Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Czyszczenie EGR (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55590)

zimny41 23-02-12 11:10

Czyszczenie EGR
 
Witam, mam prośbę czy może któryś z kolegów opisać i dodać fotki jak wyczyścić zawór EGR mam na myśli czyszczenie i mycie w benzynie po dokładnym jego rozebraniu ......proszę opiszcie jak się do tego zabrać foka ma siedem lat i nigdy to nie było czyszczone a wiem że mam już ten zawór niedrożny
z góry dzięki .

yarosyaros 23-02-12 12:31

a nie lepiej zaślepić??

Chabs 23-02-12 13:05

rozmawialem kiedys z gosciem co pracowal w serwisie forda i mieli specjalne czysciki do EGRow, mianowicie na sciagnietym kolektorze dolotowym sikali tego do kolektora i odstawiali zeby rozpuscilo nagary i sobie splywaly gdzies tam. Tez chce to zrobic przy okazji wymiany uszczelki, sek w tym ze aby wymienic uszczelke dolotowego trzeba sciagac turbo a to juz dluzsza zabawa :/

yarosyaros 23-02-12 13:15

Zgadza się jest taki środek jak używałem takiego: http://www.valvolineeurope.com/engli..._turbo_cleaner
,ale tak czy siak zaślepiłem go i tak jest najlepiej.

plutopl 23-02-12 13:27

Kup środek do czyszczenia piekarników.

PAczkOS 23-02-12 21:59

Zaślep. W serwisie zawsze będą czyścic albo wymieniać bo...po coś ten EGR jest! Ja mam zaślepiony od tygodnia i śmiga!

yarosyaros 24-02-12 08:49

A jest on po to żeby normy spalania robić, przez EGR w procesie spalania są częściowo wykorzystane spaliny. Trzeba zaślepić ja śmigam już długo i jest wszystko OK, bo jak Ci już padnie to wtedy będzie problem.

Tresor 26-02-12 00:47

Wyczyszczenie tego jest niemal nie możliwe, trzeba demontować kolektor wylotowy żeby dobrać się do śrub. Sam miałem chęć to wyczyścić ale zmądrzałem i przepaliłem nagar środkiem Winns a potem zaślepiłem ustrojstwo. Polecam to rozwiązanie.

BEREN 26-02-12 08:55

Dlatego dałem znajomemu mechowi, cały dzień stracił, bo mu 2 szpilki poszły na spacer. Ogólnie to co było w środku, massakra, cały zawalony EGR, całkowicie nieczynny. Teraz rakieta.

Lolo24 26-01-13 12:38

1.8TDDi - czyszczenie ERG i turbo
 
Witam wszystkich. Mam pytanko czy uzywał ktos tego preparatu do czyszczenia zaworu erg?? http://allegro.pl/valvoline-egr-turb...908871648.html Czy moge go stosowac przy włączonym silniku?? znajomy mi powiedział że wyczysci wszystko i turbo i po czyszczeniu porzadnie przedmuchac wydechwe wiadomy sposób:)
czy to zdrowe dla auta czy lepiej nie stosowac ??

zimolag_adam 26-01-13 13:15

ja używałem od Carlube i jest efekt

Lolo24 26-01-13 23:12

Cytat:

Napisał zimolag_adam (Post 822434)
ja używałem od Carlube i jest efekt

ale jaki efekt masz na myśli kolego??

nok27 27-01-13 10:38

co to jest ERG ?

butcher 04-11-14 20:29

Panowie,
czytam o tym EGR i czytam i przez to mam coraz wiecej pytan bez odpowiedzi.
W focusie tescia ostatnio pojawil sie check engine i auto weszlo w tryb serwisowy.Po podpieciu pod komputer pojawily sie takie bledy:
P2458
P0704
P2141
P0488
P1412
P0490
P042F
Glownie dotycza one zablokowanego zaworu EGR i problem z filtrem DPF.I teraz moje pytania:
1.Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic co jest glowna przyczyna check engine?
2.Czy zaslepienie EGR spowoduje ze komp nie bedzie wywalal bledu?jesli tak to na jakiej zasadzie dziala to zaslepienie?calkowicie odcina EGR i komp go nie widzi?czy jesli tak to nie wystarczy wyciagnac wtyczke?
3.Zaslepienie EGR=zwiekszeniem co2 w spalinach i brak Tüv?
Auto to Ford Focus mk2 1.6tdci 109KM 2007r
prosze o pomoc bo nie wiem wogole w co rece wlozyc...
ps.przepraszam za brak polskich znakow ale nie mam ich na komputerze:)

1endzi 07-12-14 23:05

Cytat:

Napisał butcher (Post 1019197)
Panowie,
czytam o tym EGR i czytam i przez to mam coraz wiecej pytan bez odpowiedzi.
W focusie tescia ostatnio pojawil sie check engine i auto weszlo w tryb serwisowy.Po podpieciu pod komputer pojawily sie takie bledy:
P2458
P0704
P2141
P0488
P1412
P0490
P042F
Glownie dotycza one zablokowanego zaworu EGR i problem z filtrem DPF.I teraz moje pytania:
1.Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic co jest glowna przyczyna check engine?
2.Czy zaslepienie EGR spowoduje ze komp nie bedzie wywalal bledu?jesli tak to na jakiej zasadzie dziala to zaslepienie?calkowicie odcina EGR i komp go nie widzi?czy jesli tak to nie wystarczy wyciagnac wtyczke?
3.Zaslepienie EGR=zwiekszeniem co2 w spalinach i brak Tüv?
Auto to Ford Focus mk2 1.6tdci 109KM 2007r
prosze o pomoc bo nie wiem wogole w co rece wlozyc...
ps.przepraszam za brak polskich znakow ale nie mam ich na komputerze:)

na początek mycie/czuszczenie egr-a i przegonienie focusa przez 20-30km na autostradze z obrotami 3000obr/min
skasowanie błędów i sprawdzenie po nie długim czasie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi