Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Stuki przy ruszaniu i skrecie kierownica (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47150)

pawcio2 06-02-11 22:31

Stuki przy ruszaniu i skrecie kierownica
 
Witam
Szybkie i proste pytanie dla "znawców" przy ruszaniu i skręcie kierownica słyszę dość mocną "terkotkę" , napewno przegub, ale patrzałem na allegro aby zorientowac sie jaka cena i jest przegub wewnetrzny zewnetrzny i jeszcze jakis krzyzak...

zalewix1 07-02-11 11:34

Mam to samo szczególnie gdy ruszam jest to słyszalne, przy dohamowaniu, oraz przy maksymalnym skręcie.

pawcio2 07-02-11 15:55

Naprawione przegub zewnetrzny ,az lozysko prawie z niego wypadlo.

tomii2 07-02-11 16:29

to w przegubie jest lozysko?

korek007 07-02-11 19:45

Cytat:

Napisał pawcio2 (Post 537472)
Naprawione przegub zewnetrzny ,az lozysko prawie z niego wypadlo.

A tak ze zwykłej ludzkiej ciekawości - jaki miałeś przegub? O uzębieniu 25/23 czy 25/21 ??

pawcio2 07-02-11 20:10

Nie znam sie sorry ale jak szukalem u siebie w miescie to tylko w 1 sklepie mieli , a reszte na zamowienie, ale co moge powiedziec to , to ze w kazdym sklepie mieli watpliwosci bo katolog im 2 przeguby pokazywal pewnie dlatego ze jeden przed liftowy a drugi po.

A te kulki w srodku przegubu to nie lozysko?

knzz 11-02-15 11:00

Dziwne odgłosy przy skręcaniu. Przegub; Półosie ...
 
Witam,
od pewnego czasu mam dziwny objaw podczas jazdy w momencie pokonywania zakrętów, ruszania na skręconych kołach - w lewym kole.

Dziwny stukot mam miejsce podczas skrętu kół w lewo i prawo ale tylko gdy zespół napędowy działa (jak odpuszczę gazu lub jadę na luzie) stukot nie występuje.

Sam dźwięk przypomina obijające się o siebie dwa kawałki metalu, zazębiający się metal na sucho - dość trudne do opisania.

Zdjęte koło sprawdzona sprężyna, stabilizator - wszystko sprawne. Guma na przegubie cala nie popękana.
Jedynie jak ruszałem półosią prawo-lewo było słychać iż brak jest w niej smaru, w okolicach przegubu dochodził suchy dźwięk.

Zastanawiam się czy to przegub czy jakieś inne ustrojstwo, choć dźwięk uszkodzonego przegubu jest zupełnie inny niż ten który dochodzi z lewego koła.
auto ma przelatane 150k wcześniej żadne lżejsze objawy postukiwania nie występowały. Zaczęło się to nagle.

Spotkaliście się z podobnym problemem...

korek007 15-02-15 10:40

Takie dźwięki przy jeździe na skręconych kołach to z reguły przegub zewnętrzny.

rumin02 19-02-15 13:04

Też mam stukanie ale tylko w momencie jak próbuje ruszać dynamicznie (włącza się trakcja). Przy zerwaniu przyczepności słychać dość głośno stuknięcie. Przy normalnej jeździe nic kompletnie nie słychać, przy hamowaniu też nic. Niestety jestem uprzedzony co do takich sytuacji po wcześniejszej Alfie 147 [miecho]. Myślicie że po 60 tkm mógł się wysypać któryś z przegubów?

Macio 21-02-15 15:05

Jak puka na nierównościach przy skręconym kole to sprawdź też silentblock.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi