Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   Ford Focus MKIII z USA, czy warto? (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81928)

MKP 12-03-18 12:47

Ford Focus MKIII z USA, czy warto?
 
Z góry przepraszam, jeśli takowy temat już istnieje, niestety nie odnalazłem. Czy ma ktoś z Was wiedzę jak taki samochód serwisować w Polsce, czy są z tym jakieś problemy w autoryzowanym serwisie i poza? Po głowie chodzi mi Focus MKIII 2015/2016 2 litry benzyna, automat. W zasadzie tylko takie ogłoszenia można napotkać. Często zdarza się, że ów sprowadzony samochód jest już przystosowany do ruchu w UE, ale dla mnie najważniejszą sprawą jest serwis w Polsce, dostęp części i ich ceny. Ktoś pomoże? Pozdrawiam.

Lisy 12-03-18 16:47

Mam, jeżdżę.. wymieniałem filtry/olej, części leżały na półce i czekały. Innych napraw jak dotąd nie było.

TuneFORCE 16-04-18 08:00

Sam osobiście sprowadziłem z USA w sumie trzy samochody. Po przystosowaniu do polskich przepisów polałem trochę i sprzedałem. Były to drogie samochody o wartości rzędu 150tyS. zł, delikatnie uszkodzone, a nie wraki. Im samochód jest tańszy, tym aby było opłacalne jego przywiezienie musi być konkretniej rozwalony. Mówiąc szczerze nie widziałem nigdy w dobrej kasie żadnego ST czy RS, którego opłacałoby się przytargać do Polski, tak żeby nie było strach nim potem jeździć.

czarna899 18-04-18 10:46

Ja tez jestem ciekawa o Focusy z USA. Nosze się z zamiarem zmiany auta z mk1 na MK3. Na allegro stosunkowo tanio chcą za te foczki. Gdzie jest haczyk?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

weuek 18-04-18 11:11

Post wyżej masz napisane. Zresztą, jest to wiedza powszechna.

Lisy 18-04-18 16:32

Uwierz, mojego focusa opłacało się kupić z USA, a jak udowodniłem w swoim temacie, był delikatnie uszkodzony. Zreszta podobnie kupiłem Fusiona i Mazdę 6.. Oczywiście im auto wyższej klasy, tym większa opłacalność.

Co do RS/ST to faktycznie, te auta trafiają dosyć mocno rozbite..

Atlis 18-04-18 18:11

Mało jest rozbitych opłacanych Focusów w Polsce?

Lisy 18-04-18 18:18

Dużo.. i?

skylla1 18-04-18 19:10

Jeśli sam sprowadzisz i naprawisz to ok. Masz kontrolę. Jeśli jednak zrobi to handlarz to kupi i naprawi jak najtaniej. Wtedy mogą być problemy.

TuneFORCE 21-04-18 07:05

Najlepiej sprowadzić samemu, a samochód kupić bezpośrednio od ubezpieczyciela ewentualnie można jeszcze rozważyć rozbitka już sprowadzonego do Polski ale tutaj już można trafić na jakiegoś oszusta, który zatai połowę rzeczy i furę "podszykuje".

vtec 22-04-18 22:49

Cytat:

Napisał Lisy (Post 1191859)

Co do RS/ST to faktycznie, te auta trafiają dosyć mocno rozbite..

bywają wyjątki - patrz mój ;)

ponadto do 95% aut aktualnie sprowadzanych z USA dostępna jest dokumentacja zdjęciowa, dwa sprzedający też taką powinien udostępnić, jeśli nie ma lub ma jedno/dwa zdjęcia, to oznacza że trzeba szukać kolejnego auta, a jest tego do wyboru do koloru.

ostatnio obserwując rynek na portalach, widzę że ci najlepsi handlarze mają nową metodę na amatorów. Nie podają info w ogłoszeniu skąd sprowadzone auto, a do zdjęć zakładają blachy niemieckie lub inne zachodnie. To jest mistrzostwo.

iKrzych 27-05-18 01:43

Cześć, zastanawiam się nad Focusem z USA i mam kilka pytań
Czy "2.0L I4 FI DOHC 16V NF4" jest trwałą jednostką, czy naprawy są kosztowne, czy jest problem z częściami na polskim rynku?
I trochę się boję o automat - znajomemu za naprawę w peugeot 407 zawołali 9 000 - faktycznie tak drogo to wychodzi? I ile powinien wytrzymać automat? U niego jest niby 210tys

Dzięki ;)

dean2 07-06-18 08:57

Akurat jeśli chodzi o automaty w focusach z USA czyli skrzynie powershift to pod tym względem jest bajka :-) Nie są one takie jak w wersji europejskiej ponieważ mają suche sprzęgło a w europejczykach jest mokre i dzięki temu skrzynie aut zza oceanu są znacznie tańsze.

david_z 20-09-19 12:41

Jak jest z częściami do Focusów z USA ? Czy europejskie części pasują ? Śruby są takie same czy calowe ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi