Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Zamek centralny - POMOCY (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44729)

johnnynoname 07-11-10 18:51

Zamek centralny - POMOCY
 
Witam, mam taki problem że przestały mi się otwierać drzwi kierowcy z pilota. Samochód to focus fl 2003. Podczas zamykania z pilota i z kluczyka zamykają się wszystkie drzwi, natomiast przy otwieraniu z pilota nie otwierają sie drzwi kierowcy i muszę otwierać kluczykiem. Przy przekręceniu kluczyka sygnał dostają pozostałe drzwi.

Czytałem że może to być zamek ale może to być też moduł komfortu, tylko jak to sprawdzić co dokładnie nawaliło. Nie ma koło mnie dobrego mechanika co by się tym zajął, jest tylko serwis aso, dlatego pytam tutaj jakby można było to zdjagnozowac?

Bardzo proszę o odpowiedź, w razie jakichś pytań chętnie odpowiem.

moons 07-11-10 19:43

Sprawdź pilota. Najszybciej padł Ci przycisk od otwierania. Można próbować przeczyścić jakimś preparatem ewentualnie zwykłym alkoholem. Jeśli nie pomoże trzeba wymienić ilota.
Pozdrawiam

johnnynoname 07-11-10 21:04

Ale to na pewno nie wina pilota bo przecież otwierają się wszystkie drzwi oprócz kierowcy...

---------- Post dodany o 21:04 ---------- Poprzedni post był z 20:00 ----------

Aha i zapomniałem dodać, że przy otwieraniu w drzwiach kierowcy cisza, żadnej reakcji zamka.

Kacper85 07-11-10 23:27

Zapoznaj się z tematem w dziale FAQ, dotyczy on centralnego zamka. Może znajdziesz rozwiązanie, stawiam na czerwone gumki w siłowniku. Wszystko znajdziesz w FAQ.

johnnynoname 08-11-10 11:35

Temat ten czytałem wcześniej, jaki i inne. Ludzie głównie mają takie problemy, że im zamek jak nie otwiera to i nie zamyka, albo nagle się zamyka lub otwiera.

U mnie tylko się nie chcą otwierać drzwi kierowcy z pilota, wszystkie inne się otwierają, a przy zamykaniu wszystkie ładnie się zamykają.

Najprościej wydaje mi się jakby można było miernikiem w wiązce przy zamku sprawdzić, czy centralka podaje impuls do zamka przy otwieraniu, tylko nie wiem jak i fajnie by było gdyby mi ktoś napisał:)

skrystos 08-11-10 12:48

Ja mam tak że mi się sam otwierał, zmieniłem zamek to zaraz po otwarciu sam się zamyka, ogólnie różne cyrki się dzieją. Najprościej rozebrać drzwi, wyjąć zamek, wyszarpać tą czerwoną gumkę i sprawdzić. Ja jutro będę montował drugi zamek z wyszarpaną gumką i dam znać jak efekty. Jak się poprawi to polecą wszystkie drzwi którejś niedzieli dla świętego spokoju ;)

sqrag 09-11-10 14:02

a tak trochę odbiegajac od tematu
jak sprawdzic czy samochod ma centralny zamek na pilot bo mam kluczyk tylko jeden (bez pilota)

skrystos 09-11-10 14:05

ściągasz do siebie ścianki schowka i go zdejmujesz z zaczepów by nie przeszkadzał, za nim masz moduł komfortu, jak masz inny niż z różową nalepką to możesz dostroić pilota z centralnym, jak masz oprócz tego centralkę z napisem cobra, silicon to nawet masz alarm ;P

tabi 09-11-10 15:14

Brzmi dość inwazyjnie. A da się dorobić pilota?

skrystos 09-11-10 15:19

Jak inwazyjnie, zajmuje to 30 sekund ;P Jak masz odpowiedni moduł to kupujesz np kluczyk z pilotem, docinasz grot, jak masz dwa oryginalne to kodujesz sam immobilizer a pilota kodujesz przy pomocy dowolnego oryginalnego kluczyka, wsio masz w instrukcji

sqrag 10-11-10 07:51

a jest jakaś czujka która odbiera sygnał z pilota na jakiej zasadzie to dziła

mar213 10-11-10 08:07

za sterowanie odpowiada moduł komfortu - jak kolega wspomniał wszystkie oprócz tego z różową naklejką obsługują to.

Dla leniwych:

Kodowanie pilota do centralnego:

1. Wkładamy klucz z pilotem do zakodowania do stacyjki.
2. Przekręcamy do 4 razy z pozycji 0 do II i z powrotem.
3. Po usłyszeniu sygnału (PIK) wciskamy dowolny przycisk pilota na kluczyku w stacyjce).
4. Ponowne (PIK) kluczyk zaprogramowany.

Aktywacja strefowego zamka centralnego:

Strefowość zamka centralnego dzieli otwieranie samochodu na dwa etapy. Po jednokrotnym naciśnięciu przycisku UNLOCK na pilocie zostaną otwarte jedynie drzwi kierowcy. Dopiero kolejne jego naciśnięcie powoduje otwarcie pozostałych drzwi.

1. Otwórz zamek (pilot lub zamkiem).
2. Otwórz drzwi kierowcy.
3. Naciśnij i trzymaj jednocześnie przyciski LOCK i UNLOCK na pilocie. Będzie temu towarzyszyła próba zamknięcia samochodu uniemożliwiana przez otwarte drzwi. Po kilku sekundach procedura zostanie potwierdzona przez kilkukrotne mrugnięcie kierunkowskazów.
4. Od tej chwili centralny zamek będzie działał strefowo.

sqrag 10-11-10 09:39

heh dzieki

ale jeszcze odnosnie tego pytania
tej czujki

w jaki sposob jest przekazywany sygnal z pilota do odbiornika

skrystos 10-11-10 09:55

Bezprzewodowo do modulu komfortu

mar213 10-11-10 18:07

Radiowo na częstotliwości jeśli dobrze pamiętam 433MHz układzik siemensa

johnnynoname 11-11-10 16:50

Rozebrałem te drzwi i wyciągnąłem ten zamek, ale w tym po liftingu 8-pinowym nie ma tej całej gumki, albo ja nie umiem jej znaleźć:)

Poradźcie coś...

Kacper85 11-11-10 17:16

http://img265.imageshack.us/img265/6...4410497.th.jpg
http://img5.imageshack.us/img5/4633/img0820po.th.jpg
http://img690.imageshack.us/img690/3603/img0819l.th.jpg

Tu szukałeś ?

boro0 12-11-10 06:02

duży problem z centralnym zamkiem
 
przeszukałem forum i nie spotkałem się z podobnym problem do mojego, w moim fokusie całkowicie padł centralny zamek. nie reaguje na pilot, nie zamyka się po przekręceniu zamka czy to kierowcy czy pasażera, nie mogę dostać się do kufra (focus kombi) bo także się nie da go otworzyć, nawet tym sprytnym przyciskiem obok zegarów. przestał działać nagle i nie mam zielonego pojęcia dlaczego. wydaje mi się że zaczęło sie od drzwi pasażera, wyglądało to tak jak by zaciął się rygiel przy klamce. proszę o pomoc

mar213 12-11-10 17:41

TO przestał działać nagle czy zaczęło się od drzwi pasażera - wtedy trzeba tam zacząć szukać, a jak całość nagle no to idziemy do sterownika

boro0 13-11-10 23:49

otworzyłem auto normalnie z kluczyka, pojechałem do punktu b wysiadam i chce zamknąć i nie mogę, próbowałem zamknąć ręcznie tył zamknąłem normalnie tylko z drzwi pasażera miały zablokowany rygiel i nie dało się nic zrobić. wydaje mi się że dzień wcześniej jak zamykałem auto pod pracą już chyba coś się działo ale nie jestem pewien. ma ktoś jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny?

boro0 19-11-10 10:37

błagam o pomoc, nikt nie jest wstanie mi powiedzieć co się stało

boro0 19-11-10 18:21

problem usunięty
 
przyczyną był przepalony bezpiecznik, który nie wiedzieć dlaczego został zamontowany z tyłu puszki pod pękiem kabli

wilczek03 21-08-11 21:21

Cytat:

Napisał johnnynoname (Post 502080)
Witam, mam taki problem że przestały mi się otwierać drzwi kierowcy z pilota. Samochód to focus fl 2003. Podczas zamykania z pilota i z kluczyka zamykają się wszystkie drzwi, natomiast przy otwieraniu z pilota nie otwierają sie drzwi kierowcy i muszę otwierać kluczykiem. Przy przekręceniu kluczyka sygnał dostają pozostałe drzwi.

Czytałem że może to być zamek ale może to być też moduł komfortu, tylko jak to sprawdzić co dokładnie nawaliło. Nie ma koło mnie dobrego mechanika co by się tym zajął, jest tylko serwis aso, dlatego pytam tutaj jakby można było to zdjagnozowac?

Bardzo proszę o odpowiedź, w razie jakichś pytań chętnie odpowiem.

Mam podobny problem jak johnnynoname, z tym że u mnie dzieje się tak z zamkiem drzwi pasażera. Dla sprawdzenia czy to naprawdę wina zamka, wymontowałem zamki obu drzwi i je zamieniłem stronami (zamek kierowcy do pasażera i na odwrót), tzn podłączyłem tylko wtyczki, bo zamontować ich się nie da. I wyszło że zamek pasażera jest sprawny (otwiera i zamyka), a zamek kierowcy po stronie pasażera się nie otwiera. Moje pytanie, czy mam częściowo nie sprawny moduł?? FF1 3d 2003, moduł 1ST7-15K600-FC, zamek ma 8 pinów

zeberko 21-08-11 22:07

Zamki 8 pinowe są z podwójnym ryglowaniem.
5 pinowe są ze zwykłej wersji.

DASIO 21-08-11 22:26

ja bym zaczął od zmiany programu funkcji odryglowywania
aby zmienić tę funkcje nacisnij jednocześnie przyciski ryglowania
i odryglowywania przytrzymaj przez co najmniej 4 sekundy przy wyłączonym zapłonie
kierunkowskazy migną 2 razy sygnalizując zmianę
wiecej wyczytasz w fabrycznej instrukcji obsługi
rozdział kluczyki i piloty zdalnego sterowania

wilczek03 22-08-11 20:34

Cytat:

Napisał DASIO (Post 605974)
ja bym zaczął od zmiany programu funkcji odryglowywania
aby zmienić tę funkcje nacisnij jednocześnie przyciski ryglowania
i odryglowywania przytrzymaj przez co najmniej 4 sekundy przy wyłączonym zapłonie
kierunkowskazy migną 2 razy sygnalizując zmianę
wiecej wyczytasz w fabrycznej instrukcji obsługi
rozdział kluczyki i piloty zdalnego sterowania

Zmiana funkcji ryglowania nie pomogła, zamek pasażera nadal się nie otwiera. To chyba sterownik centralnego zamka??? Może ktoś przerabiał już ten problem. A pytanie jeszcze, gdybym podmienił sterownik (z literą F) od innej foczki, to muszą coś programować, czy po prostu wpinam wtyczki i wszystko. Wtedy bym miał pewność czy to na pewno wina sterownika czy jednak coś innego. Pomóżcie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi