Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Listwa klapy bagażnika z wersji Ghia. Naprawa? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55711)

focusst 28-02-12 17:56

Listwa klapy bagażnika z wersji Ghia. Naprawa?
 
Panowie, chciałem zakupić na allegro chromowaną listwę na klapę bagażnika do hb, ale z tego co widzę to wszystkie mają poukręcane śruby montażowe. Czy jest jakaś możliwość naprawy takiej listwy z ukręconymi śrubami? Przerabiał to ktoś? Ile taka listwa kosztuje nowa w Fordzie ?

Pozdrawiam.

janekfocus 28-02-12 17:59

Jak najmniej chromu na aucie ;)

qrczakos 28-02-12 18:22

można przewiercić otwory i na śruby z płaskim łbem w kolorze bliskim chromu, trzymają też w miarę dobrze

MATRIX60MW 28-02-12 18:49

a może wywiercić dziurki od spodu,zagwintować i przykręcić nowe śruby a te stare wywalić

TUNELINER 28-02-12 19:15

Mozna i tak. U mnie z pieciu trzy ukręcone a jedna razem z mocowaniem. Obecnie trzyma sie na dwóch. Ford sie nie postarał:/

plutopl 28-02-12 19:52

A spawanie plastiku?

focusst 28-02-12 20:06

Cytat:

Napisał plutopl (Post 685467)
A spawanie plastiku?

No właśnie nie wiem dokładnie z jakiego materiału jest to wykonane i czy takie spawanie jest wykonalne.

http://allegro.pl/listwa-blenda-klap...151972331.html np na tej to chyba nie ma nawet jednego zaczepu, zgadza się ?

MATRIX60MW 28-02-12 20:10

na upartego to nawet klejem do szyb by to zamocował. Skoro spojlery się trzymają to taka listwa na bank się utrzyma.trochę pomyślunku i można by było coś wycudować

Kacper85 28-02-12 20:59

1. przewiercić listwę tak jak szła śruba od spodu. Nawet nie widać, nie rzuca się w oczy, zrobiłem tak u siebie przy czarnej.
2. klej do szyb, ale wtedy już tego nigdy nie zdejmiesz.

Ta listwa to ogólnie porażka, w kombiakach pracuje i przez to wychodzi rdza nad listwą.

plutopl 28-02-12 21:25

Cytat:

1. przewiercić listwę tak jak szła śruba od spodu. Nawet nie widać, nie rzuca się w oczy, zrobiłem tak u siebie przy czarnej.
2. klej do szyb, ale wtedy już tego nigdy nie zdejmiesz.
3. Ze starej listwy "zabrać" (odciąć) zaczepy i przykleić do nowej. klejem do szyb, dwu składnikowym itp.

Jerry 28-02-12 21:58

Nowa do sedana kosztuje 150zł. A co powiecie taką listwę do srebrnej foki? Będzie pasować czy wiocha, bo mi się zaczyna podobać :D

MATRIX60MW 29-02-12 00:33

Cytat:

Napisał Kacper85 (Post 685544)
1. przewiercić listwę tak jak szła śruba od spodu. Nawet nie widać, nie rzuca się w oczy, zrobiłem tak u siebie przy czarnej.

ale chyba nie na wylot? bo takie rozwiązanie to totalna porażka.Przy czarnej pół biedy ale przy chromie będzie aż razić w oczy

Kacper85 29-02-12 21:05

przecież tego od spodu nie widać, śruby nie wychodzą od widocznej strony, tylko od spodu - rejestracji.

qrczakos 01-03-12 01:08

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 685680)
ale chyba nie na wylot? bo takie rozwiązanie to totalna porażka.Przy czarnej pół biedy ale przy chromie będzie aż razić w oczy

raczej na odwrót, mam tak u siebie zrobione, ale listwa generalnie jest juz zajechana, a wyglada to tak

http://imageshack.us/photo/my-images...020111451.jpg/

Kurczak 01-03-12 01:43

To podepnę się pod temat. Jak wygląda sprawa z listwami w drzwiach tych zew. Mam w kolorze szarym i chce je przemalować na czarno. Jak to odkleić/odczepić i ponownie na swoje miejsce?

qrczakos 01-03-12 01:44

odczepic szpachelka ostra, przykleic tasma dwustronna ale nie pamietam marki

MATRIX60MW 01-03-12 13:13

qrczakos mnie takie rozwiązanie śrubą w ten sposób by denerwowało przy każdym otwieraniu klapy.Nie dało się jej zagłębić bardziej?

Kacper85 01-03-12 19:53

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 686307)
qrczakos mnie takie rozwiązanie śrubą w ten sposób by denerwowało przy każdym otwieraniu klapy.Nie dało się jej zagłębić bardziej?

spróbuj zdjąć swoją, jak zniszczysz i zobaczysz jaki to badziew, to prosze przeczytaj swoje posty o gwintowaniu tego plastiku.
Dodatkowo na allegro listwy stoją zazwyczaj uszkodzone, właśnie z wyrwanymi śrubami.
To co zrobił qrczakos to najlepsze rozwiązanie - najtańsze i praktycznie niewidoczne.

MATRIX60MW 02-03-12 10:02

wiem że badziew bo słyszałem o łamaniu się mocowań.Osobiście myślałem że ona jest pełna listwa a to tylko poniekąd taki profil.Przez ten wzgląd nie planuje wymiany tej listwy a po drugie ta listwa wizualnie mało pasuje do mojego koloru według mnie.Ja na miejscy Qrczakosa zastosowałbym śrubę z jakimś płaską główką i spróbował jakoś zagłębić ale skoro jemu odpowiada to nie widzę przecież problemu

qrczakos 02-03-12 13:47

tam jest sruba z plaska glowka:) tyle że jest zbudowana tak że od góry jest płaska główka, 6cio kątny 1mm tak jak nakretka, dalej gwint, dlatego wyglada jakby lekko wystawała ale tak nie jest

MATRIX60MW 02-03-12 17:32

to sory bo po zdjęciu myślałem że ta śruba ma zaokrągloną główkę w rodzaju stożka

qrczakos 02-03-12 17:47

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 687158)
to sory bo po zdjęciu myślałem że ta śruba ma zaokrągloną główkę w rodzaju stożka

to jest taka śruba dokładnie

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i...ocynkowana.jpg

MATRIX60MW 02-03-12 18:14

a no to jeszcze z moim wzrokiem nie jest tak źle :D taką miałem na myśli tylko może dziwnie ją opisałem

tombiaw 25-07-14 03:15

Stary temat ale robilem ta listwe niedawno. Ja mialem farta i ukrecilem wszystkie 3 sruby, lalem mos-a ile wlezie ale nie puscilo. Trafilem na ten temat ale wiercenie na wylot mi sie nie podobalo. Wiertarka stolowa, imadelko zeby listwa nie latala i do roboty. Zaczalem od srodkowej sruby, bo na oko widac ze mozna najglebszy otwor wywiercic. Samo mocowanie tej blendy to jakas porazka. Mosiezna szpilka z gwintem i takim pierscieniem na koncu wtopionym w tworzywo. Padaka. Wierce wiertelkami od najmniejszego i nagle przypal, wiertlo wyrwalo ten piercien z obudowy tak ze wyjalem i wiertlo i pierscien. Troche sie zagotowalem ale rozkminilem ze zrobie otwor prostopadly do osi szpilki przez plastik i ten pierscionek mosiezny co zostal i sklinuje cieniutkim bolcem. Udalo sie. Zostaly dwie sru y do wiercenia. Z tymi bocznymi to juz nie tak latwo, bo rozwiercajac sam mosiadz tylko mamy jakiez 3mm zeby zrobic gwint lub kleic. Ciut malo, to wierce dalej. Mega skupienie, juz mi plastik wybiera, powoli, powoli, styka. Patrzac od drugiej strony widac ze wiertlo chcialo wyjsc ale nie przebilo laminatu czy czegostam czym ten badziew jest pokryty. Taki malutki jakby babelek jest. Z drugiej strony to samo. Po wywierceniu wygwintowalem otwory i wkrecilem nowe szpilki tym razem z nierdzewki. Dodatkowo w otwor poszedl klej, nie pamietam nazwy ale ponoc ostry kozak. 4h schlo dla pewnosci, obcialem szpilki katowka, zrobilem rant, 2 uszczelki na szpilke, jedna od wewnatrz druga od zewnatrz i nakretka samokontrujaca z nierdzewki. Balem sie troche ze pod zlym katem przewierce i nie spasuje z otworami w klapie ale udalo sie. Lezy lepiej jak oryginal. I ide o zaklad, ze nikt by nie poznal tego, ze byla robiona. Zajelo to 2h plus czekanie az klej zlapie ale 150 zl w kieszeni pomijajac fakt ze ciezko ta listwe namierzyc, a gdyby nawet to jeszcze nie widzialem uzywki w handlu ze sprawnymi mocowaniami. Tak wiec da sie, tylko trzeba cierpliwosci i dokladnosci. Powodzenia

Wito_13 01-05-15 19:02

Przymierzam się do tego problemu, jednak nie mam pomysłu jak obciąć śrubę z nakrętką w klapie. Owszem 3 śruby się ukręciły, ale niestety 2 pozostałe obracają się w plastiku i nie mam jak odkręcić nakrętki. Będzie trzeba ciąć ale samym brzeszczotem nie widzę tego.

Jak tylko się uda zdemontować tą listwę to myślę nad 2 sposobami.
1-rozwiercić śruby które zostały w plastiku, a w ich miejsce na kleju CX80 wkleić nowe śruby z gwintem bez łbów (klej CX80 na razie daje rady, mam sklejone zaciski hamulcowe bo gwinty są zerwane w zwrotnicy oraz przewód paliwowy wklejony do filtra paliwa bo opaski spadały przez duże ciśnienie paliwa)
2- jak nie uda się rozwiercić ukręconych śrub, to wtedy nowe otwory w klapie i w blendzie + CX80 i nakrętki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi