Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] dziwna sprawa z ABS-em a raczej jego brakiem :/ (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41087)

KamilK 07-07-10 08:08

dziwna sprawa z ABS-em a raczej jego brakiem :/
 
witam,
mam taki 'problem': przy kołach są czujniki od ABS-u, jak wejdę w tryb serwisowy zegarów to lampka od ABS-u się zapala, ale normalnie jak odpalam samochód to lampka się nie pali, a jak hamuje to auto hamuje bez ABS-u.
czy może być on w jakiś sposób odłączony/wyłączony ???
bo skoro są czujniki przy kolach to chyba powinien działać ?

damianTDCI 07-07-10 09:47

Że są czujniki przy kołach to nie oznacza, że są sprawne...

Eko 07-07-10 09:48

Jeśli cały układ jest sprawny, to powinien. Przejedź się na kompa ( a wcześniej sprawdź bezpieczniki)

pitmax78 07-07-10 16:18

Ja własnie mam podobny problem wczoraj mechanik w cudzysłowiu wymienił mii klocki hamulcowe i łożysko,, odebrałem auto przejechałem 30 metrów i zapaliła mi się kontrolka ABS-u,

co to może być????? Za przeproszeniem zje....li mi coś podczas wymiany ???

Ranid 07-07-10 17:45

Cytat:

Napisał KamilK (Post 462806)
jak wejdę w tryb serwisowy zegarów to lampka od ABS-u się zapala,

Zostaw w spokoju ten tryb serwisowy.
Cytat:

Napisał KamilK (Post 462806)
ale normalnie jak odpalam samochód to lampka się nie pali,

Tak ma być i jest dobrze.
Cytat:

Napisał KamilK (Post 462806)
a jak hamuje to auto hamuje bez ABS-u.

Po czym poznajesz że nie hamuje,wjedz na piasek to sprawdzisz.Masz wszystko dobrze a szukasz dziury w całym.

damianTDCI 07-07-10 17:51

Ranid chyba łatwo poznać czy jest abs czy nie, żadnej filozofi w tym nie ma. Skąd wiesz, że ma wszystko ok, jedzieś jego autem, chyba jakby było tak to by nie prosił o pomoc?

Ranid 07-07-10 17:58

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 463010)
chyba łatwo poznać czy jest abs czy nie, żadnej filozofi w tym nie ma.

To napisz jak ty wyczuwasz ABS przy normalnej jeżdzie.

klapek 07-07-10 18:08

Cytat:

Napisał pitmax78 (Post 462985)
Ja własnie mam podobny problem wczoraj mechanik w cudzysłowiu wymienił mii klocki hamulcowe i łożysko,, odebrałem auto przejechałem 30 metrów i zapaliła mi się kontrolka ABS-u,

co to może być????? Za przeproszeniem zje....li mi coś podczas wymiany ???

Możliwe że mechanik uszkodził pieścień magnetyczny na łożysku ( czujnik abs czyta z tego pierścienia )
Albo co gorsza... założył łożysko bez pierścienia abs :P
Ewentualnie uszkodził czujnik itd.
Jedź i zareklamuj (:

smargi 07-07-10 19:17

Czy czujniki absu, są z tyłu i z przodu ? Tak się składa, że "mechanik" wymieniał mi łożyska i jedno z tyłu założył odwrotnie. Pali mi się kontrolka absu ale abs działa normalnie.

damianTDCI 07-07-10 19:48

Cytat:

Napisał Ranid (Post 463013)
To napisz jak ty wyczuwasz ABS przy normalnej jeżdzie.

Chyba jemu chodzi, że przy hamowaniu nie działa abs i blokują się koła[gamon] To tak jakby pisał, że auto nie reaguje na pedał gazu w jeździe na luzie...

KamilK 07-07-10 20:10

Cytat:

Napisał damianTDCI (Post 463044)
Chyba jemu chodzi, że przy hamowaniu nie działa abs i blokują się koła[gamon] To tak jakby pisał, że auto nie reaguje na pedał gazu w jeździe na luzie...

właśnie o to chodzi, jak wcisnę hamulec na maxaw podłogę to kola się blokują, czyli ABS się nie załącza, hamuje jak by nie miał ABS-u

bezpiecznik sprawdziłem i jest dobry, jutro umówiłem się na diagnostykę komputerową, może coś wyjdzie

klapek 07-07-10 23:00

Cytat:

Napisał smargi (Post 463031)
Czy czujniki absu, są z tyłu i z przodu ? Tak się składa, że "mechanik" wymieniał mi łożyska i jedno z tyłu założył odwrotnie. Pali mi się kontrolka absu ale abs działa normalnie.

Z tyłu o ile się nie mylę pierścień abs jest oddzielnie nakładany na łożysko.
A skoro lampka się pali to coś jest na rzeczy ;>

damianTDCI 07-07-10 23:35

Z tyłu magnetyczny masz chyba na łożysku, a ten pieścień to chyba nie od abs-u

klapek 07-07-10 23:49

http://photos02.istore.pl/6373/photos/big/290693.jpg

"pierścień czujnika ABS Ford - tył " (REKLAMA OFF)

damianTDCI 08-07-10 10:02

Cytat:

Napisał klapek (Post 463109)
http://photos02.istore.pl/6373/photos/big/290693.jpg

"pierścień czujnika ABS Ford - tył " (REKLAMA OFF)

To w dieslu mam inaczej

klapek 08-07-10 10:47

Problem w tym że rodzaj paliwa nie gra tu żadnej roli :P
Zresztą nie ważne... U mnie z przodu występuje pierścień na łożysku, z tyłu jest wyżej pokazany pierścień (:

Angelus 08-07-10 13:55

Cytat:

Napisał pitmax78 (Post 462985)
Ja własnie mam podobny problem wczoraj mechanik w cudzysłowiu wymienił mii klocki hamulcowe i łożysko,, odebrałem auto przejechałem 30 metrów i zapaliła mi się kontrolka ABS-u,

co to może być????? Za przeproszeniem zje....li mi coś podczas wymiany ???

mialem to samo, juz podczas wymiany łozyska widzialem, ze pierscien sie zjechał - tak sie konczy jazda z walnietym lozyskiem =)

wymiana pomogla, zero problemow. Mi oprocz abs'u palila sie jeszcze kontrolka tcs'u. i nie po 30m a po przekroczeniu 30km/h =)

KamilK 08-07-10 22:42

dzis bylem na diagnostyce komputerowej, ogolnie jakies drobne bledy i m.in blad czujnika predkosci lewego koła, pokasowali wszystko, przejechałem sie, podłaczyli ponownie i zero bledów, ale ABS-u jak nie było tak nie ma, juz zaczynam sie zastanawiac czy te czujniki przy piastach to nie sa przypadkiem od automatycznej skrzyni biegów, tylko pytanie po co przy tylnych kolach

i z tego co mi wiadomo to lampka od ABS-u powinna sie zapalić jak sie uruchamia silnik i po kilku sekundach zgasnąć, a u mnie wogóle sie nie zapala

Falcon 09-07-10 09:06

No dokładnie...powinna się zapalać po włączeniu zapłonu (samodiagnostyka)

klapek 09-07-10 11:13

Spróbuj jeszcze raz wymusić działanie abs, jeżeli nie zadziała to podłącz ponownie pod kompa. Jeżeli pokaże znowu ten sam błąd, to masz odpowiedź gdzie szukać ;]
(sugeruję to że po skasowaniu do próby zadziałania może nie pokazywać błędu)
Odnośnie pokazywania samodiagnostyki.... może żarówka spalona ?

KamilK 09-07-10 12:29

Cytat:

Napisał klapek (Post 463501)
Odnośnie pokazywania samodiagnostyki.... może żarówka spalona ?

żaówka dobra bo jak sie wejdzie w tryb serwisowy zegarów to się zapala

piotr-ek 10-07-10 01:13

może być jeszcze czujnik prędkości koła obrotowego, czyli en kabelek,

KamilK 13-08-10 12:24

wczoraj byłem u jednego gościa na diagnostyce i wyszło mu że nie moze połaczyć sie z układem abs, stwierdził że walnięty sterownik pompy abs i dlatego nie pali sie kontrtolka abs na desce wogóle i abs nie działa.

czy te sterowniki we wszystkich focusach benzynowych są identyczne ??? czy musze wymieniać całą pompę ???

KamilK 27-12-10 22:15

witam ponownie, po diagnostyce na sprzecie profesjonalnym (identyczny jak mają w ASO) wyszło że uszkodzony jest czujnik przedniego lewego koła, wymieniłem czujnik na nowy i łożysko w kole na nowe (bo już szumiało) i ciągle nie mam ABS-u, jak wchodzę w diagnostykę w zegarach to dalej mam że nie działa (odczyt zgodnie z instrukcją znalezioną na forum:
Ab-H/L - ABS - L - w porządku
Eb-H/L - EBD - L - w porządku)

u mnie jest: Ab-H i Eb-L

Falcon 28-12-10 00:56

Przecież w Amerykańcach rzadko (o ile w ogóle) był ABS, więc się nie dziw,że go nie masz...

KamilK 28-12-10 10:01

Cytat:

Napisał Falcon (Post 521940)
Przecież w Amerykańcach rzadko (o ile w ogóle) był ABS, więc się nie dziw,że go nie masz...

tylko dlaczego mam pompe ABS-u, i czujniki przy wszystkich kolach ?

Domel 28-12-10 10:55

Mi sie w ogole kontrolka ABS nie swiecila.
Trzeba bylo kupic nowy modul ABS. Stary sie rozszczelnil. Woda zalala uklad i ABS nie dzialal.

Po wymianie modulu juz jest ok.

KamilK 28-12-10 10:57

Cytat:

Napisał Domelos (Post 521997)
Mi sie w ogole kontrolka ABS nie swiecila.
Trzeba bylo kupic nowy modul ABS. Stary sie rozszczelnil. Woda zalala uklad i ABS nie dzialal.

Po wymianie modulu juz jest ok.

o jakim module mówisz ?
chodzi Ci o pompę ?
możesz wstawić jakieś zdjęcie poglądowe ?

Domel 28-12-10 11:56

Modul ABS - elektronika.
Mala czarna skrzynka pod/kolo/obok akumulatora.

Byl rozszczelniony. Gosc od ktorego kupowalem auto kupil "nowy" moduł wraz z pompa. Poniewaz pompa byla dobra zostawilem ja sobie "na wszelki wypadek".

Jesli modul nie wyladowal w smietniku moge zrobic kilka fotek jak wroce do domu.

Auto wykazywalo objawy totalnego braku systemu ABS. Po podlaczeniu komputera w ASO, mechanik stwierdzil ze ABS zdechl.

Padly podejrzenia na czujniki przy kolach. Ale kiedy auto wyladowalo u elektryka - diagnoza byla jedna. Modul.
Kupuje sie komplet - modul i pompa. U mnie wymiana modulu pomoga. Wszystko smiga.

KamilK 28-12-10 12:30

Cytat:

Napisał Domelos (Post 522038)
Modul ABS - elektronika.
Mala czarna skrzynka pod/kolo/obok akumulatora.

Byl rozszczelniony. Gosc od ktorego kupowalem auto kupil "nowy" moduł wraz z pompa. Poniewaz pompa byla dobra zostawilem ja sobie "na wszelki wypadek".

Jesli modul nie wyladowal w smietniku moge zrobic kilka fotek jak wroce do domu.

Auto wykazywalo objawy totalnego braku systemu ABS. Po podlaczeniu komputera w ASO, mechanik stwierdzil ze ABS zdechl.

Padly podejrzenia na czujniki przy kolach. Ale kiedy auto wyladowalo u elektryka - diagnoza byla jedna. Modul.
Kupuje sie komplet - modul i pompa. U mnie wymiana modulu pomoga. Wszystko smiga.

u mnie się połaczyli normalnie z układem ABS i wywaliło tylko błąd czujnika przedniego lewego koła i rzeczywiście był walnięty bo jak go wyjąłem to wyglądał jak by się zmielił.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi