Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Po wymianie rozrządu - problem???? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2087)

Pawel Dylong 09-04-05 17:56

Po wymianie rozrządu - problem????
 
A więc tak, zafundowałem sobie wymianę całego rozrzadu w moim focusiku (1,8 TDI, 90km). No i problem, znaczny spadek mocy silnika, słabsze przyspieszenie na obojetnie którym biegu. Czy to normalne po wymianie paska, rolek i napinaczy? Czy to znaczy że nowy mechanizm musi się jakoś dotrzeć? A może po prostu mechanik spieprzył robotę? Czy ktoś miał podobne objawy? Czy one zniknęły? Proszę o rady

ragozd 09-04-05 19:33

Ja wlasnie zmienmilem rozrzad i autko smiga rownie dobrze jak przedtem - co prawda dlugo nim ne jezdzilem ani przed ani po - ale raczej cos masz zle zrobione

Dimmu 09-04-05 20:51

mogl zle rozrzad zlozyc, wystarczy przesuniecie o jeden zabek i bedzie [ass] . Jechac do niego z reklamacja, auto ma smigac jak przedtem.

Oskar 10-04-05 10:42

Cytat:

Napisał Dimmu
mogl zle rozrzad zlozyc, wystarczy przesuniecie o jeden zabek i bedzie [ass] . Jechac do niego z reklamacja, auto ma smigac jak przedtem.

Pewności nie mam ale wydaje mi się ze przesunięcie o jeden ząb w naszych autach (napewno w 1.6 nie wiem jak w tddi) skutkowałoby nie tylko spadkiem mocy [chytry]

Kuras1000 10-04-05 17:03

Re: Po wymianie rozrządu - problem????
 
Cytat:

Napisał Pawel Dylong
A więc tak, zafundowałem sobie wymianę całego rozrzadu w moim focusiku (1,8 TDI, 90km). No i problem, znaczny spadek mocy silnika, słabsze przyspieszenie na obojetnie którym biegu. Czy to normalne po wymianie paska, rolek i napinaczy? Czy to znaczy że nowy mechanizm musi się jakoś dotrzeć? A może po prostu mechanik spieprzył robotę? Czy ktoś miał podobne objawy? Czy one zniknęły? Proszę o rady

Przy jakim przebiegu zmieniłeś ?

Dimmu 10-04-05 19:42

Cytat:

Napisał Oskar
Cytat:

Napisał Dimmu
mogl zle rozrzad zlozyc, wystarczy przesuniecie o jeden zabek i bedzie [ass] . Jechac do niego z reklamacja, auto ma smigac jak przedtem.

Pewności nie mam ale wydaje mi się ze przesunięcie o jeden ząb w naszych autach (napewno w 1.6 nie wiem jak w tddi) skutkowałoby nie tylko spadkiem mocy [chytry]

Byc moze, ale jak ja mialem klopoty z moca i dobry mechanik dowiedzial sie ze byl niedawno rozrzad skladany to od razu kazal sprawdzic. Inna sprawa ze byl ok :mrgreen: .

Pawel Dylong 11-04-05 10:41

Re: Po wymianie rozrządu - problem????
 
Cytat:

Napisał Kuras1000
Cytat:

Napisał Pawel Dylong
A więc tak, zafundowałem sobie wymianę całego rozrzadu w moim focusiku (1,8 TDI, 90km). No i problem, znaczny spadek mocy silnika, słabsze przyspieszenie na obojetnie którym biegu. Czy to normalne po wymianie paska, rolek i napinaczy? Czy to znaczy że nowy mechanizm musi się jakoś dotrzeć? A może po prostu mechanik spieprzył robotę? Czy ktoś miał podobne objawy? Czy one zniknęły? Proszę o rady

Przy jakim przebiegu zmieniłeś ?

Zmieniłem przy 136tys. Zaraz po kupnie autka (sprowadzone z Niemiec). Rozrząd był zmieniany po raz pierwszy wnioskując po braku zapisów w książce serwisowej oraz stanie starego paska.

Kuras1000 11-04-05 12:02

Re: Po wymianie rozrządu - problem????
 
Cytat:


Zmieniłem przy 136tys. Zaraz po kupnie autka (sprowadzone z Niemiec). Rozrząd był zmieniany po raz pierwszy wnioskując po braku zapisów w książce serwisowej oraz stanie starego paska.

Aż tak kiepski był stan starego paska ?[/quote]

Marek66 26-12-05 14:40

Cytat:

Napisał Pawel Dylong
Zmieniłem przy 136tys. Zaraz po kupnie autka (sprowadzone z Niemiec). Rozrząd był zmieniany po raz pierwszy wnioskując po braku zapisów w książce serwisowej oraz stanie starego paska.

Ile placiles za zmiane "rozrzadu" jezeli jeszcze pamietasz , i czy bylo to w ASO :?:

Adi Grabczyk 27-12-05 10:04

nie twierdzę, że to musi być na pewno to ...
 
...ale zaufany mechaniol twierdzi, że korzystając z okazji przy wymianie rozrządu, w Foce sprawdza się i reguluje luz zaworów. Jeśli silnik hałasuje, stuka to może to świadczyć o braku luzów lub ich nadmiernej wartości. Sprawdź czy mechanik to zrobił.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi