Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK2] entliczek pentliczek [cenzura] w szybe kamyczek (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40523)

fokus2005 19-06-10 20:43

entliczek pentliczek [cenzura] w szybe kamyczek
 
jak w temacie kamien z pod ciezarówki zbił mi szybkę myslę sobie niby nic .

A dealer ford mnie uswiadomił podgrzewana , czujnik deszczu ,solar z filtrem uv .

dzis jestem po wycenie ASO 3700pln brutto .

dobrze ze udało mi sie kierowce zatrzymać ,ale i tak pozostaje zal ze juz nie bedzie wszystkich szybek z jednego rocznika .

PS czy moge domagać sie od ubespieczyciela pieniedzy za spadek wartosci auta ,wiem ze z nimi zawsze ciezko sie rozmawia .


przecierz jak bede sprzedawal to kazdy powie ze to skladak po dachu bo szyba z innego rocznika

Chabs 19-06-10 21:12

cyknij fotke uszkodzeniu szyby i trzymaj do sprzedazy auta. ja tak robie, oprocz tego ze sam sobie ksiazeczke(zeszycik) serwisowy zalozylem to jeszcze kazdemu uszkodzeniu robie fotke. mowiac uszkodzeniu mam na mysli zarysowania, ktore bd robil i przy sprzedazy jak klient bedzie chcial sie dowiedziec dlaczego malowalem to mu pokaze dlaczego.

MisiekT 19-06-10 21:25

normalnie szacun za temat [bigok]

PS. nic od Ubezpieczyciela, bo wymiana szyby w zaden sposob nie obniza wartosci auta... ale faktycznie, zachowaj fakture z ASO i wycenie z Ubezpieczalni jakby przyszly kupujacy mial watpliwosci

Muggsy 19-06-10 22:02

od ubezpieczyciela entliczek guziczek dostaniesz

ew. możesz se wykupić ubezpieczenie dla takich zdarzeń

skylla1 19-06-10 22:56

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457617)
jak w temacie kamien z pod ciezarówki zbił mi szybkę(...)
dobrze ze udało mi sie kierowce zatrzymać

To kierowca cięzarówki odpowiada Twoim zdaniem za obecność kamieni na drodze?
To będzie naprawa z Twojego AC przecież.

MisiekT 19-06-10 22:58

moze odpowiadac, jezeli przyznal sie do przekroczenia predkosci na ograniczeniu ze wzgledu na roboty drogowe... w innym przypadku odpowiada co najwyzej zarzadca drogi... tak jest, Muggsy? :)

piotr-ek 19-06-10 23:21

no własnie przeta to zarządca drogi odpowiada na nie kierownik, chyba że ciężarówka była wywrotką wiozącą kamień i w niedostateczny sposób była zabezpieczona, wtedy tirmen może za to odpowiadać

Falcon 20-06-10 00:04

Kierownik odpowiada za kamyszki...jak zatrzymasz gościa i mu powiesz,że kamień spod jego kół zbił ci szybę i ci podpisze oświadczenie to idzie z jego OC,znam jeden taki przypadek...swoja drogą to niezły frajer z tego kolesia co sie przyznał i podpisał:D

fokus2005 20-06-10 11:38

sorka nalezy sie male sprostowanie ten kamyczek to byl z gruchy czyli betoniarki zaladowanej tak ze lalo sie z niej podczas jazdy bo kierownikowi nie chcialo sie zerknac na tyl ile majster mu zalal

jechalem za nim w dystansie ze 150 m i mailem matrix przed autem gradobicie to mało powiedziane ,najgorsze jest to ze ten zwir odbijal sie od wszystkiego w kolo
hardcore ...............


wychamowalem typa ....... i co auto ze zbitą szybą czołową wiec mu to bylo egal ze mi też zbil kierownik bez dowodu .....15 min po wezwaniu policmanów zjawił sie szef firmy i przywiozl dowod spuscil nadmiar betonu i oferowal 700pln byle juz jechac bo beton stygnie

w sumie to policja nie zuważyła tej szyby ja też sie nie pucowałem bo chciałem tylko notke do ubespieczyciela ,a kierowca mlodzian wiec po co go dolować ,toć to jego szef jest zachłannym burakiem a nie on

dudek 20-06-10 13:07

Dlatego ja wykupiłem sobie dodatkowe ubezpiecznie szyb w PZU...
Zapłaciłem 100PLN, a szyby zostały ubezpieczone na 6000PLN. Co ważne wypłata odszkodowania z tego tytułu nie odbija się na zniżkach AC...przynajmniej tak mi powiedziano w PZU...

Swoją drogą to naprawdę mocno musieli dolać "gruszkę" żeby, aż tak się z niej "lało"...

Oskar 20-06-10 13:43

Focus2005 słyszałes kiedys o znakach interpunkcyjnych ???
[panna]

fokus2005 20-06-10 15:35

Cytat:

Napisał Oskar (Post 457754)
Focus2005 słyszałes kiedys o znakach interpunkcyjnych ???
[panna]

słyszałeś ,kiedyś.................... przyganiał koćioł garnkowi.

---------- Post dodany o 15:35 ---------- Poprzedni post był z 15:33 ----------

Cytat:

Napisał dudek (Post 457737)
Dlatego ja wykupiłem sobie dodatkowe ubezpiecznie szyb w PZU...
Zapłaciłem 100PLN, a szyby zostały ubezpieczone na 6000PLN. Co ważne wypłata odszkodowania z tego tytułu nie odbija się na zniżkach AC...przynajmniej tak mi powiedziano w PZU...

Swoją drogą to naprawdę mocno musieli dolać "gruszkę" żeby, aż tak się z niej "lało"...

Też kupiłem takowe ubezpieczenie ,tylko że na mojej polisie pisze że jest ono do 2000pln

więc nie rozumiem skąd taka różnica

Oskar 20-06-10 15:42

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457913)
słyszałeś ,kiedyś.................... przyganiał koćioł garnkowi.

---------- Post dodany o 15:35 ---------- Poprzedni post był z 15:33 ----------
Nie używaj słów lub zwrotów których znaczenia nie rozumiesz


Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457913)
Też kupiłem takowe ubezpieczenie ,tylko że na mojej polisie pisze że jest ono do 2000pln

więc nie rozumiem skąd taka różnica

"jest napisane" to raz , dwa czyta sie takie rzeczy przed zawarciem umowy a nie po fakcie szkody...

DejaVu 20-06-10 15:56

kup uzywke z twojego roku i nikt sie nie skapnie. a skoro jest sprawca to chyba z jego oc nalezy ci sie te 3700.

dudek 20-06-10 20:11

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457913)
Też kupiłem takowe ubezpieczenie ,tylko że na mojej polisie pisze że jest ono do 2000pln

więc nie rozumiem skąd taka różnica

Aż sprawdziłem na polisie czy Cie w błąd nie wprowadziłem...i NIE...
Szyby są ubezpieczone na 6000PLN, a składka kosztowała 99,95PLN

fokus2005 20-06-10 20:17

u mnie na ubespieczeniu jest napisane suma ubespieczenia 2000pln
musze popytać o co kaman

---------- Post dodany o 20:17 ---------- Poprzedni post był z 20:15 ----------

Cytat:

Napisał przemekdeja (Post 457918)
kup uzywke z twojego roku i nikt sie nie skapnie. a skoro jest sprawca to chyba z jego oc nalezy ci sie te 3700.

Tak z jego oc . ale przy okazji tej szkody uswiadomilem sobie ze mam lipne ubespieczenia pzu auto szyba

Kubuch 20-06-10 20:25

UbeZpieczenie...

stfocus 22-06-10 17:19

pzu ma kilka wariantow ubezpieczenia
mianowicie przy skladce 50pln masz szybe ubezpieczona na 2000pln jesli jest drozsza to reszte kryjesz z wlasnej kieszeni
lub drugi wariant 100pln i masz szybe ubezpieczona na 4000pln i ten wariant ja mam wykupiony bo wlasnie blisko 4000 kosztuje przednia szyba w STku

Oskar 23-06-10 10:47

Cytat:

Napisał stfocus (Post 458500)
bo wlasnie blisko 4000 kosztuje przednia szyba w STku

A to w ST-ku jest jakas inna szyba niż w normalnej foce ?

przemekpd 23-06-10 12:14

Kurcze, dokładnie w piątek miałem taką samą przygodę (właściwie to żona miała). Jakiś kamień walnął w sam róg szyby. Poszły takie promyki po 10cm.

Mam też wykupione ubezpieczenie AutoSzyba w PZU. Zadzwoniłem do PZU, potem telefon z JAAN GLASS, w poniedziałek jeszcze nie mieli szyby, umówiłem się w warsztacie na wtorek i już mam nową szybę. Wszystko bezgotówkowo, szyba 'podobnej jakości', czyli 'zielona' z czujnikiem deszczu, normalnie kosztuje ok. 1000zł w ASO 1200.
Oczywiście wcześniej również zrobiłem zdjęcia.

Oskar 23-06-10 12:33

Cytat:

Napisał przemekpd (Post 458855)

Mam też wykupione ubezpieczenie AutoSzyba w PZU. Zadzwoniłem do PZU, potem telefon z JAAN GLASS, w.

Dokładnie tak jak mówisz , bo w wiekszości TU wykupienie pakietu "szyby" owszem wiaże sięz brakiem utraty zniżek ale warunek jest taki że własnie wymieniasz szybe w zakładzie wskazanym przez TU a nie ASO.

przemekpd 23-06-10 12:40

Cytat:

Napisał Oskar (Post 458866)
Dokładnie tak jak mówisz , bo w wiekszości TU wykupienie pakietu "szyby" owszem wiaże sięz brakiem utraty zniżek ale warunek jest taki że własnie wymieniasz szybe w zakładzie wskazanym przez TU a nie ASO.

W pełni się zgadzam, byłem tego świadom podpisując umowę. Ale i tak uważam, że jest to dobra oferta.

Z tego co pamiętam, będąc zagranicą możesz wymienić szybę w ASO i wtedy zwracają Ci koszty.

Oskar 23-06-10 12:46

Cytat:

Napisał przemekpd (Post 458870)
W pełni się zgadzam, byłem tego świadom podpisując umowę. Ale i tak uważam, że jest to dobra oferta.

Z tego co pamiętam, będąc zagranicą możesz wymienić szybę w ASO i wtedy zwracają Ci koszty.

A co do zagranicy to nie wiem . Tez mam taką opcje wykupioną i uważam ja za ok. Nie mam nowego auta i cisnienia na szybe z ASO. a wymiana przedniej podgrzewanej z sensorem nawet nieorginalnej moze mnie szarpnąc po kieszeni.
Zreszta jak ktos sie uprze na oryginalna zawsze moze zrobic z AC na fakture [bigok]

Muggsy 23-06-10 21:08

Cytat:

Napisał Oskar (Post 457754)
Focus2005 słyszałes kiedys o znakach interpunkcyjnych ???

co Ty kcesz od niego?

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457715)
...............

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457715)
.......

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 457715)
.....


Cytat:

Napisał MisiekT (Post 457643)
tak jest, Muggsy?

ja tam siem nie znam [los2]

fokus2005 24-06-10 16:59

kfa już pierfsze koty za ploty byl schizol rzeczoznawca na ogledzinach szyby i trep jeden bieznik opon mi zmiezyl toć szukal jak sie dalo zeby bylo na ich . kutafony . sprawdzil wszystko od a do z .

ciekawe czym jeszcze mnie PTU zaskoczy ? toć to ja jestem poszkodowany a ich klient zajebal sprawe czyż nie tak???

---------- Post dodany o 16:59 ---------- Poprzedni post był z 16:53 ----------

pzu ma kilka wariantow ubezpieczenia
mianowicie przy skladce 50pln masz szybe ubezpieczona na 2000pln jesli jest drozsza to reszte kryjesz z wlasnej kieszeni
lub drugi wariant 100pln i masz szybe ubezpieczona na 4000pln

toć szkoda ze agent PZU nie napomknoł o tym detalu. doprawde szkopół rzędu kilkunastu władków Jagiełło lub bolkóf chrobrych

klapek 24-06-10 21:27

U mnie w pzu:
Autoszyba - 38zł > 1500zł
Zdążyło już raz się przydać :)

Greg 24-06-10 21:46

entliczek pentliczek jebł w szybe kamyczek
To jest nazwa tematu :?:
Jakieś bluzgi jeszcze :?:

Oskar 24-06-10 22:41

Wnoszę o bana na ochłoniecie dla kolegi focus2005
Poziom wypowiedzi ponizej mułu

F_Driver 24-06-10 23:48

Cytat:

Napisał Oskar (Post 459504)
Wnoszę o bana na ochłoniecie dla kolegi focus2005
Poziom wypowiedzi ponizej mułu

No mi też coś nazwa tematu nie trzyma poziomu [helm]

fokus2005 25-06-10 08:44

sztywniaki ;-)


Chyba łatwo zrozumieć że jestem zdenerwowany całą sytułacją .

Pozatym nie obraziłem nikogo z użytkowników forum ,a co się tyczy wypowiedzi kolegi oskara . To każdy ma prawo do własnej interpretacji .
pozatym nie oceniał bym tak pochopnie , ................. i może tyle wystarczy .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi