizer w odtwarzaczu mp3 "na płasko" lub go wyłączyć, a korekcją dźwięku (bass itd) bawić się w focusowskim radio
-ustawić głośność w odtwarzaczu na 1/3 lub 1/2 mocy i podgłaśniać radio a nie odtwarzacz mp3


Słyszałem mieszane opinie na temat transmiterów. Jedni mówią, że działają świetnie. Inni (chyba niestety w większości) że jakość fatalna i są przebitki. Cholera wie od czego to zależy.

No i jeśli masz inne urządzenia w samochodzie (np. nieseryjną navi+ zewn. odbiornik gps) to na pewno przyda się wolne gniazdo zapalniczki.

Jackiller 08-11-07 00:01

Cytat:

Napisał dobel
ustawić głośność w odtwarzaczu na 1/3 lub 1/2 mocy i podgłaśniać radio a nie odtwarzacz mp3

Różnie to bywa.
W tym co ja mam(teraz szwagierka śmiga, bo ma mazdę 3 tylko z radiem - taki pakiecik ;) )

Problem, jak dla mnie był tego rodzaju, by poziom w radiu i z odtwarzacza, przy tym samym poziomie dźwięku był podobny... a nie jedno ledwo słychać, a jak zmienię na chwilę na radio... to huknie jak reklama w TVN-ie. W takim przypadku transmitter był na fulla.
Cytat:

Napisał dobel
Słyszałem mieszane opinie na temat transmiterów. Jedni mówią, że działają świetnie. Inni (chyba niestety w większości) że jakość fatalna i są przebitki. Cholera wie od czego to zależy.

jasne... podobno od "klatki faradaya" karewa.
może kiedyś jakies lipne były, ale teraz...

rano wrzucę linka jak to wygląda na filmiku, bo się uploaduje na youtube

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 00:09 ]
Ale przyznam... na odcinku Warszawa - Poznań raz się sprzęgło

I na pewno jest to lepsze dla kogoś kto nie robi tras, tylko śmiga "na miejscu" wtrasach co chwila sa nowe radia i nowe częstotliwości... ale tak jak w wawie i okolicach... wystarczy wybrać tę, co radia ni ma.

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 09:54 ]
Załączam filmik

Dan!eL 09-11-07 20:58

No to teraz widzę jak to działa, i musze się zastanowić co lepsze, ale chyba ten emiter od tej kasety? Prawda?

Jackiller 09-11-07 23:20

No pewnie... tzn zależy

Transmiter to WiFi (a z tym różnie bywa o czym pisałem - nakładanie fal na przykład)
Kasetka, to po kablu idzie... ale wada jest właśnie kabel i konieczność wyjścia jack w urządzeniu audio.

Możesz kupić jedno i drugie bo kasetka w mediamarketach kosztuje 15 zeta. Co ci szkodzi.

mib 14-11-07 06:07

Ja mam taki transmiter od kilku dni i trzeba powiedzieć, że jest OK. Dźwięk dobrej jakości bez żadnych szumów i trzasków a 4GB MP3 na karcie SD długo można słuchać. Jak do tej pory żadnych problemów z nim nie ma.
A w serwisie AutoPlaza zawołali 300-500 PLN za wyprowadzenie wejścia AUX na konsolę. Buuuu

Jackiller 14-11-07 12:05

Cytat:

Napisał mib
AUX na konsolę. Buuuu

+odtwarzacz i kabel sie pląta

Z Y G I 05-01-08 10:41

Zawsze jeszcze dla bardziej ambitnych jest opcja z podłączeniem sygału z odtwarzacza MP3
w miejsce sygnału z głowicy magnetofonu .... albo raczej trzeba się w piąć za pierwszym przedwzmacniaczem ... kwestia poziomu sygnału .

Właśnie jesteśmy z kumplem w trakcie opracowywania takiego patentu, jak coś z tego wyjdzie
to dam znać :)

Jackiller 05-01-08 14:00

Cytat:

Napisał Z Y G I
Zawsze jeszcze dla bardziej ambitnych jest opcja z podłączeniem sygału z odtwarzacza MP3

No ale to sa kasetki za 7.50 z wejściem jack... to jaki to patent ??

Z Y G I 05-01-08 16:39

No tak kasetka z wyjściem jack to wiem rozumiem miałem to kiedyś ... ale wtedy masz mało estetyczny kabelek który Ci się plącze po kokpicie :/ no i magnetofon musi chodzić, a mnie chodzi o wpięcie się z sygnałem wewnątrz radia .... czyli grzebanie w samej elektronice radia. A w schowku wyprowadzamy sobie gniazdko do podłączenia mp3. CZyli na końcu powinienem uzyskać radio kasetowe z wejściem "line in" :)

Dla ścisłości mam radio model 4000 czyli bez wyjścia AUX , dlatego mam zamiar
grzebać samej elektronice ;)
Zobaczymy tylko czy ta elektronika wytrzyma moje grzebanie ... he he ..

A propos jeśli ktoś już może tego próbował to proszę o kontakt ...wszelkie sugestie mile widziane :)

RuTo2 06-01-08 03:03

Jackiller napisał :Transmiter to WiFi (a z tym różnie bywa o czym pisałem - nakładanie fal na przykład) To nie WIFI bo to działa na częstotliwościach bodajże 4.8GHz a transmiter na normalnych chyba 88.00-107.00MHz a to różnica -niech mnie ktoś poprawi jak coś źle napisałem .....po browarach ciężko logicznie myśleć ...He He

dwe 09-01-08 07:55

A co powiecie na tą firmę http://www.iron.from.pl/index.php?cdi
robią interfejsy dzieki którym mozna w miejsce zmieniarki CD podpiąć MP3 :) nawet tytuły pojawiają sie na wyświetlaczu /użytkownik hondy mi to potwierdził/ i najważniejsze ze wystarczy tylko kliknąc przycisk CD na radiu i już MP3 Leci :)

Paweł 09-01-08 09:47

ale do forda nie mają.mają do firowego audio toyoty i hondy

dwe 09-01-08 09:57

Napisałem do nich - oto odpowiedź jaką otrzymałem:

Cytat:

Witam!

To zależy od rocznika. Jeśli w Pana samochodzie jest zainstalowane radio ze
starszej serii o rozmiarze 2DIN możemy zaoferować sterownik CDI-100Fx
umożliwiający podpięcie dowolnego źródła dżwięku np. odtwarzacza MP3.
sterownik ma wyprowadzony przewód zakończony złączem minijack 3.5mm lub
2xRCA. Sterownik umożliwia podłączenie sygnału z MP3, ale nie ma możliwości
sterowania odtwarzaczem. cena 190zł brutto.

Do nowej serii odbiorników Forda (magistrala CAN) niestety nie mamy żadnych
rozszerzeń.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi