Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Klima dziwny objaw (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42194)

ryś7 10-08-10 15:15

Klima dziwny objaw
 
Witam Foczkę posiadam od lutego parę dni temu usłyszałem dziwny dzwięk który wydobywał się z pod maski Po uniesieniu machy nadsłuchiwałem skąd ten dźwięk się wydobywa Zlokalizowałem go po krótkiej chwili Było to załączanie się elektromagnesu który napędza klimę Dokładnie 6 sekund załączony i 9 rozłączony Mam pytanie bo na pewno to nie normalny objaw Tylko jak i co trzeba zrobić by to wyleczyć Za porady z góry dziękuje 8)

bubson 10-08-10 22:29

Za mało czynnika w układzie? Nie trzyma ciśnienia i musi często się załączać.

radeksim 10-08-10 23:58

ja tak jak kolega. Trzeba sprawdzić czynnik i go dobić.

bubson 11-08-10 09:04

Cytat:

Napisał radeksim (Post 473963)
ja tak jak kolega. Trzeba sprawdzić czynnik i go dobić.

Najpierw obejrzeć układ u specjalisty pod kątem dziurek. Najczęściej pojawiają się na osuszaczu lub skraplaczu/chłodnicy klimatyzacji. Jak wszystko będzie ok, dobić na wszelki wypadek z barwnikiem i po kłopocie.

Pozdrawiam

Lukaszko 11-08-10 14:03

Cytat:

Napisał ryś7 (Post 473842)
Witam Foczkę posiadam od lutego parę dni temu usłyszałem dziwny dzwięk który wydobywał się z pod maski Po uniesieniu machy nadsłuchiwałem skąd ten dźwięk się wydobywa Zlokalizowałem go po krótkiej chwili Było to załączanie się elektromagnesu który napędza klimę Dokładnie 6 sekund załączony i 9 rozłączony Mam pytanie bo na pewno to nie normalny objaw Tylko jak i co trzeba zrobić by to wyleczyć Za porady z góry dziękuje 8)

Ja też tak mam.
I tak chyba ma być.
Miałem tak przed i po nabiciu klimy(przy nabijaniu wyszło że dużych strat nie ma więc jest raczej szczelna).
Pytałem u tych nabijaczy i mówią że to normalne(przy automatycznej klimatyzacji). Jeżdżę tak już ponad pół roku i jest wszystko ok.

bubson 11-08-10 15:14

Cytat:

Napisał Lukaszko (Post 474106)
Ja też tak mam.
I tak chyba ma być.
Miałem tak przed i po nabiciu klimy(przy nabijaniu wyszło że dużych strat nie ma więc jest raczej szczelna).
Pytałem u tych nabijaczy i mówią że to normalne(przy automatycznej klimatyzacji). Jeżdżę tak już ponad pół roku i jest wszystko ok.

Bez jaj kompresor, jeżeli jest sprawny i wszystko cacy, nie włącza się i nie wyłącza co chwilę, a jedynie wtedy, kiedy nie jest w stanie utrzymać temperatury. W normalnie działającej klimie takie cykle są dosyć długie. Też mam automat i jak u mnie zaczął wariować to okazało się, że czynnik zrobił bye bye dziurką w skraplaczu. Bebechy klimy auto i manual niczym się nie różnią.

ryś7 11-08-10 17:10

Wszystkim dzięki za info.Dziś zauważyłem że przy rozgrzanym motorze i temp 27 c klima chodzi bez rozłączania się.Tak czy siak nie wiem czy to nie jest problem tylko z rana gdy samochód jest zimy .A czynnik na pewno dobić trzeba bo nie był dobijany.Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych [zlosnik]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi