Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Radio Ford - Blaupunkt CD/MP3 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21794)

Gabec 16-04-08 12:08

[FFI] Radio Ford - Blaupunkt CD/MP3
 
Witam.

Kupilem pare godzin temu w USA radio Ford - Blaupunkt CD/MP3 - dosc rzadki model,ale jednak udalo sie spotkac (wczesniej polowalem na podobne w Anglii). Jeszcze musze je sobie sciagnac z Californi ale to inna bajka.
Mam jednak pytanie. Jak wygladaja sprawy z przestrajaniem takiego radia, czy bedzie potrzeba, bo ponoc w USA wszystko dziala na nieparzystych czestotliwosciach - tak przynajmniej twierdzi znajomy ktory mi przed chwila oglosil ta wiadomosc :oops:

tomistr 16-04-08 13:18

Zerknij tutaj może pomoże coś: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic925302.html lub
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=207110

Możesz jeszcze w googlach poszukać przestrajanie radia z USA ... powodzenia

kasprzak 16-04-08 13:57

Podaj model radyjka. Moze ma mozliwosc przestrojenia w radiu.
Wiem, ze sa spece co przestrajaja i fakt na wyswietlaczu pojawiaja sie te wieksze czestotliwosci, ale sa one przeklamane bo w rzeczywistosci normalny europejski FM to jest - nie pamietam tylko czy tak bylo z analogowymi czy juz z tymi cyfrowymi.
Cienki temat jezeli chodzi o radyjka z USA.
Masz RDS?

Gabec 16-04-08 14:30

Cytat:

Napisał kasprzak
Podaj model radyjka. Moze ma mozliwosc przestrojenia w radiu.
Wiem, ze sa spece co przestrajaja i fakt na wyswietlaczu pojawiaja sie te wieksze czestotliwosci, ale sa one przeklamane bo w rzeczywistosci normalny europejski FM to jest - nie pamietam tylko czy tak bylo z analogowymi czy juz z tymi cyfrowymi.
Cienki temat jezeli chodzi o radyjka z USA.
Masz RDS?

Narazie radyjko jest gdzies w Californi, musze poczekac az mi je albo sprzedawca bezposrednio wysle albo innym kanalem ono do mnie dotrze. Pocieszajace jest to ze radio jest made in Portugalia, wiec pewnie pozostaje kwestia tylko zmiany ustawien. Z tego co juz gdzies znalazlem chodzi o kombinacje klawiszy - narazie dzieki za propozycje pomocy.

andrev001 28-04-08 08:40

Wiesz ja mam takie samo radio w moim Focusie i wiem, ze ma RDS. Nie mam niestety pojecia o czestotliwosciach, ale chcialem powiedziec Ci cos jeszcze.
Fabrycznie moj ford byl wyposazony w normalne Fordowskie radio z CD i radiem. Zmienilem je wlasnie na Blaupunkta z MP3 i dodatkowo musialem zamowic nowe kable z kostkami, gdyz fabryczne nie pasowaly do wejsc w Blaupunktcie. Jakbys mial problem ze znalezieniem tychze kostek, to Ci pomoge.

Gabec 30-04-08 17:19

Cytat:

Napisał andrev001
Wiesz ja mam takie samo radio w moim Focusie i wiem, ze ma RDS. Nie mam niestety pojecia o czestotliwosciach, ale chcialem powiedziec Ci cos jeszcze.
Fabrycznie moj ford byl wyposazony w normalne Fordowskie radio z CD i radiem. Zmienilem je wlasnie na Blaupunkta z MP3 i dodatkowo musialem zamowic nowe kable z kostkami, gdyz fabryczne nie pasowaly do wejsc w Blaupunktcie. Jakbys mial problem ze znalezieniem tychze kostek, to Ci pomoge.

No wlasnie, dostalem to radio i.... kicha. Nie moge go wlaczyc, mozesz mi podpowiedziec jak sobie poradzic z tymi kostkami?

Jesli chodzi o czestotliwosci to znalazlem cos takiego:

Cytat:

To make this change to Europe mode proceed as follows:

- Press these 2 buttons at the same time "AM/FM" + "MENU" for about 3
seconds
- Press "BACK" (until you see "Low Eq" in the display)
- Press the left arrow "<" twice until you see "Tuner" in the display
- Turn the round button on the right � this will switch between the
country zones � select EUROPE
- Press the same button once "Enter"
[banghead]
Blaupunkt Service - Portugal
ale poki nie moge go podlaczyc to nie mam jak tego sprawdzic

andrev001 01-05-08 07:39

Jak sobie radzisz z angielskim to dasz rade. Naprawdę nie jest to takie trudne. Modele kostek są napisane w artykule. U mnie działa bez problemu.

Mam nadzieje, ze Ci pomogłem :)
Blaupunkt MP3 Harness

Gabec 12-05-08 20:02

Cytat:

Napisał andrev001
Jak sobie radzisz z angielskim to dasz rade. Naprawdę nie jest to takie trudne. Modele kostek są napisane w artykule. U mnie działa bez problemu.

Mam nadzieje, ze Ci pomogłem :)
Blaupunkt MP3 Harness

Sprawa jest dużo prostsza. Wszystko załatwiła przejściówka Ford-ISO gdyż ten Balupunkt ma takie standardowe wejście. Mimo wszystko andrev001 wielkie dzieki za poświęcony czas.

_MarSs_ 24-11-08 20:35

Właśnie kupiłem sobie takie radio z USA i przestroiłem na Europę (mała uwaga: po naciśnięciu AM + Menu nic się nie dzieje i trzeba nacisnąć i PRZYTRZYMAĆ przycisk Back, a dalej już z górki).

Kable to zwykła przejściówka Ford-ISO za 20zł plus w moim przypadku 2 dodatkowe kabelki aby aktywować regulację głośności od prędkości oraz wyciszać telefonem.

Mam jednak pytanie do posiadaczy tego super radyjka: czy czyta Wam płyty CD-RW???
U mnie nie czyta więc nie wiem, czy to kwestia czystości czy niekompatybilności.
Wygląda mi na niekompatybilkość z CD-RW - wszystko inne czyta - ale warto zapytać.

mkmal 25-11-08 22:30

A które kabelki i w jaki sposób podłączyłeś, aby działała regulacja głośności w zależności od prędkości? Mam taki sam model radia i tego akurat nie podłączałem... A przy okazji - czy wasze też tak słabo "zbierają" stacje radiowe? Wcześniej miałem 5000 (kaseciak) i nie było kłopotu z gubieniem fal radiowych... A tu w takim porządnym mam z tym kłopot... Dodatkowo sprawdzę, czy czyta CD-RW :mrgreen: w najbliższym czasie.

_MarSs_ 27-11-08 17:59

Oryginalnie masz 3 kostki do radia, dwie z nich podłaczyłeś do przejściówki, natomiast 3 została "w powietrzu". W tej trzeciej kostce są tylko 2 przewody: w pinie nr 6 jest informacja o prędkości z w 4 jest wyciszanie telefonem (u mnie jest wbudowany zestaw głosnomówiący, więc nie gwarantuję że ten przewód jest zawsze).

- z jakiejś kostki ISO wyjmujesz 1 przewód;
- z "gołej" strony musisz pobielić przewód w cynie;
- wpinasz do tej niepełnej kostki ISO w przejściówce w gniazdo 1 (bedziesz miał wtedy wolne miejsce po jego obu stronach - piny 2 i 3);
- ten goły przewód wciskasz w pin 6 gniazda instalacji samochodowej (tej niepodpietej);
- ustawiasz w Menu radia poziom zgłośniania - dla mnie optymalny to 3;
- gotowe!

Jak nie załapałeś to moge Ci narysować...

Proszę sptawdź te CD-RW bo mi to nie daje spokoju;

A co do radia to musisz wejść w sutawienia systemowe (to tam gdzie zmieniałeś na Europę) i wyłącz tryb lokalny (ustaw na DX). Tryb lokalny jest dla dużych metropolii gdzie jest masa stacji radiowych na sąsiednich kanałach i włacza si w radiu specjalny tłumik zeby słabiej odbierało i stacje się nie nakładały na siebie.
W takiej dziczy jak Polska można i trzeba uzywać trybu DX (włączony wbudowany wzmacniacz antenowy).

A teraz idź i sprawdź te CD-RW.... :wink:

mkmal 01-12-08 12:59

Jejku, wielkie sorki że musiałeś tak długo czekać. Jakoś nie miałem kiedy dopaść się do komputera przez weekend. A teraz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Tylko nie wiem, czy to Cię zmartwi czy ucieszy - mi też nie czyta CD-RW. Od razu po włożeniu wyskakuje CD ERROR i przełącza się na radio. Szkoda...
A przy okazji - nie masz może jakiejś instrukcji do tego radyjka? Może być nawet po niemiecku lub angielsku, cokolwiek...

_MarSs_ 02-12-08 19:19

Niestety, swoje kupiłem na Ebay i nie mam instrukcji. To bardzo rzadkie radio i ciężko cos znaleźć. Jedyne co mam to schematy elektryczne radia.

mkmal 03-12-08 12:52

Taaaa... To tak samo jak ja - nie ma to jak zakupy na ebay :mrgreen:
A jak bardzo różni się menu tego radia od menu z nawigacją? Coś powinno być podobne :|

_MarSs_ 07-12-08 20:00

Mam!!!
Przekopując Internet w poszukiwaniu instrukcji napatoczyłem się na gościa, który pisał, że pracuje w fabryce Blaupunkta w Portugalii. napisałem do niego maila, ładnie poprosiłem, trochę był zdziwiony jak na niego wpadłem ale w końcu przesłał mi skany stron instrukcji obsługi tego radia.

Jak tylko poskładam strony do PDF to tutaj wkleję.

Niestety w instrukcji napisali, że radio odtwarza płyty CD-R ale nie odtwarza CD-RW. No i czyta tylko pierwszą sesję.
Może być do 20 katalogów, a w każdym do 254 plików.
Nie ma nic co by mnie pozytywnie zaskoczyło. Wszystko znalazłem już wcześniej "klikając" przyciski.

mkmal 08-12-08 07:32

Wow. Jesteś wielki... Mam tylko nadzieję, że instrukcja będzie po angielsku, a nie po portugalsku :mrgreen:

_MarSs_ 09-12-08 17:13

Jak obiecałem wklejam instrukcję obsługi.

Podziękowania dla Haydi Bakalim (arn)

mkmal 10-12-08 15:00

Hmmmm... Może ja się nie znam - ale gdzie jest wklejona ta instrukcja? Może i [los] ze mnie, ale pytam się poważnie.

_MarSs_ 16-12-08 10:14

Nie weszło, to spróbuję inaczej: Instrukcja

_MarSs_ 31-12-09 00:31

W związku z otrzymaniem kilku maili z prośbą o opinie o tym radiu, to dopiszę ją tutaj, żeby wszystko było razem.

Radio Blaupunkta, to przepaść w porównaiu do fabrycznego 6000CD!
1. Sam moduł radiowy jest zdecydowanie bardziej czuły i na tej samej antenie jest lepszy odbiór.
2. RDS działa lepiej i zupełnie nie słychać kiedy AF zmienia częstotliwość (w Fordowskim była chwila ciszy, a bywało, że po tej chwili i tak wracał na starą czestotliwość i tak co chwilę, aż wjechało się dość daleko w pole nowego nadajnika).
3. Napęd CD jest bardzo wytrzymały na wstrząsy i jeszcze nigdy nie zgubił mi ścieżki.
4. Płyty z mp3 czyta rozpoznając foldery i można kombinować różnie np. losowo z jednego folderu, powtarzaj kolejno z jednego folderu itp. można przeskakiwać foldery i takie tam.
5. Bardzo przejrzyscie rozmieszczone są informacje na wyswietlaczu (pierwsza linia to numer utworu na płycie i czas utworu, druga to nazwa folderu, trzecia to artysta z IDtag, czwarta to nazwa piosenki z IDtag, piąta to zegar i akronimy opcji takuch jak losowo, powtarzaj... ponadto linijka 2,3 i 4 są elegancko wyśrodkowane na ekranie).
6. Działają wszelkie opcje jak podgłośnianie wraz z prędkością, zmiana podświetlenia po włączeniu świateł, ustawienie na jakiej głośności ma się włączać, balansy, equalizery, itp...
7. Aha - najważniejsze - bardzo przyzwoicie gra a moc ma chyba wiekszą niż fordowskie, jest sporo basu i świeży sopran.

Ale są też minusy:
1. Zupełnie nie czyta płyt CD-RW.
2. Czyta tylko pierwszą sesję CD-R i płyta musi być "zamknięta".
3. Dość długo przeszukuje płytę MP3 (np. 4 albumy łacznie ok 100 utworów szuka przez 30 sekund).
4. Nie przewija długich nazw folderów, artystów ani utworów - pokazuje pierwsze 30 znaków (zwykle to nie problem ale czasami by się przydało).
5. Po wyłączeniu kluczykiem rozpoczyna zawsze od początku ostatnio odtwarzanego utworu - jedni twierdzą, że to zaleta.
6. Zegar można przestawić na tryb 24 godzinny i na dole jest np 18:20 ale jak wyłączymy radio przyciskiem to pokazuje ładny duży zegar z 6:20 PM - niedoróba firmware.
7. Nie ma panelu ani innego zabezpieczenia przeciwzłodziejowego.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi